Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja za swojego Gigola dałem 3478 PLN.
Jak widzę coś takiego:
https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html

To się przykro robi...
Konsole też poszły do góry.
W poniedziałek wystawiłem Xboxa Series X na allegro i po 4h był już sprzedany :O Mogę tylko nadmienić, że nie straciłem na konsoli (ale też nie przyjanuszowałem).

Link to post
Share on other sites

EH "BLACK MIRROR" z RTX 3080 Ti ZOTAC AMP Holo (anemik straszny, ale to dobrze w tym wypadku) :)

 

Zbita szyba to wklejony dodatkowo w oryginalne hartowane szkło obudowy wycięty na miarę i młotem pieszczony element dodający klimatu machinie wedle prośby widzów dla których konfig powstał :)

 

 

 

260894578_4576767315747504_6464543712991

 

260758508_4576767839080785_7566162258785

 

260724197_4576767972414105_6559907685038

 

260163829_4576768592414043_2274764999872

 

260894578_4576767315747504_6464543712991

 

Żeby nie spamić fotami wszystkimi to całość w tym wątku :

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 4
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Artok napisał:

Zotak to połowicznie. Przez pierwsze trzy lata odsyłasz do sklepu, przez pozostałe dwa do producenta.

Wszystkie nowe karty są obecnie w wersji LHR. 

To jest akurat kwestia losowa, nie da powiedzieć czy dany model będzie piszczał. 

 

Zotak Holo to wg. nabywców wyjec jest. W sensie hałasuje pod obciążeniem. 

 

Zotaka 3070 TwinEdge mam w swoim komputerze i nie narzekam na kulturę pracy. No ale on kosztował 3728 zł. 

 

czyli właśnie mi się skróciła lista kart o połowę na to wychodzi prawda? wszystko od zotaca wypada automatycznie.

@Rebelmind - potwierdzasz też takie informacje?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

Wszystko masz na stronie Zotaka. Pierwszy akapit w punkcie piątym. 

https://www.zotac.com/pl/page/product-warranty-policy

dziekuję!
faktycznie masz rację.

NA szybko przejrzałem co evga pisze i u nich wydaje się,że spoko będzie bo zgłoszenia RMA można robić na ich stronie ale muszę sie tematowi przyjrzeć dokładnie

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, z resztą - masz link od @Artok. Na dobrą sprawę zostaje praktycznie tylko Evga - i kupujesz tam, gdzie sklep generuje dowód zakupu na Twoje nazwisko (oczywista oczywistość).

 

I tak jak tj u Zotaca działa prawie u wszystkich pozostałych AiB w przypadku gw po dwóch latach od zakupu - z różnicą typu, że Zotac pozwala potem zgłaszać bezpośrednio u siebie a np taki Asus wciąż "prosi" o zgłaszanie przez sklep (ty jako klient prodisz sklep o pomoc PO okresie gw i oni w Twoim imieniu piszą do producenta). 

 

#EvgaFTW

Link to post
Share on other sites

Kurcze, evga mi odpisała,że ich rma service jest w Niemczech

Czyli wracam prawie do punktu wyjścia i nie wiem co mam kupić.

Bo czy to EVGA czy zotac (jedno i drugie kupione w De) czeka mnie wysyłka karty do niemiec na gwarancję w razie czego.

Pewnie EVGA mimo wszystko lepiej bo karta będzie kupowana tak jakby nieoficjalnie bo z pośrednikiem (na ich adres, oni za 20 euro do mnie kartę wyślą) wiec w razie odsłyłania zotaca nie wiem czy by się udało przez sklep.

Chyba zostaje evga ale jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić skorzystanie z gwarancji bo przecież wysłanie karty paczką do Niemiec na swój koszt - w dużej ilości bąbelków to wyjdzie duże pudło to mnie ze 150 euro wyniesie jak nic a pytanie jeszcze kto zapłaci za wysyłkę w drugą stronę... ,żeby 300 euro kosztów na mnie spadło bo wydawać ponad 1000zł za skorzystanie z gwarancji to ja chyba dziekuje... zwłaszca przy karcie za 4000zł

Jakby na niemieckim amazonie karta się trafiła to chyba bez problemu bo na ich koszt wysyłka w dwie strony (przynajmniej przez pierwsze 2 lata gwarancji) ale pewnie na amazonie się nie trafi.

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście? przecież pewnie spora część ma karty z Niemiec mieszkając w Polsce?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, under555 napisał:

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście?

Ja na przykład mam teraz kartę z UK i nawet nie myślę o gwarancji. Generalnie jak coś nowego działało u mnie prawidłowo przez pierwsze 14 dni to przez 3 kolejne lata również. Raz jeden chciałem zareklamować RAM Cruciala na gwarancji wieczystej (6 lat po zakupie) to przemiły support (też z UK swoją drogą) tak przeciągał sprawę że w końcu sprzedałem jako uszkodzone zamiast się z nimi użerać.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, under555 napisał:

Kurcze, evga mi odpisała,że ich rma service jest w Niemczech

Czyli wracam prawie do punktu wyjścia i nie wiem co mam kupić.

Bo czy to EVGA czy zotac (jedno i drugie kupione w De) czeka mnie wysyłka karty do niemiec na gwarancję w razie czego.

Pewnie EVGA mimo wszystko lepiej bo karta będzie kupowana tak jakby nieoficjalnie bo z pośrednikiem (na ich adres, oni za 20 euro do mnie kartę wyślą) wiec w razie odsłyłania zotaca nie wiem czy by się udało przez sklep.

Chyba zostaje evga ale jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić skorzystanie z gwarancji bo przecież wysłanie karty paczką do Niemiec na swój koszt - w dużej ilości bąbelków to wyjdzie duże pudło to mnie ze 150 euro wyniesie jak nic a pytanie jeszcze kto zapłaci za wysyłkę w drugą stronę... ,żeby 300 euro kosztów na mnie spadło bo wydawać ponad 1000zł za skorzystanie z gwarancji to ja chyba dziekuje... zwłaszca przy karcie za 4000zł

Jakby na niemieckim amazonie karta się trafiła to chyba bez problemu bo na ich koszt wysyłka w dwie strony (przynajmniej przez pierwsze 2 lata gwarancji) ale pewnie na amazonie się nie trafi.

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście? przecież pewnie spora część ma karty z Niemiec mieszkając w Polsce?


To, że RMA service jest w Niemczech to jeszcze tego nie znaczy.
Sony ma RMA tylko we Francji, jak mi się czytnik w PS5 zj****ł to mi ładnie kazali wysłać do jakiegoś centrum spedycyjnego w PL, a oni już to daje posłali. Chyba nawet oni za to zapłacili.

Link to post
Share on other sites

Ja kupuje wsio w DE i serwisuje w DE, nawet jak jestem w PL. 

Kurier idzie często tyle samo co w PL do serwisu i z powrotem. Serwisy w DE są dodatkowo zazwyczaj duużo szybsze... tak ze trzykrotnie. Plus nigdy nie było cyrków i nie musiałem pisać to tamtejszych UOKIK'ów...

 

Z Francją może być gorzej, poziom PL bo na pewno nie lepiej. Dobre doświadczenia mam także z Czechami, takie turboptysie. 

Link to post
Share on other sites

RTX 3070 FTW3 ULTRA - spoko, aczkolwiek jakieś ciężary z power limitem są i słaby zawodnik do OC
RTX 3070 XC3 BLACK GAMING - też spoko, cichsza ponoć ale wolniejsza... co do OC to nie wiem
3070 XC3 ULTRA GAMING - też wydaje się być ok

Czyli praktycznie dowolny 3070 od Evga będzie ok, pewnie wolałbym ftw3 ale może być drogo

jeśli zotac
to  RTX 3070 AMP Holo - chyba najgorszy model z tego wszystkiego co napisałem w tym poście. Wydajność miejscami na poziomie FE + słabe wykonanie

RTX 3070 Twin Edge OC - a nie, jeszcze coś gorszego jednak w zestawieniu jest - głośna, słaba, ciepława i słaba w OC


Coś ktoś ma do dodania do powyższych opinii?

Wychodzi na to,że cokolwiek od Evgi i będzie git.

Swoja drogą, to możę staroświecki jestem albo jakiś niedouczony ale jak zobaczyłem na fotkach ,żę zotac daje 2 wentylatory zamiast trzech do karty pokroju 3070 to już pomyślałem,że cudów nie będzie.
Tak to działa?


BTW. 
Czas do zakupu mi się skończył wiec powiedzcie jeszcze
jakbym EVGI nie trafił
czy jakiś inny producent ma dobry model 3070tki ale z gwarancją chociaż 3 letnią?

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, under555 napisał:

RTX 3070 Twin Edge OC - a nie, jeszcze coś gorszego jednak w zestawieniu jest - głośna, słaba, ciepława i słaba w OC

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś, ale człowiek który to pisał minął się z prawdą. 70 stopni pod obciążeniem i 1800 RPM to naprawdę przyzwoity wynik jak na wersję z dwoma wentylatorami. 

Są na rynku znacznie gorsze padalce od 3070 TwinEdge - np. Ventus 2X.

5 godzin temu, under555 napisał:

czy jakiś inny producent ma dobry model 3070tki ale z gwarancją chociaż 3 letnią?

Gigabyte daje na swoje 3070-tki 4 lata gwarancji. Tylko, abyś Vision nie kupił, bo jej dłuższa gwara nie obejmuje. 

 

A z dobrych modeli to wiadomo - MSI Suprim, Gaming Z Trio, ASUS TUF oraz STRIX. Potem w kolejce jest Gigabyte Aorus. 

Link to post
Share on other sites

Kupiłem/mogę nie odebrać kartę graficzną

https://www.komputronik.pl/product/729166/gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-8gb-oc-2-0-lhr.html?utm_source=convertiser&cvrid=CVR.8295..8130.applications-and-tools..15f57133bf5c30fdf2939663e2226daa&utm_term=

dokładnie tą

za 4249zł w komputroniku

Gigabyte eagle OC v2.0

 

Kupiłem (chyba ,że zamówienie odrzucą) z odbiorem w sklepie i płatnością gotówką przy odbiorze - czyli bez żadnych konsekwencji w razie czego mogę jej nie odebrac?

A jeśli jednak odebrać - to ile będe miał czasu na odbiór? 5 dni?

 

No i tak, wiem ,że ten model nie jest syfem totalnie jak np. Ventus ale zdaje sobie sprawę z tego,że to i tak słaba wersja.

No i tak troche nie wiem co mam robić.

Z jednej strony w testach piszą,ze da się podkręcać ta karta (ciągle marzy mi się zbliżenie do poziomu 3070ti) a z drugiej ,że power limit ją mocno trzyma.

Troche niesmak czuję bo z jednej strony nie oczekuje może (chociaż bym chciał) ,ze to będzie FTW3 albo Strix ale taka troche słabizna.

Wiem,że kupiłem kartę tak z 1000zł poniżej ceny rynkowej ale sam już nie wiem.

Wiem,że to będzie progres względem (1440p zawsze) mojego 1080ti bo jakieś 25% wydajnośći przyrostu (poziom 2080ti) + DLSS konkretnie ulepszy rozgrywkę ... ale z drugiej strony karta z lepszym power limitem by się przydała,żeby troche rozwinąć jej skrzydła w OC.

 

No i teraz się zastanawiam (aha, gwarancja 3 letnia jednak mi wystarczy)

bo ostatnio były na promocji np.  AORUS GeForce RTX 3070 Master albo PNY GeForce RTX 3070 karta graficzna 8 GB XLR8 Gaming Revel Epic-X RGB™ Triple Fan no i idę o zakład,ze każda z nich będzie lepsza od tego mojego/nie mojego Gigabaytea

 

Warto wg. Was dołożyć te ok 300zł ,żeby kupić kartę lepszą ? np. tego Aourusa albo Pny jak sie trafią?

No bo dokładanie np. do 5000zł za 3070 chyba jest bez sensu - nawet jakby to FTW3 było bo przecież finalnie i tak 3080 z tego nie wyjdzie.

Ciekaw jestem realnie przerostów ten Eagle po OC (dodatkowym OC w domu, nie tym fabrycznym) vs. coś jak Pny czy Aorus (oba po OC) vs np. czołówka po OC czyli strix czy FTW3 - ciekaw jestem o ile średnio FPS idzie walka.

 

Chyba,że ten eagle poza słabym OC ma jakieś potężne wady ?

 

 

PS. Jeszcze Inno3D GeForce RTX 3070 iCHILL X4 LHR bywa na promocja oprócz tego Aourusa i pny

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, under555 napisał:

czyli bez żadnych konsekwencji w razie czego mogę jej nie odebrac?

Możesz, po prostu anulują ci zamówienie 

Godzinę temu, under555 napisał:

Z jednej strony w testach piszą,ze da się podkręcać ta karta (ciągle marzy mi się zbliżenie do poziomu 3070ti) a z drugiej ,że power limit ją mocno trzyma

W wersjach kart - jak zwykł pisać @EH_Gosu- anemicznych niezbędny jest undervolting, który uchroni kartę przed zrzucaniem zegarów.

Podam Ci przykład ze swojego Zotaka TwinEdge - na fabrycznych ustawieniach karta sięga 242W i sama się ogranicza, po lekkim undervoltingu na 0.975V nie przekracza 200W podczas grania i trzyma stabilny zegar. 

Godzinę temu, under555 napisał:

PNY GeForce RTX 3070 karta graficzna 8 GB XLR8 Gaming Revel Epic-X RGB™ Triple Fan

Na konkurencyjnym forum jeden  dżentelmen kupił tę kartę, ale w wersji 3070Ti. Wsadził do komputera i okazało się, że wentylatory rozpędzają się do 2600 obrotów na minutę. Także nawet wersję z 3 wentylatorami da się zepsuć.

1 godzinę temu, under555 napisał:

Inno3D GeForce RTX 3070 iCHILL X4

Model w porządku, ale zapytaj się przed zakupem ile ma gwarancji. W jednym sklepie wpisane są dwa lata, w innym trzy. 

 

1 godzinę temu, under555 napisał:

Warto wg. Was dołożyć te ok 300zł ,żeby kupić kartę lepszą ? np. tego Aourusa albo Pny jak sie trafią?

Do Aorusa zdecydowanie warto. W tym tygodniu był jeszcze 3070 STRIX za 4500, ale coś czuję, że to prędko się nie powtórzy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Testy wyregulowanych i9-10900K vs i9-11900K vs R9 5950X z RTX 3090 STRIX PT 480W i OC + 100 / + 800. W 4K oraz DXR CPU też ma znaczenie naturalnie, więc i jest zestawienie od 1080p do 4K standardowa rasteryzacja jak i z DXR + DLSS. Testy na i9-12900K za czas jakiś. Jak zawsze nie spieszę się i czekam na dopracowane biosy, poznanie dokładne platformy etc.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

5950x na 4.7 allcores na pewno gorzej w grach wygląda niż na pbo gdzie pojedyncze rdzenie boostuja przewaznie do 5ghz,  podejrzewam że bez ruszania procka tylko na stoku + OC ramu by wypadł lepiej niż teraz

 

Absolutnie nie, mówię o tym na początku materiału. Profesjonalne regulacje zawsze > chaotyczne boostery. W 2:08 o tym mówię. To nie są testy jak na portalach, a na pieczołowicie wyregulowanych platformach. PBO czy Turbo Intela i masz od razu 1% low gorsze czy min fps.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, wrobel_krk napisał:

A jakbyś własną krzywa curve optimzerem dał to dalej będzie gorzej w 1% low, bawiłeś się w takie testy?

 

Kombinowałem z różnymi trybami co jakiś czas generalnie już od premiery Zen2, poprzez Zen3 do teraz. Po za możliwościami płynącymi z manualnej zabawy z OC Dynamic Stwicher na X570 Dark Hero oraz X570 Extreme to PBO i pływajace takty nie są w stanie przeskoczyć w ogólnym rozrachunku dobrze wyregulowanej platformy w pełni stabilnej. Na X570 podobnie jak na Z590 jeśli masz procka nawet marginalnie niedovoltowanego dla danego OC, a przechodzi wszelkie testy, benche, rendery, stabilny jest w grach itd. To jak papu brakuje wydajność spada względem sytuacji z dovoltowaniem, taki marginalny dosłownie odhyłek od stabilności niezauważalny normalnie i się to odczuwa. Dlatego absolutnie stabilne OC wszystkich rdzeni, podsystemu pamięci, memek owocuje sumarycznie nawet w grach wyższą wydajnością niż pływające takty przy pływających napięciach nawet jak memki są ustawione elegancko. Manual OC > Protezowe tweaki z rodziny auto OC ;-) O OC Dynamic Switcher i jego możliwościach w osobnym materiale, świetny patent.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, joker5513 napisał:

Będzie nowy król??

Król ogrzewania mieszkania.  Efektywność energetyczna - who cares, MOAR POWAR!!!

 

Zastanawiające jest do czego jest targetowana taka karta? Gracze? Nie ma tu wydajności, tylko ciepło, PRO - jest już RTX A6000, na którym zieloni zarabiają pewnie więcej.  Ta karta to chyba tylko do bicia rekordów w 3d marku. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...