Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie, raczej nie.

mojego 1080Ti od zotaca mam już 4.5 roku jakoś i dopiero za wymianę się biorę.

Chociaż troche racji możesz mieć bo 1080ti to chyba odpowiednik 3080Ti na dzisiejsze czasy był wiec no... 3080ti posłuży o wiele dłużej niż 3070 tj. będzie wydajna wystarczająco

15 godzin temu, under555 napisał:

nie, raczej nie.

mojego 1080Ti od zotaca mam już 4.5 roku jakoś i dopiero za wymianę się biorę.

Chociaż troche racji możesz mieć bo 1080ti to chyba odpowiednik 3080Ti na dzisiejsze czasy był wiec no... 3080ti posłuży o wiele dłużej niż 3070 tj. będzie wydajna wystarczająco

Odpowiednikiem wydajnościowym 1080Ti jest 3060/Ti.8-)

Godzinę temu, 1234567890 napisał:

Wydajność RTX 3060 nad 1080TI to około 15-20 % więcej FPS

No raczej 5% 1080ti nad 3060, za to 3060ti to już wyższa półka, 3060 nadrobi trochę DLSS, ale nie ma tych tytułów jeszcze tyle:

Relative Performance 1920x1080Relative Performance 2560x1440

Edytowane przez wrobel_krk

Panowie, czekałem ale czekać chyba będę w nieskończoność na lepszą dostępność i ceny 3080ti. Którą z tych obecnych u nas w sklepach byście polecali? Wiem ,ze wybór znikomy ale coś w końcu trzeba wybrać. Tak na teraz to chyba najbliżej mam do Aorusa Master - https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N308TAORUS-M-12GD/sp#sp

Pytanie jak z kulturą pracy i temperaturami - nie ma za dużo testów w necie jak tak na szybko szukałem.

https://www.bitcoinminershashrate.com/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-aorus-master-reviews/#Temperatures_and_power_consumption

Tu np. temperatury wyglądają ok. Może ktoś ma tę kartę i coś o niej powie?

To ludzie są gotowi płacić pod 10k za 3080 Ti? :o Bo krypto-kopacza jeszcze rozumiem, ewentualnie jeśli to ma być do roboty - ale do rozrywki? Serio, chyba zaczne sprzedawać towar w pl :D

A ja tymczasem bije się z myślami, czy 3060 Ti XC od Evga zostawić czy pchać dalej. 1080 Ti ma się dobrze ale wiecznie żyć nie będzie, a jak czytam w temacie StepUp to mogę czekać do premier Ada Lovelace... 

~3050 pln. 

Tzn tak: mój "wewnętrzny Artok" (aka głos rozsądku) mówi, że wymiana 1:1 za ciut szybszą kartę nową (pełna gw, rozszerzona swoją drogą do 5l), ze wsparciem dla DLSS/RT (jakkolwiek nie gram w nic z tych rzeczy) to nie jest zły wybór... 

• Smutne 1

Dobra, przekonałeś mnie :D

Muszę jeszcze blok wodny upłynnić. Swoją drogą ludzie, którzy kupili Top Pascala po pierwszych obniżkach (szło dorwać poniżej 3000 nowego przy Black Friday) lub przy premierze Turinga wydali te 2500 pln to zrobili w Uj dobry deal. Jasne, z RT/DLSS nie pograją - ale w te pozostałe 90% produkcji z ostatnich lat bez problemu. 

Utwierdzam się w przekonaniu, że warto jednak kupować top grafiki od NV - przy czym przy cenach jak obecne to takiego RTX 3080 Ti kupi się za przyzwoite pieniądze najszybciej w rok po premierze Geforce RTX 4000... I za przyzwoite pieniądze nie mam na myśli kwot rzędu 4000-5000 pln, bo tak samo jak przy 2080 Ti uważam, że wydać tyle na JEDEN podzespół komputera (służącego do rozrywki) to przegięcie. 

1 minutę temu, Artok napisał:

2070 Super jest ok. 10% szybsza. Zależy od gry generalnie.

Bo można kupić używkę 2070Super i to w wersji MSI Gaming Trio z gwarancją roczną, natomiast 200zł więcej mam nówkę RTX 3060 ASUS TUF. Myślę jeszcze nad RX6600XT.

2070S Xtrio od Msi jest wypas kartą, przy rocznej gw moim zdaniem można zostać przy Turingu, bo w większości przypadków będzie szybciej. 

Evga rtx 3060 (u mnie wersja Ti, model XC) jeszcze nie wleciała do budy, ale z recenzji wynika, że jest bardzo przyzwoicie jak na 2 Wenty. 

Napiszę więcej jak już podepnę do budy. 

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

To ludzie są gotowi płacić pod 10k za 3080 Ti? :o Bo krypto-kopacza jeszcze rozumiem, ewentualnie jeśli to ma być do roboty - ale do rozrywki? Serio, chyba zaczne sprzedawać towar w pl :D

A ja tymczasem bije się z myślami, czy 3060 Ti XC od Evga zostawić czy pchać dalej. 1080 Ti ma się dobrze ale wiecznie żyć nie będzie, a jak czytam w temacie StepUp to mogę czekać do premier Ada Lovelace... 

No niestety, ja np. kupowałem sprzęt pod granie w 2k, karta graficzna była jedynym elementem przejściowym i obecnie już widać, że przy niektórych grach klatkaż w 2k potrafi spadać poniżej 60. Oczywiście, można czekać kolejne miesiące i łudzić się, że może ceny spadną, tylko jaj uż dobry ponad rok czekam i du*a.

Zależy w co che się grać. Ja w natywnej rozdzielczości monitora (Samsung Odyssey G9) gram tylko w Path of Exile i 1080 Ti wykręca ok 120 fps średnio. 

Gdybym miał odpalić Cyberpunk @ultra (bez RT) to żeby mieć te 45 kl/s potrzebowałbym RTX 3080 (+10 kl/s z DLSS Q) - tyle że ani tj porywający wynik kl/s, ani też Cyberpunk nie jest dla mnie tytułem wartym aż takiej dopłaty do GPU (miałem EVGA RTX 3080 FTW3, poszła po cenie zakupu do kolegi z forum)

Wciąż czekam na tytuł, który uzasadni dla mnie "sprzedaż nerki" żeby starczyło na wymianę Gpu (Stalker nowy może?) 

Stalker 2 powstawał na silniku unreal 4 ale twórcy zdecydowali się przenieś gre na najnowszą wypasioną wersję unreal engine 5, raczej nie martwiłbym się o optymilizacje tej gry, myslę że mój rtx 3080 rog strix da rade w ultrawide 3440x1440 :P   

Edytowane przez Player120
  • Lubię to 2