Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przyszedł blok wodny od Byka dla kart graficznych GIGABYTE RTX3080 / RTX3090 (eagle / gaming / vision) plus dodatkowy terminal z termometrem LCD

IGnFfCr.jpg

W zestawie jest gruby i solidny metalowy backplate (fiuuu, już się bałem że będzie plastikowy) i jest też przejściówka w postaci kabla z tego śmiesznego płaskiego gniazda NVIDII na normalną kostkę PCIE 8-pin

więcej zdjęć (galeria)

No i brakuję instrukcji jak to zmontować i oczywiście karty graficznej na zabieg...

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja już pacjenta zoperowałem. Operacja się udała. Chyba przeżył. Musiałem jeszcze raz lutować ten kondensator, bo wsadziłem tam palucha....i odstał....

Przed:

20201127-204858.jpg

Po:

20201127-211501.jpg

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Chyba za mało tej pasty dałeś, dołożyłbym jeszcze ze 2x tyle żeby się nie przegrzewała ;)

Palce mnie bolą od wyciskania :D Jednak ta pasta jest ciężka w użyciu.... Zobaczymy do pierwszych testów. Jak będzie kiepsko, będę rozbierał.

1 godzinę temu, Dalar napisał:

Jak to nie fake to scieraj to szybko alkoholem izopropylowym i zakladaj termopady

A czemuż to niby? Ta pasta nie jest zła. W lapku już prawie 2 lata mi siedzi na GTX 1070. A katowałem go niemiłosiernie. W lato procek całą dobę prawie 90 stopni miał jak grałem w X4 :D I dalej chodzi ;)

Link to post
Share on other sites

Oj wojtek wojtek.....rusz troszkę łepetyną. Ta pasta nie jest do zastosowań na CPU czy GPU. Napisałem ogólnie o temp. w lato. Laptop. X4 Foundations. W tej grze przy multum statków na mapie procek naprawdę ma co robić. I takie niestety miałem temp. Pasta jest na VRM, pamięci grafiki, itp. Tam sobie radzi raczej doskonale. Nie miałem nigdy żadnej zwiechy ani niespodziewanych resetów czy wyłączeń. I nie zachwalam jej, tylko stwierdzam, że na podstawie mojego doświadczenia z nią po prostu nie jest zła.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, marko22 napisał:

Oj wojtek wojtek.....rusz troszkę łepetyną. Ta pasta nie jest do zastosowań na CPU czy GPU. Napisałem ogólnie o temp. w lato. Laptop. X4 Foundations. W tej grze przy multum statków na mapie procek naprawdę ma co robić. I takie niestety miałem temp. Pasta jest na VRM, pamięci grafiki, itp. Tam sobie radzi raczej doskonale. Nie miałem nigdy żadnej zwiechy ani niespodziewanych resetów czy wyłączeń. I nie zachwalam jej, tylko stwierdzam, że na podstawie mojego doświadczenia z nią po prostu nie jest zła.

Patrząc na to, że przy realnym docisku na chip karty (tam jest IHS->Pasta->Coldplate) trzeba mieć pady o odpowiedniej grubości (przy 1080ti raz EVGA dała za cieńkie i musieli recall robić) to ta twoja pasta będzie miała taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki docisk na tych VRM'ach że ja bym trzymał gaśnicę przy kompie... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, marko22 napisał:

Ja już pacjenta zoperowałem. Operacja się udała. Chyba przeżył. Musiałem jeszcze raz lutować ten kondensator, bo wsadziłem tam palucha....i odstał....

 

HaHAHAHAHAHAHAHA KURDE. Tyś nawalił tej pasty jak na 5 sztuk. Aleś to skasztanił ahahahaha

Edytowane przez danieloslaw1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, k0chan napisał:

dzizas krajst, jakby stado gołębi z rozwolnieniem siadło na tej karcie :D, wyobrażas sobie jak to się rozpłynęło na boki po skręceniu i dociśnięciu  

bedzie kapać na cały komp jak sie zagrzeje haha.

Tam powinny byc thermopady wiec nie bedzie docisku i mu sie to spali

Link to post
Share on other sites

Jeszcze coś macie ciekawego do powiedzenia? 8-) Czy już skończyły się pomysły? 

6 godzin temu, mirai99 napisał:

Patrząc na to, że przy realnym docisku na chip karty (tam jest IHS->Pasta->Coldplate) trzeba mieć pady o odpowiedniej grubości (przy 1080ti raz EVGA dała za cieńkie i musieli recall robić) to ta twoja pasta będzie miała taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki docisk na tych VRM'ach że ja bym trzymał gaśnicę przy kompie... 

Ta pasta nie musi mieć docisku. Nie masz pojęcia, jak ona działa, to nie pisz głupot.

35 minut temu, k0chan napisał:

dzizas krajst, jakby stado gołębi z rozwolnieniem siadło na tej karcie :D, wyobrażas sobie jak to się rozpłynęło na boki po skręceniu i dociśnięciu  

Zgadza się Kręci ich się tu sporo, to wziąłem jednego i zrobil to, co zrobił. Do toalety miał za daleko. Wyobrażam sobie. Bo widzę, jak się rozpłynęlo 8-)

30 minut temu, danieloslaw1 napisał:

(...)

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ile Ty gościu masz lat? 10? 

2 godziny temu, mutissj napisał:

Eee tam się martwicie gościu mieszka w stolicy europy, jak padnie to zarobi na następną w nie całe 2-tygodnie

Dokładnie niecały miesiąc 8-)

Link to post
Share on other sites

Polecam od siebie Gelidy 15 W/mk, świetne termopady na VRM, memki etc.

https://www.angela.pl/p15163,gelid-gp-ultimate-thermalpad-90x50x1mm-tp-gp04-b.html

https://www.angela.pl/p15162,gelid-gp-ultimate-thermalpad-90x50x0-5mm-tp-gp04-a.html

Standardowo EK dorzuca termopady o przewodności 4 W/mk także bez szału.

Marko22 użył pasty K5 Pro której można zamiennie z termopadami używać. No ale trzeba przyznać, że pozytywny szaleniec nie skąpił owej pasty :D

Link to post
Share on other sites

Po pół roku? Jak należycie się oczyści rdzeń, odłtuści, użyje konkretnej pasty na rdzeniu to i możesz dwa, trzy lata spokojnie nie zmieniać pasty bez zauważalnej straty w kwestii przewodnictwa cieplnego. Inna sprawa, że za dużo tego K5 Pro jest nawalone, a znacznie lepszym wyborem były by właśnie Gelidy 15 W/mk, K5 Pro ma około 5,5 W/mk. No i brudzi jak normalna pasta.

Osobiście na GPU yżwyam TG Krynout od dawna i jest elegancko z wydajnością długofalowo. Z kolei TG Hydronaut to badziew który po kilku miechach spływa :D

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...