Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

Od kiedy te dwa komponenty wymagają parowania z high-endem? SPC budy ma jakie ma ale da się znaleźć w ich ofercie coś poczciwego, tak samo jeśli chodzi o PSU supremo to nie są złe zasilacze, że produkowane w chinach?... to zajrzyjcie trochę głębiej pod spód waszego zajebiaszczego sprzętu -  w 90% przypadków znajdziecie tam to samo Made in P.R.C.

 

 

Obudowy SPC + topowe komponenty = piekarnik. Nie porównuj zasilaczy SPC do takich które się do topówek bierze. Konkretne modele Seasonica, Corsaira, Superflowera itd. Albo robić coś z głową, albo wcale. Błędne decyzje i zbędne w tym wypadku oszczędności, przynoszą ze sobą problemy zarówno ze stabilnością jak i temperaturami.

 

O jakość komponentów sprzętu którego używam prywatnie, czy do kompów które budujemy - się nie martw ;-) Made in China / Made in Taiwan - to również różne segmenty jakościowe. No, a sporo Made in German etc. Też się znajdzie. Tak jak pisałem, trzeba wszystko robić z głową. Branie budżetowego PSU oraz obudowy do topowych komponentów to strzał w kolano i droga do nieszczęść sprzętowych.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakieś konkretne uwagi dotyczące konstrukcji lub wykonania tego zasilacza? 
 

 

Prawda jest taka, że rzeczywiście za niewiele więcej masz Focus Gold który wypada lepiej praktycznie pod każdym względem.

 

Natomiast również chciałbym usłyszeć jakiś konkret od Panów powyżej dlaczego FM2 to budżetowa tandeta a nie ogólniki w stylu...

"nie bo to chińczyk",  SPC to segment budżetowy i nie nadaje się do tak zajebistego sprzętu. Ktoś to rozkręcał? porównywał komponenty z "makrową" konkurencją w tym segmencie?  Czy tylko tak dla zasady strzelamy hasłami?

 

Pewne w życiu są tylko podatki i śmierć ale wg, mnie karta padła bo była zwyczajnie wadliwa (tak tak NV też to się zdarza).

A nie dla tego ze zestaw napędzało FM2, ale chętnie dowiem się jaki jest finał tej sprawy bo widzę wszystko inne w zestawie winne tylko nie wspaniała Super GPU - no bo gdzież.

 

 

 

No, a sporo Made in German etc. Też się znajdzie.

 

Made in Germany już dawno przestało być wyznacznikiem jakości, a 3/4 części przypłynęło w sąsiednich kontenerach z SPC.

 

Zdaje sobie sprawę z tego że jeśli ktoś wydaje 4k na samą budę to w jego odczuciu coś co kosztuje 400zł to szrot i do "cacka" z dziewiątkami w nazwie się nie nadaje - dla mnie to bzdura, bo można i w segmencie budżetowym znaleźć coś co jest przewiewne i spełni swoje zadanie pod warunkiem że ma się o tym pojęcie i nie kupuje się budy dla wyglądu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego checie od skrzynek SPC. Wiadomo, że jak coś kosztuje 120zł to cudów nie ma, ale za 300-500 można kupić coś przyzwoitego. Sam mam armisa 7tg i złego słowa nie powiem. Fakt, tu czy tam mogło być lepiej, ale jak ktoś nie otwiera budy co dwa tygodnie to nie ma najmniejszego problemu. Całkiem dobre możliwości aranżacji, sporo wentyli, sterownik w zestawie itp.

Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem, bałbym się podpiąć grafikę za 2 tysiące do zasilacza zaprojektowanego przez firmę SAMA z wytłoczonym/naklejonym logiem SilentiumPC. Tym bardziej, że w tym samym segmencie cenowym jest Seasonic z 10 latami gwarancji i kompletem zabezpieczeń. Nie twierdzę oczywiście, że to nie będzie działać - jak ktoś kupił, niech mu służy (sam mam Anteca, który reprezentował najniższą półkę markowych zasilaczy, działa już 5 lat; choć Vegi 56 wolałem mu nie dawać). Pytanie na ile Chińczycy się poprawili względem poprzedników serii L2, M2, FM2.

Made in Germany już dawno przestało być wyznacznikiem jakości

Dajmy na to taki System Power 9 od be quieta powstał na skutek odkupienia licencji od HEC Cougar na jeden z wygaszanych modeli. Co w rodzinie to nie zginie
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@pendzel_3

 

Zbuduj kilka PC na bazie topowych komponentów i upychaj je do budżetowych bud jak SPC czy inne czorty, podpinaj pod to zasilacze SPC. Potem sobie porównaj aspekty temperatur czy stabilności napięć, a co z tym idzie całych platform. Wtedy możemy do tej rozmowy wrócić, bo póki co piszesz żeby pisać bez absolutnie praktycznego pojęcia o temacie.

 

Generalnie osoby które z topowym sprzętem styczności nie mają, pewnych rzeczy nie potrafią zrozumieć i piszą potem tego typu herezje.

 

"Zdaje sobie sprawę z tego że jeśli ktoś wydaje 4k na samą budę to w jego odczuciu coś co kosztuje 400zł to szrot i do "cacka" z dziewiątkami w nazwie się nie nadaje - dla mnie to bzdura, bo można i w segmencie budżetowym znaleźć coś co jest przewiewne i spełni swoje zadanie pod warunkiem że ma się o tym pojęcie i nie kupuje się budy dla wyglądu."

 

Nie zdajesz sobie sprawy z niczego, a jedynie teoretyzujesz na ten temat. W segmencie budżetowym SPC ma sensowne produkty to fakt, ale jest to segment budżetowy który NIE NADAJE się do parowania z topowymi komponentami przy założeniu, że dany PC ma mieć zapewnione optymalne warunki pracy. Bo na upartego to i do tekturowego Zalmana można 2080Ti wsadzić, tylko jak taka karta w typowym tego typu buildzie będzie się zachowywać to już inna sprawa.  Jeżeli natomiast uważasz dodatkowo, że droższa obudowa to dopłacanie jedynie do wyglądu itd. To  pokazujesz tym, jedynie ignorancję i brak pojęcia o temacie w którym się wypowiadasz. Nikt nie każe brać obudowy za 4k bo to jest zupełnie inny segment do jeszcze innych zastosowań jak mocarne układy LC kosztujące znacznie więcej od samej wspomnianej za 4k budy.

 

Jak widzę na różnych grupkach fb "porady" teoretyków którzy na oczy nie widzieli topowego sprzętu i pchaliby go do najtańszych obudów, dodając jeszcze budżetowy zasilacz który można określić mianem co najwyżej w miarę porządnego do TYPOWYCH konfigów, to nie mam pytań. Potem ludzie się dziwią, że mają restarty, problemy ze stabilnością, wysokie temperatury itd. Jeżeli ktoś nie wie za co się zabiera, to niech się za to nie zabiera wcale bo jest zasadnicza różnica między tym, że coś się KOMUŚ WYDAJE, a realiami.

 

IDEALNY przykład na to jak ktoś nie ma absolutnie żadnego pojęcia o tym co robi.

 

https://www.pcworld.pl/news/Piekielna-maszyna-2019-Aktualizacja-jedyny-taki-zasilacz,413667.html

 

No po prostu ręce opadają...podpowiem - AIO. Jakie by nie było, czy to SPC, czy Fractal czy Corsair etc. W tym wypadku odpada.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie anulować swojego zamówienia... mam dosyć czekania... Zamowione 22, miały być 26... mamy 6 sierpnia i nic... to ja już chyba wolę poczekać na 5700 XT od Szafira/ASUSa...

Mam to samo. Zamówiłem dzień po Tobie i dalej nic. Pisalem do nich 29. To dostalem odpowiedź że za kilka dni będzie dostawa. Tak jasne. I mija kolejny tydzień.
Link to post
Share on other sites

Mam to samo. Zamówiłem dzień po Tobie i dalej nic. Pisalem do nich 29. To dostalem odpowiedź że za kilka dni będzie dostawa. Tak jasne. I mija kolejny tydzień.

Podepnę się. Jaki sklep takie cyrki odwala, X-Kom? Nie zauważyłem wcześniej wątku.

Link to post
Share on other sites

Nikt jeszcze FTW3 nie dostał, bo nie ma dostaw... z winy EVGI. A jest to wynik tego że nvidia zatrzymała chipy 410A w większości dla siebie, a EVGA jako najmniejszy producent jest na przegranej pozycji. Podobnie jest z ASUS'amI Strix O8G. Topowe karty są ponoć tylko na rdzeniach 410A natomiast tańsze na referencyjnych PCB także na przyciętych 400setkach (lower binned bo nie ma to tam znaczenia ze względu na power limit). Potwierdzają to ludzie na TPU którzy kupili karty, połowa Foundersów nie widziała rdzenia tu104-410a na oczy. A różnice w wydajności pomiędzy dwoma rożnymi 2070S FE (400 cutdown vs 410a) wynoszą nawet 100mhz.

 

Sklepy nie są winne, jako przedsiębiorca sam to wiem. :| bo sam za to nie raz obrywałem...

 

 

Ale... strona caseking mówi że dziś była dostawa i FTW3 jest.... na stanie! :) Może dziś wyślą. Sporo 2070S i 2080S jest dostępnych od EVGI (2080S FTW3 poszły na pre-ordery). Co ciekawe 2070S FTW3 zdrożała o 15 euro ;p

... pewnie wyślą mi sztukę na micronach... wiem to... ja to wiem... 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Nikt jeszcze FTW3 nie dostał, bo nie ma dostaw... z winy EVGI. A jest to wynik tego że nvidia zatrzymała chipy 410A w większości dla siebie, a EVGA jako najmniejszy producent jest na przegranej pozycji. Podobnie jest z ASUS'amI Strix O8G. Topowe karty są ponoć tylko na rdzeniach 410A natomiast tańsze na referencyjnych PCB także na przyciętych 400setkach (lower binned bo nie ma to tam znaczenia ze względu na power limit). Potwierdzają to ludzie na TPU którzy kupili karty, połowa Foundersów nie widziała rdzenia tu104-410a na oczy. A różnice w wydajności pomiędzy dwoma rożnymi 2070S FE (400 cutdown vs 410a) wynoszą nawet 100mhz.

 

Sklepy nie są winne, jako przedsiębiorca sam to wiem. :| bo sam za to nie raz obrywałem...

 

 

Ale... strona caseking mówi że dziś była dostawa i FTW3 jest.... na stanie! :) Może dziś wyślą. Sporo 2070S i 2080S jest dostępnych od EVGI (2080S FTW3 poszły na pre-ordery). Co ciekawe 2070S FTW3 zdrożała o 15 euro ;p

... pewnie wyślą mi sztukę na micronach... wiem to... ja to wiem... 

 

Póki co wszystkie 2070 SUPER mają Microny. Przynajmniej do tej pory się nie spotkałem z Samsungami w kartach SUPER. Tak samo znajomi z różnych redakcji.

Link to post
Share on other sites

TU104 masz kilka wersji. 410-A1, czyli ten "nowszy", higher-binned na dopracowanym procesie oraz vaniliowy TU104-400A-A1, który w celu adaptacji do 2070S ma zablokowane bloki. 

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/nvidia-tu104.g854

 

Tutaj masz 2070 Super Founders Edition, czytaj nawet na rdzeniu :P

 

https://www.techpowerup.com/forums/attachments/front-jpg.127463/

 

A moja efffffga chyba dziś wyjdzie :) za 2-3 dni robocze powinienem ją mieć. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Generalnie osoby które z topowym sprzętem styczności nie mają, pewnych rzeczy nie potrafią zrozumieć i piszą potem tego typu herezje.
 

 

Takiej odpowiedzi można było się spodziewać, a obsługiwałeś/budowałeś może kiedyś serwerownie? wiesz jakie tam są temperatury? 9900k i 2080ti razem przy tym to zabawki dla małych chłopców, wiec nie mów mi że nie mam o tym pojęcia.

 

Można się jarać jakimś hobby i cieszyć się z wyników jakie udało się osiągnąć na topowym sprzęcie ale zejdźmy na ziemię i nie dobudowujmy do tego wielkiej ideologii. Bo nie ma w tym nic nadzwyczajnego. 

 

 

 

Jeżeli natomiast uważasz dodatkowo, że droższa obudowa to dopłacanie jedynie do wyglądu itd. To  pokazujesz tym, jedynie ignorancję i brak pojęcia o temacie w którym się wypowiadasz.

 

 

Nie takiego nie powiedziałem, więc nie wyolbrzymiaj - dużo droższa obudowa to dopłacanie XXX% ceny do X% jakości/wydajności.

I nie dotyczy to tylko tego segmentu ale praktycznie każdego innego. Niechaj za przykład posłuży tutaj High-End audio w którym przez długi czas siedziałem.

Gdzie dokładnie w ten sam sposób "pasjonaci" tematu próbują (przeważnie sami sobie) udowodnić że wydajnie kolejnego 50k na sprzęt zaowocowało takim przyrostem jakości dźwięku że głowa mała, a przeważnie jest to ściema na której kasę biją tylko producenci i wąskie grono przedstawicieli.

 

Wiec dla mnie Herezją jest  +1% wydajności za +100% ceny okraszone mitologią.

 

Podobnie nie polecam nikomu budowania zestawu na najtańszych komponentach, co również (chyba) sugerujesz.

Żyjmy zatem tak jak chcemy i starajmy się dać żyć innym.

 

Koniec końców nie doczekałem się od nikogo rzetelnego porównania FM2 do tego co oferują "topowe" marki w tym budżecie, chyba że za 400 zł nie da się kupić zasilacza do 2700 i 2070s?

 

Mimo wszystko również chciałbym aby@@TheBiSHoP, napisał w końcu co było przyczyną awarii w jego skrzynce. Wtedy przekonamy się co by dało gdyby miał u siebie top zasilacz zamiast SPC o który tutaj tyle krzyku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

By the way, proszę nie szkalować niektórych bud SPC, sam gdzieś mam ze dwie w składziku... Brutusa i coś na A. Niektóre są tanie, ale zrobione z bardzo przyzwoitej blachy w swoim segmencie oraz przy wsadzonych 4 wentylatorach (1 przód 1 dół intake, tył+góra exhaust) są też chłodne.

 

To jest chiński rebrand, ale obudowy i chłodzenia (nie wszystkie) dają radę. I są to czasami bardzo fajne propozycje albo nawet killery w swoich przedziałach cenowych. Oczywiście pomijam ich wentylatory, bo zawsze do wymiany... są po prostu g...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Koniec końców nie doczekałem się od nikogo rzetelnego porównania FM2 do tego co oferują "topowe" marki w tym budżecie, chyba że za 400 zł nie da się kupić zasilacza do 2700 i 2070s

 

Też jestem ciekawy jakiegoś konkretnego argumentu.

 

A tu test chińczyka według mnie zresztą całkiem dobrego... :

 

https://youtu.be/vUl2GNgW8T8 

 

SPC to nie marka premium ale ma dobrze wycenione produkty (nie rozumiem hejtu na tą markę) i jakoś nie pomyślałem, że nie wypada włożyć topowej grafiki bo mam tanią obudowę...

Link to post
Share on other sites

 

 

Takiej odpowiedzi można było się spodziewać, a obsługiwałeś/budowałeś może kiedyś serwerownie? wiesz jakie tam są temperatury? 9900k i 2080ti razem przy tym to zabawki dla małych chłopców, wiec nie mów mi że nie mam o tym pojęcia.

 

Można się jarać jakimś hobby i cieszyć się z wyników jakie udało się osiągnąć na topowym sprzęcie ale zejdźmy na ziemię i nie dobudowujmy do tego wielkiej ideologii. Bo nie ma w tym nic nadzwyczajnego. 

 

 

 

 

 

Nie takiego nie powiedziałem, więc nie wyolbrzymiaj - dużo droższa obudowa to dopłacanie XXX% ceny do X% jakości/wydajności.

I nie dotyczy to tylko tego segmentu ale praktycznie każdego innego. Niechaj za przykład posłuży tutaj High-End audio w którym przez długi czas siedziałem.

Gdzie dokładnie w ten sam sposób "pasjonaci" tematu próbują (przeważnie sami sobie) udowodnić że wydajnie kolejnego 50k na sprzęt zaowocowało takim przyrostem jakości dźwięku że głowa mała, a przeważnie jest to ściema na której kasę biją tylko producenci i wąskie grono przedstawicieli.

 

Wiec dla mnie Herezją jest  +1% wydajności za +100% ceny okraszone mitologią.

 

Podobnie nie polecam nikomu budowania zestawu na najtańszych komponentach, co również (chyba) sugerujesz.

Żyjmy zatem tak jak chcemy i starajmy się dać żyć innym.

 

Koniec końców nie doczekałem się od nikogo rzetelnego porównania FM2 do tego co oferują "topowe" marki w tym budżecie, chyba że za 400 zł nie da się kupić zasilacza do 2700 i 2070s?

 

Mimo wszystko również chciałbym aby@@TheBiSHoP, napisał w końcu co było przyczyną awarii w jego skrzynce. Wtedy przekonamy się co by dało gdyby miał u siebie top zasilacz zamiast SPC o który tutaj tyle krzyku.

 

 

Wyobraź sobie, że wiele konfigów przy których 2080Ti oraz 9900K są zabawkami, budujemy. Stacje robocze, stacje graficzne itd. Tu nie ma miejsca na oszczędności które negatywnie wpływałyby na pracę danego zestawu. Tak samo ma to przełożenie na topowe konfiguracje desktopowe osób które celują w bardzo wydajne PCty. Materiały z których dana obudowa jest tworzona, mają wpływ na komfort użytkowania PC oraz warunki termalno akustyczne. Podważanie tego, jest absurdem.

 

Tak samo kwestia zasilacza, bezpieczeństwo oraz stabilność są nadzwyczaj istotne. Jakość budowy, elektroniki, radiatory, kondensatory, kalibracja tejże elektroniki itd. Nawet jakość wentylatorów, łożysk - wszystko jest istotne.

 

Stawianie jakkolwiek rebrandowanych chińczyków SAMY obok PSU z bebechami Seasonica chociażby, to nieporozumienie. Ktoś kto idzie w topowy zestaw, a bezmyślnie oszczędza na zasilaczu czy obudowie, zawsze prędzej czy później ma problemy. Mam styczność z tematem cały czas i wiem jakie głupie decyzje zakupowe ludzie podejmują po czym żałują, że posłuchali kogoś kto twierdził "SPC będzie ok, po co więcej?".

 

Co do Twoich sformułowań jak - "Wiec dla mnie Herezją jest  +1% wydajności za +100% ceny okraszone mitologią." - Nie wiem gdzie są takie realia jak 1% wydajności za 100% ceny, po za rzecz jasna mitami wiele razy powtarzanymi w sieci.

 

Ponad to widzę, że coś mocno Cię boli tematyka topu topów i cen które ciągle przywołujesz. Nie jest to segment w który celujesz i ja to rozumiem, natomiast nie jest to powód, żebyś wypowiadał się na tematy o których nie masz absolutnie żadnego pojęcia (co dobitnie pokazujesz postami) i uskuteczniał jakieś złośliwości w tematyce która jest Ci obca.

 

Budżetowe rozwiązania są ok do budżetowych albo co najwyżej mid endowych konfigów, powyżej tego segmentu nie wchodzi to w grę. O ile rzecz jasna chcemy unikać nieprzyjemnych niespodzianek. Wiadomo, że sprzęt to sprzęt i każdy może się trafić wadliwy itd. Jednak w ogólnym rozrachunku jakość idzie w parze z niezawodnością. Mam doskonałe przykłady tego ile zasilaczy SPC czy ich AIO wraca na rma na przykładzie informacji od znajomych w kilku większych sklepach IT w Polsce. Rynek działa jak działa i pewne rzeczy trzeba rozumieć.

 

Jeśli widzę, że ktoś powtarza mity działające na niekorzyść potencjalnie nieświadomego użytkownika który coś gdzieś przeczyta i kupi sobie paździerz w kontekście mocniejszego zestawu, to reaguje żeby w miarę możliwości temu zapobiec.Ode mnie koniec temat, nie mam zamiaru brnąć dalej w offtopa. Tym bardziej, że rzeczy które piszę wynikają z doświadczenia praktycznego, a nie teoretyzowania.

 

EOT.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Mimo wszystko również chciałbym aby@TheBiSHoP, napisał w końcu co było przyczyną awarii w jego skrzynce. Wtedy przekonamy się co by dało gdyby miał u siebie top zasilacz zamiast SPC o który tutaj tyle krzyku.

 

Nie wiem czy dowiem się co było przyczyną awarii, Karta pojechała wczoraj na RMA do Holandii. Nie chce tu sie wbijać w kłótnie, ale napiszę tylko że FM2 wzięło się z pochlebnych recenzji jakie są ogólnie dostępne gdzieś tam był film w obciążania tego zasilacza w którym trzymał prawidłowe parametry. Nie sądziłem też ze R7 2700 i taki 2070S to jakis topowy zestaw wymagający nie wiadomo jakiego osprzętu. Nic z zestawu nie było, nie jest i nie będzie kręcone. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Stawianie jakkolwiek rebrandowanych chińczyków SAMY obok PSU z bebechami Seasonica chociażby, to nieporozumienie.

 

Kto? kiedy? gdzie? w dalszym ciągu koloryzujesz moje wypowiedzi.

To że autor nie dokonał najlepszego możliwego wyboru w swoim budżecie to już chyba ustaliliśmy dawno temu, ale nie wysyłajcie go ze sznurem na gałąź z tego powodu.

 

 

 

Ponad to widzę, że coś mocno Cię boli tematyka topu topów i cen które ciągle przywołujesz.
 

 

Skoro to można powiedzieć o mnie (nie wiem, nie będę dokonywał samooceny) to to samo można powiedzieć o Tobie i uporze z jakim próbujesz lansować "top", świadczy to tylko o tym, że nie potrafisz spojrzeć na temat z dystansu i uświadomić sobie że 90% użytkowników nie potrzebuje tego jak to określiłeś "topu topów". 

 

Widzę również, że bardzo ciężko Ci jest przyjąć do wiadomości, iż zdecydowana większość osób dysponuje określonym budżetem w przedziale 3-6k (w tym  @@TheBiSHoP bo był to zestaw 2700+2070s) , gdzie nie ma miejsca na high-end i chcąc zbudować wydajną jednostkę trzeba jednak pójść na pewne ustępstwa. dotyczy również PSU i obudowy, bo inaczej zostanie Ci w rękach 1000zł na platformę.

 

(gdybyś częściej zaglądał do działu "zestawy" to byś zapewne o tym wiedział, mógłbyś czasem również się tam udzielić bo raz na jakiś czas ktoś szuka tego "topu", a jak sam twierdzisz wiedzę masz w tym temacie bezkresną, ale jakoś nie widzę tam twoich postów - nie wiem nie wnikam) , 

 

 

 

Jeśli widzę, że ktoś powtarza mity działające na niekorzyść potencjalnie nieświadomego użytkownika który coś gdzieś przeczyta i kupi sobie paździerz w kontekście mocniejszego zestawu, to reaguje żeby w miarę możliwości temu zapobiec.

 

Ja za to jeśli widzę, że ktoś za chwile może niepotrzebnie wydać kasę na coś co nie jest mu potrzebne lub nie wiele wniesie do tematu to też staram się go o tym poinformować i ew. podpowiedzieć jak można wydać lepiej ten określony budżet.

 

 

 

Nie jest to segment w który celujesz i ja to rozumiem, natomiast nie jest to powód, żebyś wypowiadał się na tematy o których nie masz absolutnie żadnego pojęcia (co dobitnie pokazujesz postami) i uskuteczniał jakieś złośliwości w tematyce która jest Ci obca.
 

 

To jest tylko i wyłącznie twoja ocena sytuacji, żadnych złośliwości nie "uskuteczniałem" jeśli tak to odebrałeś to widocznie coś źle zinterpretowałeś.  

 

Tak na marginesie:

 

Lipton do zestawu z i7-9700k i  RTX 2080s poleca budę od SPC której nawet ja bym nie polecił, a do wszystkich zestawów do 5k poleca PSU od SPC - ukamienujmy go zatem.

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

 

"Nasz" @Kajtek do zestawu z i9900k i 2080ti - poleca budżetowca od fractala za 595zł -  no jak można! zbanować!

http://forum.benchmark.pl/topic/272595-polecane-zestawy-komputerowe-lipiec-2019/

 

Tak wiem, Lipton ignorant który się sprzedał a Kajtek to heretyk. - takie wniosku można nasunąć po lekturze twoich postów.

 

I tym jakże optymistycznym akcentem również chciałbym zakończyć ten offtop - przypominając jednocześnie @@TheBiSHoP,  aby dał znać jak temat się zakończył.


 

 

Nie chce tu sie wbijać w kłótnie,

 

nic z tych rzeczy - to dyskusja, zwyczajna wymiana poglądów.

 

 

 

Nie sądziłem też ze R7 2700 i taki 2070S to jakis topowy zestaw wymagający nie wiadomo jakiego osprzętu.
 

 

Bo nie miałeś ku temu podstaw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Palit RTX2060 StormX po podkręceniu i podniesieniu napięcia

 

 

5751929_0_i1064.jpg

 

jest chłodniejsza od Gigabyte RTX2060 na stockowych zegarach.

 

5801846_0_i1064.jpg

 

 

pobrane.jpg

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dolewając trochę oliwy do dyskusji o "zapleczu" zestawu rzucę może takim retorycznym pytaniem.

 

Jak sądzicie, jeżeli mamy ograniczony budżet to co będzie wydajniejsze, a jednocześnie cichsze chłodniejsze i stabilniejsze - zestaw w budzie od SPC za 300zł, z przyzwoitym zasilaczem 500w za 200zł, przeciętnym mobo za 400zł, 2070S i 9700k, ale z odrobinę zdjętymi zegarami by było chłodno i cicho, czy też ostro kręcony zestaw z tym samym prockiem, mobo za 700, budzie za 700 i z mocniejszym wyżej certyfikowanym psu za 450, ale z 2060, bo nie starczyło budżetu na mocniejszą kartę?

 

Chyba wszyscy znamy odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites

Dolewając trochę oliwy do dyskusji o "zapleczu" zestawu rzucę może takim retorycznym pytaniem.

 

Jak sądzicie, jeżeli mamy ograniczony budżet to co będzie wydajniejsze, a jednocześnie cichsze chłodniejsze i stabilniejsze - zestaw w budzie od SPC za 300zł, z przyzwoitym zasilaczem 500w za 200zł, przeciętnym mobo za 400zł, 2070S i 9700k, ale z odrobinę zdjętymi zegarami by było chłodno i cicho, czy też ostro kręcony zestaw z tym samym prockiem, mobo za 700, budzie za 700 i z mocniejszym wyżej certyfikowanym psu za 450, ale z 2060, bo nie starczyło budżetu na mocniejszą kartę?

 

Chyba wszyscy znamy odpowiedź. 

 

Już widzę przeciętnego użytkownika który zdejmuje zegary z nowej karty i procka, płyta za 400zl do 9700k to będzie najgorszy szrot któremu sekcja zasilania wyparuje jak sie mocno podgrzeje, zasilacz 500w za 200zl ... a potem płacz że nVidia zła bo się karty psują :D . Poza tym do tego zestawu spokojnie można polecić bude fractala za 500zl. I finalnie to nie jest żaden TOP tylko średniak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...