Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

https://www.purepc.pl/karty-graficzne-amd-radeon-rx-7000-zostana-zaprezentowane-na-poczatku-listopada

 

Jeśli faktycznie najmocniejszy monolityczny RDNA3 - Navi 33 - ma zaoferować wydajność na poziomie Navi 21 (6900 / 6950 XT), to mający konkurować z nim RTX 4070 musi mieć wydajność przynajmniej 3080 Ti. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Może @zbiku90albo @Revenantchcieliby dołożyć swoją cegiełkę do forum? 

 

Co gdzie co jak bo ostatnio mało zaglądam i nie nadrabiam tematów, gniję aktualnie w wyrku z gipsem :< nadrabiam zaległości w swoich Koreańskich serialach na netflixie. :D

Atm śmieję się z RTXów 4000 i ledwo oddycham. Nie mogę złapać oddechu patrząc na speckę i MSRP 4080 12GB.

 

TDP i w RDNA3 i RTX 4000 będzie conajmniej słabe. Ja czekam na RDNA4/RTX 5000. :<

Nawet Stalkera mi opóźnili więc RX 6800 ciągnie mi atm. wsio na 4K(TW:WH3, Hell Let Loose i parę lżejszych tytułów).

Link to post
Share on other sites

Niestety opis mówi wprost:

"This is my 6700 Non XT review."

No ale patrząc na ten kanał to targetem są dzieci 10-15 lat, więc i tak dość nieźle zrobione ;)

Szkoda wielka że te karty nie doczekały się dotąd porządnych testów. Sam miałem brać na testy na 2 tygodnie, ale trafił mi się 6800 w niezłej cenie (2800 z wysyłką) i świetnej wersji (XFX QICK), więc myślę że na 1-2 generacje jestem ustawiony do 1440p i nie będę już kombinował.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja patrząc na ceny i specyfikację RTX 4000 (a myślałem nad 4080 + monitor M32UC) zostanę na jakieś 2 lata z 6800tką. 

Wczoraj odpaliłem Cyberbuga 2077 po przerwie (z modem FSR 2.1 zastępującym DLSS) i jak miło pograć w 4K High w 60fps bez dropów (FSR na high quality bez sharpeningu).

 

I ten widok gdy GPU zasysa tylko 130-170W podczas takiego grania... zamiast 450-650W. :rotfl: i GPU fan speed na max 880rpm... 

Teraz czekam na promo Elden Ringa by obczaić, mam nadzieję że pociągnie ultra 4K w 60fps. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, Revenant napisał:

I ten widok gdy GPU zasysa tylko 130-170W podczas takiego grania

No i ten argument mnie przekonał głównie w stronę 6800. I tak przeważnie gram z blokadą 60/144fps, więc finalnie pociągnie pewnie jeszcze mniej.

Rozważałem 6750xt bo parę stów tańsza, ale niższa wydajność i mniej pamięci przy znacznie wyższym poborze prądu się zwyczajnie nie kalkuluje. Na RTXa się przesiądę może dopiero jak RT się faktycznie rozpowszechni, póki co nie ma sensu dopłacać IMO.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Też wpierw rozważałem 6750XT. Ale... pobiera tyle samo (jak nie więcej po uV w obu przypadkach case2case) prądu co większy brat, mając mniej VRAM oraz węższą szynę i mniej cache (to plus szersza szyna daje więcej soczku z resizable bar). A cena 6800 nie jest specjalnie dużo wyższa od 6750. 

 

6800 non-XT to najlepsza karta perf per W. I patrząc na newsy RDNA3 raczej AMD nie będzie łatwo stworzyć drugiej takiej karty. 6800 to taki chyba przypadkowy wypadek przy pracy. :->

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

Rtx 3070 też miał rewelacyjny stosunek perf/Watt. 

 

Yup, ale zdecydowanie odstaje od 6800.

 

W 2160p 3070'tka ma 88% wydajności per W, 1440p 90% a 1080p 94%. 

Oczywiście ja patrzę przez pryzmat 4K od 6 lat. Ale przy 1440p to ciągle 10% (raczej mało osób kupuje takie GPU do 1080p). 

I są to wyniki bez uV. Gdzie 6800 robi dużo, dużo większe uV od 3070. 

 

Moja dawna 2070S FTW3 wypada ultra słabo w porównaniu z 6800tką. 

 

Przy 300W 10% różnicy to już 30W. A jeżeli będzie to 12% a po uV np. 20% to już 60W. 
Mniejsze TBP, mniejszy hałas wentyli, mniejszy stres dla samej karty i PSU. 

 

U mnie po UV wydajność wzrosła zauważalnie, ale sam pobór prądu obecnie wynosi 73% wartości początkowej z odblokowanym powerlimitem (10%). Z 0% powerlimitem będzie to 79,5%. Według excela z pomiarów. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Perf per Watt może być większy overall. Dużo zależy też od tego na jakiej wersji GPU to testowano, obstawiam że jakiś STRIX lub Nitro+. 

Przy 6800 może mi się takie rozwiązanie przydać w 4K. Będę testował z całą pewnością, i tak myślałem nad Hydrą dla Ryzena.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...