Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Tego nie słyszałem, prawdę mówiąc za jego życia w ogóle się nim nie interesowałem, bo gość wzbudzał tylko śmiech wśród większości (przynajmniej z takimi reakcjami się spotkałem).

 

Co do powyższego cytatu, mam tylko nadzieję, że tu nie miał racji.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, jarrino napisał:

nie obrażaj tej grupy wiekowej (mnie też), bo pitolisz jak potłuczony. 

 

Nie miałem na myśli wszystkich po poprzez użycia słowa "Głównie"

ale widać że najchętniej z tej grupy wiekowej... leci na PO-PIS'y głosować

 

NjYslqt.png

 

 

 

10 godzin temu, jarrino napisał:

Popatrz na młodszych sporo, z "nacjonalistyczno-patriotycznych" organizacji, popatrz na młodych, którzy na kolanach pójdą do Częstochowy

(to, że często wracają w ciąży to nieważne)

 

Trochę się nie dziwie że tu rosną nacjonalistyczne poglądy... Gdyż w Polsce mamy za dużo zagranicznych inwestycji, najlepszy przykład to super markety i potem towar u rolników gniję na magazynach ponieważ nikt nie chce go kupić albo wyprzedają za przysłowiowe grosze, bo dla niemieckiego marketu bardziej się opłaca ziemniaki z Egiptu sprowadzić, jak od lokalnego polskiego rolnika... (a z tą ciążą to pierwsze słyszę xD)

 

 

 

10 godzin temu, jarrino napisał:

i na wielu, wielu innych, raczej 60 minus....To nie zależy od wieku, tylko umiejętności postrzegania i po prostu myślenia. Prawdą natomiast jest, że spora (ale nie cała) część 70-90, została po prostu kupiona przez pis, za moje i twoje pieniądze, i dodatkowo przekonana przez fałszywy kościół. To nie jest więc dokładnie tak, jak piszesz...:)

 

w sumie 40-60 też ma wielu zwolenników

z tym kupieni to prawda, ale co do kościołów się nie orientuje

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wtedy praktycznie każdy był milionerem :wariat: (tylko w przeliczeniu na $ zarabiał jakieś $20 miesięcznie). Miałem taką sytuację jak mieszkałem w Stanach - podczas jakieś tam rozmowy przy piwku sąsiad pyta mnie ile zarabiałem w PL, to mu mówię, że tak około $20. Ten mówi to miałeś bardzo dobre zarobki - $20 na godzinę. Ehhh już mu nie tłumaczyłem, że na miesiąc, bo by się facet zawiesił i na bank pomyślał, że sobie z niego jaja robię.

 

 

 

 

Jarek to pewnie mein kampf do poduszki każdego dnia czyta. Potem jeszcze paciorek na kolanach przy łóżku i można spać ...

 

903c7ad74aa79dd7ef5355d3ca3fec65.jpg

 

... a kościół nie reaguje ...

Edytowane przez Succubus
  • Smutne 2
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

Szczególnie spodobał mi się jeden komentarz pod artykułem:

 

Cytat

Traker wczoraj (17:35)

W czasach komuny był taki kawał: Jak najłatwiej rozbić lód na rzece? Napisać Solidarność i wezwać ZOMO. Teraz mamy to samo, tylko symbole się zmieniły

.

 

Obecna sytuacja nastraja mnie co najwyżej takim optymizmem:

 

MgcHSy6.jpeg

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, jarrino napisał:

Leto, podziękujmy wyborcom pis...

To tak nie działa jaro, są niskie stopy procentowe to są niskie stopy procentowe, chcesz większy zarobek szukasz alternatyw, inwestycji. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto w radzie polityki pieniężnej zasiada, ale ja już przy 0.2 zlikwidowałem lokatę, bo to nie ma sensu.
Podatek Belki już powinien być dawno zniesiony.

Ogólnie rzecz biorąc coś jest nie tak :D to nie powinno tak wyglądać. Wiem że kryzys, państwo potrzebuje pieniędzy, ale to już jest przesada. Na koncie walutowym mam 0.1%.
Połowę oszczędności wymieniłem na USD, śpię spokojniej.

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dziś sobie pogadałem z byłym szefem...
Działacz Solidarności, były zwolennik PiS. No i mówi że jak następne wybory wygra PiS to skoczy z mostu... A pamiętam czasy jak tak na PO cisnęliśmy.
Teraz zaczynam rozumieć że PiS to też zło tylko inaczej...
Zobaczymy co Hołownia do wyborów ulepi.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem kto w radzie polityki pieniężnej zasiada, ale ja już przy 0.2 zlikwidowałem lokatę, bo to nie ma sensu.
Podatek Belki już powinien być dawno zniesiony.
Ogólnie rzecz biorąc coś jest nie tak  to nie powinno tak wyglądać. Wiem że kryzys, państwo potrzebuje pieniędzy, ale to już jest przesada. Na koncie walutowym mam 0.1%.
Połowę oszczędności wymieniłem na USD, śpię spokojniej.
 
Jak to kto zasiada? Ludzie którzy rozumieją, że jak jest kryzys to kredyty muszą być tanie. To czy ty masz 0,1 czy 4% na lokacie niewiele zmienia, zawsze możesz zainwestować w cokolwiek innego, chociażby obligacje. Jak ktoś ma 500k kredytu to już to odczuje, biorąc kredyt stóp procentowych nie ominiesz.
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wojciechu15 napisał:

Jak to kto zasiada? Ludzie którzy rozumieją, że jak jest kryzys to kredyty muszą być tanie. To czy ty masz 0,1 czy 4% na lokacie niewiele zmienia, zawsze możesz zainwestować w cokolwiek innego, chociażby obligacje. Jak ktoś ma 500k kredytu to już to odczuje, biorąc kredyt stóp procentowych nie ominiesz.

 

Wszystko spoko ale nie w sytuacji kiedy realna inflacja to pewnie co najmniej 10 %. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ze stopami zdania są podzielone.. Tanie kredyty to też wzrost cen nieruchomości.. Ogólnie sytuacja jest nieciekawa. Za błędy rządzących zapłacą w głównej mierze ci którzy oszczędzali.. co jest niczym nowym. Niskie stopy to jak lekarstwo na chorobę w którą rząd wpędził się sam. Konsumpcja musi stale rosnąć żeby jakoś wychodzić na prostą.
Gdyby obligacje były tak oprocentowane jak kredyty.. 

Właśnie dzięki tanim kredytom=> konsumpcji za flotę której się nie ma, powstają bańki spekulacyjne które prowadzą do cyklicznych kryzysów gospodarczych.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...