Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żeby VRR działało musisz mieć minimum 40-48 klatek. Co więcej chcesz je mieć w 4k. Nie wiem czy takie coś oferuje MS dla strumieniowania rozgrywki. 

 

Dodatkowo o ile się nie mylę to VRR jest metodą synchronizacji karty graficznej z monitorem. Gdzie przy spadku klatek monitor zmienia swoje odświeżanie na mniejsze, aby zapobiegać rozrywaniu obrazu i zwolnieniom. Jak to można zrealizować gdy karta graficzna jest kilometry od wyświetlacza? 

Link to post
Share on other sites

Najlepsze co znalazłem to 4K / 60Hz lub 1440p przy 120Hz, czyli praktycznie tyle samo lub niewiele lepiej niż Series S. 

 

Jeśli masz dobre łącze i wystarczającą moc po stronie serwera to w przypadku gier Single-player wąskim gardłem staje się ostatni element w układzie, czyli to co wyświetla Ci obraz. Z punktu widzenia technologii nie różni się to praktyce zbytnio od podłączenia telewizora długim kablem HDMI 2.1 bezpośrednio do komputera. 

 

Przy grach MP to oczywiście niewykonalne, szczególnie na TV, ale SP? Jak najbardziej. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

"Cześć wszystkim,

dzięki za wrzucenie postu Kamil. Autorką strategii procesowej jest moja żona, radca prawny Klaudia Sosnowska.
Tak jak Kamil wspomniał, niestety nie w każdym przypadku uda się uzyskać równie pozytywny wynik, niemniej nie oznacza to, że nie warto walczyć o swoje prawa.

Jako ciekawostkę dodam, że otrzymywaliśmy sygnały o podobnych sprawach i poinformowaliśmy prezesa UOKiK o możliwym naruszeniu zbiorowych interesów konsumentów. Nie wiemy czy coś w tej sprawie UOKiK zadziałał, zawiadamiający nie ma prawa strony. Może teraz coś się zmieni? "

 

"Wykop"

 

Tego trzeba jeszcze xkamu do zbiorowego pozwu.Trzeba zawalczyć o swoje prawa, a tym sprzedawczykom utrzeć nosa za niegodziwe praktyki wobec własnych klientów. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, adivxv napisał:

"Cześć wszystkim,

dzięki za wrzucenie postu Kamil. Autorką strategii procesowej jest moja żona, radca prawny Klaudia Sosnowska.
Tak jak Kamil wspomniał, niestety nie w każdym przypadku uda się uzyskać równie pozytywny wynik, niemniej nie oznacza to, że nie warto walczyć o swoje prawa.

Jako ciekawostkę dodam, że otrzymywaliśmy sygnały o podobnych sprawach i poinformowaliśmy prezesa UOKiK o możliwym naruszeniu zbiorowych interesów konsumentów. Nie wiemy czy coś w tej sprawie UOKiK zadziałał, zawiadamiający nie ma prawa strony. Może teraz coś się zmieni? "

 

"Wykop"

 

Tego trzeba jeszcze xkamu do zbiorowego pozwu.Trzeba zawalczyć o swoje prawa, a tym sprzedawczykom utrzeć nosa za niegodziwe praktyki wobec własnych klientów. 


Ej, X-kom mi po 9 miesiącach wysłał moje 3080 w cenie za jaką zamówiłem = 3600zł, jak wtedy ta wersja na rynku z 7k stała.

Link to post
Share on other sites

@soda IMHO 3080 12GB RACZEJ  taniec już nie będzie. Było info, że NV ma rzekomo wycofywać karty ze sprzedaży, bo wydajnościowo jest zbyt blisko to 3080 Ti i 3090 (czytaj: ludzie nie chcą dopłacać do droższych modeli). 

 

Trzeba bacznie obserwować CO się będzie działo wrzesień / październik, bo jeśli faktycznie wypali scenariusz, iż z Ady tylko 4090 w tym roku ORAZ RDNA3 to normalnie należy się spodziewać podwyżek cen (obecnych teraz oraz ergo obecnych za te 2-3 m-ce kart) w oknie przedświątecznym. Co więcej - aż się prosi (odpukać!) o jakiś pożar w fabryce / awarię kontenerowca w PRC / atak marsjan itp co by z racji chwilowego quasi-kryzysu te podwyżki odpowiednio wykręcić bardziej srogie :/ 

 

Prywatnie bym się nie zdziwił... 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Rebelmind napisał:

Było info, że NV ma rzekomo wycofywać karty ze sprzedaży, bo wydajnościowo jest zbyt blisko to 3080 Ti i 3090 (czytaj: ludzie nie chcą dopłacać do droższych modeli).

 

Właśnie dlatego się zainteresowałem tą kartą (3080 12GB), bo początkowo chciałem kupić 3080 Ti, ale po zgłębieniu tematu widzę, że nie ma sensu dopłacać do Ti.

 

Pytanie tylko jest takie, jakie są stany magazynowe tych kart? Jeśli jest ich dużo to cena powinna jeszcze spaść, żeby się tego pozbyć, ale jeśli jest mało to już niekoniecznie.

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

@soda IMHO 3080 12GB RACZEJ  taniec już nie będzie. Było info, że NV ma rzekomo wycofywać karty ze sprzedaży, bo wydajnościowo jest zbyt blisko to 3080 Ti i 3090 (czytaj: ludzie nie chcą dopłacać do droższych modeli). 

 

Trzeba bacznie obserwować CO się będzie działo wrzesień / październik, bo jeśli faktycznie wypali scenariusz, iż z Ady tylko 4090 w tym roku ORAZ RDNA3 to normalnie należy się spodziewać podwyżek cen (obecnych teraz oraz ergo obecnych za te 2-3 m-ce kart) w oknie przedświątecznym. Co więcej - aż się prosi (odpukać!) o jakiś pożar w fabryce / awarię kontenerowca w PRC / atak marsjan itp co by z racji chwilowego quasi-kryzysu te podwyżki odpowiednio wykręcić bardziej srogie :/ 

 

Prywatnie bym się nie zdziwił... 

 

Mam lepszy pomysł. Wielki kontenerowiec blokujący kanał Sueski! A nie czekaj... to już grali... na pokładzie był Lenovo którego chciałem kupić... :D

To może inwazja Chin na Tajwan? Ostatnio jest między nimi ciepło, niemalże romantycznie. :menda:

 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Co więcej - aż się prosi (odpukać!) o jakiś pożar w fabryce / awarię kontenerowca w PRC / atak marsjan itp co by z racji chwilowego quasi-kryzysu te podwyżki odpowiednio wykręcić bardziej srogie :/

Chiny przedłużają ćwiczenia do połowy sierpnia. Chcą izolować Japonię?

Po dziesięć okrętów z każdej strony płynęło w bliskiej odległości w cieśninie, Chińczycy próbowali przekraczać linię. (…) Tajwańczycy starali się – tam, gdzie to było możliwe – blokować ich i nie dopuszczać do jej przekroczenia. Zmuszali ich do zmiany kursu i w końcu do powrotu na swoją stronę – opowiadała agencji Reuters „anonimowa osoba znająca przebieg wydarzeń”.



 

Ta „morska zabawa w kotka i myszkę” zablokowała ruch w cieśninie, jednym z najważniejszych szlaków handlowych na świecie. Wszystko z powodu zeszłotygodniowej 19-godzinnej wizyty przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na wyspie, której międzynarodowe uznanie Pekin stara się ograniczyć wszelkimi środkami.

 

USA sądzą, że biorąc pod uwagę wolę walki Tajwańczyków, w razie konfliktu Pekin może ograniczyć się do długotrwałej blokady wyspy, która miałaby zniszczyć jej gospodarkę. – Ale taka blokada zniszczyłaby nie tylko gospodarkę Tajwanu, lecz i globalny handel w rejonie południowo-zachodniego Pacyfiku – uważa McMaster.

źródło: https://www.rp.pl/polityka/art36831041-chiny-przedluzaja-cwiczenia-do-polowy-sierpnia-chca-izolowac-japonie

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Ci debile ciągle się nie nauczyli że nie należy irytować i podgryzać Japonii... Która ciągle jest najbardziej nacjonalistycznym krajem demokratycznym... To się może źle skończyć. :x
Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat modernizacji floty Japońskiej oraz łamania konstytucji (obronność, robią więcej niż mogą prawnie ale każdemu to odpowiada więc nikt nie protestuje). 
 

6p9985.jpg

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie będę popełniał błędu jak ostatnio - sprzedaży przed premierą obecnej karty :) Wszyscy wiemy jak wyszli na szale Amperowym posiadacze 2080Ti którzy pogonili karty za 2,5kzł. 3 miesiące później te karty były warte 5k :)

 

Ale nie powiem na taką 4080 ślinka mi cieknie :) 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, joker5513 napisał:

Na pewno nie będę popełniał błędu jak ostatnio - sprzedaży przed premierą obecnej karty :) Wszyscy wiemy jak wyszli na szale Amperowym posiadacze 2080Ti którzy pogonili karty za 2,5kzł. 3 miesiące później te karty były warte 5k :)

 

Ale nie powiem na taką 4080 ślinka mi cieknie :) 

 

Mi się przy 2070S pre-orderze udało... ale po waszych failach z RTX 3000 też bym za diabły się nie odważył tego zrobić ponownie. Dla tego wolałem dorwać 6800 (króla perf per W) za świetne pieniążki.
Nawet mój 2070S FTW3 rok temu poszedł za prawie 4 kafle... ile za niego dałem - 2300 w pre-orderze? I używałem ze 2 lata...

 

Specyfikacje (przecieki) się tak zmieniają z dnia na dzień że jeszcze warto poczekać z tym ślinotokiem. Tym bardziej że ngreedia wraca do TSMC i pytanie jak będzie z ilością GPU na rynku. Jeszcze się okaże że będą tak dobre w kopaniu że śmieciarze zaczną znów inwestować w GPU i pato-górnictwo ożyje...

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, joker5513 napisał:

Ale nie powiem na taką 4080 ślinka mi cieknie :) 

To nie ślinka a para z chłodnicy ;)

 

Swoją drogą w hAmerykanskim sklepie EVGA można kupić 3090 Ti w wersji WTF3 za 1149$ na promocji... 

 

Gdzieś czytałem fajny koment, że teraz to Nvidia mogłaby zacząć segmentować modele w oparciu o TDP; coś w stylu:

* xx50 < 150W TDP 

* xx60 < 200W

* xx70 < 300W

* xx80 < 400W

* xx90 no limit 

 

Chociaż jak wszyscy dobrze wiemy, "perf/W" nie sprzedaje się tak dobrze jak czysta wydajność (~przyrost) :/

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

 

 

Gdybym miał monitor 4K@120Hz i mieszkał w Hamburgerowo to bym łapał. Imo dobry deal.

 

Trochę śmieszne że taki 4060 mógłby teoretycznie żreć 200W, gdzie taki RX 6800 po UV żre 160W. :rotfl:

I pewnie znów utną szynę... 

W segmencie entry 192bit powinien być standardem, w mid już 256bit. Top sobie może mieć co chce, byle nie było ostatecznie wąskiego gardła.

 

"We introduce new RTX 4090, sky is the limiit! No seriously, sky is the limit since you need Co2 cooling system."

 

Ale coraz częściej ludzie patrzą i hejcą słaby perf per W. Wiele redakcji także zaczęło testować takie parametry -> nawet w przypadku odtwarzania video (np. netflix).

 

Link to post
Share on other sites

Wstępne wyniki finansowe Nvidii za drugi kwartał 2022:

1. Gaming: 2.04 miliarda $

2. Centra danych: 3.81 miliarda $

3. Profesjonalna edycja grafiki: 0.5 miliarda dolarów 

4. Branża motoryzacyjna: 0.22 miliarda $

5. Rynek OEM: 0.13 miliarda $

 

Warto podkreślić, iż w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022, zaliczono 44% spadek przychodów w segmencie gamingowym, zaś motoryzacja poprawiła swój wynik o 59%. 

 

Źródło: https://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-announces-preliminary-financial-resultsfor-second-quarter-fiscal-2023

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...