Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Co? 2070S Gaming X Trio ma mierny power limit, ogółem ma założony chamski kaganiec... Tylko Strix i AMP Extreme dobijają do 290-295w power limit. Dla MSI to będzie jakieś 240-250w max.

 

Ogółem tak, zasilacz styknie. 

To moze cos zle zrozumialem za pierwszym razem, tutaj cytat z tweaktown.com

 

"The stock RTX 2070 SUPER FE used 290W total in our Core i7-8700K test bed while the custom MSI RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO consumed 300W, and while heavily overclocked 360-390W depending on the game.

 

Czyli chodzi o to ze wraz z procesorem 8700k zuzywa tyle?

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak pisałem w tym wątku ja i wielu innych - to, że kilka osób biadoli zanim kupi, a kolejne 1000 w ogóle nie zainteresowanych biadoli

Niestety,przykro to pisać ale taka jest mentalność Polaka,nic tylko narzekać :)A najwięcej narzekają Ci których nie stać,wtedy szukają dziury w całym wymyślając jakieś głupoty ...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

https://www.caseking.de/gigabyte-aorus-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8g-8192-mb-gddr6-gcgb-289.html

 

W końcu w normalnej cenie.

 

529 euro. EVGA XCU oraz ASUX STRIX kosztują 90 euro więcej... co bym nie liczył ta dopłata jest kretyńska. 

A gigabyte ma backplate z thermal padami, 4 lata gwary, nawet chłodny i cichy... i brak plomb jak u ASUS'a. Czyli po paru mc dowale kryonauta i spoks.

 

No kusi, wygląda na logiczny wybór przy tych cenach...

W przypadku high-endu jak 2080S czy 2080 Ti bym dopłacił do EVGI ale przy 2070S i cenie 500 a 600 euro mam wątpliwości...

Link to post
Share on other sites

A co z wysyłką do Polski i ewentualną reklamacją? Odsyłasz z powrotem do Niemiec?

Versandkosten do Polski to 11.99€ DHL i 12.99€ UPS. Czyli koszt wysyłki jest uczciwy w przeciwieństwie do innych niemieckich sklepów, które potrafią i 30€ doliczyć za wysyłkę do PL. Na gwarancję trzeba będzie odesłać do sklepu, Gigabyte nie obsługuje klientów detalicznych.
Link to post
Share on other sites

Z prostej przyczyny. Chodzi o pieniądze. A później o prawo. A dokładnie o to, że w prawie określone jest jasno, że gwarantem jest sprzedawca i udziela on rękojmi na dwa lata od dnia sprzedaży. W związku z powyższym rękojmia jest realizowana na podstawie daty zakupu, a nie daty produkcji. Idąc tym tropem - gdyby producenci pozwolili przerzucić na siebie odpowiedzialność z tytułu rękojmi (nie mylić z gwarancją producenta wynikającą i ich dobrej woli, a nie z prawa) to w zasadzie nie są w stanie zweryfikować kiedy doszło do faktycznej sprzedaży produktu. Równie dobrze kartę mógł kupić hurtownik, który ją sprzedał do sklepu A, z którego po pół roku kupił Pan Janek, który po 2 latach sprzedał używkę do sklepu B, który sprzedał ją po 4 miesiącach Panu Staśkowi. Zarówno sklep A i sklep B wystawili paragon tytułem "GPU Asus 1060", Przy czym pierwszy zrobił to po pół roku od momentu zakupu karty przez hurtownika, a sklep B 33 miesiace od zakupu hurtownika, a 28 miesięcy od pierwotnego zakupu karty jako nowej. Staśiek ma paragon z którego nie wynika nic poza tym, że kupił kartę. Jak producent ma zweryfikować, że miało to miejsce poza okresem  rękojmi? Od razu zaznaczam, że żadne dodatkowe rejestracje nie wchodzą w grę, bo prawo wyraźnie zaznacza, że do dochodzenia rękojmi wystarczy tylko dowód zakupu.

 

 

A dlaczego producenci nie robią jak EVGA udzielając dodatkowej gwarancji? Kasa, kasa, kasa. Widać im się to nie opłaca. Zresztą zobaczcie na forum. Jakoś nie widzę by 90% użytkowników miało ich karty, mimo, że dają najlepsze warunki. Bo to kosztuje, co przekłada się też na ceny produktów.

Link to post
Share on other sites

 

 

No tak produkty EVGA zazwyczaj są sporo droższe od innych.

Może i droższe ale też nie wiadomo o ile :)

Ale w przypadku gwarancji czy problemów wszystko świetnie i szybko można załatwić ...

Do tego 10 lat gwarancji np.Na zasilacz mówi samo za siebie...

Link to post
Share on other sites

giphy.gif

 

Okazuje się że Gigabyte, ma na czarnym, ładnym backplate... chamską białą naklejkę S/N... centralnie nad gniazdami zasilania. W bardziej widocznym miejscu nie dało się zrobić takiej oczoj... rzeczy? W ASUSI'e itp jeszcze jak Cię mogę, bo Dark Rock Pro 4 zasłoni, ale tutaj?!  :[

Ile kosztuje backplate u gigabyte?  %-) brak plomb, można podmienić.  :mlotek:

 

Ptaszki ćwierkają autystycznie że pierwsze realne dostawy, które mają już kosztować "bardziej normalnie" będą w dniach 18-19.07 w DE i PL. Ponoć.  :pajac:

Link to post
Share on other sites

Mówisz, że spadną ceny wszystkich rtx2060 super?

 

Wpierw muszą się pojawić. Większość obecnie superów to "produkty na zamówienie", przy czym dolicz 10-30 euro za taką przyjemność. Minimalnie ceny 2060S i 2070S powinny spaść, jak pojawia się normalnie na magazynach sprzedawćów (tzn poleżą dłużej jak godzinę). . 

Link to post
Share on other sites

A w efekcie sprowadza się wszystko do tego, że jeżeli ktoś pozna politykę Evga i "go stać" to nie weźmie żadnego Asusa czy MSI. Praktycznie każdy przynajmniej raz w życiu miał (lub będzie jeszcze miał) jakiś problem z elektroniką. Wtedy te dodatkowe pieniądze w pełni uzasadniają dopłatę do QoS.

Link to post
Share on other sites

I tak i nie. Przerabiałem już kilka kart, począwszy od vodoo, przez radka x1600, gf 9600gt, gtx770 po obecnego gtx970 i chociaż użytkowane wieeeele lat, a nie wymieniane co roku to nigdy nie miałem problemów. GTX770 od Asusa padł 2 tygodnie po zakupie (zaczął siać artefaktami) poszedł z rękojmi do esc i po tygodniu przyszedł nowy. Tak, że jak się już coś zepsuło to też nie było dramatu z gwarancją. 

 

Najbardziej EVGA uwielbiają ci, co bardzo często wymieniają karty, bo po 1 jak kupują używkę, to nie przejmują się czy jest paragon zwykły, imienny, czy faktura VAT, a po drugie jak sprzedają to łatwiej im takiego kupca znaleźć. No i ci co polują na okazje za granicą, bo też odpada im odsyłanie kart do sklepu w DE czy UK. Tak poza tym zwykłemu zjadaczowi chleba aż tak na tym nie zależy, po po pierwsze nie jest też tak, że nowe karty padają jak muchy, a po drugie jak się kupi w cywilizowanym sklepie a nie u najtańszego Janka, to też gwarancję ogarniają zazwyczaj w ustawowe 2 tygodnie bez dramatu. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Praktycznie każdy przynajmniej raz w życiu miał (lub będzie jeszcze miał) jakiś problem z elektroniką. Wtedy te dodatkowe pieniądze w pełni uzasadniają dopłatę do QoS.
 Nie bardzo. Przez ponad 12 lat odkąd mam własny komputer, tylko raz skorzystałem z opcji reklamacji (padł zasilacz) a robię upgrade w miarę regularnie. Sam mam EVGĘ ale nie wydaje mi się żeby samo wsparcie było warte dodatkowej dopłaty. 
Link to post
Share on other sites

A ja reklamowałem:

 

* mobo Asus (s.775)

* mobo EVGA (s.775, wiatraczek na chipsecie padł)

* gpu Gainward (gtx 280)

* gpu Gigabyte (gtx 460)

* gpu Evga (gtx 960 2GB)

 

To weź teraz nasze dwa przypadki i zrób z tego statystykę :D

Link to post
Share on other sites

Myślicie, że RTX 2060 Super będzie bottleneckiem dla i7-9700K?

 

+ czy zasilacz 550W (gold) wystarczy do takiego połączenia?

 

do jakiej rozdzielczości ? ogólnie 2060 super to spoko karta ale procesor może się trochę nudzić. Zasilacz ogarnie oczywiście jeżeli jest to jakaś dobra konstrukcja a nie no name.

Link to post
Share on other sites

Nie ma nigdzie testow 2070s gigabyte gaming oc? Same topowe modele testuja tylko? Caly czas sie zastanawiam gaming oc 2399zl czy x trio 2649zl. Czy warto doplacic te 250zl

 

Zdecydowanie warto dopłacić do Trio :) Nawet Gaming Z MSI całkowicie rozkłada na łopatki GIGABYTE Gaming OC. Testowałem te karty w wariantach RTX 2070.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...