Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

10 minut temu, angelus01 napisał:

Niestety, części społeczeństwa trzeba nakazać pewne rzeczy bo sami z siebie będą robić wszystko, żeby nie chronić siebie i ludzi dookoła

Oho widzę mamy koronapanikarza na pokładzie :D Covid przeszedłem już w zeszłym roku, 2 tygodnie siedziałem w domu razem z 4 domowników, korzystałem z wspólnej kuchni i łazienki i uwaga, uwaga... Nikt się nie zaraził! No ale jak idę sobie po ulicy to maska obowiązkowo, chociaż nie kicham i nie kaszlę to stanowię śmiertelne zagrożenie dla innych! Najlepiej to siedzieć w domu i włączyć sobie TV, tam ci wytłumaczą że trzecia fala idzie, a swój interes to lepiej sprzedać za bezcen bo i tak od roku zamknięty dla "dobra ogółu" ;) 

Mój zdrowy rozsądek podpowiada mi, że główną motywacją obecnych działań (nie)rządu jest wypchanie własnych kieszeni. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a dużo smakowitych kąsków zostało do zgarnięcia.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, jarrino napisał:

starsze osoby, przechodzą (jeśli przejdą) chorobę gorzej

To jest fakt. No ale chodzą sobie beztrosko na msze i przekazują sobie "dobrą nowinę" nawzajem. Do sklepu też koniecznie przynajmniej raz dziennie bo 10dag wędliny musi być świeże. Nie chcę generalizować ale dużo starszych osób ma po prostu w du**e obostrzenia. No ale dla ich dobra musimy zarżnąć gospodarkę, przy okazji służbę zdrowia i nie wiem co jeszcze.

Link to post
Share on other sites

"Zło jest produktem priorytetyzacji mniejszego dobra ponad wyższe dobro."
~Arystoteles

Kiedy wygoda, personalne cierpienie, konsumpcjonizm, hedonizm jest priorytetyzowany ponad życie innej istoty ludzkiej...

Tyle, że w obecnym świecie konsumpcjonizmu pozbawionego wyższych wartości, nie istnieje nic "świętego", i nienaruszalnego. Nawet życie istot ludzkich zaczyna być kwestionowane w świetle personalnych interesów jednostki. To droga do totalitaryzmu, a nie liberalizmu. Bo bez fundamentalnych, nietykalnych praw jednostki nie istnieje liberalizm. A prawa jednostki wymagają przestrzegania obustronnej umowy społecznej, czyli personalnej odpowiedzialności za konsekwencje własnych czynów.

Od kiedy aborcja i antykoncepcja jest "prawem reprodukcyjnym"? Raczej "prawem" przedmiotowego, hedonistycznego traktowania stosunku płciowego. To filozofia, dyskusja na temat tego jakie wartości mają stać u podstaw tworzenia prawa w społeczeństwie.

O "edukacji seksualnej" nawet nie wspomnę, bo wyrządza więcej krzywdy niż pożytku. Ludzie od wieków rozumieli do czego służy stosunek płciowy bez potrzeby "edukacji", a to czemu służy tego typu forma indoktrynacji jest skierowane dla celów promowania poglądów rewolucji seksualnej i hedonistycznego postrzegania seksu.

Edytowane przez Arthass
  • Że co, proszę? 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden z forumowych qumpli przysłał mi taki obrazek - szkoda, bo myślałem, że postów tego usera już nie będę musiał oglądać.

Ale tam są takie pierdoły, że zasługują wręcz na bana za szerzenie głupoty ... zresztą przeczytajcie sami :facepalm:

 

koqtwq3.jpeg

 

Swoją drogą, ciekawe musi mieć życie seksualne ten user. Co myślicie?

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jego życie seksualne polega na tym, że siedzi przed kompem i pluje jadem na każdego kto ma radość ze swojego pożycia seksualnego i które nie polega tylko na wsadzenie penisa kobiecie do pochwy w celu spuszczenia się. 

A i zapomniałabym, pluje też jadem na każdego kto wspomni o pedofilii dziecięcej, zwłaszcza wśród księży.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ja podejrzewam że już drugi raz przechodzę covid. Żona miała znowu objawy, chciałem zapisać ją na test.. nie było miejsca na teleporadę :D [taka to pandemia]
Trochę ją trzymało, mnie mniej.. i tyle. Moi rodzice z którymi mamy styczność codziennie są zdrowi, przechodzili covid, tym razem wygląda na to że się od nas nie zarazili.

Nie o tym chciałem pisać.
Gdy pis objął władzę, wierzyłem że przynajmniej coś zdziałają w kwestii różnych spraw administracyjnych i prawa. Spotykam się  z takimi absurdami że głowa mała.
Prawo budowlane, prawo własnościowe, rejestracja pojazdów, cudzoziemcy..  z sądami i różnymi układami zawsze było źle teraz jest chyba jeszcze gorzej, co do trybunału konstytucyjnego mam ogromne obawy.
Chociażby taki najprostszy przykład, by ludziom żyło się lepiej. Vat i cło na przedmioty kolekcjonerskie z zagranicy. Przedmioty nie wymienione w artykule, a jest ich mało, muszą mieć  co najmniej 100 lat by załapać się na niższy podatek. Czasy się zmieniły, i teraz ludzie zbierają chociażby karty pokemonów, jakieś komputerowe artefakty czy sprzęt audio/foto. 50 lat w technice to jest przepaść, i takie rzeczy kupują tylko koneserzy i kolekcjonerzy, ew. handlarze ale oni tak czy siak rozliczają się inaczej. Ale gdzie tam, obniżenie podatku w myśli naszego rządu..

Edytowane przez leto87
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.02.2021 o 10:50, AudiAWX napisał:

Się kurła maski nie sprzedają to już bandziory kombinują skok na kasiutrę, czyli zakaz chust, szali i bandam...

Najgorsze jest to, że przyłbic już nie można. W maseczce to raz że pingle mi parują i nic kompletnie nie widzę, a dwa to jestem alergikiem i mój lekarz odradza mi stosowanie maseczki.

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.02.2021 o 11:02, Arthass napisał:

antykoncepcja jest "prawem reprodukcyjnym"?

a co z samogwałtem ? %-)

https://www.o2.pl/informacje/szokujace-do-czego-zmuszal-chlopcow-ksiadz-podawal-sie-za-terapeute-seksualnego-6604186507627104a

 

14 godzin temu, jarrino napisał:

To niech ci napisze i noś ze sobą to zaświadczenie. Przynajmniej będziesz mógł częściej zdejmować...

Sąsiad ostatnio dostał 20zł za "fajkę" na świeżym powietrzu. o 23:00 gdzie w pobliżu nie było żywej duszy i ja się pytam czy to jest normalne? Ale tak się kończą rozporządzenia klepane na kolanie po nocy.

 

A mógł zainwestować:

 

4049883.jpg

 

Jest też wersja dla lubiących inne klimaty, przed sankcjami związanymi z posiadaniem nielegalnych środków odurzających nie uchroni ale przynajmniej mandatu za brak zasłoniętej twarzy nie będzie.%-)


maska_gazowa_bongo.jpg

Edytowane przez pendzel_3
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jarrino napisał:

To niech ci napisze i noś ze sobą to zaświadczenie.

Wcześniej była taka możliwość i faktycznie korzystałem z tej opcji. Niestety teraz już od jakiegoś czasu nie jest to honorowane - każdy musi nosić i kropka.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...