Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

@dodo
Widzę, że bardzo chcesz rozdzielić rolę dealera i samej marki, ale niestety to tak nie działa. Jakim cudem masz być zadowolony z marki, której auta nie da się kupić w normalny sposób, bo na każdym kroku autoryzowani dealerzy mają Cię w du**e? Kto autoryzuje takich dealerów, no chyba nie oni sami siebie.

Samochód samochodem, ale najpierw to trzeba w ogóle mieć możliwość jego kupna. Jeżeli autoryzowany dealer działa w taki, a nie inny sposób to jest to znak, że marka na to pozwala. Nie ma jakiś odgórnych zasad postępowania narzuconych przez markę? Takim sposobem można się wykpić ze wszystkiego, bo dealer zły, a nie marka.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Oj trzeba zacząć szykować popcorn bo czuje że będzie ciekawiej jak przy expresie do kawy :banan:

 

 

Swoją drogą ma ktoś jakieś skuteczne sposoby na utarciu nosa warcie ? 2 tygodnie temu wjechała we mnie kobita, od tego czasu użeram się z nimi i powoli dosyć mam ich arogancji  

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Skontaktuj się z jakąś firmą ściągającą odszkodowania jak chcesz zrobić tanio a ugrać więcej albo oddaj do aso na bezgotówkową. 

 

Ze mną gość raz się tak chciał dogadać, chciał mi dać za zderzak przedni 100 zł, oddałem na bezgotówkową i naprawa w aso wyszła ponad 3k + auto zastępcze. 

Link to post
Share on other sites

Te firmy też nie są skore do działania przy takiej "drobnej" szkodzie. Za uszkodzoną felgę, oponę, plastikowe nadkole i tylny zderzak warta zaproponowala ugode na 1200zł, dwie firmy rzuciły po 200zł dopłaty, trzecia jeszcze się określiła. Gdzie naprawa felgi to -+ 600zł, opony najtaniej znalazłem za 5 stówek z groszem szt (contisporty5), plastikowe nadkole i mocowanie zderzaka to ok 4 stówki do tego naprawa zderzaka ok 1000-1200

 

A co do aso to będzie problem, bo ostatnie zamknęło się w 2012r

 

Kiedyś jak mi gość wjechał w gruza i odpadło parę kg rdzy i szpachli to w pzu bez marudzenia przelali kase która wystarczyła na 3 takie naprawy xD

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites
W dniu 3.06.2023 o 11:50, FeX napisał:

Nie ma jakiś odgórnych zasad postępowania narzuconych przez markę?

 

 

W dniu 3.06.2023 o 11:50, FeX napisał:

no chyba nie oni sami siebie.

Są zasady, są kontrolowani ale nie jesteś w stanie wiedzieć zawsze wszystkiego o wszystkim (każdy kraj, dealer, dyrektor, manager sprzedaży, sprzedawca każdego dnia)

Czasem pracują tam osoby, które nie powinny a nie zawsze to oczywiste (+ nie jest dziś łatwo kogoś wywalić z pracy, wiem z doświadczenia)

Rozumiem Konsumenta, Pan Nowak mnie okłamał = BMW to gó**o, auto uległo awarii = doradca sprzedał mi gó**o - wiem jak to działa, zajmuję się tym dekad. 

 

Chodzi mi o to, że nie każdy delear a raczej pracownik sieci zachowałby się tak samo w tej sytuacji. Pamiętasz jak mówiłem, że na to auto w tym terminie nie ma szans? Zakładam, że doradca walnął sobie zamówienie do planu i zamówienie schował do szuflady. Czy tak powinno być? Oczywiście, że jest. W jednym Maku frytki śmierdzą starym olejem w drugim nie.

 

PS reakcja jest ale wolna, na przestrzeni kilku lat w PL ubyło delerów BMW z powodu różnych dziwnych praktyk.

 

Mimo to rozumiem opinię (choć nie mamy szczegółów) i zgadzam się, że tak być nie powinno. 

12 godzin temu, PatrykT napisał:

jak przy expresie do kawy :banan:

 

nie, nie temat dla mnie zamknięty, Fex ma swoje zdanie - szanuję chciałem pokazać inna (może szerszą) perspektywę. Spokojnej niedzieli.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, PatrykT napisał:

zaproponowala ugode na 1200zł,

Ja pisałem tutaj ze 2 lata temu , ze miałem stłuczkę w równie starej alfie . Delikatniej jak u Ciebie bo nic nie robiłem tylko zderzak lekko trysnąłem sprayem . Ale ruszone elementy to zderzak lampa błotnik . Na oczątku dostałem wycenę 1100 zł , ale po kilku targach mailowych wypłacili 2 tyś . Nie trwało to jakoś specjalnie długo . Postrasz ich autem zastępczym , że potrzebujesz .Za samo to wybulą więcej . Może będą bardziej skłoni do negocjacji .

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam na celu podkopywanie autorytetów marek czy czegokolwiek. Po prostu sam miałem problem z przedłużającym się terminem odbioru auto w Skodzie, a do tego dwoje z moich znajomych z pracy otrzymało niepoprawne konfiguracje swoich Tiguanów. Po prostu to się staje nagminne wszędzie i zamawiający właściwie zostaje z ręką w nocniku, bo jak przyjdzie złe auto to wtedy zadają pytanie "bierze Pan takie, czy nie?". Jak nie weźmiesz to czekasz kolejne miesiące... Co ma taki klient zrobić?

 

W dniu 4.06.2023 o 08:37, PatrykT napisał:

Swoją drogą ma ktoś jakieś skuteczne sposoby na utarciu nosa warcie ? 2 tygodnie temu wjechała we mnie kobita, od tego czasu użeram się z nimi i powoli dosyć mam ich arogancji  

 

Jeżeli sprawca ma kupione jakieś najtańsze ubezpieczenie od ubezpieczalni, która potrafi przycinać na takich szkodach to niestety, ale prosto nie będzie. Ogólnie teraz to każda ubezpieczalnia nagina i naciąga wyceny jak się da. Sam też jak miałem kolizję kilka lat temu nie z mojej winy to z PZU poszło w miarę gładko. Gładko to jednak pojęcie względne w tym wypadku, bo miałem Mazdę 6 z 2003 i ruda ją chrupała miło xD Miałem uderzenie w lewe tylne nadkole, ogólnie pogięte blachy, felga porysowana, zahaczone nieco drzwi, ale głównie to rysy. Po zgłoszeniu pierwszy telefon z PZU - oferują 1250zł na podstawie samego zgłoszenia pisemnego i opisanej szkody. Odmówiłem. Następny telefon za 30 minut, teraz już 1750zł, ale odmówiłem, bo kumpel z ubezpieczeń mi kiedyś napomknął żeby odmawiać telefoniczne ugody xD Umówiony rzeczoznawca z PZU. Przyjechał dzień później, okazało się, że to znajomy matuli :D Podszedł do sprawy rzetelnie, podliczył co mógł jako wymianę części, ale że trochę rudej i szpachli było widać to musiał dać jakiś współczynnik. Na koniec wyszło 3100zł, a naprawa nadkola mnie kosztowała 300zł :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@fex, no właśnie w pzu kase miałem w 4 dni od zdarzenia, i to więcej jak chciałem 

 

@jakub1t w środe im przedstawiłem swoje stanowisko i opcje jakie rozważam jeśli ugoda nie dojdzie do skutku, na razie cisza ze strony konsultanta. Najlepsze, że codziennie rano o 6:45 dostaje sms i mejla żebym zaakceptował ugodę :rotfl:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, soda napisał:

W końcu policja we właściwym miejscu i czasie

 

Piękna karma xD

 

Ale pomijając zachowanie skodziarza to nagrywający też się nie popisał, zatrzymywanie się na zjeździe z ronda a potem jeszcze z dumą w głosie komentarz że "przyjechał z Warszawy i odwala", słychać ewidentny ból czterech literek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest w ogóle ciekawe zagadnienie, 99% że taki samozapłon to wina wady fabrycznej auta, więc w zasadzie płacić powinien producent, ubezpieczyciel chyba nie odpowiada za takie rzeczy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A takiego popierdalacza dla żony się udało kupić - 1.3 CDTI 95KM, 2015, 73k nalotu. Fajna wersja wyposażenia Color Edition + dzisiaj wlatuje jeszcze radio Intellilink 4 z Android Auto co by się tego wygodniej używało z nawigacją. Jeszcze się przyda pranie foteli zrobić i oby śmigało jak najdłużej bezawaryjnie.

 

ZWZrGTC.png

 


VAjQUt4.png

9uAwLrZ.jpg
Się jeszcze mój Syfik załapał na foto :D

 

Edytowane przez Johny3
  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:

@Johny3 ciekawe jak u Ciebie ze spalaniem jest w mieście . Kolega kupił auto z tym silnikiem i palił więcej jak poprzednie 1.9 . Coś około 9 litrów z tego co pamiętam . Niby auto nie było zmęczone ale może jego coś niedomagalo . Szybko sprzedał . 

Może miał coś nie tak. Póki co zrobione ~300 km w mocno mieszanym cyklu - sprawdzanie auta po zakupie, jazda po mieście po 10 km w jedną stronę i trasa - obwodnicą czy autostradą po 30 km w jedną stronę i komputer pokazuje w tym momencie spalanie 5.0/100 km.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...