Skocz do zawartości

Recommended Posts

15 minut temu, marko22 napisał:

Nie ma szans. Coś tą kartą musi sterować. Więc tak czy siak musi siedzieć w slocie.

ale chodzi mi o to żeby samą kartę podpiąć do innego zasilacza niż ten na którym lata cały PC, nie wiem czy można tak robić, ale chyba tak.

Edytowane przez s2awek
  • Replies 4,6tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Urlopy porozdawane, przez dłuższy czas powinien być spokój.

Albo zobaczyli u siebie coś takiego xD  

Czy wy się naprawdę dobrze czujecie? Jedni by mnie nabili na pal że miałem czelność kupić sobie kartę za swoje ciężko zarobione cebuliony, jeden namawia żeby ludzi pobj...ć do skarbówki, kolejny mówi

46 minut temu, s2awek napisał:

ale chodzi mi o to żeby samą kartę podpiąć do innego zasilacza niż ten na którym lata cały PC, nie wiem czy można tak robić, ale chyba tak.

Można śmiało. W PSU pod GPU wystarczy zewrzeć zielony kabel z czarnym (którymkolwiek).

ATX-24Pin-Atx-90-stopni-24-pin-do-24pin-

PSU odpali tak nawet gdy nie będzie nic do niego podłączone.

Można też użyć czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/kabel-dual-psu-power-adapter-atx-24-6883345339

Kiedyś takie rozwiązania były popularne w mocnych zestawach - nie było mocnych PSU, teraz jest inaczej i IMO tylko testowo ma to sens.

• Like 1
  • Upvote 2
5 godzin temu, s2awek napisał:

Nie ma w biose jakiejś opcji która mogłaby polepszyć świergotanie cewek ? Coś z zarządzania energią itp (z490 tomachawk), trochę lipa z tą x trio 3080, uv nie pomaga nic, nawet w idle mając pc na biurku w odległości 60cm przy przesuwaniu myszką po ekranie dodatkowo cicho piszczy.. . W Time Spy z 6 metrów nawet wyraźnie słychać cewki. Chyba szmelc do zwrotu.

Msi nie to co kiedyś, jak backplate plastic ?

58 minut temu, wiwat napisał:

Msi nie to co kiedyś, jak backplate plastic ?

tak, ale nie wygląda źle, ogólnie karta w PC mi bardziej pasuje od najładniejszego jak by się wydawało Mastera(mam 3070 master jeszcze), przynajmniej majac ją na wysokości oczu. 

43 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Tylko te 3070 w cenie 3080fe, czy może są w normalnych cenach?

Foxkomputer, który ma 3080 po 4.8-5k, sprzedaje 3070 po 2.8-3,1k, widzę 5 modeli, msi trio, ventusy 2x/3x, palit gamingpro, asus dual.

Nie jest to może cena FE, ale nie jest to chyba cena która była kiedykolwiek dostępna na 3070.

6 minut temu, pendzel_3 napisał:

A to oznacza tylko jedno, kiedy karty pojawią się już "na stanach" w większości sklepów cena w końcu zjedzie tam gdzie jej miejsce, czyli do poziomu ~2,5k a "Władek secondhand market" z allegro będą zawijać manatki. Aczkolwiek na taki stan rzeczy przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.

Nie sądzę. Przecieki od insiderów mówią, że ceny MSRP Nvidii są nierealne, zagrali pod publiczkę, AIB się wkurzają bo na tym się nie da zarobić, a sama Nvidia sprzedaje do firm minerskich żeby ograniczyć podaż i podtrzymać wyższe ceny "uliczne" (Sklepy które nazywacie Januszami pewnie biorą od alternatywnych dostawców, którymi pewnie są podmioty podległe AIB, którym te drożej sprzedają niż MSRP - to już nie od insiderów, ale moje podejrzenie na podstawie tego co wyżej, bo jak inaczej AIB by zarabiali na tym, a nie sklepy-Janusze)

Tak więc nie wiem czy cena kiedykolwiek wróci do normalności.

35 minut temu, mirai99 napisał:

Januszami

Nie wiem jak inni ale ja nazywam "Januszami" ludzi którzy zwęszyli na tym biznes, w taki czy inny sposób nabyli karty i opylają je drożej jako osoby prywatne, nie płacąc przy tym podatku dochodowego.

35 minut temu, mirai99 napisał:

ceny MSRP Nvidii są nierealne, zagrali pod publiczkę,

A tutaj to już samej Nvidii powinny podziękować osoby które wyzbyły się swoich Turingów za bezcen po tym jak facet w skórzanej kurteczce obiecał im, że niebawem za 2300zł kupią GPU o takiej samej wydajności jak 2080Ti, a za niecałe 3k, o połowę szybszą. Nigdy nie wierzę w to co się podaje na prezentacjach, ale NV podniosła poprzeczkę, ich oświadczenia można z powodzeniem od razu tagiem spam/scam traktować, łącznie z tym w którym twierdzą, że oni nie wiedzieli iż braknie kart - popyt ich zaskoczył.

@Marekpe od polityki jest tutaj kompletnie inny dział w HydeParku.

• Like 1
5 minut temu, pendzel_3 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja nazywam "Januszami" ludzi którzy zwęszyli na tym biznes, w taki czy inny sposób nabyli karty i opylają je drożej jako osoby prywatne, nie płacąc przy tym podatku dochodowego.

A tutaj to już samej Nvidii powinny podziękować osoby które wyzbyły się swoich Turingów za bezcen po tym jak facet w skórzanej kurteczce obiecał im, że niebawem za 2300zł kupią GPU o takiej samej wydajności jak 2080Ti, a za niecałe 3k, o połowę szybszą. Nigdy nie wierzę w to co się podaje na prezentacjach, ale NV podniosła poprzeczkę, ich oświadczenia można z powodzeniem od razu tagiem spam/scam traktować, łącznie z tym w którym twierdzą, że oni nie wiedzieli iż braknie kart - popyt ich zaskoczył.

Leciały już określenia Januszo-sklepów, a sytuacja może nie być tak oczywista, bo serio mogą mieć zaopatrzenie 3080 z jakiś alternatywnych dostawców, i mogą sami drogo kupować.

Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

Podziękowanie nie należy się Nvidii tylko i wyłącznie wam! Mam wrócić do tematu i przypomnieć wam jak polecaliście użytkownikom czekać na Ampere? a nawet pozbywać się kart poprzedniej gen. na rzecz nowych :rotfl:  Wam należą się te podziękowania a teraz odwracacie kota ogonem bo widzicie jaka jest sytuacja.Ja polecałem Turingi to dostałem bana za rzekomo skrajnie szkodliwe działanie przed premierą nowych kart :rotfl: co za głupota.Macie za swoje KARMA.

Osobiście mi nie przeszkadza brak dostępności tych kart,jestem wręcz za - niech jak najdłużej trzymają te karty pokitrane:D nie szkoda mi tylko pseudo znawców.

Temat polityki sprawiedliwie usuńcie wszystkim w tym temacie a nie,mi kasujecie a drugim zostawiacie (kolesiostwo)

Edytowane przez Marekpe
23 minuty temu, Marekpe napisał:

Podziękowanie nie należy się Nvidii tylko i wyłącznie wam! Mam wrócić do tematu i przypomnieć wam jak polecaliście użytkownikom czekać na Ampere? a nawet pozbywać się kart poprzedniej gen. na rzecz nowych :rotfl:  Wam należą się te podziękowania a teraz odwracacie kota ogonem bo widzicie jaka jest sytuacja.Ja polecałem Turingi to dostałem bana za rzekomo skrajnie szkodliwe działanie przed premierą nowych kart :rotfl: co za głupota.Macie za swoje KARMA.

Osobiście mi nie przeszkadza brak dostępności tych kart,jestem wręcz za - niech jak najdłużej trzymają te karty pokitrane:D nie szkoda mi tylko pseudo znawców.

Temat polityki sprawiedliwie usuńcie wszystkim w tym temacie a nie,mi kasujecie a drugim zostawiacie (kolesiostwo)

Kolega widzę zbiera na kolejnego bana :P