Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Tylko strix i ftw3 nie maja powerlimitu? A co z xc ultra gaming?

 

Podpinam ją pod FTW3 (ogółem jak porównujemy flagowce to porównujmy flagowce, samego strixa są 3 bardzo różne odmiany, gdzie topową jest O8G).  :D Jak dla mnie przy jej (XC Ultra) powerlimicie jedyną różnicą między nią a FTW3 jest 3 wentyl, gniazdo 4pin PWM oraz sensory. Nic więcej nie znalazłem w różnicach. Wydajność będzie ta sama, cicho i chłodno też. A ja lubię sensory  :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Recka superanckiej wersji RTX'a 2080 ;)

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_nvidia_geforce_rtx_2080_super_premiera

 

W sumie dobrze zrobiłem, że nie czekałem na premierę (miałem taki zamiar), te różnice względem zwykłej 2080 nie są aż tak duże jakby się chciało. Czasami jest to marginalna różnica a cena w porównaniu do choćby 2070S sporo wyższa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ufff też mi zeszła para. Bo psychicznie od paru mc byłem nastawiony na 2080 Super. A się wyłamałem przedwczoraj i zamówiłem 2070 Super. 

 

Po przeliczeniu perf per $, 2070S jest dużo lepszym dealem. 

Dopłata do wydajności 2080S względem tego, ile dodaje FPS przy 4K to słaby deal. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W porównaniu do 2070s cena wyższa, ale do 2080 już nie tak bardzo, a pewnie zaraz zjedzie w dół do tych samych poziomów. Zasadniczo nie ma co płakać, bo dostajemy więcej za podobne pieniądze, niemniej cena nadal mocno zawęża krąg potencjalnych zainteresowanych. Jak ktoś szukał czegoś z topu, a nie chciał wydawać siana na 2080ti z premiery jest raczej zadowolony.

 

Tak czy siak, faktycznie 2070S jest dużo bardziej "opłacalnym" wyborem.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Bo tak szczerze mówiąc "zwykła" 2070 była w mojej ocenie przesadnie wyceniona. Było to nadal troszkę za mało wydajności do większych rozdzielczości i RTX, a koszt w porównaniu do 2060 która w FHD daje radę sporo wyższy. W zasadzie należało się jej trochę więcej wydajności przy tej cenie, więc i trochę jej się dostało. Z 2080S nie mogli przegiąć, bo za bardzo podjechali by do 2080ti która kosztuje krocie i ma klientów oczekujących topu za każde pieniądze przyciągać.

Link to post
Share on other sites

2080 super - cienizna, do 4k w dalszym ciągu jedyna sensowna karta to 2080ti.

 

Nie taka cieniza wcale. Za 3249 zł masz RTX 2080 SUPER FE która nie dość, że wykonana jest perfekcyjnie to jeszcze przy tym sobie krzywą wentyli tak ustawiasz, że karta jest cicha i chłodna zarazem. W końcu przy Turingach NV osiągnęła w tej materii konkretne postępy względem wcześniejszych chłodzeń NVTTM. No ale co najważniejsze to wydajność. Karta szybsza od TITAN Xp oraz TITAN X Pascal, czyli kosztujące około 6000 zł konstrukcje TITAN poprzedniej generacji i to bez Ray Tracingu ON. Z włączonym DXR, topowy GP102 na pełnym rdzeniu, czyli każdy wariant TITAN Xp, jest deklasowany o setki procent. Te dodatkowe średnie 6% wydajności ponad RTX 2080, przy zachowaniu niższej o te parę stówek ceny, to też plus.

 

Na co to narzekać? Przecież specka RTX 2080 SUPER była znana od dawna, jeżeli ktoś miał chociaż cień nadziei, że karta zbliży się do TU102. To znaczy, że nie ma absolutnie pojęcia w tej tematyce.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Nie taka cieniza wcale. Za 3249 zł masz RTX 2080 SUPER FE która nie dość, że wykonana jest perfekcyjnie to jeszcze przy tym sobie krzywą wentyli tak ustawiasz, że karta jest cicha i chłodna zarazem. W końcu przy Turingach NV osiągnęła w tej materii konkretne postępy względem wcześniejszych chłodzeń NVTTM. No ale co najważniejsze to wydajność. Karta szybsza od TITAN Xp oraz TITAN X Pascal, czyli kosztujące około 6000 zł konstrukcje TITAN poprzedniej generacji i to bez Ray Tracingu ON. Z włączonym DXR, topowy GP102 na pełnym rdzeniu, czyli każdy wariant TITAN Xp, jest deklasowany o setki procent. Te dodatkowe średnie 6% wydajności ponad RTX 2080, przy zachowaniu niższej o te parę stówek ceny, to też plus.

 

Na co to narzekać? Przecież specka RTX 2080 SUPER była znana od dawna, jeżeli ktoś miał chociaż cień nadziei, że karta zbliży się do TU102. To znaczy, że nie ma absolutnie pojęcia w tej tematyce.

 

ale przyznasz że do 4k to cienka karta, przecież 2080 potrafi zamulić w 1440p i ma problem żeby w ultra wbić 144fps w wielu grach.

Niech już robią nowe serie a nie zawracają głowę jakimiś starociami :D

Link to post
Share on other sites

ale przyznasz że do 4k to cienka karta, przecież 2080 potrafi zamulić w 1440p i ma problem żeby w ultra wbić 144fps w wielu grach.

Niech już robią nowe serie a nie zawracają głowę jakimiś starociami :D

 

No tak, bo jeszcze parę lat temu wstecz jak karta nie dawała radę wymaxować na ultra Crysisa 1/Warheada, 2 czy 3 lub takiego Metro 2033 to nie nadawała się do 1080p i każdy kupował monitor 720p albo mniejszy.  :->

Zmniejsz parę nieistotnych ustawień na medium-low i reszta może zostać na high-ultra, nawet na 2060 Super szło by uzyskać znośną wydajność przy ładnych detalach (tekstury, oświetlenie i ew. cieniowanie, najlepiej HBAO+).

 

2070S/2080 przy zjechaniu paru głupot pozwala uzyskać 60fps zawsze. Chyba że tytuł jest spartolony (mierna optymalizacja). 

Testy są zawsze przy włączonym AA, który zjada kupę FPS i guzik daje przy takim PPI (nawet przy 32' 4K i 139ppi).

 

Porobię parę testów w przyszłym tygodniu, chociaż wpierw chcę przetestować RT na 1080p w Metro. Bo muszę to zobaczyć na własne oczy.

 

the-witcher-3-3840-2160.png

devil-may-cry-5-3840-2160.png

shadow-of-war-3840-2160.png

battlefield-5-3840-2160.png

 

Nie wiem jak dla ciebie, ale jak dla mnie 2070 Super to karta entry-4K za mniejsze pieniądze, o ile ktoś nie oczekuje ULTRA bez kompromisów. 2080, którą sam masz to tez świetna karta, a tym bardziej w kozackiej wersji Trio  8-)

 

Co do 1440p i high-refresh to masz rację. Potrzeba baaaardzo dużo mocy by wymaksować 144Hz QHD lub 165Hz QHD, nawet zdecydowanie więcej niż do 4K 60Hz. Plus dochodzi kwestia mocnego procka - intela po solidnym OC.

 

Zrobiłbym testy w grach które mam, i jakich ustawień wymagają by osiągnąć stabilne 60fps. 

- Shadow of War

- Resident Evil 2 

- Devil May Cry 5

- Witcher III

- Metro Exodus, które na PC wyjdzie dopiero w 2020 roku  :-> jak ja nienawidzę tego epica... nigdy więcej, dałem się na subnautice...

 

Wolfensteina II, Soulsy 3, Metal Geara 5 czy Gothic Armady II nie będę sprawdzał, bo to jak w bank że pójdzie w 4K z zapasem. Nie są to wymagające tytuły.

 

Na Ampere poczekamy najpewniej do Q1 2021 realnie (dostępność w sklepach). :( Ale nie mogę się osobiście doczekać, bo powinno wyrwać z butów. :)

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

Dobra, EVUSIA opłacona. 2 dni czekałem na fakturę...To teraz co Paveloxie, obstawiamy na jakie kości vram trafimy? Ja obstawiam że dostanę microny... jak zwykle. Tylko w laptopach zawsze trafiałem samsungi... :menda:
Ja obstawiam że nic nie dostanę przez najbliższe 1-2 tygodnie. Dziś mi napisali że moja karta jest out of stock i że jak tylko wjedzie dostawa na magazyn to mi wyślą :(
Link to post
Share on other sites

Ja obstawiam że nic nie dostanę przez najbliższe 1-2 tygodnie. Dziś mi napisali że moja karta jest out of stock i że jak tylko wjedzie dostawa na magazyn to mi wyślą :(

 

Auć. Sam nie wiem czy się załapie w piątek. Ale pocieszę Cię. Żaden sklep w DE nie ma na stanie STRIXa ani Trio. O EVGAch nie mówię (bo nawet na stronie producenta i swoim sklepie nie podają daty dostępności). Na mindfactory można zamówić TRIO za 590 euro. Ale... nawet nie jest zamówiona i brak terminu dostawy. Tragedia z dostępnością. Przynajmniej mamy zaklepane.  :D  :rotfl:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak dla ciebie, ale jak dla mnie 2070 Super to karta entry-4K za mniejsze pieniądze, o ile ktoś nie oczekuje ULTRA bez kompromisów. 2080, którą sam masz to tez świetna karta, a tym bardziej w kozackiej wersji Trio 8-) Co do 1440p i high-refresh to masz rację. Potrzeba baaaardzo dużo mocy by wymaksować 144Hz QHD lub 165Hz QHD, nawet zdecydowanie więcej niż do 4K 60Hz. Plus dochodzi kwestia mocnego procka - intela po solidnym OC. Zrobiłbym testy w grach które mam, i jakich ustawień wymagają by osiągnąć stabilne 60fps. - Shadow of War - Resident Evil 2 - Devil May Cry 5 - Witcher III - Metro Exodus, które na PC wyjdzie dopiero w 2020 roku :-> jak ja nienawidzę tego epica... nigdy więcej, dałem się na subnautice... Wolfensteina II, Soulsy 3, Metal Geara 5 czy Gothic Armady II nie będę sprawdzał, bo to jak w bank że pójdzie w 4K z zapasem. Nie są to wymagające tytuły. Na Ampere poczekamy najpewniej do Q1 2021 realnie (dostępność w sklepach). :( Ale nie mogę się osobiście doczekać, bo powinno wyrwać z butów

 

Niestety tak to jest wymaksować 1440p w 144fps to tylko 2080ti

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Wymakskwane 1440p to liga wyżej od 4K60Fps. Problemem sporym jest tam jeszcze procek. O ile w 4K taki r5 2600 jest aż nadto bo się nudzi... Zawsze... To w 1440p 144hz wytarło by nim podłogę srogo.

 

Najgorzej że z rozsądnych matryc 144hz jest tylko AUO i ich Ahva, bo LG jeszcze nie ma... A dorwać AUO bez bad pixeli czy paranormalnego bleedingu... Ja się poddalem po 5 monitorach i po 3 wersjach z TN. :|

 

Ciekawe na jaki rdzeń trafię. Przyciety Tu104 400A czy nowy 410

Link to post
Share on other sites

 

 

Porobię parę testów w przyszłym tygodniu, chociaż wpierw chcę przetestować RT na 1080p w Metro. Bo muszę to zobaczyć na własne oczy.
 

 

A powiedz mi czego oczekujesz? bo powiem Ci szczerze, że chwilę to ze znajomym testowaliśmy i w przeważającej ilości lokacji  imo metro wyglądało lepiej bez DXR, ta gra ma dobrze zrobione światło , z DRX na ultra jest jak dla mnie strasznie przejaskrawione.

 

Nie neguje przydatności tego ficzera, ale wydaje mi się że okres jego świetności jest jeszcze sporo przed nami. 

Jeśli powstaną silniki bazowo pisane pod DXR to implementacja z pewnością się polepszy, bo jak na razie to trochę taki "dolep".

 

To oczywiście tylko moja opinia...  może się to komuś podobać, mi tak 50/50.

Link to post
Share on other sites

Na mnie największe wrażenie zrobiły odbicia w BF5. Refleksy przeciwległej ściany w szybie można wykonać ręcznie, ale to że odbija się tam każdy najmniejszy ruch, każda losowa postać która wejdzie w kadr imponuje. Zaś same Metro miejscami wygląda ładniej bez RayTracingu

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

 

NBL lubi doliczać dodatkowe koszta przy zamówieniu... kiedyś chciałem coś zamowić to nagle jakieś opłaty za wszystko, nawet za fakturę... 

 

Zamówiłeś 2070S XC Ultra, a jedyna warta uwagi karta z tych 2080 to XC Ultra, ale za grubo ponad 50€ więcej. Przelicz perf/$ i wyjdzie że jesteś do przodu o parę eurocentów przy 2070S.  :D 

Reszta kart to widzę paździerze najgorszego sortu, w tym blowery i bieda-of-all-trades.

Założę się też że nie mają tych kart więcej jak 1-2szt na stanie i zaraz wy

Link to post
Share on other sites

Raczej wątpię że potwierdzenie cos da. Nikt nigdy nie wysyła klientowi detalicznemu zamówienia na podstawie potwierdzenia. Można wycofać przelew albo podrobić ;p przelew i tak powinien iść 1 dzień roboczy. Dziś wyjdzie z mbanku i dojdzie jutro. 

 

MSI jest spoko. Cicha i chłodna ale ten powerlimit. Brak też gniazda 4pin PWM (o ile ktoś potrzebuje, ja np. tak). 

Chyba też MSI Trio jest bardziej podatne na sagging niż Strix i FTW3. Strix chyba ma najsztywniejszą konstrukcję bo ma fajnie zrobiony szkielet. 

więc karta dziś przyszła, jak strix i palit :D wszystkie 3 były na micronach więc wydaje mi się że większość na nich jest zbudowana, odpaliłem na 3 PC w pracy każda z nich, o dziwo strix zwisał w slocie delikatnie a MSI pomimo gabarytów nie (?) w moim osobistym PC zostaje MSI, 2 pozostałe nie wiem czy sobie w pracy je zostawią. Testów okazji w grach robic jeszcze nie miałem, w weekend odpale W3, Metro zobaczymy jak to wygląda

Link to post
Share on other sites

Dobra, EVUSIA opłacona. 2 dni czekałem na fakturę...

To teraz co Paveloxie, obstawiamy na jakie kości vram trafimy? Ja obstawiam że dostanę microny... jak zwykle. Tylko w laptopach zawsze trafiałem samsungi... :menda:

Revenant dostałeś jakieś info z caseking ?? Dostawa miała być niby wczoraj ale żadnej informacji czy mają czy ewentualnie oczekiwanie na nastepna dostawe na mailu.

Najlepiej że jak patrze na PC na dwoch przeglądarkach to status "in stock today". A na telefonie jak przeglądam zmienił się na "unknown"

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co się orientuje moja ma zostać wysłana w poniedziałek albo już została. A jak będzie na prawdę to... nawet mam cień wątpliwości czy dla mnie styknęło bo kartę zamówiłem niedawno - w poniedziałek. I pytanie jak byłem w kolejce. 

Dostawa miała być wczoraj, głównie modele 2070S (które pewnie ledwo pokryły albo nie pokryły ilości pre-orderów) oraz 2080S. Głównie modele FTW3 Ultra i FTW3 z tego co patrzyłem na stronie statusy kart EVGI (miały datę dostawy na piątek i były to głównie te modele), i pewnie parę innych (XC itp). 

 

Z 2070S FTW3 Ultra trzeba pewnie czekać na następną dostawę. Ile? Nie wiem, EVGI schodzą nim się pojawią na całym świecie :| Ponoć 1 narzut z 9 lipca na sklepie europejskim EVGI sprzedał się szybciej niż Foundersy nvidii. Koleś na TPU pisał że refreshował stronę F5 a jak się pojawiło nim złożył zamówienie to dla niego już zabrakło.  :roll: Nerdy apokalipsy się rzuciły na zamówienia jak ja to mawiam.  :rotfl:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...