Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Mam pytanie Mam grafe Aorus GeForce RTX 2070 SUPER i Nie wiem czy instalować stery z płyty czy pobrać z neta te ze strony Gigabyte czy nVidia Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Napisz proszę jaką masz platformę, konfig. Z jakiego monitora korzystasz?

Stery polecam instalować Bety NV, jakoś najlepiej działają. Ogólnie uaktualniaj stery jak wychodzi w nich coś ciekawego. Czasem niestety trafiają się zrypane, ale te najnowsze obecne są ok.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte z370p d3 Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Xperience nie instalować Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Procek, pamięć, PSU. OC jeśli masz podaj. No i monitor, chce się upewnić czy nie będzie u Ciebie ewentualnych bottlenecków. Bo warto od razu pomóc polepszyć wydajność jakby co :) A, takie mam intuicyjne przeczucie jakieś, że wolę spytać :)

Link to post
Share on other sites

To co zmienić Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Najpierw napisz jaki masz monitor. Czytaj całość posta :)

Napisz również jaki masz zasilacz oraz chłodzenie.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Obudowa Zalman z3 a monitor BenQ G2220HD plus czasami do tv podłącze Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

No to ta karta Ci starczy na lata przy takim 1080p 60 Hz. Nieraz będziesz miał natomiast stuttery wynikające z bottlenecka. Nawet przy włączonym V-Sync. Polecam Ci przeskoczyć o kilka poziomów wyżej w aspekcie przyjemności z grania i wykorzystania potencjału GPU.

Spokojnie możesz przeskoczyć na monitor 2560x1440p 144 Hz z G-Sync compatible. Radość z grania oraz sama jakość znacznie ale to znacznie się poprawi.

 

Natomiast tutaj w takim wariancie zmiana mobasa, gdyż ta płyta jest po prostu budżetówką która nie nadaje się do lepszego CPU.

Zmiana CPU na chociaż i5 9600K + do tego chłodzenie sensowne, memki kręcić ile wlezie, żeby chociaż te 3400 MHz CL15.15.15 T1 uzyskać. Albo zmienić mem na 3600 CL16 przy wariancie zmiany CPU z mobo. No i również bardzo ważna jest kwestia tego jaki masz PSU. Obudowa niestety też piekarnik przez co GPU szczególnie bez ręcznie ustawianej krzywej wentyli będzie throttlować. Co akurat w wypadku grania w 1080p 60 Hz (nie licząc włączonego DXR) problemem nie będzie gdyż karta ma do 1080p bardzo duży zapas mocy.

 

Wiesz, piszę Ci to bo uważam, że osoba która kupuje RTX 2070 SUPER, oczekuje konkretnej wydajności bo za to płaci. Także tak byś w pełni cieszył się nową kartą, warto zadbać o to byś miał czym ją napędzić. Kwestia czy możesz i jeśli tak, to jaki budżet przeznaczyć na upgrade kompa. Obecnego mobasa, CPU, a także obudowę sprzedawaj i jakiś tam pieniądz za to dostaniesz do którego dołożysz ile sobie na to przeznaczysz i się konfig sensowny pod 2070 SUPER zbuduje :) Dawaj to zaraz jakiś koszyk się sklei. Akurat mam fazę na takie pomaganie dzisiaj, siedzę przy testach to mnie naszło :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

I tak biorę na raty z allegro ale tak szczerze to jeśli jakiś upgrade to po nowym roku

Ale z miłą chęcią zobaczę co proponujesz żeby mieć spokój na lata z rozbudową PC-ta i tak raz na 2 lata coś zmieniam

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

I tak biorę na raty z allegro ale tak szczerze to jeśli jakiś upgrade to po nowym roku Ale z miłą chęcią zobaczę co proponujesz żeby mieć spokój na lata z rozbudową PC-ta i tak raz na 2 lata coś zmieniam Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Rozumiem. W takim razie odezwij się po nowym roku, napisz do mnie PW czy załóż temat i mnie oznacz. Bo na ten moment zbędne jest tracenie czasu na tworzenie koszyka który już za kilka miesięcy będzie mocno zdezaktualizowany. Po nowym roku na spokojnie się temat ogarnie, a karta się po prostu jakiś czas ponudzi :)

 

 

Zobacz co potrafi RTX 2070 SUPER, akurat dogrywam kilka testów.

 

Wiedźmin 3, bardzo wymagająca lokacja na bagnach (przebieg około 40 sekund)

 

1920x1080p Uber + HW ON + HWaaX8 + Post AA ON

 

67672549_384474172208944_201346808840559

 

MIN 106

MAX 119

AVG 112

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Czy wiadomo coś o wadach RTX 2070 Super FE, czy moja karta która padła po 4 dniach jest pierwsza ?

 

Kod 43 w managerze urządzeń, 

 

j8NdpZ.jpg

 

To wcale nie musi być padnięta karta. Napisz pełną speckę PC, daj info czy podkręcałeś GPU. Memki jak mniemam Microny (każdy RTX 2070 SUPER którego testowałem miał Microny), więc miewają dziwne zachowania w pewnych warunkach. Dokładnie takie same "smaczki" na ekranie miałem kilka dni temu na uwaga... GTX 1080Ti :) Karta działa, stery się pogryzły z OS.

 

Kod 43 nie zawsze oznacza trupa.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Ryzen 7 2700

2x8 GB Googram IRDM 2400

ASRock B450 Gaming K4

SilentumPC FM2 Gold 650W.

1x NVME 240 GB IRDM Pro, 1x Goodram 240 CX300, 1x Samsung 850 EVO 250 GB, 1x WD Black 1TB.

 

Karta jak i nic innego nie kręcone. Działała poprawnie 4 dni i wysypała się nagle pod windowsem bez obciążenia tak naprawdę to pod obciążeniem działała przez te 4 dni może z półtorej godziny. Kilkukrotna próba postawienia sterowników od nowa nic nie dawała, po wyrzuceniu wszystkiego nawet na windowsowych sterach po przełączeniu na FHD odrazu to co na zdjęciu. Tak pamięci Microny, 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz oddać zasilacz to zrób to. Strach trzymać porządne podzespoły na chińskim SileniumPC.

 

+1 :) Mnie ostatnio rozwalają zestawy z i9 9900K + RTX 2080Ti w budach SPC oraz z PSU SPC. Albo jakieś "geniusze"

 składały kompa z X299 Omegą + i9 9980XE na AIO SPC Navis...szczyt wszystkiego to już.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie anulować swojego zamówienia... mam dosyć czekania... Zamowione 22, miały być 26... mamy 6 sierpnia i nic... to ja już chyba wolę poczekać na 5700 XT od Szafira/ASUSa...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Mnie ostatnio rozwalają zestawy z i9 9900K + RTX 2080Ti w budach SPC oraz z PSU SPC
 

 

Od kiedy te dwa komponenty wymagają parowania z high-endem? SPC budy ma jakie ma ale da się znaleźć w ich ofercie coś poczciwego, tak samo jeśli chodzi o PSU supremo to nie są złe zasilacze, że produkowane w chinach?... to zajrzyjcie trochę głębiej pod spód waszego zajebiaszczego sprzętu -  w 90% przypadków znajdziecie tam to samo Made in P.R.C.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...