Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

14 godzin temu, Artok napisał:

6650 XT dobija do 2600 Mhz

2700*

2600 miało 6600xt na stocku.

15 godzin temu, MiK napisał:

Nie widziałem jeszcze rzetelnych testów

Ta karta była tak nieciekawa w swojej cenie w czasie premiery, że nikomu się chyba nie chciało jej testować :rotfl:

15 godzin temu, MiK napisał:

Nawet sam autor filmu poleca tą kartę zamiast 6650. 

Poleca w tej samej cenie lub niższej. Co akurat w PL ostatnio stało się faktem i budżetowo pod 1440p można śmiało brać. Na zachodzie da się jeszcze taniej znaleźć 6600/6650xt, u nas już podrożały dość mocno.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Co akurat w PL ostatnio stało się faktem i budżetowo pod 1440p można śmiało brać

Akurat u nas doszło do dziwnej sytuacji, kiedy to już miesiąc temu modele 6600 XT wyskoczyły na poziom 1900+, a tego Radeona 6700 bez-XT nikt nie znał, nikt nie chciał kupować. I tak z 2300 spadło na 2000 zł. 

 

Na zachodzie różnica cenowa jest bardziej wyraźna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

jak pokazują dotychczasowe testy. 

A raczej ich brak, bo z poważniejszych to jest słownie jeden na yt ale...

Godzinę temu, MiK napisał:

z tańszym bieda 6700

... no właśnie nie wspomina nic o chłodzeniu. A to wygląda po prostu biednie. Szukałem przez dobre pół godziny jakiegoś filmiku na którym byłby RPM wentylatorów ale nie znalazłem nic. Za to znalazłem taki gdzie rdzeń ma ponad 75st C co nie wróży zbyt dobrze. Dziwne że nie nazwali jej nawet Fighter :co:

Akurat wyjeżdżam teraz w delegację na 2 tygodnie, w innym przypadku bym się poświęcił, zamówił tą kartę i zrobił mini-recenzję. Jak do połowy września żadna się nie ukaże to w sumie tak zrobię, bo sam jestem bardzo ciekawy.

Ewentualnie jakby ktoś z forum się skusił to prosimy pięknie o kilka zdań na temat samego chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Narazie moja sztuka nie zachwyca patrząc na tego gościa z filmiku, udało mi się "ustabilizować" na 1090mV 2500/2600


pamiątki 2100 fast timing. Nie wiem na ile to jeszcze realny nastaw, nie mam możliwości sprawdzenia w grach obecnie.
Najgorsze są temperatury, hotspot 93, max 75. Podejrzewam, że zszedłbym jeszcze trochę jakbym rozkręcił do 1000rpm wentylatory w obudowie, średnio chodzą 500-700rpm, ale nie chcę. Wentylatory na karcie ustawiłem na 80% max, temperatura w pokoju jakoś bardzo wysoka nie jest, 28,5c. 10641483_1.jpg

ps. benchmark z valleya, szczerze nie słyszę tej karty, ale nie przyzwyczajony jestem do takich temperatur, ostatnie takie miałem na stocku 2060 palit gaming pro oc 10641797_1.jpg

Dzisiaj te temperatury są sztos, trochę ponad 26c w pokoju i w takim fortnite temperatury po dłuższym graniu max 55c, średnio 48c a hot spot 49 max 60c przy 1100 RPM max.



Bardzo fajna karta, cicha i temperatury spoko. Pobór mocy to żart przy takiej karcie. Szkoda że nie udało mi się więcej zejść z mV. Stanęło obecnie na 1090mV 2500/2600 Pamiątki 2100 fast timing. Na dniach coś mocniejszego odpalę to się okażę czy to stabilne. 10649531_1.jpg

Cytaty jednego z nabywców na Pepperze. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i o tym właśnie pisałem, 75/93st przy 2350RPM i 140W to jest jakiś żart. Ostatni z panów temperatury ma "sztos" (przy zaledwie 1100RPM :D) tylko chyba nie ogarnął że gra z v-synciem albo procek go trzyma (nie widać zużycia, ale 6 gołych rdzeni @ 4,2ghz nie powinno chyba), bo karta nie dobiła nawet do 50% zużycia w szczycie. Także dziękuje @Artok, karty już nie muszę testować bo widać jak na dłoni że to bieda-wersja nie zasługująca nawet na miano Fightera. Szafirowi cięli koszty gdzie się tylko dało, stąd też "atrakcyjna" cena. Z resztą wykastrowanie 6700xt to chyba ich oddolna inicjatywa, bo żadnych innych wersji 6700 nie ma póki co.

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

Z resztą wykastrowanie 6700xt to chyba ich oddolna inicjatywa, bo żadnych innych wersji 6700 nie ma póki co.

Na Amazonie można kupić PowerColor Fighter, ale to tylko taka ciekawostka patrząc na cenę

https://www.amazon.pl/Powercolor-6700-Fighter-10GB-DDR6/dp/B0B7C1NL3D/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=IB97YLUG3NQ6&keywords=6700+fighter&qid=1662125571&sprefix=6700+fighter%2Caps%2C127&sr=8-1

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Artok napisał:

PowerColor Fighter

:sciana::sciana::sciana: Nie wiem co mi się ubzdurało że Fighter jest najsłabszym z Sapphire :facepalm:Chyba halucynacje z niedożywienia

10 minut temu, zbiku90 napisał:

Z resztą wykastrowanie 6700xt to chyba ich oddolna inicjatywa, bo żadnych innych wersji 6700 nie ma póki co.

No i moja teoria też już nieaktualna w takim razie.

Z jakimś lepszym chłodzeniem i w rozsądnej cenie można by rozważyć tą kartę. Taki Pulse/Hellhound za ok. 2150zł byłby spoko na tą chwilę

BTW przypomniało mi się że miałem Szafirka 5700xt bez dopisku i też chłodzenie było kiepskie i głośne. Więc poniżej Pulse w hierarchii jest po prostu model Sapphire.

Link to post
Share on other sites

Ty tu @zbiku90Fajtera od PowerColor nie obrażaj, bo to niekwestionowany mistrz segmentu entry.

 

Myślałem, czy by nie wziąć tego 6700 Pulse na testy, bo jest i w Se jakiś rzut tych kart (pewnie też nikt nie chce przed premiera next-gena kupować stroci) ale ileż można dawać szans AMD... 

 

Natomiast zakutualizowałem swoje rezerwowe Gpu, Evga gtx 980 Ti SC+ ustrzeliłem za ~440 pln, mam nawet blok do niej więc będą testy w pierwszej kolejności... 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

że miałem Szafirka 5700xt bez dopisku i też chłodzenie było kiepskie i głośne. Więc poniżej Pulse w hierarchii jest po prostu model Sapphire.

Zastanowiłem się ponownie i to był jednak PC bez dopisku :rotfl: O ten, notabene chyba poprzednik Fightera bo tej marki jeszcze chyba nie było:

https://www.powercolor.com/product?id=1565842787

Wystarczy na dzisiaj kompromitacji, wylogowuje się już z forum bo coś majaczę wyjątkowo :facepalm:

51 minut temu, Rebelmind napisał:

Evga gtx 980 Ti SC+ ustrzeliłem za ~440 pln

Gratki, świetna cena :)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Wystarczy na dzisiaj kompromitacji, wylogowuje się już z forum bo coś majaczę wyjątkowo :facepalm:

Przytłoczył Cię tydzien, normalka i nie przejmuj się. Ja jeszcze pol godziny w robocie i piatęczek piątunio... 

Link to post
Share on other sites

Miłość do Radeona cytowanego wyżej dżentelmena szybko się skończyła. 

Cytat

Panowie jeśli planujecie grać w fortnite to nie kupujcie AMD 240hz monitor, ustawienia najniższe 1080p i spadki chwilowe są odczuwalne, jak dropnie z 240 zablokowane na 60-40 to odechciewa się grać. Dawno w ten tytuł nie grałem, ale pamiętam że na 2060 gołym 6gb ta gra chodziła płynnie w 240hz, nie rwało ekranu i nie było przycięć. Podejrzewam że to wina karty. i5 10400f nie powinien jakoś wpływać na takie przycięcia, zważywszy na to że w takim cs;go nie tnie nic przy większym klatkarzu.


ps. dodam że to było jakieś 2 lata temu ponad więc na przestrzeni tych lat ta gra przeszłą dużo przemian, nie wiem może wina samej gry. Ktoś wyżej pisał, że na 2080 miodnie, płynnie działa względem 6700xt ? to jeszcze mocniejsza karta i przycinki w grze są nie do zniesienia. 

Ciagle mam 2500/2600 na rdzeniu i fast timing 2100, probowalem juz nawet bez uv i nadal dropy. Na 6500 xt bez roznicy w sumie, ciagle dropi. Zostawilem w budzie 6500xt a 6700 odsylac bede. Nie widze tutaj innego wyjscia. Jednak amd to dziurawa platforma, to samo bylo ze sterownikami do creative ae7, slyszalem dzwieki calkiem z innej strony.. intel-nvidia dalej jestem tego zdania bez wzgledu na fps/zuzycie pradu. (z gory przepraszam za brak polskich znakow, nie mam mozliwosci teraz). 

Zamykam [okazję - dop.red.] żeby nie namawiać do kupowania amd. Jak dla mnie karty ze stajni amd są na tą chwilę broken.

 

 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Proszę zobaczyć jak działa Sapphire RX 6700 XT Nitro+

XDDDDD-radeon.jpg

Generalnie rzecz ujmując FPS w grach skacze jak małpa na gumie, raz jest 100 a raz 20. Nie da się grać w takich warunkach.

 

Dla porównania karta graficzna klasy RTX w wersji paździerz

gpuz-nvidia.jpg

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, zbiku90 napisał:

Czyściłeś sterowniki NV przez DDU przed podmianą?

Jak nie jak tak. Przed sprzedażą 3060 Ti poszło DDU, potem umieszenie Radeona, pobranie najnowszych sterowników i taki efekt. 

 

Drugi screen z RTX 2060 wykonałem po usunięciu sterowników AMD przez DDU i wyjęciu 6700 XT z komputera. Jakoś Nvidia nie ma problemu z tym, że 15 minut temu obudowę grzał Radeon. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...