Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Zawsze to powtarzam, tego co prowadzi auto nic boleć nie będzie, więc to w interesie tego słabszego jest to, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Jak widzę takie akcje to mam wrażenie, że taki pieszy chce przejść na drugą stronę, ale niekoniecznie jezdni.
Wiem, że to brutalne, ale żaden przepis nie zrobi z pieszego nieśmiertelnego.
Co z tego, że kierowca zapłaci mandat, albo pójdzie siedzieć jak pieszy skończy na wózku albo na cmentarzu?

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Krzysko napisał:

Kupiłem na próbę jakieś chińczyki

Trochę tego przetestowałem i nawet za całkiem małe pieniądze można kupić dobry produkt , tak samo i odwrotnie .

 

Dowód  dowodem , ale mogą być niezłe niezłe problemy w razie wypadku . Z soczewką nie spotkałem się aby ktoś mnie oślepiał , co innego jak pakują to do zwykłych lamp odbłyśnikowych . Takim to sam bym pozabierał dowody . 

 

Kiedyś zapakowałem do skutera ze zwykła lampą i widziałem ,że trochę oślepia , ale jeździłem tylko w dzień  i liczyłem że dzięki temu mnie zauważą i nie rozjadą . Była kontrola , dowodu nie zabrali ale dałem słowo że wymienię na zwykłą .

 

Aktualnie sobie kupiłem jako drugie auto kolejną alfę (5 sztuka , niestety to choroba w moim przypadku ) 

 

Niestety zdjęcia nawet nie mam ,a i nie ma się czym chwalić . 

147 1,6 120 2006r.

Auto nawet fajne , ale silnikowo coś niedomaga . Łyka oliwę i nie ma mocy .Czujnik położenia wałka prawdopodobnie bo czasem  czek się zapala , wymiana jak to we włoskim aucie problematyczna . Ale na dojazd do pracy na zimę 5 km dziennie w sam raz . 

 

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem do samochodu w razie w zwykłe żarówki jakby się ktoś przyczepił. A kupiłem bo średnio co pół roku przepala się jedna żarówka i to nie kupuję jakiegoś najtańszego gunwa tylko biorę te trochę lepsze i za 2 wychodzi +/-45 zł a te ledy mnie wyszły 80 zł. Byłem się karnąć teraz po ciemku i nikt mi nie mrygał, że komuś za bardzo świecę. Do zwykłej lampy bym tego nie założył a że jest soczewka to zaryzykowałem.

 

Co do 1.6 TS to standard, potrafi do litra wychlać na 1k... A z mocą to tutaj już różnie bywa, najpierw podłącz pod kompa żeby zobaczyć co tam wyskoczyło a później można szukać dalej. Jak klekocze jak diesel to wariator leży i też może nie mieć mocy. Sprawdź świece bo możliwe, że nikt ich nie wymieniał albo założył jakąś taniznę a jest ich 8 w oryginalne platynki NGK a tu już cena robi swoje.

 

E: w sumie jak 5 sztuka to raczej powinieneś wiedzieć w co się pchasz :wariat:

Edytowane przez Krzysko
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wo Panie, to ty młody w temacie :D Ja już od prawie roku jeżdżę na Ledach. Powstrzymałem się przed kupnem najmocniejszej wersji i wziąłem coś co przypomina halogen delikatnie mocniejszy. 

No i mam Philipsy Ulition 5100 H1, bardzo fajnie to świeci no i za soczewką. Jedyne co się rzuca w oczy to barwa, na SKP bez niczego przeszedł przegląd. Jeszcze pytałem by sprawdził porządnie lampy czy dobrze świecą, bo chcę mieć LED'y ale nie chcę nikogo oślepiać tak jak robią to te nowe auta. Nie było się do czego przyczepić. 

Ale w odbłyśniku jak ktoś ma to faktycznie daje po gałach ostro. 

 

20230104_161419.thumb.jpg.d4b70b9ba3d9d28ff8acc2b886cfafe8.jpg

Brak opisu.

 

Tu stare zdjęcie, bo już dawno z navi jeżdżę 

Link to post
Share on other sites

Ja mało autem jeżdżę, a o zakupie ledów już chwilę temu myślałem. Ostatnio zmieniałem żarówki gdzieś w marcu czy kwietniu ale auto 3 miesiące nie jeździło to wychodzi na to, że jak nie jeździ to też się mogą spalić :rotfl: Jak będzie ok, to też kupię chyba jakieś Philipsy bo nie mieli lepszych na miejscu w sklepie. Kupiłem AMIO X1, niby 6500k i 4400lm, no i fakt te 6500k jest możliwe bo światło wpada w niebieskawy kolor. Akurat dzisiaj popadało i powiem, że jak asfalt jest czarny to trochę jest lipa no ale jeszcze nie byłem ustawiać świateł a jest na nich regulacja obrotu 360 stopni.

Link to post
Share on other sites

Akurat problem jest powszechnie znany, więc nie ma się z czego śmiać. Chyba najlepiej pod tym względem wypada Skoda i Peugeot. Reszta wypala gały i do tego legalnie, to jest w tym wszystkim komiczne. Nawet stary gruz z Chińskimi Ledami w odbłyśnikach nie daje tak po oczach jak te nowe śmieszne lampki. 

 

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/301239908-Kierowcy-sie-skarza-oslepiaja-ich-inne-auta.html
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/niemal-kazdy-kierowca-przyznaje-ze-jest-oslepiany-na-drodze/b749g6b
https://autokult.pl/35439,ciemna-strona-nowoczesnych-swiatel-kierowcy-skarza-sie-na-oslepianie-na-drogach
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/445506,polscy-kierowcy-maja-fatalnie-ustawione-swiatla.html
http://www.brd24.pl/technologie/mroczny-aspekt-nowoczesnych-swiatel-samochodowych-szosty-kierowca-oslepiony/
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,24396126,prawie-na-pewno-zostaniesz-oslepiony-wracajac-dzis-z-pracy.html

 

Wnioski nasuwają się same, a stanie dalej przy swoim to zwykła ignorancja.

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, marik81 napisał:

mam problem z poprawnym widzeniem

Możesz mieć nadwrażliwość na światło. Nic w tym nadzwyczajnego, dotyka to sporego odsetka społeczeństwa.

 

Godzinę temu, Andrew napisał:

Wnioski nasuwają się same, a stanie dalej przy swoim to zwykła ignorancja.

Jakie wnioski?

 

Cytat

 

66 proc. kierowców uważa, że niektóre nowoczesne reflektory samochodów są zbyt jasne, a 22 proc. – że wszystkie nowoczesne reflektory są zbyt jasne. Mocne światło nie przeszkadza zaledwie 12 proc. badanych.

...

Potężna jasność nowoczesnych reflektorów powoduje, że 66 proc. kierowców przyznaje iż nie potrafi rozpoznać, czy nadjeżdżający samochód ma światła drogowe czy światła mijania. Z kolei 68 proc. badanych twierdzi, że przy dojeździe do skrzyżowania przez zbyt mocne światła niektórych pojazdów nie byli w stanie dostrzec, czy mają włączone kierunkowskazy.

 

Ten drugi wniosek jest najbardziej zabawny i pokazuje, że problemem nie jest oślepianie per se tylko to, że ludziom się wydaje, że tyle światła to już na pewno są oślepiani.

 

Albo z policji:

Cytat

W naszej ocenie wszystkie pojazdy dopuszczone do ruchu w ramach homologacji, a więc także i te nowe modele ze światłami LED, działają poprawnie - ocenia Kobryś. - Nie obserwujemy pogorszenia stanu bezpieczeństwa na drogach w wyniku oślepiania nowych typów świateł. Największy problem stanowią niezmiennie starsze samochody ze źle ustawionymi światłami starszych typów. Odpowiednie ustawienie świateł i regulacja ich poziomowania zależnie od obciążenia jest traktowana przez wielu kierowców pobłażliwie, dlatego co roku przeprowadzamy kampanię informacyjną "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Prawidłowe ustawienie świateł jest wymagane przez prawo - przypomina radca Wydziału Opiniodawczo-Analitycznego Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Ogólnie czesiu ty jesteś mega pocieszny. Przeszkadzają ci projekcyjne reflektory ale beztroskie pakowanie LEDa do klosza pod halogen jest ok. :rotfl:

Nie twierdze, że takie kombo oślepia, ba w większości nie ma różnicy pod tym względem. W DE zaczęli homologować retrofity pod konkretne auta.

 

Najwięcej problemów z oślepianiem jest właśnie w halogenach. Ludzie to debile, nie dbają o stan odbłyśników, wkładają żarówki do góry nogami, nie wiedzą co to pokrętło regulacyjne (i do czego służy) albo robią cyk na maxa w górę bo przecież będzie dalej świecić.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Doskonale rozumiem o co chodzi. Masz jakieś wyimaginowane złudzenie, że nowe auta oślepiają albo masz chore oczy i powinieneś się udać do lekarza. Może wadę wzroku+astygmatyzm albo wystarczą okulary redukujące refleksy.

Z nowych aut (i jednocześnie starych) największym rakiem są dostawczaki z lampami na wysokości wzroku, a potem cała gama starych aut z lampami świecącymi wszędzie, tylko nie na drogę. Absurdem jest, że auto, które ma gówniane, żółte lampy oślepia mnie na drodze bardziej niż nowe z mocnymi LEDami. 

I tak, problemem nie są nowe lampy, bo się wam wydaje, że oślepiają, a one po prostu świecą 10x mocniej niż stare, zamglone lampy w paseratti.

Link to post
Share on other sites

A liczbe Kua jaką masz?? :)

 

Winnymi oślepiania są j/w dostawczaki i te wszystkie nowe wynalazki suvopodobne które mają za wysoko reflektory, nie ledowe źródło światła. W p0lsce dochodzi jeszcze do tego pewnie "perfekcyjne" ustawienie świateł. Na przegląd przecież najczęściej jedzie sam dowód, po co targać ze sobą auto :)

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kubbak napisał:

Ten drugi wniosek jest najbardziej zabawny i pokazuje, że problemem nie jest oślepianie per se tylko to, że ludziom się wydaje, że tyle światła to już na pewno są oślepiani.

Wydaje mi się że tu chodzi o jakiś proces adaptacji oka do ciemności, jeżeli z przeciwka jedzie auto i ostro daje ledami, to oko ustawia sobie tę ekspozycję (źrenicę) na najsilniejsze źródło światła, a czy ktoś idzie poboczem już nie widać.. Nie musi to dawać centralnie w oczy, ale jak w kadrze znajduje się taki snop światła to reszta się zaciemnia.

 

Nie tłumaczę kierowcy, ale rowerzysta też się nie popisał.. Jak ja bym miał tak jechać samochodem ze względu na zły stan dróg, to bym nie wyjechał z posesji. Po prostu jeżdżę wolniej..

Link to post
Share on other sites

Nie no, gość rowerem za%%$dala środkiem drogi a powinien trzymać się chyba najbliżej prawej krawędzi jezdni, jakichś mega dziur tam nie widzę żeby nie mógł się trzymać tej prawej krawędzi a kolo autobusem to chyba miał go rowem po drugiej stronie drogi wyprzedzić żeby zachować odstęp 1,5m...

Link to post
Share on other sites

gość to znany prowokator, jechał tak, żeby sprowokować taką właśnie sytuację, żeby mieć czym się w sieci pochwalić i popsioczyć na tragicznych kierowców

 

Jakoś w innych krajach rowerzyści z większym szacunkiem podchodzą do innych uczestników ruchu drogowego a u nas? Jak widać na filmiku

Zamiast jechać cywilizowanie, chociaż środkiem pasa no bo z prawej dziury to nie, środkiem ulicy ciśnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...