Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Powiem wam że moja żona całe życie w laboratorium, mgr.inz. i gdybyś zadał pytanie o polityce to nie ma pojęcia i nie chce mieć. Uważa że tam idą złodzieje, kretyni i inni idioci i jej to kompletnie nie interesuje.
Jak już ją na wybory wyciągnę to mnie pyta kogo ukrzyżować.
I wiecie co, to w niej kocham, zero polityki w domu... A jej starszy, znaczy mój teść rodzony przewodniczacy solidarności, niestety na pieńku z nim mam ostro bo też w niej swego czasu byłem, i mam inne zdanie niż oni.


  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, AudiAWX napisał:

I wiecie co, to w niej kocham, zero polityki w domu...

No i prawidłowo. Po co się denerwować.

 

Ja również mam odmienne poglądy niż teść,  On to wie i staramy się mijać te tematy nawet przy %. :D bo dobrze wiemy, że mogło by się skończyć to nie najlepiej. Ostatnio coś zamilkł całkowicie na tematy polityki chyba i jemu już miarka się przebrała.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

że mogło by się skończyć to nie najlepiej.

 

 

.

Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

Ostatnio coś zamilkł całkowicie na tematy polityki chyba i jemu już miarka się przebrała.

 

Jeszcze trochę i chyba najbardziej oddani też nie wyrobią ...

 

wyjatkowy-prezent-o-czym-marzysz-polska-

 

 

 

i tak "na przyszłość"

dziadku-sluzyles-w-pis-wykonywalem-tylko

 

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

17 godzin temu, Succubus napisał:

Ciekawe ile z tak "myślących" osób ma tytuł mgr?

Powiem tyle, że obserwując moje otoczenie przeraża mnie ignorancja ludzi niby wykształconych, doświadczonych. Mają zdanie wyrobione na podstawie tego co się im pod nos podstawi, (nie dziwę się że pisory chcą przeprowadzić wariant węgierski - da im to w końcu spokój), zero jakiegoś samodzielnego myślenia. Wczorajsze wydarzenia traktują "a to kolejny jakiś podatek - to strajkują - ale mnie to nie dotyczy".

 

To, że niezależne media w tym kraju można policzyć na palcach jednej ręki to jedno. 95% to albo wiatr w jedną albo w drugą stronę. Ale daje to pewien balans. (gó*****y ale jednak balans). Jeśli pisorom przejdzie ten sam manewr co Orbanowi to leżymy. Z przykrością stwierdzam, że  w/w osób w tym kraju jest więcej niż ludzi myślących. A co za tym idzie wodzu Jarosław będzie rządził do grobowej deski, namaści jakiegoś swojego "Trockiego", którego w międzyczasie wyhuśta nasz nowy polski odpowiednik Stalina. Inaczej być nie może w totalitarnym państwie. 

Link to post
Share on other sites

Jak ta akcja się zaczęła, nie wiedziałem specjalnie o co chodzi. Pomyślałem, fajnie zlikwidują abonament, może nie o takie rozwiązanie chodziło ale jakiś pomysł to by był..
ale że te tłuki chcą tym sposobem ratować służbę zdrowia to na to nigdy bym nie wpadł.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że poglądy polityczne mogą mieć źródło - ponad 50%, niektórzy sądzą że nawet 80% - w uwarunkowaniach genetycznych związanych z rasą. Znaczy się, że w Polsce może być zawsze przeważająca część społeczeństwa głosująca na socjalistów... trochę smutne. A właśnie taka grupa społeczeństwa jest finansowana w celu rozmnażania potomstwa. Choć z drugiej strony, historycznie w Polsce również istniał jeden z najbardziej liberalnych ustrojów w Europie. Pytanie czy i jak wielu potomków tych ludzi istnieje w obecnym społeczeństwie i czy jest to kwestia ekspresji wybranych genów. Tak czy inaczej, jestem w obecnych czasach pesymistą w tej kwestii. Z jednej strony wszyscy wydają się nienawidzić obecnej władzy, ale jakimś cudem są już przez tyle lat wybierani do władzy.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, AudiAWX napisał:

Coś nie idzie te rozmnażanie tak jak chcieli. Podejrzewam że i 1000+ tego nie zmieni. Chyba że u totalnych patoli...


No właśnie w tym problem, że promuje rozmnażanie patoli :) Ludzi, którzy w wielu przypadkach są właśnie zachęcani socjalnymi benefitami, a to właśnie z natury wyznawcy poglądów "stabilnego reżimu" socjalistycznego kosztem swobód wolnościowych.
Kogo wychowa taki obywatel? Niezależnego, silnego człowieka, który będzie potrafił o siebie zadbać, czy uzależnionego od innych "dej piniondz" patola?

Edytowane przez Arthass
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie to napisać, bo chcę na temat polityki i religii w Polsce. Wydaje mi się, że tylu odejść z kk nie było u nas nigdy tyle, jak za rządów pisu. I w ten prosty sposób, pis z rosyjskimi korzeniami, załatwi kościół, gospodarkę i finanse państwa. Wniosek jest jeden. Kościołowi bardziej zależy na kasie, niż na wiernych, co widać szczególnie teraz. Tak kończy się powiązanie pazerności z głupotą.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś oglądałem jak jego wyznawcy reagują na jego widok - to jest straszne jak niektórzy są podatni na takie sprawy. Myślę, że gdyby ich guru kazał im wypić truciznę, to znalazłaby się spora grupa wśród jego wyznawców, coby wykonała polecenie bez wahania z jego imieniem na ustach. Straszne, aż przypomniał mi się dokument

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, jarrino napisał:

Nie wiedziałem gdzie to napisać, bo chcę na temat polityki i religii w Polsce. Wydaje mi się, że tylu odejść z kk nie było u nas nigdy tyle, jak za rządów pisu. I w ten prosty sposób, pis z rosyjskimi korzeniami, załatwi kościół, gospodarkę i finanse państwa. Wniosek jest jeden. Kościołowi bardziej zależy na kasie, niż na wiernych, co widać szczególnie teraz. Tak kończy się powiązanie pazerności z głupotą.


Dlatego nie chodzę do kościoła, bo znam katolików z mojego otoczenia i zbyt wielu ma taką fałszywą mentalność. Co nie znaczy, że generalizuję na wszystkich, ale najbardziej wybija się w tłumie zawsze patologia, i w tym wypadku wybija się jej już dla mnie zbyt wiele. Hurra za socjalizmem, ale w życiu prywatnym chytrusy. Religia miłości, ale nie przeszkadza im poniżanie i plucie na innych ludzi. Grzechy widzą tylko w innych ludziach. Jak popełniają własne grzechy to intencjonalnie i uparcie je przemilczą, nawet latami nie przyznają krzywdy jaką wyrządzili innym ludziom. A to forma fałszu, nie mająca nic wspólnego z dążeniem do życia w prawdzie. Każdy grzech jest rodzajem fałszu przeciwko obiektywnym aspektom rzeczywistości. W tym wypadku - przemilczenie niemoralności, czyli sport narodowy naszego rządu - jest to grupa grzechów z kategorii sins of omission, grzechy zaniechania. Nie wiem dlaczego część tego "katolickiego" narodu sądzi, że grzech jest tylko wynikiem aktywnego działania (sins of commission). Grzechy zaniechania są w wielu względach gorsze, bo sposób ich manifestacji nie jest tak oczywisty jak grzechy aktywnej niemoralności - są skrywane pod dodatkową powłoką fałszu, która utrudnia ich rozpoznanie.

W przypadku pazerności - filozofia chrześcijańska jasno określa stosunek do prawa własności i dóbr. Masz moralne prawo tylko do dóbr, na które zapracowałeś własnymi rękami na drodze dobrowolnej, obustronnej i bezpośredniej umowy społecznej (pierwotna definicja wolnego rynku). Każdy inny sposób bogacenia się jest formą kradzieży, chyba że mamy do czynienia z dobrowolnością aktu.
Chrześcijaństwo propaguje dobroczynność, ale w formie zgodnej z przykazaniami. Kryteria udzielania pomocy są dość jasno zdefiniowane zasadą, która mówi że pomagać należy jedynie w sytuacjach kiedy inny człowiek nie jest w stanie fizycznie lub psychologicznie sam rozwiązać swoich problemów. Dopóki posiada techniczne możliwości rozwiązania własnych problemów, narzucanie się z pomocą wyrządza często więcej krzywdy niż pożytku. Produkujemy słabych ludzi, którzy nie potrafią rozwiązywać własnych problemów, nie chcą rozwiązywać własnych problemów i zawsze liczą że ktoś inny będzie je za nich rozwiązywał. Produkujemy potwory, bo to słaby człowiek jest zawsze źródłem grzechu. Najlepsza pomoc, to stworzenie warunków umożliwiających innemu człowiekowi samodzielne rozwiązanie jego problemów. Czasem wymaga to wsparcia finansowego, ale nie na bezmyślnej zasadzie tylko np. nagradzania wysiłku kształcenia i zdobywania nowych umiejętności. Wtedy jest to produktywne i korzystne w dłuższej perspektywie dla reszty społeczeństwa. Jak można często zauważyć we własnym otoczeniu i jak wskazują badania socjologiczne - bezmyślne pakowanie pieniędzy w biedę rzadko przynosi pożądane rezultaty, bo najczęściej bieda jest wynikiem patologii i braku moralności, to problem mentalny którego nie rozwiąże się przy pomocy pieniędzy, dopóki nie zmieni się postawa takich ludzi. Jedyne co takie akcje robią to antagonizują i demoralizują resztę społeczeństwa. A bieda jest najczęściej wynikiem niskich standardów moralnych społeczeństwa, pomijając skrajne sytuacje reżimów, chociaż... jak wskazywał Sołżenicyn czy Dostojewski, reżim istnieje tylko dlatego że każda jednostka z osobna akceptuje życie w kłamstwie wobec innych ludzi w swoim życiu codziennym.

PiS jest bliżej do satanizmu niż chrześcijaństwa. Totalitaryzm jest archetypem postawy Szatana w religii chrześcijańskiej. Wybitnie nie znoszę tej partii za fałszywy obraz religii jaki wykreowała w tym kraju. Ja ich ideologię nazywam neopogańskim katolicyzmem opartym na uprzedzeniach, rytualizmie i dewocjonalizmie. Odgórny, przymusowy socjalizm to satanistyczna perwersja boskiego prawa konsekracji. To faryzeusze współczesnych czasów.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

" otwierać i po chwili zamykać – tak do propozycji odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Mówi pan, że 85 proc. to młodzi ludzie, a oni potem gdzieś wracają – do rodziców, do swoich dziadków. A to osoby, które mają choroby współistniejące i najciężej przechodzą COVID-19 – wyjaśniał wiceminister. I nie pozostawił złudzeń: Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim nie wydała w tej chwili rekomendacji dotyczącej odmrożenia branży fitness. Zwłaszcza dlatego, że sytuacja teraz się komplikuje. – Polska była zieloną wyspą na tle Europy jeśli chodzi o liczbę zakażeń, teraz widzimy, że to się zmienia. Nie mogę panu obiecać, że 11 marca będzie tym dniem, kiedy uruchomimy branżę – dodał wiceminister."

Cyrk, pandemia potrwa do końca kadencji tego sejmu. Rząd nie jest od tego żeby decydować co otwieramy a co nie.. Albo stan klęski żywiołowej albo wypad. Rządzi nami banda socjopatów. Oni mają chore głowy.
Szanowałem polityków, pewnych spraw nie rozumiałem, dawałem im mandat zaufania. Tak zostałem też w szkole nauczony.
Teraz to się zmieniło, człowiek ma swoje prawa obywatelskie i polityczne, a oni je jawnie łamią, konsekwencji nie będą mieli za to żadnych. Traktują nas jak bydło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...