Skocz do zawartości

Recommended Posts

16 minut temu, mutissj napisał:

Jestem ciekaw czy konfiguracja nowych rozmiarowo pamięci w RTX3090Ti pomoże nieco w odprowadzenia ciepła z tych układów 

i nie trzeba będzie robić kanapki wodnej jak to ma miejsce w RTX3090 żeby efektywnie schłodzić całość

 

 grafika  ilość kości  rozmiar pojedynczej kości  zajęte strony pcb memek
 RTX3090  24x  1GB  dwie-strony
 RTX3090Ti  12x  2GB  jedna-strona

 


Pewnie nie trzeba będzie, ale wszyscy przecież trąbią, że 2GB kości sie słabiej kręcą niż 1GB, więc może ta kanapka nie jest taka zła.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, mutissj napisał:

Jestem ciekaw czy konfiguracja nowych rozmiarowo pamięci w RTX3090Ti pomoże nieco w odprowadzenia ciepła z tych układów 

i nie trzeba będzie robić kanapki wodnej jak to ma miejsce w RTX3090 żeby efektywnie schłodzić całość

 

 grafika  ilość kości  rozmiar pojedynczej kości  zajęte strony pcb memek
 RTX3090  24x  1GB  dwie-strony
 RTX3090Ti  12x  2GB  jedna-strona

 

 

Kanapki dobrze sprawują się również na RTX 3080 Ti czy też RTX 3080 jakie mają memki z jednej strony. Całościowo odprowadza dwustronnie temperatury z pcb, przekłada się to na niższe temperatury rdzenia, VRM i naturalnie pamięci. Jak ma się na zwodowanej karcie pasywny backplate to warto dotknąć i poczuć jak wiele ciepła kumuluje.

Naturalnie różnice nie są tak spektakularne jak na 3090 mającej memki po obu stronach, ale poprawa tak czy owak warta uwagi. Do RTX 3090 Ti kanapka tym bardziej się przyda z uwagi na TGP.

Cholera, niestety obecne bloki dla 3090 STRIX, nie będą pasować na 3090 Ti STRIX, inne pcb.

 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-ti-strix-lc/4.html

 

277358156_1827839620746150_4322566596398

 

RTX 3090 Ti STRIX

 

277361732_375288321270722_73354373079202

 

RTX 3090 STRIX

 

 

W przyszłym tygodniu przybędą do mnie RTX 3090 Ti TUF i prawdopodobnie RTX 3090 Ti SUPRIM-X, ale patrzę sobie tak jeszcze by dorwać FTW3

 

https://www.caseking.de/en/EVGA-GeForce-RTX-3090-Ti-FTW3-Ultra-24576-MB-GDDR6X-GCEV-471.html?tplview=desktop

 

Dostępna nawet, tylko z blokami też lipa na ten moment.

Odpowiedź EK na moje zapytanie odnośnie kompatybilności bloków z RTX 3090 Ti

 

"Hello, Thank you for contacting us today.Unfortunately, at the moment it is too early for us to be able to confirm compatibility 100% with any of the 3090 ti's, we have yet to get any samples or schematics from any of the 3090 tis to see if any of the existing blocks fit or not. The compatibility will be added to the compatibility check tool as soon as we have any information. https://www.ekwb.com/configurator/ my apologies for any inconvenience this has caused. If you have any other questions or need any additional help please feel free to ask . Best regards, Chris"

 

Sampli nawet nie dostali. Jaja niezłe :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Tiamina napisał:

A gdzie to masz do pobrania na PC?

najpierw pobierz silnik UE5 następnie paczkę o nazwie City Sample, demo uruchamia się w programie unreal 5,

oczywiście musisz się zarejestrować na ich stronie by móc to wszystko pobrać ;) 

 

link https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/learn/city-sample?sessionInvalidated=true

Link to post
Share on other sites

myślę że warto zobaczyć jak chodzi te demko na kompie - na pierwsze gry na tym silniku jeszcze poczekamy...:P

- jak dla mnie jest to nowa jakość grafiki, (demo mi ładnie lata na rtx 3080 -  dosłownie nowa generacja grafiki, zaczynam uczyć się tworzyć na tym potężnym narzędziu - wiesiek 4 wyjdzie na tym, gdzieś za maks 3 lata będzie premiera. 

 

tu kilka przykładów z yt

 

 

 

 

Edytowane przez Player120
Link to post
Share on other sites

Wywaliłem to g..o.Podniecają się nowym silnikiem i będzie go tyle w grach co kot napłakał.Te i przyszłe karty najmocniejsze na rynku tego nie ogarną.Wyobraźcie sobie GTAVII z tym silnikiem i otwartym światem :D-nie ma szans,może nowy TR jeszcze będzie ok ale większy świat jest bez szans.Do tego dołożyć RT i może pójdzie na 10 fps :) No i gry będą ważyć po 200gb i więcej. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Tiamina napisał:

Wywaliłem to g..o.Podniecają się nowym silnikiem i będzie go tyle w grach co kot napłakał.Te i przyszłe karty najmocniejsze na rynku tego nie ogarną.Wyobraźcie sobie GTAVII z tym silnikiem i otwartym światem :D-nie ma szans,może nowy TR jeszcze będzie ok ale większy świat jest bez szans.Do tego dołożyć RT i może pójdzie na 10 fps :) No i gry będą ważyć po 200gb i więcej. 


"Nie znam się, to się wypowiem"

Link to post
Share on other sites

Janeczku - ęTuzjaści kupią jeśli ich Guru potwierdzi, że jest zgoda Prezesa :/ Bo jakimś cudem "zajawkę" można mieć tylko na soczyście dokarmioną, bezwzględną wydajność - a na przełomową poprawę efektywności energetycznej już nie. 

 

Mnie się marzy więcej kart typu właśnie mój obecny 3070 EK: w porównaniu do 3-slotowych potworów tj zabaweczka. Zajmuje 1 "śledź" na tylnym panelu; niska, krótka, najwyższa sprawność energetyczna wśród wszystkich Amperów. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Tiamina napisał:

Wywaliłem to g..o.Podniecają się nowym silnikiem i będzie go tyle w grach co kot napłakał.Te i przyszłe karty najmocniejsze na rynku tego nie ogarną.Wyobraźcie sobie GTAVII z tym silnikiem i otwartym światem :D-nie ma szans,może nowy TR jeszcze będzie ok ale większy świat jest bez szans.Do tego dołożyć RT i może pójdzie na 10 fps :) No i gry będą ważyć po 200gb i więcej. 

na czym to odpaliłeś ? na jakim gpu? gtx 1060? silnik dobrze się skaluje nawet na konsolach ps5 i xbox series x - kiedyś na tym "gównianym" UE5 ;) wyjdzie wiesiu 4 z otwartym filmowym światem... albo kolejny cyberpunk...:P  

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Janeczku - ęTuzjaści kupią jeśli ich Guru potwierdzi, że jest zgoda Prezesa :/ Bo jakimś cudem "zajawkę" można mieć tylko na soczyście dokarmioną, bezwzględną wydajność - a na przełomową poprawę efektywności energetycznej już nie. 

 

Mnie się marzy więcej kart typu właśnie mój obecny 3070 EK: w porównaniu do 3-slotowych potworów tj zabaweczka. Zajmuje 1 "śledź" na tylnym panelu; niska, krótka, najwyższa sprawność energetyczna wśród wszystkich Amperów. 

 

 Bo za prund można zapłacić, a wydajności kiedyś braknie :P

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.04.2022 o 14:08, joker5513 napisał:

Na 511.65 miałem dziwne spadki uzycia GPU w cyberbugu przy korzystaniu z DLSS. Wróce z tyry to trzeba updateować

 

Miałem to samo na mobilnej 3060 (DLSS na Performance) - w Metro Exodus Enhanced też to występowało - na 512.15 jest już git. 

Link to post
Share on other sites

Witam wreszcie kupuje 3080 i tu jest moje pytanie jaki model najlepiej kupić?? Mam na oku 3 modele który z tych będzie najlepszy pod względem wydajności i kultury pracy :

 

GAINWARD Nvidia GeForce RTX 3080 Phoenix 10GB

Palit RTX 3080 Gaming Pro 10G

ASUS Geforce RTX 3080 TUF Gaming 10 GB OC V2 LHR

G 10GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...