Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 minuty temu, zbiku90 napisał:

Ostatnio rozbierałem jakiegoś Strixa 17" i fabrycznie miał K5 Pro albo coś podobnego na vram i vrm. Musisz koniecznie napisać maila do Asusa że to debile i żeby dawali w przyszłości termopady jak zwykli ludzie ;)

Wszystko zależy od laptopa i grubości thermal padów. Zazwyczaj w laptopach dystans do odpromiennika jest duży, szczególnie w Clevo... na 980M np. były rekordowo debilne thermal pady (na mosfetach). Bodajże 0,5mm jak nie więcej. Wraz z najbardziej okrojoną wersją 980M jeżeli chodzi o ilość mosfetów (chyba 3 były albo 4 stockowo u Clevo) było grubo. U niektórych skutkowało to black screenami po minimalnym OC albo wgraniu vbiosu premy. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

To już jest jawna kpina...

 

Cóż karta +/- 2-3% szybsza od RTX 3080 10 GB (2 aktywne bloki SM więcej od RTX 3080 + szyna 384 bit zamiast 320) za 100$ więcej MSRP.

I tak to lepsze niż legendarny RTX 3090 "Tie" czyli nic innego jak podkręcony RTX 3090 z PT 450W zamiast 350W i również aktywnymi 2 blokami SM więcej i w defie szybszymi pamięciami. Przy czym żeby 3090 "Tie" edition przy konstruktach autorskich oferował więcej niż magiczne 2% więcej od "zwykłego" RTX 3090 mającego jak chociażby SUPRIM X 450W, czy STRIX 480W max PT na standardowych biosach, to muszą tam PT władować 550/600W to się do tych 4% może dobije :D

 

Wszystkie te karty podobne kurde, nuda, nuda.

 

Skalowanie wydajności już marginalne, tutaj RTX 3090 STRIX przy 2175/22512 vs RTX 3090 KINGPIN 2310/22912, 3,4% na korzyść KINGPINa to w sumie nie wiem czy nawet się w 3090 "Tie" uda realnie do 24/7 utrzymać te +/- 2% zysku zegar w zegar...

 

Jaja straszne z tymi premierami, oby RTX 40xx  nie przekładali z Q3/4 2022 na jakąś odleglejszą bo nas świry zaleją klonami klonów GPU z tymi "odświeżanymi" Ampere

 

https://www.3dmark.com/compare/pr/859589/pr/1389016

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, EH_Gosu napisał:

oby RTX 40xx  nie przekładali z Q3/4 2022 na jakąś odleglejszą

Rok, na który przypadała nową generację kart zawsze był taki dziwny. Może by człowiek kupił, ale w sumie zaraz wyjdą nowe modele, a grać nie ma w co, więc dlaczego nie poczekać?

 

A teraz chodzi jeszcze kilka zmiennych - czy ceny nas nie zmiotą z planszy, czy na półkach będzie cokolwiek, jak będzie się zachowywać krypto przez następne kilka miesięcy. Jedno jest pewne - będzie ciekawie :evil:

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Rok, na który przypadała nową generację kart zawsze był taki dziwny. Może by człowiek kupił, ale w sumie zaraz wyjdą nowe modele, a grać nie ma w co, więc dlaczego nie poczekać?

 

A teraz chodzi jeszcze kilka zmiennych - czy ceny nas nie zmiotą z planszy, czy na półkach będzie cokolwiek, jak będzie się zachowywać krypto przez następne kilka miesięcy. Jedno jest pewne - będzie ciekawie :evil:

 

Czy jest w co grać czy nie to pojęcie w pełni indywidualne. W moje gusta trafia jedna do dwóch gier jaka wychodzi w przeciągu roku, albo też ogrywam tytuły zaległe. Czas, czas :) Co do tego jak będzie z cenami to wiadomo, że tanio nie będzie bo tanio to już było i jeśli ktoś liczy na to, że się to wszystko unormuje to się przeliczy. Będzie drożej i tylko drożej to jest związane z pompowanym sztucznie przez korporacje kryzysem. Przy czym kto się w karty wyposażył i dorwał w dobrym momencie i cenie to jest ustawiony bo na luzie sprzeda (nawet z zyskiem jak dobrze temat ogarnie) i przeskoczy na nowy gen wedle segmentu na którym siedzi albo dorzuci coś do wyższego czy zjedzie w dól. Problem mają ci co czekali, czekali i czekają, nadal będą czekać - w ostatnim  okresie jest to dobitne jak nigdy wcześniej.

 

Mnie osobiście bardziej na ten moment ciekawi temat jak duże TDP będzie miał RTX 4090 bo jeśli wersja FE wbije na 500W+ (a, co dopiero dowalone autorskie konstrukty) w defie to jest to już chory kierunek drenowania do końca krzemu i odcinania kuponów. I problemem w moim wypadku nie jest odprowadzanie ciepła bo czy to 600W czy 1000W nawet to pikuś czy to dla LC czy PSU, jednak nie podoba mi się tworzenie wydajnościowych potworów mających chore pobory. 400-500W akceptowalne, powyżej lekka irytacja ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
49 minut temu, EH_Gosu napisał:

Będzie drożej i tylko drożej to jest związane z pompowanym sztucznie przez korporacje kryzysem.

O, a to proszę rozwiń Gosu tę myśl. Bo jak na razie to sama NV już w roku poprzedzającym pandemię miała problemy z zaspkojeniem potrzeb branży automotive. Przy obecnym tempie rozwoju IoT to Czerwoni, Zieloni i Niebiescy właśnie zbliżają się do bram El Dorado. 

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, Rebelmind napisał:

O, a to proszę rozwiń Gosu tę myśl. Bo jak na razie to sama NV już w roku poprzedzającym pandemię miała problemy z zaspkojeniem potrzeb branży automotive. Przy obecnym tempie rozwoju IoT to Czerwoni, Zieloni i Niebiescy właśnie zbliżają się do bram El Dorado. 

W ogromnym skrócie. Obecna sytuacja kryzysowa na świecie jest wywołana na poczet zysków ogromnych korporacji, tyczy się to zarówno sektora IT, farmaceutycznego, budowlanego, energetycznego, żywieniowego, zbrojeniowego etc. Dla wnikliwych temat znany od dawna pod warunkiem, że ich percepcję świata i wiedzy oraz świadomości rozszerzają ponad to co co przekazują finansowane przez negatywny odłam konglomeratu militarno przemysłowego (przed którego wpływami już Eisehower ostrzegał w 1961 roku), wszelkie mainstreamowe media czy szeroko rozumiany główny nurt, działające na rzecz ogólnoświatowej propagandy której działania nasilały się przez dekady  w ramach operacji "Mockinbird".

Po tym za sprawą prowadzonej pod koniec i dalej po zakończeniu II WŚ operacji "Paper Clip" wpływy KMP na gospodarkę światową oraz sytuacje geopolityczną drastycznie wzrosły.

Warto zainteresować się tym tematem i poszerzać świadomość dla swojego własnego dobra, bezpieczeństwa i w celach nauki jak przeciwdziałać bezprawnym poczynaniom korporacji. Wiedza i świadomość to klucz do wszystkiego, ignorancja to droga do zguby czy się ktoś z tym zgadza czy nie bo fakty pozostają faktami. Osobiście tą tematykę zgłębiam i badam od ponad 20 lat, a też różne sploty wydarzeń doprowadziły do tego, że miałem możliwość poznać pewne kwestie znacznie szerzej niż mógłbym tutaj przytoczyć.

 

Efektem tych działań jest między innymi globalny wzrost cen w każdym sektorze, a w tym szeroki zakres elektroniki. Nie raz i nie dwa czytam opinie osób które  z jakiegoś powodu nie mają pojęcia co się wokoło nich dzieje, że jeszcze rok może troszkę dłużej i ceny wrócą do normy. Nie ma na to najmniejszych szans dopóki dopóty ludzie w masie krytycznej nie przeciwstawią się działaniom chciwych korporacji i wszelkiemu sprzedajnemu elementowi politycznemu będącemu na ich smyczy. Plus taki, że coraz więcej ludzi budzi się z medialnego letargu i otwiera oczy. Solidnym do tego katalizatorem jest ogromna cenzura wszelkich niewygodnych dla systemu treści, forsowane segregacje w imię doktryny "dziel i rządź" na skalę niespotykaną dotychczas.

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, EH_Gosu napisał:

W ogromnym skrócie. Obecna sytuacja kryzysowa na świecie jest wywołana na poczet zysków ogromnych korporacji, tyczy się to zarówno sektora IT, farmaceutycznego, budowlanego, energetycznego, żywieniowego, zbrojeniowego etc. Dla wnikliwych temat znany od dawna pod warunkiem, że ich percepcję świata i wiedzy oraz świadomości rozszerzają ponad to co co przekazują finansowane przez negatywny odłam konglomeratu militarno przemysłowego (przed którego wpływami już Eisehower ostrzegał w 1961 roku), wszelkie mainstreamowe media czy szeroko rozumiany główny nurt, działające na rzecz ogólnoświatowej propagandy której działania nasilały się przez dekady  w ramach operacji "Mockinbird".

Po tym za sprawą prowadzonej pod koniec i dalej po zakończeniu II WŚ operacji "Paper Clip" wpływy KMP na gospodarkę światową oraz sytuacje geopolityczną drastycznie wzrosły.

Warto zainteresować się tym tematem i poszerzać świadomość dla swojego własnego dobra, bezpieczeństwa i w celach nauki jak przeciwdziałać bezprawnym poczynaniom korporacji. Wiedza i świadomość to klucz do wszystkiego, ignorancja to droga do zguby czy się ktoś z tym zgadza czy nie bo fakty pozostają faktami. Osobiście tą tematykę zgłębiam i badam od ponad 20 lat, a też różne sploty wydarzeń doprowadziły do tego, że miałem możliwość poznać pewne kwestie znacznie szerzej niż mógłbym tutaj przytoczyć.

 

Efektem tych działań jest między innymi globalny wzrost cen w każdym sektorze, a w tym szeroki zakres elektroniki. Nie raz i nie dwa czytam opinie osób które  z jakiegoś powodu nie mają pojęcia co się wokoło nich dzieje, że jeszcze rok może troszkę dłużej i ceny wrócą do normy. Nie ma na to najmniejszych szans dopóki dopóty ludzie w masie krytycznej nie przeciwstawią się działaniom chciwych korporacji i wszelkiemu sprzedajnemu elementowi politycznemu będącemu na ich smyczy. Plus taki, że coraz więcej ludzi budzi się z medialnego letargu i otwiera oczy. Solidnym do tego katalizatorem jest ogromna cenzura wszelkich niewygodnych dla systemu treści, forsowane segregacje w imię doktryny "dziel i rządź" na skalę niespotykaną dotychczas.

PE3v99N.gif

  • Haha 7
Link to post
Share on other sites

EH "FANGORN" z wyregulowanym TR 3970X, profile  4.3 GHz 32/64 oraz 4.5 GHz 32/32 do 24/7 (zależnie od używania aplikacji). RTX 3090 STRIX również na pokładzie. Stacja robocza która powstała dla firmy zajmującej się obróbką drewna. Robi za narzędzie pracy jak i mebel ;-)

 

Worklog

 

 

 

Benchmark newsa zrobił o machinie. Bardzo miło ze strony redakcji :)

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/eh-fangorn-niesamowity-komputer-stworzony-przez-polskich.html

 

Kilka zdjęć.

 

271933821_4969115506487175_4768571523535

 

271899089_4969115383153854_7414120093220

 

271932230_4969115366487189_5423008602143

 

271932208_4969115023153890_5732851605163

 

271947405_4969115556487170_5716248342149

 

271934740_4969115679820491_3003522241043

 

271931185_4969115796487146_9595464934367

 

271902714_4969116869820372_2077728629291

 

Pełny opis konfigu oraz jego specka, w opisie pod materiałem na YT.

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Succubus napisał:

Ale odjazd ....

 

 

 

 

Ktoś testował z Was DLDSR - warto się tym bawić?

 

Sprawdzałem póki co w AC Valhalla, DSR z 3440x1440p do 5160x2160 vs DLDSR do 5160x2160, brak przyrostów. Różnica 2 fps na niekorzyść DLDSR to kwestia nachylenia kamery.

 

Maksowane 5160x2160 vs maksowane DLDSR 5160x2160. W tym tytule nie działa, ani różnic w poborze GPU ani w alokacji VRAM, wydajnościowo ten sam poziom.

 

DSR

 

271542051_958312608115113_48121417276936

 

DLDSR

 

271547114_1583397332041747_1203847712598

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Artok napisał:

ale łogin kurła :wariat: ventusik droszy od gamnig zet trio, trudno pozostaje postrzelać w sapera na windows xp

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, joker5513 napisał:

MSI Suprim X 3080ti w xkomunie jest za 10,5k. 3090 poniżej 14k nie ma żadnej niestety

 

Kto poluje to by upolował:

https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-komponenty?sortowanie=priceDesc&filtry=193_kategoria[2946]

 

Bo tym razem 3060ti za 3500zł nawet ponad godzinę wisiały w poniedziałek, wiem bo kumplowi linka wysłałem i kupił

 

3090 evga była za 10600, 3090 ventus za 11300,za 13 zotaca nikt nie chce już

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, joker5513 napisał:

Ja tam wychodzę  z założenia że jak łażę do roboty, to w wolnym czasie prądu sobie nie zamierzam żałować. 

 

Jasne, ale nie dam 10k zł za kartę tylko do gier. RTXa 3080 kupiłem za 5kzł a i tak wiem, że dałem się nieźle zrobić, bo karta w 95% wykorzystywana jest do gier. Gdybym miał wydać 10k zł to bym się :cenzura:. Wolałbym kupić konsolę i OLEDa, a i jeszcze by starczyło na rocznego GP, czy odpowiednik u Sony.:o

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, TitoBandito01 napisał:

 

Jasne, ale nie dam 10k zł za kartę tylko do gier. RTXa 3080 kupiłem za 5kzł a i tak wiem, że dałem się nieźle zrobić, bo karta w 95% wykorzystywana jest do gier. Gdybym miał wydać 10k zł to bym się :cenzura:. Wolałbym kupić konsolę i OLEDa, a i jeszcze by starczyło na rocznego GP, czy odpowiednik u Sony.:o

 

Ty byś wołał, ktoś inny nie ot co, kwestie w pełni indywidualne i jest to zrozumiałe :) Zdziwiłbyś się jak wiele ludzi kupuje RTX 3080 Ti czy RTX 3090 TYLKO do gier.

Ostatnio jednemu klientowi któremu kompa do gier składamy, odradziłem RTX 3090 na rzecz RTX 3080 Ti, w jego wypadku zaoszczędził 6000 zł, a to idzie na lepsze komponenty LC, mobasa etc. Wszystko to kwestia wymagań, zajawki, możliwości. Generalnie ja bardzo często muszę ludzi trochę na ziemie sprowadzać i pomagać im optymalizować budżety bo sami chcą ładować top topu, kiedy nie byłoby to efektywne względem ich zakładanego budżetu. Zazwyczaj i tak budżet mimo wszystko znajdą tylko w wielu sytuacjach jest to po prostu przestrzał wiec takich ludzi hamuje w ich zapędach by na tym efektywniej wyszli. Czy to mobasa skromniejszego czy procka, czy też GPU, komponenty LC etc. Inna sprawa kiedy ktoś po prostu mówi, że chce topy topów albo celuje w wydajność którą osiągnie się tylko na absolutnych topkach gdzie każdy % ma znaczenie i ma możliwości więc też jak najbardziej taki obrót spraw rozumiem. Co do cen to jest jak jest niestety, w dystrybucjach też masakra. Dopiero co brałem innemu klientowi RTX 3090 STRIX za niecałe 13 000 zł w distri i się cieszył, że dobra cena. No jak na ten czas to tak.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...