Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

No to kilka compare z moimi wynikami na RTX 3090 STRIX nadal na air. W TT 900 bez LC tak jak pisaliśmy, będzie lipa z temperaturami.

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/15094778/spy/14847229#

 

https://www.3dmark.com/compare/pr/479195/pr/450180

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/23952284/fs/23843461

 

https://www.3dmark.com/compare/dxr/13076/dxr/750

 

Jeszcze dużo masz do wyciśnięcia z tej karty ;-)

 

/ nie cytuj całych postów / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Pamięć ciśnij, 3090 STRIX na coolerze fabrycznym na luzie powinien pozwolić na OC mem rzędu + 600 + 800 (bez korekcji i strat w wydajności) jak trzymasz temperatury w ryzach. Woda tutaj bardzo pomoże to będziesz miał znacznie więcej frajdy dodatkowo, szczególnie jak się jeszcze zadba o aktywne chłodzenie tylnych memek.

Link to post
Share on other sites

Pamięć? Swojego masz na 2100 ustawionego, ja ledwo Time Spy zrobiłem na 2080, a Extreme przy 1950 się sypie. Ok. Dam na razie na luz. Będzie woda, zobaczymy wtedy, co to warte. Swoją drogą zastanawia mnie, jak gość z 1 miejsca wykręcił na nim 2450Mhz. Chyba bez podmiany biosu się nie obyło. Ale ja już w Extreme Hardware bawić się nie będę :D;)

Link to post
Share on other sites

Pamięć? Swojego masz na 2100 ustawionego, ja ledwo Time Spy zrobiłem na 2080, a Extreme przy 1950 się sypie. Ok. Dam na razie na luz. Będzie woda, zobaczymy wtedy, co to warte. Swoją drogą zastanawia mnie, jak gość z 1 miejsca wykręcił na nim 2450Mhz. Chyba bez podmiany biosu się nie obyło. Ale ja już w Extreme Hardware bawić się nie będę :D;)

 

Pociśnij GDDR6X, pamięci karty :) 2450 MHz to na azocie wyniki.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na te wyniki na pewno odsyłam tą 3090 od PNY. Porażka ;) Nie jestem osobą, która musi mieć sprzęt najlepszy z najlepszych, ale płacąc 8400 za kartę, która jest wolniejsza, głośniejsza oraz bardziej się nagrzewa, to jednak nope. Pewnie poczekam trochę na następną dostawę, ale kto wie - może w międzyczasie pojawią się 3080 z 20GB pamięci. Przy okazji testowania dzisiaj dosłyszałem się coil whine z PSU, tak więc kolejny element do wymiany, ten dźwięk jest irytujący. 


I 2080s zawitała ponownie w systemie. Ale muszę przyznać jedno - bierzesz FE do ręki i czujesz że jest to produkt premium. Nawet głupie pudełka i akcesoria wydają się lepsze. Ta karta PNY trochę jak zabawka z Ali wygląda w porównaniu do 2080s FE. Osobiście chciałem 3090 FE dorwać, nikt jednak nie wie kiedy mogą się pojawić u nas. 

Edytowane przez vandam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko rozchodzi się z tym tematem o konkretny egzemplarz karty, a nie dany model GPU czy producenta. Często za piszczenie cewek GPU odpowiedzialny jest również PSU.

 

Przy czym przykładowo jak odpalisz menu w Wiedźminie 3 i masz wyłączonego V-Synca to każda karta będzie piszczeć. Od groma różnych modeli GPU sprawdzałem i najbardziej tam śpiewały VEGA 64 oraz TITAN V.

 

Po prostu jak kartę dorwiesz to sprawdzisz jak się Twoja sztuka zachowuje.

Link to post
Share on other sites

No i pozytywnie, wymieniaj szrota na coś godnego i będziesz zadowolony :) Przejrzyj informacje odnośnie faz zasilania kart, limitów w biosie (bo dodatkowo modować można zawsze, albo biosy XOC dla topowych modeli używać), wtyczek PCI-E, pcb etc.

 

Zerknij jak PNY blado wypada na tle innych modeli, nawet FE.

 

https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-3090-owners-club.1753930/

 

124455674_702551367035492_32680375112025

 

124336573_3476643059082984_3053357598402

124746695_995500560921907_41179371380435

 

124443094_430582931279307_17559609994696

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No lata to przyjemnie, przy czym silnik w AC Odyssey nawet potencjału Turingów topowych nie wykorzystuje, dość marna implementacja archaicznego DX11. Widać to doskonale (u Ciebie akurat brak info na OSD) po tym ile dane GPU prądu wcina będąc teoretycznie dociążonym w tej grze.

 

Jutro premiera Valhalli, wstępnie wleci na DX12 chociaż może i dodadzą Vulkana za czas jakiś.

Link to post
Share on other sites

Ja tam piszczę z uciechy, że w końcu mam Strixa :D A cewek i tak nie słyszę, jak wentyle huczą. Albo i przygłuchy już jestem :D

 

Klasyk

 

 

I don't care about my blower 5700 xt noise, can't hear it over my 3500 rpm wraith spire any way

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak u was z działaniem rtxów 3070? Miałem gaming x trio i strix. Miał ktoś może taki problem że mu obraz wywalało? Monitor jakby gasł? Bo mi się to na obu zdarzyło, a wcześniej na rtxach 2000 nie miałem takich problemów.

U mnie wszystko ok, cicho i chłodno. Jedyny niezrozumiały problem, to niemożność zminimalizowania gry, tzn. mogę ją minimalizować, ale po powrocie do okna gry ilość klatek spada do 30-60 zamiast niemal 200 w takim CoD. Nie wiem, czy to sterowniki, czy optymalizacja gry, ale jest to dość irytujące, że w trakcie gry nie mogę np. wejść na discord itp. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...