Skocz do zawartości

Recommended Posts

50 minut temu, mirai99 napisał:

To jakaś nierozważna wymiana, jak "dopiero co" i tylko na 750W.

IMO rozsądna. Ja niedawno (1-2 lata temu) wymieniałem 500W na 550W, w lato w trakcie upałów i tak ciężko wysiedzieć przy skrzynce. Nie każdy w PL ma klimatyzowane mieszkanie ;)

Link to post
Share on other sites

No są różnice między gen4x16, gen3x16 i gen3x8. 4% miedzy gne4x16 a gen2x16==gen3x8

Relative Performance 3840x2160

 

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-pci-express-scaling

Co nie zmienia faktu, że gen 5 będzie na wyrost

 

Edytowane przez wrobel_krk
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, mutissj napisał:

i co jeszcze karta ma wykorzystywać złącze PCIE 5.0 x16?

Najlepiej żeby wykorzystywała 6.0 zanim to będzie wprowadzone.

47 minut temu, wrobel_krk napisał:

No są różnice między gen4x16, gen3x16 i gen3x8. 4% miedzy gne4x16 a gen2x16==gen3x8

Nie psuj zabawy, gen3 rulez

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mutissj napisał:

i co jeszcze karta ma wykorzystywać złącze PCIE 5.0 x16? ciekawe jak bardzo :hahaha:

 

ja u siebie gram na złączu PCIE 3.0 x8 z RTX3090 i wszystko śmiga tak samo jak na PCIE 3.0 x16

 

48jdoWH.png



Może kolega przeczyta jeszcze raz na co odpowiada, zanim się bardziej ośmieszy :D

 

5 godzin temu, tokacz napisał:

New reports from Moore's Law is Dead have allegedly "confirmed" that Nvidia's flagship RTX 4090 graphics cards will have a total board power (TBP) of 600 watts, the maximum wattage that the PCIe 5.0 16-pin power cable can offer. That's equivalent to four PCIe 6+2-pin cables from a regular power supply.

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, mirai99 napisał:

na co odpowiada

 

ja na nic nie odpowiadałem :>

 

 

a co do zasilania to slot PCIE x16 5.0 w dalszym ciągu może dostarczyć max 75W,

myślę że powinni iść w kierunku ulepszania mocy slotu aby to właśnie slot więcej dostarczał energii, a nie upgrejdowania kablologii

 

jeszcze żart kapitana workspace'a się spełni, będziemy bezpośrednio z gniazdka zasilać grafiki %-)

 

rvrncxR.png

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mutissj napisał:

slot PCIE x16 5.0 w dalszym ciągu może dostarczyć max 75W

Niech jakiś inżynier elektronik się wypowie, czy podniesienie parametrów prądu na PCIE nie położyłoby wstecznej kompatybilności z poprzednimi generacjami. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.04.2022 o 20:08, zbiku90 napisał:
IMO rozsądna. Ja niedawno (1-2 lata temu) wymieniałem 500W na 550W, w lato w trakcie upałów i tak ciężko wysiedzieć przy skrzynce. Nie każdy w PL ma klimatyzowane mieszkanie


Co za różnica czy zasilacz ma 550 czy 1000W jak np zestaw potrzebuje np 350W. Przecież zasilacz pobiera tyle W il3 potrzebuje a nie maksymalną wartość jaką obsługuje. Więcej watów na zasilaczu i Zestaw będzie miał zapas mocy, a zasilacz być moze będzie nawet w trybie pasywnym pracował.

 

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, kakarotosongo napisał:

Co za różnica czy zasilacz ma 550 czy 1000W

W cenie na przykład.

21 godzin temu, kakarotosongo napisał:

Więcej watów na zasilaczu i Zestaw będzie miał zapas mocy, a zasilacz być moze będzie nawet w trybie pasywnym pracował.

Mój co prawda nie jest półpasywny, ale i tak go nie słychać. No ale u mnie przeważnie CPU+GPU biorą max 300W, więc jakiś zapas pewnie jest.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.04.2022 o 17:25, kakarotosongo napisał:


Co za różnica czy zasilacz ma 550 czy 1000W


 


Sprawność energetyczna. Różnice mogą być duże jak używa się kompa np. 8h dziennie (narzędzie pracy itp). Warto wykorzystywać 50-70% max mocy zasilacza. 
A) Sprawność energetyczna
B) Obciążenie zasilacza

- niższe temperatury

- niższy hałas lub brak (jeżeli mamy tryb półpasywny)
- żywotność

 

Unikamy żyłowania zasilacza na poziomie 95-100% non stop ale tak samo bez sensu jest brać zasilacz 1200W do PC który bierze średnio 200W bo będzie "nieefektywnie" ulokowany na krzywej sprawności. 


Można kupić zasilać mądrze uwzględniając obecny konfig oraz potencjalne modernizacje. Ale skrajności (obie) są po prostu głupie. Imho dzisiaj przeciętny PSU powinien mieć 600-850W. Mówię o konfigach dla zwykłych śmiertelników i zwykłym OC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Revenant napisał:


Sprawność energetyczna. Różnice mogą być duże jak używa się kompa np. 8h dziennie (narzędzie pracy itp). Warto wykorzystywać 50-70% max mocy zasilacza. 
A) Sprawność energetyczna
B) Obciążenie zasilacza

- niższe temperatury

- niższy hałas lub brak (jeżeli mamy tryb półpasywny)
- żywotność

 

Unikamy żyłowania zasilacza na poziomie 95-100% non stop ale tak samo bez sensu jest brać zasilacz 1200W do PC który bierze średnio 200W bo będzie "nieefektywnie" ulokowany na krzywej sprawności. 


Można kupić zasilać mądrze uwzględniając obecny konfig oraz potencjalne modernizacje. Ale skrajności (obie) są po prostu głupie. Imho dzisiaj przeciętny PSU powinien mieć 600-850W. Mówię o konfigach dla zwykłych śmiertelników i zwykłym OC. 


Mój zasilacz 1200W na 200W ma 91-93% wydajności (w zależności od publikacji co robiła test) i 0RPM.

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Revenant napisał:

Można kupić zasilać mądrze uwzględniając obecny konfig oraz potencjalne modernizacje. Ale skrajności (obie) są po prostu głupie. Imho dzisiaj przeciętny PSU powinien mieć 600-850W. Mówię o konfigach dla zwykłych śmiertelników i zwykłym OC.

 

 

Zasilacz dobiera się pod obecną konfigurację i ewent OC a przyszły upgrade - (dotyczy osób które często zmieniają podzespoły na mocniejsze) 

Więc nie ma prawdy w twoim podsumowaniu,że przeciętny PSU powinien mieć między 600 a 850W.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tiamina napisał:

dotyczy osób które często zmieniają podzespoły na mocniejsze

No niestety, obecnie mocniejszy = bardziej prądożerny, brak postępu trzeba jakoś zatuszować. Trochę słabo w czasach kiedy wszystko musi być "eco" żeby było "cool".

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tiamina napisał:

 

 

Zasilacz dobiera się pod obecną konfigurację i ewent OC a przyszły upgrade - (dotyczy osób które często zmieniają podzespoły na mocniejsze) 

Więc nie ma prawdy w twoim podsumowaniu,że przeciętny PSU powinien mieć między 600 a 850W.

 

Raczej nikt nie będzie robił upgrade'u kilku bebechów na taką skalę, by zwiększyć realny pobór prądu z 400W na 900W... 

Przykładowo wymiana takiego 2070/2070S na 3070. Ile zwiększy się pobór prądu? Karty są w podobnym zakresie (240-300W dla większości vendorów). A 2070/2070S na 3080? Wtedy zasilacz musi zapodać średnio 320-380W (od tanich opcji po 380W w FTW3). Czyli o jakieś 80W więcej. Po co więc robić kosmiczny zapas? Żeby wywalić hajs w błoto przy zakupie PSU? Procesor też nie będzie żarł 400W. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Mam nadzieję że do 4080 mój 1KW "sięgnie" :) chociaż pewnie jeżeli w ogóle będą dostępne to w kosmicznych cenach :( 

  

4080 pewnie koło 350-450W tylko, więc git raczej. Przecieki mówią, że to te ostatnie 10% wydajności graficznej źre te setki watów.

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu walcze z myśla wymiany na 3080 żeby mieć na kolejne 3 lata po prostu spokój. Seria 40x0 moze być droga juz na premiere i do tego mała ilość. Nie zadziwię sie jak 4070 (bo wstępnie na to chciałem wymienić) może startować z cena 3500zł (czyli z MSRP 3080) ale z racji małego nakładu bedzie 4000 jak nie wyżej.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziwne Ci te wyniki wyszły w AC: Valhalla, zwłaszcza dla FHD i WQHD

spodziewałem się znikomej różnicy między 3090 a 3080Ti i większej różnicy między 3080 a 3080Ti

a tutaj wszystko na odwrót :>

 

--------------

1920x1080

--------------

  • RTX3070    88fps
  • RTX3080    96fps
  • RTX3080Ti  97fps
  • RTX3090    103fps

 

--------------

2560x1440

--------------

  • RTX3070    74fps
  • RTX3080    83fps
  • RTX3080Ti  85fps
  • RTX3090     90fps

 

--------------

3840x2160

--------------

  • RTX3070    48fps
  • RTX3080    57fps
  • RTX3080Ti  60fps
  • RTX3090    63fps

    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...