Skocz do zawartości

Recommended Posts

10 godzin temu, Artok napisał:

@Revenantco myślisz o tym, by wymienić Legiona 15.6 cala 120Hz na 17,3 cala 144Hz? Dopłata wyniosłaby 300 zł. 


Sprawdź w recenzjach (np. NBR i NBC) jakie są tam matryce. Niedawno jeszcze w 17 calowcach były dużo lepsze panele aniżeli w 15'6. Patrz głównie na kolory oraz g2g/input lag. 

Zawsze wolałem 17'3, mniej męczyła mnie robota na nich (ciągle tęsknię za 17'3 4K AHVA G-Sync z Clevo...), zawsze też trochę większy i wygodniejszy (w niektórych* modelach mają też lepsze chłodzenia lub po prostu więcej miejsca na np. jakiś dysk). Nie wiem jak z Lenovo tutaj (np. MSI GF66 i GF76 niczym się nie różnią, nawet mobo jest to samo... tak sobie zoptymalizowali koszty produkcji).

9 godzin temu, Artok napisał:

@joker5513tutaj bardziej się rozchodzi o jakość kolorów i jasność ekranu. 120Hz ma pokrycie 45% palety NTSC i 250 nitów, a 144Hz 72% palety NTSC i 300 nitów. 

 

72% NTSC pupy nie urywa, ot średniak ale przynajmniej znośny. Ale różnica duża względem 120Hz. 

Link to post
Share on other sites

Jednorodność różni się przede wszystkim zależnie od sztuki. Wystarczy że inaczej spasowano przy montażu ramkę badź część jakaś ma inną tolerancję (nawet w dziesiętnych mm zrobi to różnicę). 

Patrz głównie na kolory, g2g i input lag (niektóre szitpanele mają nawet 25ms i jeszcze gorszy i bardziej odczuwalny g2g).

Link to post
Share on other sites
Cytat

Według jego wiedzy karty graficzne NVIDIA Lovelace będą aż dwukrotnie wydajniejsze od aktualnie dostępnych modeli Ampere. Oznaczałoby to ogromną wydajność i możliwość grania w rozdzielczości 4K Ultra HD nawet na modelach ze średniej półki. Jednak nie bez powodu mówi się, że nie ma róży bez kolców. W tym przypadku ogromnym i powodującym ból portfela kolcem będzie zużycie energii. To również ma być dwa razy wyższe w porównaniu z modelami Ampere.

 

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/nowe-karty-graficzne-beda-dwa-razy-szybsze-i-dwa-razy-glodniejsze

 

I pewnie jeszcze 2x bardziej niedostępne :)

Link to post
Share on other sites

Korzystając z dzisiejszego dnia wolnego postanowiłem wczoraj w końcu otworzyć pudełko z laptopem i wymienić mu na dzień dobry pastę. 

 

 

20211110-214816-1.jpg
 

 

Mimo, że laptop został wyprodukowany niespełna dwa miesiące temu (13 września) to pasta termoprzewodząca na procesorze i karcie graficznej sucha jak wiór. Z radiatora zdrapywałem ją paznokciem. 

 

20211110-215338.jpg
 

I tu jeszcze bonus - goły Ryzen 5600H i RTX 3060. 

 

20211110-220739-1.jpg
 

Edytowane przez Artok
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
56 minut temu, Rebelmind napisał:

Żarcik, zapewne da się zdjąć bez zrywania

Lenovo plomb nie stosuje. Można zdemontować chłodzenie i nie ma żadnego śladu. @human_2010

 

W przypadku temperatur to ciekawa kwestia, bo wczoraj grałem w co-op w Total War Warhammer i po zakończeniu gejmingu oczy mnie dęba stanęli. 

Procesor: max. 96.8°C

Karta graficzna: max. 67°C.

 

Jeszcze w trakcie grania samoistnie przełączył się w tryb 20FPS - obudowa zimna, na karcie graficznej 40 stopni, na procesorze 45. 

 

Jak nie uda mi się go okiełznać to zwracam albo zaprzęgam na dwa miesiące do kopania Ethereum i sprzedaje. 

Link to post
Share on other sites

Pytanie pewnie naiwne, ale jak wygląda kwestia wysyłki GPU przez "znajomego" z USA?

 

Obecnie w Microcenter można kupić karty w zbliżonej cenie do MSRP, znajoma mieszka w Denver gdzie od ręki można kupić praktycznie dowolny model, w każdym razie do niedawna tak było. Potwierdza to nawet film Jay'a.

 

Tak mnie tknęło, gdyby kumpela kupiła i przesłała mi kartę, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia? Doliczyć vat i cło, czy to jakoś przejdzie? Ewentualnie gdyby zabrała to w bagażu?

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Artok napisał:

W przypadku temperatur to ciekawa kwestia, bo wczoraj grałem w co-op w Total War Warhammer i po zakończeniu gejmingu oczy mnie dęba stanęli. 

Procesor: max. 96.8°C

Karta graficzna: max. 67°C.

Te laptopy "gajmingowe" to jakiś żart. I to Lenovo nie jest wyjątkiem - naprawdę nie rozumiem czemu GPU pobierające więcej prądu idzie schłodzić a procesory się topią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...