Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Pobawiłem się benchmarkiem, jako że jest to narzędzie poglądowe podaję tylko średni fps - dla poglądu.

i5 3570k @4.3Ghz
670GTX @1200 / @3700 (314.07)

http://i50.tinypic.com/2vdo3vb.jpg

Jak widać, TFX ostro gnębi nvidie. 7970 ma dużo wyższe wyniki na presecie Ultimate.
Ogółem cały ten TressFX nie powala, a żre mnóstwo zasobów.
SSAO/DOF to dla mnie rzeczy praktycznie niewidoczne więc dobrze mi się żyje mając je ustawione na Normal, a daje to zapas klatek na ewentualny TFX włączony podczas faktycznej rozgrywki.
Można jasno stwierdzić, że do tej gry wystarczy w pełni jedno GPU.

A tutaj dlaczego uważam, że to SuckFX
http://i45.tinypic.com/mvj8g6.jpg

 

Cienie wyglądają szkaradnie, w przeciwieństwie do cieni bez SucksFX.
O ile na głowie wygląda to ślicznie, tak kuc jest szkaradny i postrzępiony jak pędzel.
Na karku jest niewidoczna, nieprzenikalna półka od której włosy się odbijają.
Kuc zachowuje się strasznie sztucznie, podskakuje i fruwa w różnych dziwnych kierunkach.

Jest w tym jakiś potencjał, ale jeszcze za wcześnie żeby się tym podniecać. 

Link to post
Share on other sites

No to będzie gra dla Radeonów, bo redukcja 14-37fps na same włosie to trochę za dużo jak na zielonych. 
Chyba, że wypuszczą jakiegoś patcha/sterowniki.

Jeśli ktoś jest na tyle cierpliwy, może powtórzyć te benchmarki wedle moich ustawień na 7970 - tak dla zaspokojenia ciekawości mas.
OC mojej karty nie jest maksymalne, więc jak ktoś nie ma wypiłowanej 7970 to też się nada (a nawet lepiej).

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

A tutaj dlaczego uważam, że to SuckFX

 

Ja Ci dam ... :pokey::pajac:

 

 

 

Niech się ktoś zlituje i zrobi podobny test (wydajność i TressFX - jak Sid powyżej) na HD78xx i hd79xx -- PLS (no i 13.2b7)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem SucksFX bo w grze, w momencie kiedy na ekranie pojawiają się włosy płynność/fps spada diametralnie.
Do zupy z taką technologią. Jeszcze żeby to faktycznie się fajnie prezentowało... meh, kolejny bubel w stylu MSAA.

Gram sobie na OFF/Norm/Norm/16 z włączonym v-sync, żeby karty nie przegrzewać. Jest cacy!

Link to post
Share on other sites

Ściągał ktoś od SKIDROW, żeby przetestować grę przed zakupem? Mam pytanie, czy trzeba ściągać osobno pliki z PL dubbingiem i Crack Fix do Save Game? Czytałem, że są z tym problemy, ale nie wiem czy chodzi o zwykłą wersję od SKIDROW czy o tą Survival Edition.

Link to post
Share on other sites

U mnie cały czas było FXAA.

UWAGA. Nagle pojawiły się crashe GPU i powrót do stockowych zegarów nic nie zmienił. Z tego co widzę, jest to związane z GPU Nvidii i aktualnie szukam sposobu na jego rozwiązanie.
Ponoć wyłączony V-sync i teselacja mają rozwiązać crashe. Ma to sens skoro bez v-synca była malina a teraz po kilkunastu-dziesięciu sekundach w grze jest dump.

Będę informować o postępach - gdyby ktoś też miał podobny problem i go rozwiązał - piszcie!

Link to post
Share on other sites

TressFX faktycznie kuleje na kartach nVidii, kolega ma GTX 680 i przy identycznych ustawieniach (Ultimate) jak ja na HD 7970, QTE to jakaś masakra. Trudno będzie nadrobić to sterownikiem, bowiem korzysta on z GPGPU a jak to idzie na Keplarach - wiadomo.

 

Btw. Gra rozwala system :) Póki co najlepsza produkcja od dłuuugiego czasu i "miodnością" spokojnie bije Crysis 3.

Link to post
Share on other sites

U mnie dziwna sytuacja z tym v-sync, przy potrójnym buforze fps jest taki sam jak przy podwójnym. Robiłem różne testy i DOF/SSAO na ultra poza spadkiem fps nic widocznego nie dają . Ten Tress FX to niesamowity pożeracz klatek. Przy normalnych włosach jest 60 latek a nim ~40. Z włączonym minimalny spada poniżej 20. :o



TressFX faktycznie kuleje na kartach nVidii, kolega ma GTX 680 i przy identycznych ustawieniach (Ultimate) jak ja na HD 7970, QTE to jakaś masakra.

Dokładnie z włączonym TressFX QTE to masakra, fps poniżej 20 a czasami spada do poniżej 10 i nie ma szans na prawidłową sekwencję.

Link to post
Share on other sites

 

Bo trzeba mieć GPU HD7xxx


No ja wiem wiem... Ale żeby to jeszcze ładnie wyglądało - a to jest tragedia - włosy obijają się jak ragdoll, cienie są jak malowane paintem, kuc postrzępiony jak pędzel - nie ma czego żałować.

UWAGA NVIDIA

Tak jak pisałem poprzednio, po wyjściu z jaskini gra lubi crashować - rozwiązaniem jest wyłączenie vsync i ewentualnie teselacji.

Natomiast DOF Ultra wręcz zabija płynność animacji - co z tego że mam tam ~100FPS jak jest kosmiczny stutter.
Sama teselacja też bardziej szkodzi niż pomaga, ale to już moje subiektywne wrażenie.

 

Link to post
Share on other sites

Optymalizacja jest niezła.
Oczywistym jest, że połowa efektów dostępnych do konfiguracji gó**o daje i należy je wyłączyć (vide znane wszystkim MSAA), a zatwardziali ULTRA GRACZE którzy tego nie rozumieją, niech sobie czekają.

Jakaś łatka będzie na pewno bo karty od zielonych mają lekkie problemy, aczkolwiek, jeżeli bez widocznych zmian w jakości obrazu, jestem w stanie wyhodować sobie >90fps i świetną płynność animacji to jestem w stanie przeboleć te 4-5 stopni więcej na GPU w związku z brakiem v-synca.

A gra jest tak niesamowicie miodna i klimatyczna, że jakieś drobne uszczypliwości ze strony wizualnej totalnie mi wiszą.
Jest pięknie.

Link to post
Share on other sites

heh, chwilę nawet chodził mi ten tytuł po głowie, ale widzę, że Larę zobaczę dopiero w czerwcu, może lipcu, czy kiedy tam skończą tą grę, a tym czasem pozdrawiam wszystkich betatesterów, którzy byli tak mili i zapłacili za ten przywilej

Link to post
Share on other sites

Ja z TressFX też słabiutko na moim budżetowym GTX660 :D

Z wyłączonym TressFX a reszta na Ultra w 1080p - 45-60fps (skąd te skoki nie mam pojęcia, kwestia bawienia się ustawieniami lub najlepiej zwalić winę na procesor :D  )

Gra zapowiada się super. Wolę jednak poczekać na 5 poprawek i może wtedy znowu dosiądę do tego tytułu...

Jeszcze jedno co zauważyłem to to, że jak się już wyjdzie z jaskini to później się schodzi na dół z tej góry, tam spotkałem taki problem, że zaczęły się pojawiać na całym ekranie artefakty ;/ I to tylko w tamtym momencie. Jak na razie wyłączyłem, poczekam na pierwsze poprawki i sterowniki od nVidii.

 

Co do tego TressFX - to serio zżeracz klatek i killer GPU (przynajmniej z tego co zauważyłem na nVidii). Szczerze mówiąc jak to już ktoś wcześniej napisał - Nic specjalnego... Myślałem że to będzie lepiej wyglądać, choć nie powiem - jest lepiej niż bez tej ''nowej technologii'' :P

Link to post
Share on other sites

U mnie cały czas było FXAA.

 

UWAGA. Nagle pojawiły się crashe GPU i powrót do stockowych zegarów nic nie zmienił. Z tego co widzę, jest to związane z GPU Nvidii i aktualnie szukam sposobu na jego rozwiązanie.

Ponoć wyłączony V-sync i teselacja mają rozwiązać crashe. Ma to sens skoro bez v-synca była malina a teraz po kilkunastu-dziesięciu sekundach w grze jest dump.

 

Będę informować o postępach - gdyby ktoś też miał podobny problem i go rozwiązał - piszcie!

Wystarczy wgrac stery 310.90

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...