Skocz do zawartości

Recommended Posts

7 godzin temu, wojciechu15 napisał:

Do systemu wywala, czy cały system crashuje? Bo jak to drugie to możliwe, że zasilacz nie ogarnia i resetuje. 

Jakiś tydzień temu się zaczęło głownie wywala do pulpitu , raz mi się zdarzył reset. Ogarłem juz ponad 10h w wd:legion, , i pare h cod i inne zastanawiam się na re-instalką systemu, sterowniki reinstalowane, msi afb on/off, zasilacz mam Seasonic Focus Gold 850W

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wiwat napisał:

Jakiś tydzień temu się zaczęło głownie wywala do pulpitu , raz mi się zdarzył reset. Ogarłem juz ponad 10h w wd:legion, , i pare h cod i inne zastanawiam się na re-instalką systemu, sterowniki reinstalowane, msi afb on/off, zasilacz mam Seasonic Focus Gold 850W

Jesteś pewien, że masz OC platformy w pełni stabilne? Jak wygląda u Ciebie procedura testowania stabilności? Jakie softy, jakie obciążenia, ile czasu, etc. Napisz konkrety :)

Link to post
Share on other sites

W najgorszym wypadku zasilacz może nie ogarniać. Focus+ mają nieciekawą historię jeśli chodzi o takie sytuację. Coś na początku schrzanili w designie, i te 'niby' naprawione później mogą być niestabilne przy wysokim power draw jakie powodują te nowe gpu. :P

W wypadku zasilacza powinieneś dostawać crashe/black screeny aniżeli wywalanie do pulpitu. Więc może nie jest tak źle :)

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, EH_Gosu napisał:

Jesteś pewien, że masz OC platformy w pełni stabilne? Jak wygląda u Ciebie procedura testowania stabilności? Jakie softy, jakie obciążenia, ile czasu, etc. Napisz konkrety :)

Chętnie zobaczyłbym poradnik od Ciebie jak testować, czym testować stabilność OC sprzętu.

Edit brakuje według mnie dobrego poradnika na temat OC Ramu z omówieniem który timing ważniejszy od drugiego takiego od A do Z, chyba że coś mnie ominęło to podrzućcie

Link to post
Share on other sites

mam problem xtrio 3080, w dragon center dałem extreme performance profil po resecie ciagle się frozenuje na ładowaniu windy, czasem załaduje i po kilku sekundach zwiecha, nawet w menu instalacyjnym windowsa z pendriwe się wiesza. Udało mi się uruchomić tryb awaryjny z wiersza poleceń ale nie da się uruchomić dragon center w nim a myślę że odinstalowanie nic nie da bo chyba w karcie są zapisane ustawienia skoro w menu instalacyjnym windy frozenuje.Co począć :/

kart przyszła dziś, ale wszystko działało bez problemu przed tą zmianą.

 

naprawiłem.. myślałem że to tylko ustawienie od karty ale ten pip@$#y Dragon Center wszystko poprzestawiał w biosie przez co komp frozenował... 3h stracone.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

A, wiesz za ile kupił? Bo ja wiem i nie ma 1000 zł prowizji. Po za tym rynek wygląda tak jak wygląda i "dostępność" również.

Także takie komentarze trochę słabe są. Kto chce kupić i tak kupi i tyle, można również czekać na okazje i farta żeby zaoszczędzić realnie z 400 zł i może w Marcu się dorwie ze sklepu.

No niestety jest jak jest czy się to komuś podoba czy nie.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, EH_Gosu napisał:

A, wiesz za ile kupił? Bo ja wiem i nie ma 1000 zł prowizji.

To akurat jest jego prywatny problem.

17 minut temu, EH_Gosu napisał:

Także takie komentarze trochę słabe są.

Słabe a wręcz czasem patologiczne to jest to co się teraz dzieje na rynku, a nie komentarze stwierdzające fakt że tj. +1000zł do ceny sklepowej.

 

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają na temat sprzętu te osoby które nawet nie są tym segmentem zainteresowane ;-) Norma. No nic panowie, nie ma sensu na ten temat dyskutować bo niczego to nie wnosi, a ewentualnie jakieś zbędne spiny. Jestem absolutnie przekonany, że ci którzy mają największy problem z tym, że ktoś tam sobie coś zarobi, sami handlowaliby na potęgę gdyby mieli taką możliwość i tyle. Także dajmy sobie spokój z dyskutowaniem na ten temat. EOT z mojej strony w tej kwestii. Pozdro chłopy i więcej luzu polecam :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, kto będzie chciał to kupi - a jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem w marcu, bo będzie 400 złotych taniej, to może warto nie kupować w ogóle, skoro taka kwota robi różnicę. I proszę nie myśleć zaraz że "rodzę" pieniądze, dobrze znam ich wartość, ale jak ktoś chce czekać kilka miesięcy żeby zaoszczędzić 400 zł przy zachciance za 4 tysiące - nie tędy droga. Niestety, żyjemy w takim głupim świecie - najłatwiej się pokłócić o kasę, nie róbmy tego tutaj, szanujmy innych. Też kiedyś handlowałem sprzętem, wiem jak wyglądają realia

Edytowane przez vandam
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

3 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Generalnie jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają na temat sprzętu te osoby które nawet nie są tym segmentem zainteresowane ;-) 

Ja np. jestem bardzo zainteresowany tym segmentem, chętnie zapłaciłbym 4,5k gdyby na tyle wyceniła kartę Nvidia a nie handlarzyna - cwaniak. Tu na prawdę nie chodzi o wysokość kwoty a o to, gdzie te 20% ceny trafi, czy raczej do kogo.

3 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Jestem absolutnie przekonany, że ci którzy mają największy problem z tym, że ktoś tam sobie coś zarobi, sami handlowaliby na potęgę gdyby mieli taką możliwość i tyle. 

Problem mam taki, że chętnie bym kupił 3080 ale nie ma gdzie. To oczywiście zawdzięczam NV a nie handlarzom. Oni tylko wykorzystują sytuację. No i 20% to nie jest to jednak nie jest ktoś, coś a sporo więcej. 

3 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Pozdro chłopy i więcej luzu polecam :)

Generalnie jestem wyluzowany, jak pewnie większość.

Ciśnienie bym pewnie złapał, jakbym zapłacił 20% prowizji Januszowi a potem oglądał 50 parę klatek w 4K.

  • Lubię to 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Na moje NV doskonale wiedziała że wydając serię 3XXX w cenach jakie niby wydali ludzie się na nie rzucą jak szczerbaty na suchary i ktoś z kimś sie dogadał i specjalnie trzymają rynek na głodzie żeby po cichu ceny sobie rosły. Ale przecież nie będzie "na nich" a hajs będzie się tak czy tak zgadzał. Mistrzowskie zagranie managersko/księgowo/PR'owe :)

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, pendzel_3 napisał:

To akurat jest jego prywatny problem.

Słabe a wręcz czasem patologiczne to jest to co się teraz dzieje na rynku, a nie komentarze stwierdzające fakt że tj. +1000zł do ceny sklepowej.

 

Przepraszam, że się wtrącę.....a pisząc o "cenie sklepowej", jaki kolega ma sklep na myśli? 

Link to post
Share on other sites

W sklepach w których kart nie ma wiszą fikcyjne oferty w kwocie 4300-4500zł, w cebulajnach i kompuszrotach gdzie nie ma systemu kolekowego nieraz coś rzucą na pożarcie botom ale to już w cenie około 5K.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...