Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Lepiej brać RTX 2070, czy 2060S?

RTX 2070 zniknie z rynku niebawem, po za tym tak jak patrzę po cenach to stoi za praktycznie tyle samo co RTX 2070 SUPER która 2070ke deklasuje. To jak już brać to RTX 2070 SUPER i masz zacną kartę.

 

Podaj speckę PC oraz monitor z którego korzystasz, to wszystko jest kluczowe przy wyborze GPU.

Link to post
Share on other sites

Kiedy RayTracing w Metro Exodus się zaczyna? Pograłem dobrą godzinę, ustawienia ogólnej grafiki wysokie, Ray Tracing na ultra i jakoś oczy z orbit nie wyszły :x Ale - dopiero co wyszedłem z pociągu, mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci.

Link to post
Share on other sites

Chyba wybule te 640 euro... skoro 2080 ciągle wiszą za 750~ a 2080S na pewno będą wisieć przy cenie ok. 800 i więcej...

Miśki co bardziej polecacie. EVGA FTW3 czy ASUS'a Strix?

 

EVGA:

+ 3 slotowa konstrukcja zamiast grubego pseudo 3-slotowca z 2 śledzikami bez sosu
+ wymienię pastę termo bez obawy o RMA

+ lepsza obsługa RMA

+ dodatkowe czujniki (dla mnie priorytet to VRM i VRAM)

+ jest jedno złącze 4pin PWM dla wentylatorów (ważne dla mnie, pytanie czy złączka PWM Y Cable będzie działać bo mam 2 wentyle od spodu)

+ idiotycznie wygodny i prosty demontaż coolera

- słaba sytuacja finansowa EVGI, żeby nie było że bye-bye gwarancja :| a mówimy o RTX, które lubią umierać 

 

STRIX:
+ AURA (podpiął bym pod mobo i ramy, mniej zabawy i programów 3'cich)

+ brak sag'a, konstrukcja karty bardziej ją wspiera przez co nie opada aż tak

+ dwa 4pin PWM złącza dla wentyla

- nie wymienię pasty termo... legendy mówią iż w EU ASUS uwalił przez to parę gwarancji przy rtxach -.-

 

Gaming X Trio odpada ze względu na kaganiec powerlimitu... no i MSI nie ma złącza 4pin pwm. 

 

I ciekawe czemu wszystkie 2070 Super mają pamięci od microna... ja chcę samsunga.  :cry: czuje się jakby ktoś zabrał mi cukierka.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Za ta cene to juz bym wolal 2080 kupic. A tu jest niezla oferta https://allegro.pl/oferta/aorus-geforce-rtx-2080-xtreme-8g-samsung-8317405748?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare na kosciach samsunga.

 

Miedzy 2070s FE a takim 2070s x trio jest 2-3 fps roznicy a ten wiekszy power limit na strix da az taka roznice zeby doplacac tyle pieniedzy co by mozna bylo 2080 kupic? Watpie

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Za ta cene to juz bym wolal 2080 kupic. A tu jest niezla oferta

 

https://allegro.pl/oferta/aorus-geforce-rtx-2080-xtreme-8g-samsung-8317405748?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Miedzy 2070s FE a takim 2070s x trio jest 2-3 fps roznicy a ten wiekszy power limit na strix da az taka roznice zeby doplacac tyle pieniedzy co by mozna bylo 2080 kupic? Watpie

Nie kupuje w Polsce. 2080 trio czyli najtańsza karta jaka zaakceptuje kosztuje 750 euro. Nie dopłacę 105 euro za 2fps i większe tdp.

 

2070S od MSI w 4K oberywa power limitem, FHD mnie nie obchodzi. W dodatku nie ma złącza 4pin pwm dla zewn. wentyl i ma gó*****y serwis do którego mam uraz. A 140zl to nie jest uber różnica. Founders mnie nie interesuje i nie mam go w zestawieniu.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Nie kupuje w Polsce. 2080 trio czyli najtańsza karta jaka zaakceptuje kosztuje 750 euro. Nie dopłacę 105 euro za 2fps i większe tdp.

 

2070S od MSI w 4K oberywa power limitem, FHD mnie nie obchodzi. W dodatku nie ma złącza 4pin pwm dla zewn. wentyl i ma gó*****y serwis do którego mam uraz. A 140zl to nie jest uber różnica. Founders mnie nie interesuje i nie mam go w zestawieniu.

 

W takim razie ja bym wybrał EVGA. Nie wiem nic na temat ich sytuacji finansowej ale sama w sobie karta daję więcej możliwości niż aorus co z reszta wymieniłeś. Mnie najbardziej przekonuje możliwość zdjęcia coolera bez utraty gwarancji. Dlatego sam wybrałem 2070s gaming oc od gigabyte bo daje 4 lata gwary i nie ma plomb na srubach

 

A tak z ciekawości w jakim sklepie kupujesz? Bo te ceny które podałeś niższe niż w Polsce po przeliczeniu na złotówki

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Ceny z casekinga. Mindfactory nie ma jeszcze ich w ofercie.

 

Cenę 208 trio podałem z MF. Strixa nie ma obecnie ale kosztował prawie 100 euro więcej od Trio.

Ciekawi mnie ile bym zapłacił w swoim banku za przewalutowanie + wysylka do Polski. Ogolnie ceny maja nizsze w caseking niz u nas ale po doplacie za wysylke i przewalutowanie z banku moze sie okazac ze bedzie tyle samo

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie załatwiaj tego przez bank (przewalutowania, rypią na spreadzie walutowym że olaboga). Ja albo robie to w lokalnym kantorze i wpłacam w oddziale euro albo przez cinkciarza. Cinkciarz też obsługuje moją firmę. 

MF ma drogą wysyłkę, 30 euro. Zarabiają na niej ewidentnie. 

W caseking przeplacę ponad 24 euro na dysku ssd... mx500 1tb.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Advance payment to chyba normalny przelew/przedplata (z twojego rachunku euro do nich). Czyli zwykły SEPA + dostajesz rabat 2 euro. Wada? Przelew SEPA idzie ze 2-3 dni. No ale bywa. Paypal pewnie ciągle zdziera na prowizji. Ja zawsze robię przedpłatę zwykłym przelewem jak nie odbieram osobiście. 

 

Ciekawi mnie czy "credit cart" oznacza też kartę debetową? Moja debetówka podpięta jest pod oba rachunki (pln i euro) i ściąga z rachunku, na którym jest dana waluta. 

 

Widzę też się kusisz na "ewidziję", 3 slotowego behemota ale 2 wentylatorowego.  :menda:

Link to post
Share on other sites
RayTracing ma tak wyglądać to ja chyba podziękuję

 

Masz rację, kto potrzebuje tak naturalnie wyglądającego oświetlenia a grach wideo. Radzę zmienić na 5700 XT póki 2060 coś jeszcze warta. 

 

Najlepiej grać bez oświetlania wtedy wszystko widać. I można grać na GTX 650 1GB. 

 

A najnowszy TR wygląda jak stare dobra LBA z 96r. Tego właśnie chcemy a nie durnego śledzenia promieni. 

 

nolightdvjkx.jpg

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

 

Dobra decyzja? wychodzi 2670zl w przeliczeniu

Opcja całkiem niezła. A jakbyśmy chcieli kupic w Polsce nie doliczy nam podatku 23%, jak np przy zakupach z amazon. W niemczech jest 19.

 

Pawelox01 widziałem we wczesniejszych wątkach ze gigabyte zamowiłeś w x-kom. Na kiedy masz planowaną dostawę ??

Edytowane przez camilio
Link to post
Share on other sites

Opcja całkiem niezła. A jakbyśmy chcieli kupic w Polsce nie doliczy nam podatku 23%, jak np przy zakupach z amazon. W niemczech jest 19.

 

Pawelox01 widziałem we wczesniejszych wątkach ze gigabyte zamowiłeś w x-kom. Na kiedy masz planowaną dostawę ??

X-kom dzisiaj mi napisał, że mają dostawę w poniedziałek ale tylko 16 szt. gaming oc i będą wysyłać chronologicznie. Przed chwilą wysłałem im maila aby anulowali moje zamówienie i przelali pieniadze z powrotem na konto z którego była płatność. 

 

Na EVGA są 3 czy 4 lata gwary?

Link to post
Share on other sites

X-kom dzisiaj mi napisał, że mają dostawę w poniedziałek ale tylko 16 szt. gaming oc i będą wysyłać chronologicznie. Przed chwilą wysłałem im maila aby anulowali moje zamówienie i przelali pieniadze z powrotem na konto z którego była płatność. 

 

Na EVGA są 3 czy 4 lata gwary?

 

Bodaj 3, tak jak u ASUSa i MSI. Ale u EVGI (2+1? chyba) przechodzi ona na nowego właściciela (który kupi od ciebie kartę) z tego co się orientuję.

GB 4 lata (3+1)

Zotac 5 lat (2+3), gwara nie przechodzi na 2 właściciela (rejestracja produktu) i wysyłka do Makao (oj wyjdzie)

Link to post
Share on other sites

1m99Y1f.jpg

 

A jaką metodą powinienem tu zapłacić żeby wyszło dla mnie najkorzystniej? Idę do kantoru, wymieniam pln na eur i wpłacam do banku i wtedy opłacam na stronie?

Revolut + saldo w Euro + karta wirtualna.

 

@Revenant Ofc że EVGA, to nawet nie ma co gadać. Moderator @Rafał jest od niedawna posiadaczem 2080 WTF3 (bardzo szczęśliwy z tego co wywnioskowałem).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...