Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Jak dla mnie to jeszcze muszą popracować nad tym TFX, bo jest to tragedia - nawet pomijając zasoby. 
Na zdjęciach tego nie widać, ale podczas gry animacje włosów są tak sztuczne, że woła to o pomstę do nieba. O cieniach na twarzy już nawet nie mówię.



 

Wystarczy wgrac stery 310.90

V-sync off też rozwiązał sprawę na 314.07.


Nvidiowcom jeszcze raz polecam wyłączyć TFX, V-sync, opcjonalnie Teselację, a gdyby brakowało klatek to odznaczyć High Precision.
Bez tego spokojnie da się obejść i nie trzeba czekać na patche. Gra jest płynna, ładna a przede wszystkim dobra.
Nie wiem czy narzucenie v-sync z poziomu sterowników nvidii też powoduje crashe, ale jakoś nie chce mi się sprawdzać - w każdym bądź razie może to być rozwiązaniem dla tych którzy v-sync mieć muszą, a sterowników zmieniać nie chcą (o ile to ze sterownikami jest prawdą)

Link to post
Share on other sites

Na config pod radeony trzeba poczekać, aż Nowaj (bądź ktoś inny) machnie benchmarki do porównania z moimi.
Czuję, że ta gra będzie lubić HD7xxx (chociaż na dwoje babka wróżyła, bo FPSy nijak nie przekładają się tu na płynność animacji) więc możesz spokojnie ustawić ile dusza zapragnie - chociaż gdyby były problemy z płynnością to spróbuj tego co ja - obniżyć Depth of Field, bo to niesamowicie szarpie ekranem.


A tutaj dorzucę kilka screenów z początku gry, dla tych co jeszcze nie grali <kusi>

http://i47.tinypic.com/6eztht.jpg

http://i45.tinypic.com/35jcjd4.jpg

http://i50.tinypic.com/258yxcz.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Effendi - jest możliwość żebyście z Tommym załadowali tego TombRaidera podczas waszych obiecanych testów porównawczych?
Chyba, że ktoś będzie w stanie uczciwie przyznać się na ile animacje są płynne na Radeonach - które jak wiadomo miewają z tym problemy.
Tutaj płynność ni jak się ma do liczby FPS więc ciekawi mnie porównanie na poziomie gtx/radeon, bo radki przeważają w cyferkach ale jak to wygląda w praktyce?

Link to post
Share on other sites

p.kovalsky, tu masz benchmark mojego 7970 ghz editon w detalach ultimate i w fullhd, spokojnie możesz grać na maksymalnych ustawieniach

 

http://img831.imageshack.us/img831/2638/tombraider2013030514310.jpg

 

 

Sid co masz na myśli w "animacje" ?? chodzi o cut-scenki ?? jak tak to zaraz sprawdzę frapsem
 

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W testach, planuję przynajmniej ja, uwzględnić większość tytułów AAA które wyszły w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

 

Widzę, że rozgorzała niezła dyskusja a ja nawet z pierwszego lochu nie wyszedłem, żeby sprawdzić jak to faktycznie lata bo gram w Diablo cały dzień :D Przynajmniej na tyle co patrzyłem w lochu to gra trzymała na ustawieniu ULTRA stałe 60kl i nie zauważyłem problemów z animacją. Płynność na poziomie żylety. Gra graficznie nie powala a patrząc na to jak się zachowuje GPU już w samym lochu (około 80% obciążenia) z optymalizacją jest kiepsko... :/

Link to post
Share on other sites

Jak wyszedłem w gąszcz do DOF dopiero docisnął - tam przy jelonkach trzeba robić testy bo w jaskini to faktycznie pikuś był.

Animacja tj. płynność z samej rozgrywki, czy jest widoczny stuttering. Ogólnie czy podczas rozglądania się, ekran "przeskakuje" czy "przepływa" w danym kierunku. A także płynność ruchów samej Lary i wykonywanych przez nią czynności.

Moje ustawienia - v-sync off
http://i47.tinypic.com/a3i7hw.jpg

Link to post
Share on other sites

Wrobelito nie martw się tym bo to chyba wynika z tego że po odpaleniu bencha mieli jeszcze dysk przez sekundkę i się dogrywa potem już nie ma szans żebyś 35 kl zobaczył, na 7970 wszystko chodzi *****iście

 

 

Mogę zrobić jakieś testy jak ktoś chce z różnymi ustawieniami tylko ograniczcie się do 4 odpaleń benchmarka bo nie za bardzo chce mi się robić 8 odpaleń :)

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites

Na FPS się nie patrzcie, zwłaszcza ten z benchmarka. 
To może służyć porównaniu poboru zasobów poprzez dane ustawienia graficzne w identycznym środowisku, aby wiedzieć na czym najwięcej zyskać a najmniej tracić. Niemniej, w grze wygląda to już zupełnie inaczej - w benchmarku miałem min. 28fps a w grze jeszcze się z tym nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Nvidia sie wypowiedziała:

 

"We are aware of major performance and stability issues with GeForce GPUs running Tomb Raider with maximum settings. 
Unfortunately, NVIDIA didn’t receive final code until this past weekend which substantially decreased stability, image quality and performance over a build we were previously provided. We are working closely with Crystal Dynamics to address and resolve all game issues as quickly as possible.
In the meantime, we would like to apologize to GeForce users that are not able to have a great experience playing Tomb Raider, as they have come to expect with all of their favorite PC games."

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jutro będzie łata albo jeszcze dziś późnym wieczorem.



Post Procesing i Tress na NV zarzyna tą grę. Resztę możecie sobie dać na MAX i będzie stałe 60kl/s. Samo włączenie PP w jednym miejscu gdzie pada deszcz, patrzę na skały a po nich spływa woda zarżnęło klatki z 60 do 40 - gorzej niż przy Tress.
 

Vsynca w sterach nie włączać. Adaptacyjny działa 50/50 a Sztywny powoduje stuttering. Korzystać z tego co w grze.

 

Tak gwoli ścisłości: podczas dobierania optymalnych ustawień nie schodzić z góry do dołu tylko dać wszystko na LOW, po kolei włączać i patrzeć w róg ekranu ile każda kolejna opcja zabiera fps. To nie tylko TR tylko już ogólnie, co do wszystkich gier się tyczy.
 

Tak czy inaczej nie pogracie bo gra się wiesza co chwila :D

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Gra zajefajna w końcu dobra produkcja :banan: u mnie to co najbardziej zarzyna karte wyłączone,reszta max i jest good bardzo ładnie też wygląda :)

 

po za tym ci z lepszymi kartami,tez mają spadki :P

 

po obniżeniu pewnych ustawień nic mi się nie wiesza efendi.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Tak czy inaczej nie pogracie bo gra się wiesza co chwila :D

Tylko na najnowszych sterach, wgraj najlepiej 310.90 i problem z głowy, TressFX zostaw właczony tylko ustaw DOF i SSAO na normal i grasz plynnie.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Ja włączyłem w 1080p na jakości grafiki wysokiej. Włączyłem Fraps po wyjściu z jaskini i miałem 24fps :D

Wyłączyłem V-Sync, filtrowanie tekstur ustawiłem na anizotropowe x2 i teraz mam 40-50fps i to mnie zupełnie wystarcza. Gierka fajnie wygląda, po wyjściu z jaskini ładne widoki z klifu.

 

 

Po premierach Crysis 3 i Tomb Raider, stwierdzam, że mój procesor i karta graficzna są żałosne, 2 lata temu kupowałem. Pomyślę nad zmianą na i5 3750K i GTX 660Ti.

Edytowane przez radek0406
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak DOF i SSAO u mnie nie powodują spadku klatek to po co ja mam to wyłączać. Tress mnie nie podnieca. Moim zdaniem bardziej komicznie to wygląda niż realistycznie ale dobra... :]

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Prędzej oleją. Po co w ogóle taki badziew pakować w grę. Mądre AMD jak zwykle a twórcy gry kolejni 'geniusze'...

Physix przynajmniej jak działa to działa. Obiekty fajnie, realistycznie się rozwalają. Są smaczki, na których faktycznie można zawiesić oko; a tutaj ? Baba brudna, pokrwawiona, ledwie żywa, czołga się przez te lochy wśród pajęczyn i syfu a włos jej powiewa, lepiej niż ogon arabskiemu rumakowi na światowej wystawie koni albo jakiejś corridzie :]

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...