Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

do jakiej rozdzielczości ? ogólnie 2060 super to spoko karta ale procesor może się trochę nudzić. Zasilacz ogarnie oczywiście jeżeli jest to jakaś dobra konstrukcja a nie no name.

Procesor może się nudzić - jest to nawet wskazane :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie warto dopłacić do Trio :) Nawet Gaming Z MSI całkowicie rozkłada na łopatki GIGABYTE Gaming OC. Testowałem te karty w wariantach RTX 2070.

 

Problem w tym że TRIO 2070 Super jest żałosne. Ma bieda power limit. Strix wyciąga 100-120Mhz więcej po OC... :| 

I jest tylko Trio, Gaming Z już nie ma. Przełożyli coolery segmencik w dół (in plus).

 

To po co dopłacać kilkaset złotych, skoro karta osiąga tyle samo Mhz i tańsza tez jest cicha & chłodna? :P Pomijam gównianą białą naklejkę S/N nad złączami zasilania...

Link to post
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi, moze 2070 x trio byl udany ale to nie znaczy ze 2070s tez taki musi byc, a jesli mam doplacic 250zl tylko do troche nizszych temp, a wydajnosc ta sama to troche bez sensu

Ja stojąc przed wyborem karty,zawsze patrze na chłodzenie dla mnie to jest najważniejsze w danym modelu :)A wydajności nawet nie porównuję bo różnica między kartami wynosi tyle co nic,powiedzmy do 10 klatek a wynika to tylko i wyłącznie z wyższych zegarów fabrycznie i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ja stojąc przed wyborem karty,zawsze patrze na chłodzenie dla mnie to jest najważniejsze w danym modelu :)A wydajności nawet nie porównuję bo różnica między kartami wynosi tyle co nic,powiedzmy do 10 klatek a wynika to tylko i wyłącznie z wyższych zegarów fabrycznie i tyle.

Tyle ze wszystkie rtxy maja bardzo dobre chlodzenie i nie przekraczaja 70c poza founders edition, wiec po co mam doplacac 250 zl dla 2-3c mniej?

Link to post
Share on other sites

Tyle ze wszystkie rtxy maja bardzo dobre chlodzenie i nie przekraczaja 70c poza founders edition, wiec po co mam doplacac 250 zl dla 2-3c mniej?

 

Karta karcie nie równa. Jak weźmiesz 10 sztuk tego samego modelu na testy to nagle zobaczysz jak drastyczne są różnice pomiędzy kartami. Czy to inne boosty (nawet nieraz blisko 80 MHz pomiędzy sztukami) czy też temperatury pomimo zachowania tych samych warunków testowych. Krzem, krzemowi nie równy.

 

Karty FE w wydaniu Turingoowym są bardzo udanymi konstrukcjami tak swoją drogą ;-) Natomiast w Twoim wypadku warto dopłacić do karty Trio bo ta całkowicie deklasuje konstrukcje GIGABYTE'a którą masz na oku. Znacznie lepsze wykonanie, nawet przy ocpji gdy trafisz na krzemowego średniaka to i tak i tak wyższe boosty zachowasz oraz niższe temperatury i przyjemniejszą dla ucha akustykę niż w wypadku karty GIGABYTE.

No tak... :D

 

Jeszcze żeby msi po rejestracji dawała 4 lata gwary, a tu nie dość że mamy 3 lata to i przez plomby nie mogę zdjąć chłodzenia do wymiany pasty na np. thermal grizzly. 

 

 

Plomby które "blokują" zdjęcie chłodzenia to straszaki :)

Link to post
Share on other sites

Również uważam, że dopłata nie warta zachodu. RTX 2080 Gaming OC u kumpla - bardzo cicho i wydajnie (65 stopni max przy pełnym obciążeniu w grach bez UV). Moja RTX 2080 Ti Gaming X - jw. (Temperatury max 60 stopni przy pełnym obciążeniu w grach - z UV). Osobiście pewnie przy 2080 Ti - poleciłbym X Trio - ale przy 2070 polecam Gigabyte. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na dysk 500 GB :P

Link to post
Share on other sites

Karta karcie nie równa. Jak weźmiesz 10 sztuk tego samego modelu na testy to nagle zobaczysz jak drastyczne są różnice pomiędzy kartami. Czy to inne boosty (nawet nieraz blisko 80 MHz pomiędzy sztukami) czy też temperatury pomimo zachowania tych samych warunków testowych. Krzem, krzemowi nie równy.

Szkoda mi czasu żeby odsyłać gorsze modele i szukać tej najlepiej udanej, a druga sprawa z rtx super, to nvidia miała zaprzestać selekcjonowania krzemu na lepsze/gorsze więc teoretycznie różnia się tylko chłodzeniem. 

W razie czego mam 14 dni zwrotu i jeśli różnice będą tak drastyczne jak mówisz to wymienię kartę.

 

X-kom mi napisał dzisiaj że planowa dostawa kart rtx super jest na 19-22 Lipiec, wtedy też pojawią się testy wszystkich modeli i zobaczymy.

 

Póki co karta opłacona i czekam na https://www.x-kom.pl/p/505287-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html

Link to post
Share on other sites

To nie ma nic wspólnego z selekcjonowaniem rdzeni. Miałem 3 sztuki 1060 w tej samej wersji czyli gamingX i każda inaczej boostowała i miała inne temperatury pracy.

Egzemplarz, który mam aktualnie ma zrobiony uv, przy czym podkręcony boostuje do ponad 2k na rdzeniu i nie przekracza 65 stopni pod obciążeniem. Poprzedni egzemplarz przy ponad 2k na rdzeniu miał 75stopni bo niższe napięcie powodowało niestabilność i sam z siebie boostował kilkadziesiąt MHz niżej. Łączy je ta sama cecha, że wszystkie były ciche.

Stąd też różne oceny użytkowników tych samych kart. Nie wiem z czego dokładnie to wynika ale rdzeń rdzeniowi nie równy i mega cichy gigabyte kolegi może u Ciebie nie być tak cichy a Trio od MSI zawsze trzyma poziom nawet jeśli będzie miał gorszy chip.

Link to post
Share on other sites

To nie ma nic wspólnego z selekcjonowaniem rdzeni. Miałem 3 sztuki 1060 w tej samej wersji czyli gamingX i każda inaczej boostowała i miała inne temperatury pracy.

Egzemplarz, który mam aktualnie ma zrobiony uv, przy czym podkręcony boostuje do ponad 2k na rdzeniu i nie przekracza 65 stopni pod obciążeniem. Poprzedni egzemplarz przy ponad 2k na rdzeniu miał 75stopni bo niższe napięcie powodowało niestabilność i sam z siebie boostował kilkadziesiąt MHz niżej. Łączy je ta sama cecha, że wszystkie były ciche.

Stąd też różne oceny użytkowników tych samych kart. Nie wiem z czego dokładnie to wynika ale rdzeń rdzeniowi nie równy i mega cichy gigabyte kolegi może u Ciebie nie być tak cichy a Trio od MSI zawsze trzyma poziom nawet jeśli będzie miał gorszy chip.

 

Otóż to, o tym samym pisałem wyżej. Po prostu, krzem krzemowi nie równy. Za to chłodzenie MSI robi bardzo konkretne w serii GAMING Z czy TRIO i jest pewność, że chłodzenie nie zawiedzie. Po za tym zawsze w wypadku KAŻDEJ karty, warto ustawiać krzywą wentylatorów ręcznie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, krzem krzemem ale powerlimitu nikt nie oszuka... chyba że da się zmienić go z poziomu softu flashując inny vbios.

2070 Super, konkretnie Trio Super ma mierny i śmieszny PL. 

 

Toć to jest przepaść ultra pomiędzy np. EVGĄ czy ASUS'em. MSI dało ciała na pełnej linii. Żenada i wstyd, bo nawet FE ma większy PL. 

 

tdp-adjustment-limit.png

 

Dla porównania:

 

tdp-adjustment-limit.png

tdp-adjustment-limit.png

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

@EH_Gozu jak ustawić krzywą w 2070 Gaming Z? :D

Przez S nie Z ;-) Od 5:01 masz gameplay nagrany na podkręconej RTX 2070 GAMING Z

 

 

Zwróć uwagę na temperatury, zegary. Przy tych ~ 2200 RPM przyjemnie cicha ta karta jest :) Ale wbiłem krzywe tak by karty trzymały temperatury i zegary należycie.

 

Krzywą ustawiasz chociażby w MSI Afterburner.

 

Tak swoją drogą bawię się GTX 1080 Ti POSEIDON , dogrywam testy z Ray Tracingiem oraz bez vs RTX 2070 SUPER etc (SUPERy na dniach do mnie dojadą). Całkiem nieźle się GTX 1080Ti starzeje ale w 3440x1440p już bardzo duże braki mocy vs RTX 2080Ti odczuwam.

 

Karta fajna sama w sobie, natomiast jej standardowe chłodzenie to dojazdówka, jutro podpinam pod LC i zobaczymy jak sobie radzi w warunkach do których ją stworzono :)

 

66502455_350855512254554_75179474210542066612311_384246312232713_43833113201250166454659_2038077349832430_53694797402121

 

Siedzi na benchtablu z i9 7920X + X299 Omega gdzie miazgi wbijam na dość skromnym LC ;-) Ale przygotowujemy mobilną deskę (dosłownie) z 2x 560/60 + 1x 420/60 + 2x D5 gdzie moc chłodzenia będzie w stanie 7KW ogarnąć także polecę wyżej na tym cholerstwie. POSEIDON też wejdzie w tryb mordowania innych 1080Ti ;)

 

image_id_2203701.jpeg

 

 

Ustawienia dla 7920X na progu bezpieczeństwa przy tych temperaturach :D. Do 4.8 GHz potrzebuje 1.285v ( i tak dużo jak na SKLX) i wtedy przy 100% obciążeniu nie przekracza 85C. 1.47v to już powoli okolicie gdzie trzeba azot lać, tutaj na LC wszystko.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Poseidon... :) ostatnio marzyłem o takim 2080 Super... kupiłbym z miejsca razem z setem Alphacoola (280 z D5). To byłaby rakieta. Takie hybrydy, to ja lubie. 

 

No znajomy ją sprzedaje już bo przesiadka na 2x RTX 2080 SUPER (właśnie mu testuje i9 7920X z tym 1080TI) więc jak coś to karta dostępna. Tylko jak dla mnie, cenę dowalił za bardzo. Może na eBay za tyle zejdzie z racji tego, że to poniekąd unikat.

 

https://www.ebay.pl/itm/ASUS-GeForce-GTX-1080-Ti-POSEIDON-11GB-GDDR5X-VR-Ready/163770722820?hash=item26217eea04:g:NZQAAOSwHjxdJLJA

 

Chociaż jakby tak cenę na 2900 zmienił to większa szansa. Tutaj za blok LC + ROG się dopłaca te kilka stówek.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam że zejdzie. Nawet jako rarytas kolekcjonerski, ciężko dorwać a narzut był mikroskopijny. 

Wg. mnie jedna z najbardziej udanych konstrukcji ever. 


Btw. czy STRIXy A8G, 8G i O8G różnią się czymś poza fabrycznym OC? Higher binned chipy? Bo ponoć nie i różnią się tylko taktowaniem pre-defined w biosie i max oc jest to samo. Może ktoś potwierdzić? Bo pomiędzy najtańszym a najdroższym STRIX'em jest przepaść cenowa...

Link to post
Share on other sites

Obstawiam że zejdzie. Nawet jako rarytas kolekcjonerski, ciężko dorwać a narzut był mikroskopijny. 

Wg. mnie jedna z najbardziej udanych konstrukcji ever. 

Btw. czy STRIXy A8G, 8G i O8G różnią się czymś poza fabrycznym OC? Higher binned chipy? Bo ponoć nie i różnią się tylko taktowaniem pre-defined w biosie i max oc jest to samo. Może ktoś potwierdzić? Bo pomiędzy najtańszym a najdroższym STRIX'em jest przepaść cenowa...

 

Napiszę do znajomego z ASUSA w tej sprawie i się dowiem - chodzi o Strixy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...