Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, Artok napisał:

Oto pierwszy post napisany w wątku po godz. 15.00

hah, nawiązywałem do proshopu. :D

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Kto ma dziś rocznicę czekania na kartę?

Ja mam lepsze pytanie, kto przez rok trzyma kasę na "lokacie" ujemnie oprocentowanej - bo tak to trzeba nazwać, jak bardzo GUS by nas nas nie czarował to realnie dobre -10%.

Link to post
Share on other sites

Można również zrobić listę wygranych i przegranych ostatnich 12 miesięcy. 

 

Jeżeli chodzi o listę wygranych, będzie to moim zdaniem:

1. Rebelmind - buszował po szwedzkich sklepach, sprzedając Radeony i RTXy z zyskiem. Ostatecznie kupił 6700 XT w cenie bliskiej MSRP i zwodował go. 

 

Do listy przegranych nominuję:

1. jokera5513 - najpierw pogonił z dużą stratą Aorusa 2080Ti, następnie gonił 500 km do Janusza sprzedającego Gainwarda, by ostatecznie wpaść z deszczu pod rynnę nabywając mocno średniego Palita 3080Ti.

2. zbik90 - miał mnóstwo okazji do zakupu nowej karty, wliczając w to małą odwilż cenową w czerwcu i lipcu. Ostatecznie został wykolegowany przez duński sklep Proshop. 

 

Macie jakieś inne propozycje?

  • Lubię to 1
  • Smutne 1
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Gainward GeForce RTX 3060 Ti Ghost na premierę za 2250zł w x-kom Grudniu, kupiłem za 1300zł EVGA 1660 Super praktycznie nową w styczniu, potem za 3200zł 3060ti Asus Dual LHR z x-komw zamian za jakiegoś Zotaca bez LHR zamówionego w lutym. Mogę się zaliczyć do wygranych, nafedrowałem na tyle by zmienić 3700x na 5800x, budę itp. No i zamawiałem z odbiorem osobistym w x-kom w Krakowie wiec nie mroziłem żadnych pieniędzy, raczej pieniądze w magiczny sposób z prądu zamieniają się na nowszy sprzęt

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Artok napisał:

1. jokera5513 - najpierw pogonił z dużą stratą Aorusa 2080Ti, następnie gonił 500 km do Janusza sprzedającego Gainwarda, by ostatecznie wpaść z deszczu pod rynnę nabywając mocno średniego Palita 3080Ti.

 Ale przesiadka z średniej 3080 na średnią 3080 ti prawie bez kosztowa!!! Uprzejmie proszę o wzięcie tego faktu pod uwagę przy wyborze loosera generacji. Dziękuję. :)

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

Wszyscy przy tej generacji GPU jesteśmy równo pos*wani od tyłu; ty zaś Dżokiero po prostu dobrowolnie dałeś sobie głębiej wsadzić, tylko tyle i AŻ tyle ;)

Ej ej, ja mam dobrego 3080 za 3600zł (tylko dodatkowe 1400zł siedziało na 0% lokacie przez 9 miesięcy) i jeszcze wysnajpowałem w sklepach i pomogłem 2 karty (3080 TUF i 6800xt) za dobre pieniądze puścić w obieg. 

 

Edytowane przez mirai99
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Powiedziałbym, że to kwestia populacji. W Se 4x mniej ludzi to i 4x mniej *rwiszonów-scalperów (statystycznie) + sklepy (zazwyczaj) mają zupełnie inne podejście do klientów. 

 

W De populacja większa ale też i sklepów o wiele więcej zatem konkurencja trochę balansuje ceny. 

 

Ty @mirai99jesteś dobrą duszą więc karma po prostu do Ciebie wraca :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@AudiAWXwiesz, jak ktoś pływa po uszy w szambie i nagle wychyli się tak, że nagle pływa tylko po pas to też będzie zadowolony - tylko co z tego skoro nadal pływa w szambie.

 

Ja też kombinuje ostro z kartami - i jak widać "da się" - tylko co z tego, skoro o wiele bardziej wolałbym widzieć sklepy prześcigające się w promocjach i ostro walczące ceną o mój portfel. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Ja tam jestem mega zadowolony z tej generacji. Kupiłem dokładnie 17.12.2020 w x-sklepie 3070 za 2939 polskich pięknych złotych po czym 12.09.2021 sprzedałem ją jak domniemam górnikowi za 6000zł, na drugi dzień za tyle samo kupiłem TUF'a 3080. Jakby mi ktoś przedstawił taki scenariusz przed premierą i boomem z krypto rok temu to bym go wyśmiał.

Edytowane przez nukalol
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja też jestem mega zadowolony - przez to że karty kosztują tyle ile chciałem wydać na cały komputer to go wcale nie zmieniłem i zmniejszam kupkę wstydu :) A przez lata się tyle na niej nazbierało, że i do 5xxx dociągnę o ile mi 970 nie wybuchnie w międzyczasie.

Edytowane przez JanekD
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.09.2021 o 09:33, Artok napisał:

Można również zrobić listę wygranych i przegranych ostatnich 12 miesięcy. 

 

Jeżeli chodzi o listę wygranych, będzie to moim zdaniem:

1. Rebelmind - buszował po szwedzkich sklepach, sprzedając Radeony i RTXy z zyskiem. Ostatecznie kupił 6700 XT w cenie bliskiej MSRP i zwodował go. 

 

Do listy przegranych nominuję:

1. jokera5513 - najpierw pogonił z dużą stratą Aorusa 2080Ti, następnie gonił 500 km do Janusza sprzedającego Gainwarda, by ostatecznie wpaść z deszczu pod rynnę nabywając mocno średniego Palita 3080Ti.

2. zbik90 - miał mnóstwo okazji do zakupu nowej karty, wliczając w to małą odwilż cenową w czerwcu i lipcu. Ostatecznie został wykolegowany przez duński sklep Proshop. 

 

Macie jakieś inne propozycje?

 

Gosu miał chyba najwięcej Amperów i najszybciej. Ja zamówiłem na premiere i na początku października dostałem w cenie premierowej asusa :)

Edytowane przez r1023
literówka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt, miałem już kilkanaście sztuk RTX 3080 / 3080 Ti / 3090 - głównie STRIXy dorwane w pierwszych miesiącach szaleństwa ale zanim doszło do totalnej patologii. Wszystko do konfigów jakie budujemy (nie wszystkie jeszcze powstały).

Mojego 3090 STRIXa z syga który okazał się mocno podatny na OC dorwałem szybko po premierze za 7940 zł z dystrybucji, także przyjemnie bardzo. Przy czym u mnie nie jest to szczęście, a chłodna analiza rynku i obserwacja więc rynkowe szaleństwa mnie nie zaskakują. Mówiłem przed premierą Ampere żeby nie sprzedawać Turingów za grosze, kto posłuchał ten dobrze na tym wyszedł. Generalnie nic nie zanosi się na to by w najbliższych latach sytuacja na rynku się poprawiła, warto być na to przygotowanym i odpowiednio planować ruchy jeśli chce się robić płynne przesiadki bez zbyt nieprzyjemnego uszczerbku na portfelu. Najlepiej się zawsze wychodzi na zmianach topu na top, najmniejsza strata i radosny upgrade z top genu na top genu. Nie ma co zwlekać kilka miechów z intencją oszczędzenia paru stówek bo potem kilka tysi dodatkowych trzeba szykować na ten sam model. Znam sporo przypadków (w tym znajomi którzy nie posłuchali i potem sobie w brodę pluli) ludzi którzy mogli przykładowo RTX 3080 nabyć za 4500 zł ale nie chceli bo czekali aż cena spadnie o 500 zł, a finalnie kilka miesięcy później nie wytrzymali i kupili RTX 3070 za +/- 6500 zł. Tak to wygląda, na rynku jest i jeszcze długi czas będzie patologiczna sytuacja i trzeba się do niej zaadoptować, albo sobie odpuścić. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, EH_Gosu napisał:

Tak to wygląda, na rynku jest i jeszcze długi czas będzie patologiczna sytuacja i trzeba się do niej zaadoptować, albo sobie odpuścić

 

Ludziom, którzy zamówili na premierę 3080 i nadal - po roku! - karty nie dostali zalecasz zaadoptować się do... czekania? Np tym 200 osobom z Proshopa, którzy nadal czekają na swojego Day#1 TUF'a? Czy może kolegom takim jak @bilikiler, z opłaconym zamówieniem z października 2020 w dużym sklepie krajowym, sugerujesz przyzwyczajenie się do wizyt u radców prawnych, rzeczników i ogólnie batalii ze sklepami "o swoje"? Czyli Twoim zdaniem można się jakoś zaadoptować to akcji w stylu ~zamawiam 3070 Msi Gaming X na premierę, a sklep po pół roku proponuje mi 3060 Gaming X LHR (w tej samej cenie), bo "wydajność podobna"? Mam @EH_Gosuze stycznia (!) włączone powiadomienie na 3080 z "listy VIP" na stronie Evga (kupowałem PSU) to rozumiem, że powinienem się w sumie już zapisać na RTX 4080... 

 

:peace:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jest jak jest jeśli ktoś akceptuje sytuację, że wpłaca kasę w danym sklepie i sobie czeka miesiącami, a sklep w tym czasie tą kasą obraca - to sam się na to godzi i sam wpada do worka czekających. Proshop równo leci w kulki jak zresztą masa innych sklepideł.

Karty graficzne nie są towarami pierwszej potrzeby, dla większości ludzi to zabawki, dla mniejszej grupy narzędzia pracy, a jeszcze inni łączą jedno z drugim.

Godzenie się na bezczelne praktyki jakie chociażby X-Kom uskutecznia z ich propozycjami zamiany opłaconych zamówień za wyższy segment GPU na niższy segment GPU za tą samą cenę to również działanie lekko mówiąc dziwne i na własną szkodę. Jednak mimo wszystko są ludzie którzy się na to z różnych powodów godzą, każdy robi co chce i tyle. Ja nikomu nie mówię co ma robić, a adaptację rozumiem jako indywidualne podejście każdego do tematu tak by dany sprzęt upolować albo po prostu sobie odpuścić jeśli nie ma do tego cierpliwości i nie widzi celowości. Czekanie w kolejkach jakimś tam rozwiązaniem jest, ale niezbyt optymalnym szczególnie kiedy ma się zamrożoną kasę która w innych okolicznościach mogłaby pracować i być pomnażana, rynki wszelkich dóbr i usług są nienasycone, kwestia pomysłów, kreatywności etc. Niestety najgorzej wyszli na tym wszystkim wszyscy ci którzy posprzedawali swoje karty przed premierą Ampere oraz RDNA2 w popłochu za grosze, nie słuchając ostrzeżeń wielu ludzi którzy ostrzegali przed nadchodzącym kryzyzem, jak ktoś analizował, nie dał się w owczy pęd wpędzić to na spokojnie sobie czeka na sprzęcie którego nie sprzedał. Albo już w czasie trwającego szaleństwa opyla wcześniejszy sprzęt za konkretny pieniądz z zyskiem, wychodzi na plus i poluje na kartę nie ograniczając się tylko do najbardziej znanych sklepów (jak i kraju czy regionu świata), czy też godzi się na to by dopłacić przysłowiowe januszowe u scalperów i mieć święty spokój z czekaniem. Rozwiązania są na wszystko, narzekanie nic nie zmieni. Tak na rynku IT jak i analogicznie na innych rynkach w czasach sytuacji kryzysowych należy szukać rozwiązań które dalekie są od tkwienia w nieefektywnych schematach działań które wybiera większość. Takie mam osobiście zdanie na ten temat, zawsze trzeba szukać rozwiązań, gdyż nie ma nigdy sytuacji bez wyjścia.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, EH_Gosu napisał:

Niestety najgorzej wyszli na tym wszystkim wszyscy ci którzy posprzedawali swoje karty przed premierą Ampere oraz RDNA2 w popłochu za grosze, nie słuchając ostrzeżeń wielu ludzi którzy ostrzegali przed nadchodzącym kryzyzem, jak ktoś analizował, nie dał się w owczy pęd wpędzić to na spokojnie sobie czeka na sprzęcie którego nie sprzedał.

To co napisałeś jest nie prawdą.Wręcz przeciwnie na każdym forum komputerowym,na każdym zachęcali do wyzbycia się starych kart na rzecz nowych tuż przed premierą i nikt nie spodziewał się takiego obrotu zdarzeń więc Nikt nie informował o kryzysie-pierwsze słyszę o jasnowidzach ;) Gdyż zaraz po premierze w krótkim czasie już były problemy z dostępnością a potem nastało szaleństwo cen,stopniowo coraz wyższe.

Zawsze tak było że przed premierą napaleńców nie brakuje tym bardziej po opublikowaniu wszelkich testów przez YouTuberów itp strony,żeby podkręcić sprzedaż i nie było inaczej tym razem.

Ale sytuacja pseudo covidowa wielu nauczyła,szczególnie tych którzy jako pierwsi chcą być w posiadaniu nowości i lansować się na forach,czyż nie jest tak i nie ważne czy miał wcześniej dobrą kartę czy potrzebna mu nowa,musi mieć i koniec.Dzisiaj kto ma hajs powie chce mieć RTX3080 wyda 7500zł i będzie miał.

A skoro były jak twierdzisz osoby informujące o zbliżającym się kryzysie to zapytaj ich teraz i niech odpowiedzą,kiedy on się skończy ;)

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Tiamina napisał:

Ale sytuacja pseudo covidowa wielu nauczyła,szczególnie tych którzy jako pierwsi chcą być w posiadaniu nowości i lansować się na forach,czyż nie jest tak i nie ważne czy miał wcześniej dobrą kartę czy potrzebna mu nowa,musi mieć i koniec.

Możesz mnie to zdanie objaśnić?

Bo nie wiem, czy tu jest gorzka nuta, ironia, czy zwykła zazdrość. Co do pseudo covid nie wypowiadam się. Idąc dalej - tak, chciałem mieć nowość, obgryzałem paznokcie z nerwów, darłem włosy z głowy, nie spałem po nocach i budziłem się jak już zasnąłem z krzykiem i cały spocony - gdzie jest mój RTX :lol: A na poważnie - kto tu się lansuje? Chciałem, dorwałem, kupiłem i mam. Nie robię szopki z tego powodu (tak pokrótce poczułem się trochę wywołany do tablicy).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...