Skocz do zawartości

Recommended Posts

15 minut temu, Artok napisał:

Uwielbiam jak ludzie reagują na KFA2 czy Inno 3D. W Polsce to prawdziwe firmy krzaki, jakby kupione z Aliexpress. 

 

A KFA2 należy do Palita. 

No cóż zrobić jak tak w Polsce jest. Z drugiej strony ja miałem 3080Ti Palita Gamerock OC (niby topowa edycja w ich gamie) a był zaledwie znośny - głośny jak cholera i ze skopanym vbiosem nie pozwalającym na podbicie power limitu. Gainward Phoenix 3080 tez niczym się nie wyróżniał na plus - ot prosta karta dla nie robiących OC i średnio głośna. Więc pewnie wersje niższe są albo kastratami mocy albo z jeszcze gorszą kulturą pracy. Może w takiej 3060Ti nie będzie to taki problem - karta nie pobiera 400W lecz 200 parę ale mimo wszystko. Weź to potem sprzedaj kolejnemu właścicielowi. 

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, zbiku90 napisał:

Chyba ci się z Gainwardem pomyliło.

A do kogo należy Gainward? Do Palita. 

17 minut temu, joker5513 napisał:

Weź to potem sprzedaj kolejnemu właścicielowi. 

To jest duży problem, dlatego jeżeli nie planujemy tej karty włożyć pod koniec jej kadencji do szafy jako zapasową, to lepiej takich egzotycznych marek nie kupować. 

W Polsce w zasadzie nie ma problemu ze sprzedażą tylko trzech producentów:

  • ASUS
  • MSI
  • Gigabyte

W przypadku reszty trzeba schodzić z ceny, by ktoś się zainteresował. 

Link to post
Share on other sites

Evga zapomniałeś @Artok'u ;)

 

KFA2 robi bardzo dobre karty i dla mnie jest to 3 gracz po ASUS i EVGA, na równi z MSI (przegrywa minimalnie hałasem ale tempy są bardzo ok), a modele HoF tj TOP na poziomie EVGA KINGPIN. 

1 godzinę temu, Artok napisał:

Uwielbiam jak ludzie reagują na KFA2 czy Inno 3D

 

Galax był jeszcze w miarę kojarzony ale po rebrandingu ewidentnie marketing firmy nie skupił się na naszej części świata przez co ludzie myślą, że tj jakiś nowy wynalazek. 

 

W Se KFA2 RTX 3080 GS jest regularnie na stanie poniżej 6000 pln w sklepach. Ludzie jednak tutaj też wolą Gigabyte / Asus / Evga / MSI, przez co nawet zaczęli tego całkiem przyzwoitego Ampera dawać w bundlach :D

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

A do kogo należy Gainward? Do Palita. 

Sprawdziłem, masz rację. Galax i KFA2 też podlegają pod Palit.

29 minut temu, Rebelmind napisał:

Galax był jeszcze w miarę kojarzony ale po rebrandingu ewidentnie marketing firmy nie skupił się na naszej części świata przez co ludzie myślą, że tj jakiś nowy wynalazek. 

No dziwi to bardzo tym bardziej że reklamują się jako Galax np. w 3DMarku.

BTW Galax i KFA2 przed 2014 to było Galaxy. Może poszło o znak towarowy?

Link to post
Share on other sites


hej, mam kilka konkretnych pytań

1. (napisałem już do aourusa ale czekam na info od nich + jestem ciekaw opinii w praktyce od Was) - jak wygląda kwestia 4 letniej gwarancji od Gigabyte? z ich strony wynika,że karty mają 3 lata gwarancji a po rejestracji dochodzi za darmo 4 rok gwarancji.
Co dziwne to ten 1 rok gwarancji wiecej ma model Aourus oraz gaming OC - eagle i vision nie mają tej opcji (eagle rozumiem ale przecież vision= gaming oc tylko kolor inny; ale to kwestia polityki pewnie)
Zna ktoś wytyczne tej gwarancji dodatkowej na 1 rok?
a) kto to obsługuje?
b) jak kupię używaną kartę to ta gwarancja mnie obowiązuje?
c) przy zakupie karty w Niemczech to gdzie się odsyła kartę na tą dodatkową gwarancję?

2. 3070 zotac holo -  w jakich rejonach tej rozpiski można go umieścić? na pewno będzie gorszy od Aourusa/Strixa/FTW3 to wiadomo... ale będzie na dole jak ventus/eagle czy jakis taki uczciwy poziom gaming oc/vision itp. ?

 





PS. Pozwólcie ,żę zapytam offtopowo... dlaczego? bo niektórzy w tym poście zrobili na mnie wrażenie swoją wiedzą o serwisie/gwarancjach/regulaminach - serio!
Pytając sprzedawców w sklepi, różnych infolinii dostajemy strzępy odpowiedzi znam mega dużo przypadków osób,które miał na coś gwarancję/ubezpieczenie a potem w praktyce okazało się ,że im nie przyszługuje czy coś bo polityka firmy bo kruczek jakiś był bo coś źle zgłosili.

A wiec mam pytanie
Kupiłem okazyjnie Xboxa Series X z kilkuletnim ubezpieczeniem (kupiony w m. expert + ubezpieczenie za pona 1k) - ubezpieczycielem jest ergo hestia.

W sensie - ja kupiłem dwumiesięczny sprzęt od człowieka ,który te grube,bardzo grube pieniadze w sklepie zostawił.
Przekazał mi pełną dokumentację.

i teraz pytanie : czy to ubezpieczenie przechodzi na mnie? czy muszę ze sprzedającym jaką umowę sporządzić?
A co jak będę chciał (na pewno będę chciał, tylko RDR1 przejdę) sprzedać tego xboxa dalej komuś to jak zrobić ,żeby na niego ubezpieczenie przeszło?


muszę teraz umowę zrobić z poprzednim właścicielem a potem kolejną gdzie będę ja jako sprzedający a nowy kupujący jako kupujący? i to wszystko do ubezpieczyciela jakoś zgłaszać czy jak?
No i kwestia ,że pewnie cenę trzeba wpisać na takiej umowie - jak ktoś, kto ode mnie kupi tą konsolę zobaczy za ile ja ją kupiłem to mnie chyba zagryzie :D wiec wolałbym tego uniknąć (sprzedam po rynkowej cenie, w praktyce dobrze na tym zarobię)

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, TitoBandito01 napisał:

%-)

Te nowe karty z rtx 2060 12GB na czele powinny mieć dopisek Miner Edition, nie wiem po co się w ogóle z tym kryją jeszcze :D 

14 godzin temu, under555 napisał:

b) jak kupię używaną kartę to ta gwarancja mnie obowiązuje?

Wątpię

Nasza gwarancja dotyczy zupełnie nowych Produktów sprzedawanych przez GIGABYTE za pośrednictwem jej autoryzowanych sprzedawców, sprzedawców detalicznych i dystrybutorów („Dostawcy”) i może nie mieć zastosowania do pozycji zakupionych jako „Używane”, „Otwarte Pudełko” lub „Odnowione”, o ile nie zostało to wyraźnie określone przez GIGABYTE

źródło: https://member.aorus.com/pl/productwarranty

Generalnie przy zakupie przedmiotu używanego to obowiązuje jedynie odgórna 2-letnia rękojmia, o ile sprzedający napisze ci cesję tejże na piśmie. Wszystkie inne roszczenia mogą być bez problemu odrzucone. Gwarancja to tylko dobra wola producenta i odbywa się na jego warunkach, w 99% przypadków dotyczy tylko pierwotnego kupującego.

14 godzin temu, under555 napisał:

znam mega dużo przypadków osób,które miał na coś gwarancję/ubezpieczenie a potem w praktyce okazało się ,że im nie przyszługuje czy coś bo polityka firmy bo kruczek jakiś był bo coś źle zgłosili.

Bo te dodatkowe ubezpieczenia to tylko i wyłącznie sposób na wypracowywanie premii przez pracowników sklepu. Tam jest tyle wyłączeń i ograniczeń że w zasadzie to nie ubezpiecza od niczego, no ale frajerzy wciąż za to płacą i biznes się kręci :D Już nieraz przynosili do mnie ludzie prawie nowe laptopy ubezpieczone za 500-1000zł i zgłoszenie odrzucone, a ja naprawiałem za 100-300zł :rotfl:

14 godzin temu, under555 napisał:

Przekazał mi pełną dokumentację.

i teraz pytanie : czy to ubezpieczenie przechodzi na mnie? czy muszę ze sprzedającym jaką umowę sporządzić?

Jak ci przekazał dokumentację to przejrzyj umowę i się dowiesz. Możliwe że da się przenieść ubezpieczenie na inną osobę ale pewnie też potrzebna jest jakaś cesja na piśmie i/lub umowa kupna/sprzedaży.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Te nowe karty z rtx 2060 12GB na czele powinny mieć dopisek Miner Edition, nie wiem po co się w ogóle z tym kryją jeszcze :D 

Wątpię

Nasza gwarancja dotyczy zupełnie nowych Produktów sprzedawanych przez GIGABYTE za pośrednictwem jej autoryzowanych sprzedawców, sprzedawców detalicznych i dystrybutorów („Dostawcy”) i może nie mieć zastosowania do pozycji zakupionych jako „Używane”, „Otwarte Pudełko” lub „Odnowione”, o ile nie zostało to wyraźnie określone przez GIGABYTE

źródło: https://member.aorus.com/pl/productwarranty

Generalnie przy zakupie przedmiotu używanego to obowiązuje jedynie odgórna 2-letnia rękojmia, o ile sprzedający napisze ci cesję tejże na piśmie. Wszystkie inne roszczenia mogą być bez problemu odrzucone. Gwarancja to tylko dobra wola producenta i odbywa się na jego warunkach, w 99% przypadków dotyczy tylko pierwotnego kupującego.

Bo te dodatkowe ubezpieczenia to tylko i wyłącznie sposób na wypracowywanie premii przez pracowników sklepu. Tam jest tyle wyłączeń i ograniczeń że w zasadzie to nie ubezpiecza od niczego, no ale frajerzy wciąż za to płacą i biznes się kręci :D Już nieraz przynosili do mnie ludzie prawie nowe laptopy ubezpieczone za 500-1000zł i zgłoszenie odrzucone, a ja naprawiałem za 100-300zł :rotfl:

Jak ci przekazał dokumentację to przejrzyj umowę i się dowiesz. Możliwe że da się przenieść ubezpieczenie na inną osobę ale pewnie też potrzebna jest jakaś cesja na piśmie i/lub umowa kupna/sprzedaży.


Zawsze możesz zgłoszenie gwarancyjne przez pierwszego właściciela zrobić.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

update nieco
wychodzi na to,że to ja będę musiał się nagiąć do rynku a nie rynek do mnie.

Powiedzcie mi wobec tego dwie rzeczy

1. czy przy zakupie karty za ok 4800zł na amazon.de można dostać jakiś bon podarunkowy czy inne coś co finalnie mi zwróci część wydatku? albo od drugiej strony - czy można dostać (jak na alie) jakiś kupon, który mi cenę zakupu obniży?
szukałem sam ale nic takiego nie znalazłem

2. Gigabyte gaming OC vs Aourus master (obydwa 3070 bez ti)
gwara taka sama
ledy lepsze w aourusie i wyświetlacz ma - nie skorzystam bo nie lubię poza tym mam obudowę bez szkła
temperatury niższe po 8 stopni i mniej o 5 decybeli w Aourus względem gaming oc (po OC obydwie) - hmm... też nie skorzystam bo gram na słuchawkach cały czas + wszystko temperatury nawet te w gamingu i tak są akceptowalne i w pełni bezpiecznie
możliwości OC(uśredniająć bo dużo zalezy od sztuki) Gaming + 6% wydajności a aorus + 10% (czyli poziom 1:1 3070ti) przy czym w gamingu do tego zabiegu wymagany jest UV a w aourusie nie.

dużo większy power limit w Aourusie ale i tak nic z tego nie wynika poza tymi 4% więcej niż na gaming oc

 

Dobrze to podsumowałem ? może coś źle rozumiem? mam rację?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, under555 napisał:

szukałem sam ale nic takiego nie znalazłem

Amazon czasem robi akcje typu 15€ mniej za pierwszy zakup przez aplikację albo 8€ na saldo Amazon za zakup karty podarunkowej o wartości 80€.

10 godzin temu, under555 napisał:

dużo większy power limit w Aourusie ale i tak nic z tego nie wynika poza tymi 4% więcej niż na gaming oc

Ponieważ 3070-tka kończy się w okolicach 280 watów. Większy power limit nie da nic poza wyższymi rachunkami za prąd. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Hej. na stronach aourusa/gigabyte nic nie znalazłem.

Napisałem do supportu ale pewnie sobie poczekam na odpowiedzi.

 

Wie ktoś ile jest czasu od zakupu karty (3070 - aourus master albo gaming oc gigabyte) na rejestrację karty na stronie producenta w celu dostania dodatkowego roku gwarancji?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, raiders napisał:

Kto ma słabe serce lub nerwy, odradzam czytania i oglądania.

A takich farm jest sporo... I teraz wyobraźmy sobie CO dzieje się w momencie wyjścia next gena, który kopie lepiej i taniej... 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Artok napisał:

Zostaniemy zalani pokoparkowym szrotem. Oczywiście duże farmy będą kopać póki będą na plusie (efekt skali) a domorośli fedrujący na pewno dadzą sobie spokój. 

O ile karty nie były przegrzane/zakurzone to nie będą szrotem.

Link to post
Share on other sites

Ok, mam kolejne pytanie. (oczywiście dalej o 3070 bez ti mi chodzi)

Nie brałem tych kart pod uwagę bo skupiłem się na Gigabyte głównie ale...

jest zotac twin edge i zotac amp holo

 

1. Jakie są różnice miedzy tymi kartami zakładając,że jedna i druga była by kręcona? 
wiem,że ten twin edge (przetrzepałem internet mocno) ma fabryczne zegary niskie ale kręci się na tyle spoko,że dogadania np. gaming oc od gigabyte

wiem też ,że głośniejszy jest od konkurencji w stresie (ale mi to nie będzie przeszkadzało bo i tak ciągle mam słuchawki przy kompie)

No i kwestia piszczenia cewek ale o tym niżej

 

2. amp holo ma wyższe fabryczne zegary i RGB - jeszce jakieś różnice są?

 

BTW. moja logika tego ogarnąć nie może jak dwa wentylatory w zotacu mogą dawać radę temperaturom gdzie już dawno temu w moim 1080ti zotac amp extreme były 3 wentylatory; gdzie obecnie praktycznie wszystkie 3070 mają 3 wentylatory wiec z czegoś to wynikać musi

 

 

Kwestia piszczących cewek.

Na czym polega problem z nimi?

skoro u mnie karta będzie w obudowie pod biurkiem, w obudowie be quietj 802 gdzie obie strony są z matami wygłuszającymi + ja ciągle jestem w słuchawkach ?
w idle jakby na szybko byl przy kompie sprawdzić maila to i tak nie będą piszczały bo wentyle będą stały w miejscu

 

To piszczenie denerwuje perfekcjonistów / osoby ,którę robią kompy "na cicho" i trzymają je na biurku blisko uszu tak?

 

bo z cewkami nie chodzi o głośność tylko o typ dźwięku tj. piszczenie tak?

 

Jedyne piszczące cewki co słyszałem to w jakimś starym gtx 770 4GB a dużym chłodzeniem - komp w taniej obudowie stał blisko ucha na stole bo go testowałem (bez słuchawek) to pisk denerwował ale w słuchawkach nie byłoby najmniejszego problemu

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mirai99 napisał:

O ile karty nie były przegrzane/zakurzone to nie będą szrotem.

OK mam 6600xt która swoje pokopała. Sprzedam ci drożej niż ją kupiłem we wrześniu jesteś chętny? Cewki trochę piszczą czasami ale to pewnie wina win11 :D

Link to post
Share on other sites

@under555

Zotac dla mnie to 2 poziomy niżej niż gigabyte (a oni naprawdę nisko są w hierarchii).

O ile cena nie byłaby jakoś powalająca jak na dzisiejsze czasy, to Zotaca unikam!

 

1 godzinę temu, under555 napisał:

bo z cewkami nie chodzi o głośność tylko o typ dźwięku tj. piszczenie tak?

To piszczenie nie jest jakoś super głośne, czy dokuczliwe. Jak masz w miarę cichy komputer i stoi na biurku, to z pewnością usłyszysz ten charakterystyczny dźwięk. Jak ci PC stoi pod biurkiem w wyciszonej obudowie, a Ty jesteś w słuchawkach, to mało prawdopodobne, byś to usłyszał.

 

1 godzinę temu, under555 napisał:

w idle jakby na szybko byl przy kompie sprawdzić maila to i tak nie będą piszczały bo wentyle będą stały w miejscu

Nie nie nie. Tzn w idle na ogół nie piszczą, ale to nie przez to, że stoją wentylatory. Bardzo upraszczając: Jak przez kartę płynie mały prąd (bo idle) to na cewkach działają mniejsze pola magnetyczne i cewki mają mniejsze prawdopodobieństwo by wpadły w rezonans (i piszczały). Karta jeżeli odpalisz jakąś gierkę, idzie więcej prądu, większa energia i szansa, że cewka wpadnie w rezonans.  To jednak, czy będzie ci karta piszczała czy nie to kwestia -> szczęścia, karty, zasilacza, średniej długości trawy na manhattanie.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

OK mam 6600xt która swoje pokopała. Sprzedam ci drożej niż ją kupiłem we wrześniu jesteś chętny? Cewki trochę piszczą czasami ale to pewnie wina win11 :D



6600xt :p
1d8cfc79f0ae6ad2af2b9f8b2070103a.jpg

A na serio to:
1) Jak będzie "zalew rynku" to nie sprzedaż drożej niż kupiłeś.
2) Test za testem leci, że o ile nie zajechałeś karty (wiatrak/heatsink nie zapchany g-nem, całość nie "przegrzana") to jest praktycznie 0% różnicy w wydajności vs karta prosto z pudełka. A jeżeli to siedziało 24/7 na takim samym load'zie, takim samym napięciu, takiej samej prędkości wiatraków, to będzie w lepszym potencjalnym stanie niż jakby to było gracza, gdzie co chwila zmiana napięcia/zegara itp (zakładając taki sam dostęp do powietrza i tak samo regularne "czyszczenie" z kurzu), bo to są rzeczy, które "zużywają" elektronikę.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Adames napisał:

@under555

Zotac dla mnie to 2 poziomy niżej niż gigabyte (a oni naprawdę nisko są w hierarchii).

O ile cena nie byłaby jakoś powalająca jak na dzisiejsze czasy, to Zotaca unikam!

 

To piszczenie nie jest jakoś super głośne, czy dokuczliwe. Jak masz w miarę cichy komputer i stoi na biurku, to z pewnością usłyszysz ten charakterystyczny dźwięk. Jak ci PC stoi pod biurkiem w wyciszonej obudowie, a Ty jesteś w słuchawkach, to mało prawdopodobne, byś to usłyszał.

 

Nie nie nie. Tzn w idle na ogół nie piszczą, ale to nie przez to, że stoją wentylatory. Bardzo upraszczając: Jak przez kartę płynie mały prąd (bo idle) to na cewkach działają mniejsze pola magnetyczne i cewki mają mniejsze prawdopodobieństwo by wpadły w rezonans (i piszczały). Karta jeżeli odpalisz jakąś gierkę, idzie więcej prądu, większa energia i szansa, że cewka wpadnie w rezonans.  To jednak, czy będzie ci karta piszczała czy nie to kwestia -> szczęścia, karty, zasilacza, średniej długości trawy na manhattanie.

 

Kusi mnie gwarancja w strone tego Zotaca właśnie.

Gigabyte da mi 4 lata gwarancji

zotac aż 5

 

a wychodzi na to,że wydajność mają na bardzo podobnym poziomie

Link to post
Share on other sites

nie, raczej nie.

mojego 1080Ti od zotaca mam już 4.5 roku jakoś i dopiero za wymianę się biorę.

 

Chociaż troche racji możesz mieć bo 1080ti to chyba odpowiednik 3080Ti na dzisiejsze czasy był wiec no... 3080ti posłuży o wiele dłużej niż 3070 tj. będzie wydajna wystarczająco

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...