Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

I czy ktoś bazując na tym zdjęciu jest w stanie wyjaśnić czemu klatka jest zakazana w Polskim ruchu drogowym?

Chłopaki podobno wyciągneli klatkę na tą właśnie jazdę

 

Co by nie zrobili to nie zasłużyli żeby tak skończyć, szkoda chłopaków

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda? Stwarzanie zagrożenia na drodze, które potencjalnie może być tragiczne dla każdego uczestnika ruchu nie budzi u mnie współczucia. Mogę ewentualnie współczuć pasażerom, którzy byli skazani na tego gościa. Co innego śmierć w wypadku drogowym, co innego śmierć przez własną głupotę i rażące łamanie przepisów.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

podobno wyciągneli klatkę

Wyciągnęli klatke?

 

Klatke to się raczej spawa do punktów konstrukcyjnych nadwozia.

 

Chyba chodziło ci o rollbar? No raczej z nim w 4 by nie pojeździli.

 

2 godziny temu, GreQonE napisał:

jest zakazana w Polskim ruchu drogowym

Nie jest zakazana. Jeżeli została homologowana przez producenta to nic nie stoi na przeszkodzie z niej korzystać. Problem powstaje przy dokładanych klatkach (nawet z homologacją) - ten wynika z braku homologowania jej przez producenta pojazdu a nie stricte polskich przepisów.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, FeX napisał:

Szkoda? Stwarzanie zagrożenia na drodze, które potencjalnie może być tragiczne dla każdego uczestnika ruchu nie budzi u mnie współczucia. Mogę ewentualnie współczuć pasażerom, którzy byli skazani na tego gościa. Co innego śmierć w wypadku drogowym, co innego śmierć przez własną głupotę i rażące łamanie przepisów.

 

https://streamable.com/cl8odi

 

https://streamable.com/lszvi5

 

https://streamable.com/jsdqpx

  • Lubię to 1
  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, kubbak napisał:

Klatke to się raczej spawa do punktów konstrukcyjnych nadwozia.

Są klatki, które dalej spawasz do konstrukcyjnych elementów, ale posiadają łączenia na których są skręcane, przez co można je wyjmować

23 godziny temu, kubbak napisał:

Problem powstaje przy dokładanych klatkach

O to mi chodziło :)

W dniu 17.07.2023 o 17:17, FeX napisał:

Stwarzanie zagrożenia na drodze, które potencjalnie może być tragiczne dla każdego uczestnika ruchu nie budzi u mnie współczucia.

Zginął na własne życzenie, co nie sprawia że należy wyłączyć empatię, młode chłopaki, niepoukładane w głowie a skutek tragiczny

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Różne wypadki się zdarzają, czasem przez nieuwagę, czasem przez warunki na drodze, nawet auto może zawieść w jakimś momencie. Ten koleś z premedytacją zap$$ przez miasto jak dziki, właściwie chwali się tym, jakby robił coś niesamowitego. Dla mnie to tak jakby biegał z pistoletem i strzelał na oślep, trafił kilka osób i przy okazji siebie.

  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, GreQonE napisał:

Są klatki, które dalej spawasz do konstrukcyjnych elementów, ale posiadają łączenia na których są skręcane, przez co można je wyjmować

Mam wrażenie, że cały czas piszesz o rollbarach nie klatkach.

 

Pełne klatki czy to zgodne z załącznikiem PZM czy to homologowane przez FIA są spawane do miejsc konstrukcyjnych a cała klatka spawana jest wewnątrz pojazdu. Wedle mojej wiedzy nie ma możliwości jej wyciągania czy to teoretycznej (przez przykręcanie jej) czy fizycznej (przez możliwość wyjęcia jej fizycznie w 1 kawałku z auta).

 

14 godzin temu, FeX napisał:

Po tych filmikach w ogóle mnie nie dziwi, że zginął.

Tylko się cieszyć, że nikt postronny nie ucierpiał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, GreQonE napisał:

Zginął na własne życzenie, co nie sprawia że należy wyłączyć empatię, młode chłopaki, niepoukładane w głowie a skutek tragiczny

23 lata to dostateczny wiek na to by zmądrzeć, on najwyraźniej nie miał takiej potrzeby. Dobrze, że nie zgarnęli nikogo po drodze.

 

No i byle się ten pieszy nie znalazł, bo patocelebryci chętnie go dojadą mimo, że chłop niewinny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obaj siebie warci

 

Pieszy tnie na szago przez trzypasmówke w niedozwolonym miejscu, po nocy i pewnie jeszcze wcięty. Wierzyć się nie chce że nie słyszał "nadlatującego" zmotanego samochodu z przelotowym wydechem...

 

...ale gdyby głąb w megance nie jechał 200km/h po mieście wszyscy bezproblemowo rozeszli by się po domach. 

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po to jest w mieście ograniczenie prędkości żeby pieszy się nie zdziwił, że samochód w oddali przyjechał jednak po 3 sekundach, a nie 20 s, jak mógł zakładać przechodząc przez drogę. A samochód jadący 40, 50 czy nawet te 80 km/h spokojnie by pieszego zauważył, wyhamował, bądź bezpiecznie ominął.

 

Zresztą widać, że 'kierowca' meganki sie obsrał, bo najwyraźniej nie spodziewał się robót drogowych i już było trochę za późno na reakcję.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubbak napisał:

Mam wrażenie, że cały czas piszesz o rollbarach nie klatkach.

No właśnie nie, rollbary też są wyciągane, ale własnoocznie widziałem koncept o którym piszę :))

 

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Wierzyć się nie chce że nie słyszał "nadlatującego" zmotanego samochodu z przelotowym wydechem...

 

...ale gdyby głąb w megance nie jechał 200km/h po mieście wszyscy bezproblemowo rozeszli by się po domach. 

 

Niby z wideo internetowi specjaliści ocenili prędkość na pomiędzy 120 a 140 km/h

 

Niemniej abstrahując, trochę wadzi zawsze w takim wypadku mnie w czółko argument prędkości.

Jestem w stanie zrozumieć, że w niektórych sytuacjach pierwszeństwa nie da się ustąpić jak czegoś się nie widzi, gdzie np. była głośna sprawa jakiś czas temu, gdzie dziadek w jakimś tico wymusił pierwszeństwo na mercu, no ale ten leciał grubo ponad 200 km/h a biegli dociekli, że dziadek z Tico nie miał prawa gościa widzieć jak wyjeżdzał.

 

Tutaj było to ok. 120-140 km/h i moim zdaniem nie jest to argumentem, i zanim się wszyscy na mnie rzucicie za taki pogląd, zadajcie sobie jedno pytanie:

Czy jeżeli zamiast niemalże neonowo żółtego, pizgającego po oczach, migającego światłami i pierdzącego z wydechu tak że słychać je z 2km Megane był to na przykład transport krwi, transport narządów czy też radiowóz policji to pieszy też mógłby ich nie zauważyć i doprowadzić do takiego zdarzenia?

 

Tak jak pisałem gość zginął na własne życzenie, ale w tym zdarzeniu są dwie strony.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, kubbak napisał:

No właśnie koncept. Widziałeś coś takiego na aucie?

Mea culpa, nieprecyzyjnie się wyraziłem - widziałem takie urządzenie w aucie, widziałem punkty w których jest skręcane, nie widziałem tylko jak ktoś to fizycznie, manualnie wyciąga :)

Link to post
Share on other sites

No to hmm, pytanie czy to była klatka homologowana/zgodna z złącznikiem PZM czy też samoróbka jakiegoś burka.

 

Rollbar przykręcany spoko, na niego nie będą działać siły ścinające śruby przy dzwonie, na klatke już tak. No i sama koncepcja - jak wkładać/wyciągać tą klatke? Przez drzwi - nie ma opcji, przez bagażnik - też będzie ciężko bo mało które auto nie ma podniesionej podłogi w tym miejscu (na fotele/na bak), nie mówiąc już o stopniu w otworze.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Krzysko napisał:

@ALF uważaj na pasażerów na gapę.

Spoko mam to już odnotowane od jakiegoś czasu a właściwie to po tym jak kiedyś przez pierwsze drzwi wpadł mi motocyklista do autobusu bo leciał na czerwonym.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubbak napisał:

No to hmm, pytanie czy to była klatka homologowana/zgodna z złącznikiem PZM czy też samoróbka jakiegoś burka.

Papieru na własne oczy nie widziałem, ale podobno homologowana i zgodna z wymaganiami PZM, jak kiedyś będę miał sposobność to podpytam jaka firma to stworzyła.

 

Sama klatka wieloczęściowa, tak że na oko spokojnie można by ją wyjmować przez drzwi/bagażnik.

 

Co do samych sił oddziałujących na elementy skręcone, dam znać jak któreś z aut z tym wynalazkiem będzie dachować :)

 

 

Godzinę temu, Krzysko napisał:

tak jak tutaj, ja mam zielone i mnie to c*uj obchodzi...

Dokładnie..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...