Skocz do zawartości

Recommended Posts

13 godzin temu, Rebelmind napisał:

W sensie że wracają dobre czasy dla graczy a ciut gorsze dla kopaczy ;)

Być może pod warunkiem, że mówimy o kupnie używki z koparki, ceny nowych kart raczej nie spadną do "starych" poziomów, być może po przejściu ETH na PoS będzie znaczący wysyp używanych gpu i to wywrze presję na producentów i ustalane przez nich ceny.

Link to post
Share on other sites

Życzę wszystkim, żeby przy stale rosnących cenach za prąd oraz nadal siadającym kursie krypto na rynek wtórny wys*ało miliony tanich kart. 

 

Żeby każdy cierpliwie czekający mógł kupić takiego rocznego 3080 z niezwróconej kopareczki, z kompletem papierów za ~500$.... 3070? 400$, 3060 za 300$ itp... I w końcu świeżutkie 3050 poniżej 200$.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Player1 napisał:

być może po przejściu ETH na PoS będzie znaczący wysyp używanych gpu i to wywrze presję na producentów i ustalane przez nich ceny.

To już się pomału dzieje, zobacz jak lecą w dół ceny w sklepach. Nikt nie lubi sprzedawać ze stratą więc ten proces trochę potrwa. Większość modeli ostatnich generacji jest "już" w cenie MSRP albo ciut poniżej, jeśli nie w PL to na zachodzie. Jeśli trend się utrzyma to obstawiam chore ceny na premierę next-genów i dość szybki zjazd w dół.

28 minut temu, Rebelmind napisał:

Żeby każdy cierpliwie czekający mógł kupić takiego rocznego 3080 z niezwróconej kopareczki

Nie no nie bądź złośliwy :P Kto miał jaja i zainwestował w kopanie na przełomie 2020/21 to i tak już się one zwróciły dawno, o ile nie 2x (nie licząc odsprzedaży używanej karty i zakładając realizację zysku na bieżąco). Reszta może sobie pluć w brodę, ale jeśli nic nie zaburzy dotychczasowego cyklu to kolejna okazja za circa 2-3 lata.

 

Oczywiście wszystko co piszę w tematach o GPU i krypto to moje wróżenie z fusów, nie chcę żeby ktoś wtopił przeze mnie ciężko zarobione pieniądze ;)

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.01.2021 o 14:54, zbiku90 napisał:

Co do cen grafik to myślę że w większości są za nie odpowiedzialni górnicy. Inaczej nie da się wytłumaczyć cen Radeonów np. 580 8GB, porównajcie sobie z odpowiednikami nVidii. Karty z 4GB i mniej vram nie podrożały aż tak znacznie.

Pisałem o tym praktycznie od początku obecnej bańki, a trafiali się ludzie co się kłócili że kopanie ETH to ma znikomy wpływ na ceny GPU :D

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Player1 napisał:

Być może pod warunkiem, że mówimy o kupnie używki z koparki, ceny nowych kart raczej nie spadną do "starych" poziomów, być może po przejściu ETH na PoS będzie znaczący wysyp używanych gpu i to wywrze presję na producentów i ustalane przez nich ceny.


Nie, nie wywrze, poniżej timestamp
 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Trzeba było czekać 21 miesięcy, żeby następca RTX 2070S zbliżył się do jego ceny premierowej (~2500 pln)... 

 

https://www.krsystem.pl/kfa2_gefroce_rtx_3070_1click_oc_lhr_pcie_8gb_256bit_gddr6__w_m-item-68436.html

 

Następca RTX 2080/S zaś nadal pozostaje dobry 1000+ pln droższy od poprzednika (2080S miało MSRP ~3200 pln)... 

 

https://www.x-kom.pl/p/661589-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-rtx-3080-gaming-trinity-lhr-10gb-gddr6x.html

 

O cenach 3060 w kontekście 2060 nawet się nie wypowiem (~1400 pln za Turing), a przypomnę tylko, że 2060S startował z 1900 pln MSRP. 

 

Niby jest zauważalnie lepiej ale wciąż uJowo :/

Link to post
Share on other sites

Tyle że to nadal jest wzrost o 20% (~4 -> 4.8), co mogłoby wytłumaczyć różnice np na 3070, ale nie dla 3060 i szczególnie 3080 :/

 

Aaa, Sry - inflacja jeszcze Ofc xD Jarek drukuje to Amper poluje... 

Link to post
Share on other sites

No raczej, że on podaje obraz jaki on widzi, podczas gdy przedsiębiorcy zazwyczaj doświadczają wyższej inflacji więc można śmiało powiedzieć, że ta efektywna inflacja dobija do 20%, podczas gdy w Se wyhamowała przed 8%

Edytowane przez Rebelmind
Cham mi się wkradł
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...