Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiejsze testy RTX3060 vs RX6600XT na Hardware Unboxed

 

walka dosyć wyrównana, znowuż w zależności jaki silnik dana gra wykorzystuje

i też rozdzielczość, GeForsy 3000 lepiej sobie radzą w wyższych rozdziałkach

 

 

  • ____________ 1920x1080 ____________

OIfOfZv.png

 

 

 

  • ____________ 2560x1440 ____________

0DgD6My.png

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, mutissj napisał:

Dzisiejsze testy RTX3060 vs RX6700XT na Hardware Unbxoed

 

 You mean 6600 XT, mały babol Ci się kradł. Aż przez chwile się zastanawiałem co sie odjaniepawliło że 3060 wyrównał się z 6700XT. :D

 

Tbh, praktycznie zawsze wolałbym RTX3060 od 6600XT. 
VRAM może się niektórym przydać (nie do grania ofc.), DLSS jest świetny (best RTX feature), dobre wsparcie CUDA/Optix itp.

 

Taki 3060 np. od Gigabyte'a w wersji tri-fan jest np. bardzo solidną budżetowa opcją. 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2022 o 17:53, zbiku90 napisał:

I w ray-tracingu

A po co to komu? Tak szczerze? Zawsze wyłączam bo standardowe efekty mi bardziej odpowiadają. Tak tak to jest technologiczny przełom itp itd... Papier wszystko przyjmie tylko w praktyce wygląda to z goła inaczej. Plus nie musze się wtedy martwić o wydajność. Zupełnie się nie zdziwiłem gdy się okazało że w nowym Unreal engine określili Ray Tracing jako "obsolete".

  • Lubię to 1
  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Wentyle maja nawet standardowe 4 pin wiec można podmienić na czarne np:)

Wentyle może i czarne, ale shroud nadal będziesz mieć w kolorze kupy.  :E  

7 minut temu, Rebelmind napisał:

Co tam, jak tam na Nvidia Keynote podczas Computex 2022? Bo coś cisza... 

Niby już latem premiera więc co się będą rozdrabniać? Od razu walną z przytupem w kuchni Pana Kurteczki.  :D 

W dniu 22.05.2022 o 10:53, EH_Gosu napisał:

EH "MR.GLORIOUS" z RTX 3080 Ti STRIX na pokładzie.

 

Pełna specka w opisie materiału

 

De gustibus...itd, ale mnie to wygląda na komputer lodziarza, ewentualnie tresera pokemonów.  :P 

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.06.2022 o 14:41, Player120 napisał:

chyba wypadałoby założyć - przypięty temat o kartach nvidia rtx ada lovelace?

Jakoś kompletnie nie mam grama entuzjazmu na myśl o nowych GPU... Wchodzę na Ceneo i pacze po ile najtańszy 3080 od ręki: jakiś Inno3d 4200 pln, TUF 4600. Prawie dwa lata po premierze i nadal dobry 1k ponad cenę premierową (3800?). Jeśli 4070 ma być wyraźnie szybszy to nie sądzę żeby był jakoś sporo tańszy. 

 

Ooo, nowy przeciek: premiera Ady przesunięta o miesiąc

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-gtx-1630-delayed-rtx-40-series-launch-slips-by-a-month

 

4090 - wrzesień 

4080 - październik 

4070 - listopad 

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.06.2022 o 17:13, Rebelmind napisał:

Jakoś kompletnie nie mam grama entuzjazmu na myśl o nowych GPU... Wchodzę na Ceneo i pacze po ile najtańszy 3080 od ręki: jakiś Inno3d 4200 pln, TUF 4600. Prawie dwa lata po premierze i nadal dobry 1k ponad cenę premierową (3800?). Jeśli 4070 ma być wyraźnie szybszy to nie sądzę żeby był jakoś sporo tańszy. 

 

Ooo, nowy przeciek: premiera Ady przesunięta o miesiąc

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-gtx-1630-delayed-rtx-40-series-launch-slips-by-a-month

 

4090 - wrzesień 

4080 - październik 

4070 - listopad 

 

Zacząłem zastanawiać nad sensem zmiany sprzętu :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, r1023 napisał:

Zacząłem zastanawiać nad sensem zmiany sprzętu :)

Posiadając 3080 jesteś ustawiony na kilka lat. Chyba że masz fotowoltaikę, klimatyzację i sporo wolnych złotówek w budżecie to można gonić za cyferkami jak najbardziej ;)

Link to post
Share on other sites

@Up takoż i chyba ja, bo jak wspomniał @zbiku90myślę że z 3080 będę ustawiony.

 

Z drugiej strony jeśli mamy mieć powtórkę z cyrku pt premiera Ampera i ten 3080 poleci znowu z cenami ponad 1000$ (bo dlaczego nie? :p) a wyraźnie szybszy 4070 mógłby wyjść z MSRP ~700$ to może się coś zakombinować uda? 

4 godziny temu, r1023 napisał:

Zacząłem zastanawiać nad sensem zmiany sprzętu

Ty wiesz i ja wiem, że dopóki działa i tak długo jak nie ciśniesz max RT @4K to jest to często tylko fanaberia ;)

Link to post
Share on other sites

Zobacz kurs Eth w przedziale Styczeń-Sierpień 2020, a następnie Sierpień 2020 - Styczeń 2021. Jeśli Ada będzie świetnie kopać i da się przez mocny UV odciąć sporo z poboru papu to nie przewiduję innego scenariusza... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.06.2022 o 00:12, Rebelmind napisał:

@Up takoż i chyba ja, bo jak wspomniał @zbiku90myślę że z 3080 będę ustawiony.

 

Z drugiej strony jeśli mamy mieć powtórkę z cyrku pt premiera Ampera i ten 3080 poleci znowu z cenami ponad 1000$ (bo dlaczego nie? :p) a wyraźnie szybszy 4070 mógłby wyjść z MSRP ~700$ to może się coś zakombinować uda? 

Ty wiesz i ja wiem, że dopóki działa i tak długo jak nie ciśniesz max RT @4K to jest to często tylko fanaberia ;)

 

Wszystko zależy jak bardzo po wyjściu nowych kart podniosą się wymagania gier, bo można robić ładne i dobrze zoptymalizowane tytuły ale to trzeba chcieć.

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.06.2022 o 21:37, r1023 napisał:

 

Wszystko zależy jak bardzo po wyjściu nowych kart podniosą się wymagania gier, bo można robić ładne i dobrze zoptymalizowane tytuły ale to trzeba chcieć.

firma matka "nvidia" musi się na nowo nachapać po premierze serii rtx 4000 - największe hity pc debiutują w przyszłym roku, sztuczne zawyżanie wymagań pc kolejny raz zrobi swoje, zmuszając wielu entuzjastów pc do wymiany sprzętu na nowszy model! przecież ta firma musi zarabiać kokosy :) więc koło będzie się kręcić na nowo a ja mam gdzieś taki obrót sprawy, kłania się środkowy palec, człowiek jak większość, długo czekał na hiper-duper karte rtx 3080 10gb vram w znacznie wyższej cenie i co teraz ? po roku od zakupu mam kupować rtx 4080 ? w kij wie jak wysokiej cenie ? tanio nie będzie, tanio już było ;) bez kombinacji alpejskiej pewnie będzie powtórka z premiery serii ampere w 2020 roku ;) oby teraz nvidia znacznie mniej się nachapała tego jej życzę :lol:

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.06.2022 o 09:24, Rebelmind napisał:

Zobacz kurs Eth w przedziale Styczeń-Sierpień 2020, a następnie Sierpień 2020 - Styczeń 2021.

Z drugiej strony w 2018 roku premiera Turingów nie zatrzymała spadków ETH i całej reszty. Ja tam jestem zdania że kolejna bańka spekulacyjna pękła, kto miał zarobić to zarobił i historia zatacza koło. W sensie że wracają dobre czasy dla graczy a ciut gorsze dla kopaczy ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...