Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

B650 tomahawk jest po około 950-980 złw proline chyba

 

Po primo - nienawidzę płyt mini ATX..

Po drugie primo - Asrocka płyty miałem w życiu 3 i żadna nie przeżyła więcej niż jeden rok kalendarzowy. Były to czasy I5 2500k wprawdzie niemniej jednak niesmak pozostał.

Po trzecie primo ultimo - białe mobo? seriously? :)

 

Nie robi mi dopłata w okolice 900zł, bardziej zastanawiam sie czy na "zaś"/przyszłość (wszak to nie intel, może ze dwa trzy procesory taka płyta będzie miała potencjał przyjąć) nie dopłacić do X670.

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

No a ile taki następny CPU może prądu pobierać? 130? 150? Myślisz że sekcja 80A nie da rady z takim? Przy 120W w tym MSI sekcja ma jakieś 45*C, zapas jest ogromny.

 

PS. Mówię o MSI Tomahawk, ten Gigabyte jest dość okrojony, aczkolwiek też da radę.

Edytowane przez mlekolak
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, joker5513 napisał:

Po primo - nienawidzę płyt mini ATX..

Na tyle, by dopłacić 300 PLN? 

 

11 minut temu, joker5513 napisał:

Po trzecie primo ultimo - białe mobo? seriously? :)

Na tyle, by dopłacić aż 300 PLN? 

 

2 minuty temu, joker5513 napisał:

To że obecny król 7800X3d pobiera w porywach 100W nie oznacza że następcy też będą tacy wstrzemięźliwi...

Daję sobie włosy na jajkach obciąć, że Zen5 XD3 będzie miał te same problemy co 5800X3D i 7800X3D: transport ciepła z okolic warstwowej kaszy, co przy jeszcze niższym procesie produkcyjnym jeszcze bardziej dokręci im śrubę w temacie maksymalnego TDP.

 

Jesteś Dżokier myślący człowiek, popatrz na temperatury & zużycie prądu dla dwóch par CPU: 5800X3D z 5800X, 7800X3D z 7700X, mam nadzieję że dostrzeżesz pewną analogię jak i trend. 

3 minuty temu, mlekolak napisał:

Przy 120W w tym MSI sekcja ma jakieś 45*C, zapas jest ogromny.

Dokładnie, na koniec zrób mi Dżokiero tę przyjemność (jako że poświęcam swój czas i produkuje się dla Ciebie) i porównaj dokładnie sekcję zasilania w tym Asrocku który Ci wysłałam i B650 Tomahawk... 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

Na tyle, by dopłacić 300 PLN? 

Na tyle, nienawidzę zarówno białych komponentów jak i malutkich mobaskófffff. Zdrowie psychiczne swojej osoby wyceniam wyżej niż 300zł :)

 

 

 

 

6 minut temu, Rebelmind napisał:

Daję sobie włosy na jajkach obciąć, że Zen5 XD3 będzie miał te same problemy co 5800X3D i 7800X3D: transport ciepła z okolic warstwowej kaszy, co przy jeszcze niższym procesie produkcyjnym jeszcze bardziej dokręci im śrubę w temacie maksymalnego TDP.

 

Jesteś Dżokier myślący człowiek, popatrz na temperatury & zużycie prądu dla dwóch par CPU: 5800X3D z 5800X, 7800X3D z 7700X, mam nadzieję że dostrzeżesz pewną analogię jak i trend. 

Jest to wysoce prawdopodobne że prądożerność rosnąc nie będzie :) i tego bym nam wszystkim życzył.

 

Czyli krakowskim targiem stanie na indiańskiej broni miotanej pewnie. Niestety droga do zakupów jeszcze daleka. Okazało się że obecnie sprzedaż Raptora/ów to droga przez mękę i prędko się na Zenka nie przesiądę.

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ha Tfu na nazwy Asrocka, zobacz zatem tego o stówkę droższego mobasa:

 

https://www.krsystem.pl/asrock_b650_pg_lightning_am5_4ddr5_hdmi_m.2_atx-item-69000.html

ATX - check 

nie-biała - check

VRM 1:1 z Tomasz Hawkiem 

Cena - 200 PLN w kieszeni. 

 

Złącza, fakt - bieda, ale potrzebujesz coś? Poza tym Asrock często relatywnie bywa na promocji więc wyrwiesz jeszcze taniej... 

 

Ja pisząc do Ciebie gadam sam ze sobą po części, bo też już na tego Tomahawka byłem zdecydowany ale... no trace argumenty :p

Link to post
Share on other sites

MSI będzie o wiele łatwiej sprzedawalna kiedyś tam w przyszłości na rynku wtórnym , UEFI nie będzie powodowało konieczności wizyty u @sid vicious w gabinecie i ma lepszą dźwiękówkę (ja akurat mam to w rzyci bo mam dedykowany dzwięk).

 

Wiem zaraz powiesz że w 7800X3d w bios nie ma co ustawiać :) ale dla mnie te 200zł to nie jest naprawdę istotna kwota nad którą bym się rozwodził.

 

Żeby tak jeszcze moją filozofię wyznawali nabywcy procesorów na rynku wtórnym... :( Jak tak dalej pójdzie to zostane się z tym 13700K do połowy przyszłego roku.

 

Edytowane przez joker5513
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Żeby tak jeszcze moją filozofię wyznawali nabywcy procesorów na rynku wtórnym...

Problem jest globalny, bo u mnie na parafii towar wyjęty z pudełka = z automatu -20% do ceny nowego jeśli chcesz sprzedać, to co dopiero mówić o czymś, co masz powiedzmy pół roku... 

 

Tyle że nie jestem normalnym zjadaczem chleba - ja znajdę Janusza z Północy, który zamieni się platforma za platformę (z moją lekką dopłatą) :p

Link to post
Share on other sites

A kto był w ogóle pomysłodawcą sprzedaży obecnego sprzętu? Chcę powiedzieć, że zazdroszczę umiejętności perswazji default_smilies_szczerbaty.gif

 

Ja tam bym poczekał na kolejne procesory od AMD i wtedy ewentualnie rozglądał się za nową gałęzią, którą można przeskoczyć. 13700K to przecież świetny procesor. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rebelmind a niby kto ?? :D jegóż to wina :) 

 

 

13700K znalazłem używkę w (przynajmniej tak myślałem)  dobrej cenie 1600zł - jakiś maniak pewnie sie przesiadł na refresha. I od dwóch tygodni nie mogę pogonić i piątki. Na co @Rebelmind cały na biało - "sprzedaj wszystko i kup 7800X3d" mówił....

 

I od dwóch tygodni nie mogę nawet pogonić i piątki.

 

Żartuje oczywiście i uda się to się uda, nie to nie :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, joker5513 napisał:

cały na biało - "sprzedaj wszystko i kup 7800X3d" mówił....

Jakie uRwał biało?! :o czerwono jak już. Ja bym raczej zapytał po co 13700k kupowałeś jak Ci Rysiu w duszy gra? (wiem, pytanie w sumie retoryczne, bo okazja była). 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

I od dwóch tygodni nie mogę nawet pogonić i piątki.

1. W tym budżecie ludzie raczej nie bawią się w używki (z wyjątkami jak widać :D )

2. Za 1140zł można mieć nowe 12600k. Osobiście raczej nie dopłacałbym 10% ceny za 4 rdzenie E-cores więcej w używce.

 

Zejdź na 1200 i może ktoś chętny się znajdzie. Chociaż i tak bym wolał już do 7800x3d dołożyć :P

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

Złącza, fakt - bieda, ale potrzebujesz coś? Poza tym Asrock często relatywnie bywa na promocji więc wyrwiesz jeszcze taniej... 

Jeszcze jakieś z du*y problemy z niektórymi pamięciami i zacofane BIOSy. A tak to się zgadza. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

1. W tym budżecie ludzie raczej nie bawią się w używki (z wyjątkami jak widać :D )

2. Za 1140zł można mieć nowe 12600k. Osobiście raczej nie dopłacałbym 10% ceny za 4 rdzenie E-cores więcej w używce.

 

Zejdź na 1200 i może ktoś chętny się znajdzie. Chociaż i tak bym wolał już do 7800x3d dołożyć :P

O wyższej wydajności o 25% już widzę nie warto wspominać, ważna liczba rdzynióf ... :facepalm:

 

No jeżeli forumowicz z 7k postów myśli w ten sposób to co wymagać od seby/janusza z olx. Widzę Procka będę musiał oddać do PSZOK'u lub zrobić se wisiorek :)

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, joker5513 napisał:

O wyższej wydajności o 25% już widzę nie warto wspominać

W niektórych aplikacjach może i tak, w grach w to już bardziej 10% różnicy niż 25.

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Widzę Procka będę musiał oddać do PSZOK'u lub zrobić se wisiorek :)

Zawsze można pomalować na zielono i wyrzucić na trawnik ;) A tak na poważnie to nie zastanawiaj się długo nad opuszczaniem ceny. Ja kręciłem nosem jak mi za 6600xt rok temu dawali 1200zł i ostatecznie została ze mną jako zapasowa w szafce, bo przecież za 600 tym bardziej nie sprzedam :D Nie idź tą drogą, nie ma się co o 100 czy 200 zł szarpać.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Widzę Procka będę musiał oddać do PSZOK'u lub zrobić se wisiorek

 

33 minuty temu, zbiku90 napisał:

Nie idź tą drogą

 

Zawsze można złożyć z tego zestaw i sprzedać jakiemuś kiddosowi do fortnajta. 

 

Tych którzy kupują pojedyncze części jest mało. 

 

Sam sprzedawałem 4690k to wsadziłem w gruzowatą obudowę, dokupiłem zasilacz, grafę miałem po piekarniku i w cenie bez gpu sprzedałem  wszystkie elektrosmiecie. 

 

Poszło? Poszło. 

Przyjechał synek z tatusiem i wzięli bez gadania w cenie części z drugiej ręki. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, zbiku90 napisał:

Sensu dużego nie widzę w takim manewrze.

Sens tego masz taki, że nie czekasz pół roku na gościa który będzie kompa budował/modernizował. Ludzie i dzieciaki szukają zestawów, nie poszczególnych części.

Zobacz co się na FB dzieje. Ja w  zestawie o którym napisałem sprzedałem w tydzień. CPU mobo i ram wisiało miesiąc i proponowali 1/2 wartości używki.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...