Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

W dniu 12.07.2022 o 16:00, mabrothrax napisał:

ASO to ASO

Fakt to złodzieje są

1 godzinę temu, Kapitan Jawor napisał:

Po tym jak nike, nie uznało mi reklamacji zepsutych airmaxów (pseudoekspert, który nawet nie potrafił podpisać się z imienia i nazwiska, tylko pseudonimem, twierdził, że buty, zepsuły się z mojej winy (zaczął pękać amortyzator? [nie znam fachowej nazwy tego przeźroczystego czegoś pod napisem airmax)], firma ta, trafiła na moją czarną listę. Być może, ktoś z Was, uzna to za dziecinne, no ale się wkurzyłem i to srogo. Buty oczywiście były zakupione w sklepie nike, a nie na jakimś targowisku.

Mi w protokole reklamacji napisali że za dużo biegam w butach do biegania i dlatego się zrobiły dziury, był poruszony też temat źle dobranych skarpet. Spoko nike... W związku z tym nie mogą uznać reklamacji. Tam gwarancja jest tylko na papierze.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

Wyczerpałeś limit kilometrów, no i te źle dobrane skarpety to już w ogóle utrata gwarancji. :->

 

Dobre "adidasy" to przestali robić w latach 90-tych, jak się obcięli, że za długo ktoś ich używa. 6 m-cy max i masz to wywalić do kosza.

 

Do dziś mam gdzieś adiki skórzane, tak samo reeboki, które robią mi za robocze i nie rozleciały się po dziś dzień.

"markowe" sportowe buty przestałem kupować po tym jak jako jeszcze studenciak za ciężko zaoszczędzony hajs kupiłem sobie Pumki za bagatela wtedy dla mnie coś koło. 400zł i rozleciały się po 3 miesiącach.

 

Biegówki kupuję w Decathlonie, jak się rozlecą po roku to przynajmniej wiem, że nie wydałem za to miliona monet.

 

Radyjko przenośne sobie moja kobieta zażyczyła.

 

ycb1egI.png

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 6
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.07.2022 o 10:35, wrobel_krk napisał:

Ściereczka Apple za 120zł:)

Jak znajdziesz chwilę to napisz jak się spisuje monitor...

Nie oceniaj ściereczki, dopóki jej nie widziałeś. :P Bardziej serio - są naprawdę dobre, szczególnie do błyszczących, delikatnych tworzyw, które rysują się od patrzenia. Co nie zmienia, że cena dalej nie jest zbyt rozsądna. Ale dla kontrastu mogę dodać, że do celów innych korzystam z najtańszych chińskich ściereczek, które jako jedyne nie elektryzują mi powierzchni, które są do tego skłonne, a jednocześnie wycierają syf (producent to chyba massa).

 

Miałem nawet coś napisać, jak dodawałem, ale uznałem, że nie będę po dniu używania. Nie wiem w sumie, co byś chciał wiedzieć.
Może ograniczę się do zapewne najbardziej istotnych kwestii.
Tl;dr:
fringing/obwódki – są,
wentylatory – tak,
plazmowa czerń – poniekąd,
pixel refreshery itp. - też.
Czy którekolwiek jest wielkim problemem? Niekoniecznie.


Trochę więcej:

 

Najczęściej poruszana kwestia, czyli fringing – jest, ze względu na to jaki jest układ pikseli. Z przeciętnej odległości prawie niewidoczny.
Czarny tekst na bieli jest co najmniej tak samo wyraźny, jak na poprzednim monitorze (aw3418dw) i większości ipsów rgb, a czasami wydaje się nawet wyraźniejszy (co jest zapewne kwestią błyszczącej, a nie matowej, powłoki i kontrastu). Na szarym tle jest zazwyczaj równie ok. Widać to trochę, kiedy tło jest kompletnie ciemne, a tekst jasny (w części ciemnych gui, gdzie tło jest ciemnoszare, a tekst jasnoszary, także praktycznie niewidoczne). Co ciekawe, zdecydowanie łatwiej jest to zobaczyć przy większej czcionce. Najbardziej jest to widoczne przy ciemnych tłach – np. logo Google’a przy trybie ciemnym (to na homepage’u, nie w wynikach) – tutaj dosyć łatwo to zauważyć, ale objawia się to raczej delikatnym rozmyciem, niż kolorową obwódką (jakby ktoś nałożył jakieś dodatkowe wygładzanie). Jedyne przypadki, w których można na to zwrócić uwagę to długie, proste, kontrastujące krawędzie. Jeśli natomiast będziesz szukał tego 10 cm od monitora, to będziesz widział fringing, ale będziesz też wtedy widział pojedyncze piksele.
W dalszym ciągu lepiej byłoby oczywiście, żeby to było standardowe rgb, ale imo ten problem jest zdecydowanie przesadzony na forach. Od razu dodam też, że ja dość mocno zwracam uwagę na takie rzeczy i byłem mocno sceptyczny w stosunku do monitora, i obstawiałem, że skończy się odesłaniem po chwili korzystania, ale jest w porządku, a obok mam „standardowy” monitor, więc powinienem tym mocniej zwracać na to uwagę.

 

Kwestia kolejna, czyli wentylatory. Znajdują się w środku jak najbardziej. Mam raczej cichy komputer (zresztą m.in. w tym celu całkowicie wywaliłem jakiś czas temu hdd). Na co dzień (a więc sdr) działają (chyba) cały czas, ale są – właśnie – na tyle ciche, że nie jestem w stanie stwierdzić, dopóki nie położę dłoni nad monitorem, żeby sprawdzić, czy przepływa powietrze. Natomiast wydaje mi się, że się nie wyłączają wcale. Jeśli długo będziesz korzystał z czegoś białego na większości powierzchni panelu, to stają się trochę głośniejsze – na tyle, żeby ok. dorównały pecetowi w idle’u. Po używaniu rzeczy, w których działa hdr (trochę filmów na yt, jakieś gry, ok. 2h łącznie) o dziwo było niewiele głośniej (przy zdecydowanie głośniejszym pececie w przypadku gier). Ogólnie poziom jest poniżej peceta, czasami dorównuje. W każdym razie dalej jestem w stanie usłyszeć piszczenie swojej klawiatury, które jest dość ciche (tak, jestem osobą, która słyszy klawiaturę, router, wszystkie ładowarki etc.), więc raczej nie jest najgorzej. Jednakże dodam od razu, że mam już rewizję z nowszym softwarem, a z pierwszą wersją było sporo problemów, więc może zostało to po prostu zmienione, bo widziałem całkiem sporo narzekania na wentyle (choć część osób mogła tak pisać ot dla zasady, bo monitor z wentylami). Gdybyś zamawiał nawet teraz, to raczej dostaniesz nowy soft, chyba że trafiłbyś na jakąś pozwrotową sztukę.
Teoretycznie lepiej, gdyby nie było. Z drugiej oledy nie lubią zbyt wysokiej temperatury, a na dodatek gsync sam w sobie się grzeje.
W każdym razie nie jest to raczej za duży problem, dopóki nie trafi się na sztukę z uszkodzonym wentylem/softem, który wyje/głośno terkocze.

 

Przechodząc do powłoki/czerni/panelu. W mocno oświetlonym pomieszczeniu czerń najłatwiej opisać jako (lekko) plazmową. Jest jaśniejsza niż powinna (ciemnoszara) i lekko purpurowa. Jeśli masz za dnia mocno doświetlone pomieszczenie (i przede wszystkim wtedy), to będziesz widział, że nie jest to idealna czerń. Przy sztucznym oświetleniu jest lepiej – przy mocnym dalej trochę widoczne, przy średnim już nie za bardzo. Przy lekkim i kompletnej ciemności jest oczywiście idealnie. W każdym z przypadków czerń jest bardziej czarna niż na ipsach. Nie ma oczywiście ips glow, a czerń jest, tak czy inaczej, niepodświetlona, więc wygląda to lepiej. W najjaśniejszych warunkach natomiast zbliża się do nich dość widocznie.

 

Jako dodatek mogę poruszyć samą powłokę, która jest, moim zdaniem, naprawdę dobra. Ekran jest prawie całkiem błyszczący, jednakże powłoka ar jest bardzo skuteczna, bo odbicia (nawet kiedy jest dość jasno) denerwują mnie mniej niż na matowych ekranach.

Pixel refresher/pixel shifting też są. Refresher jest mało inwazyjny. Domyślnie co prawda pokazuje powiadomienie, że musisz go zrobić, co 4 godziny, ale da się to wyłączyć i wtedy robi się automatycznie po wyłączeniu moniotra, ale nie później niż chyba 20h, więc realnie jest wykonywany, jak odejdziesz od peceta i nie zwracasz wcale uwagi. Monitor po skończonym odświeżeniu się zawsze wyłącza, także jeśli robisz to manualnie (albo z powiadomienia) to musisz pamiętać o włączeniu, bo inaczej czekasz w nieskończoność. Sam proces trwa z 5, może 7, minut. Jest jeszcze odświeżacz panelu i zajmuje on ok. godzinę, ale wykonuje się go raz na 1500h. Pixel shifting jest i - jeśli cokolwiek, to właśnie on - może być denerwujący. Przy dynamicznej zawartości (filmy/gry) nie sposób zauważyć. Natomiast przy przeglądaniu internetu/pisaniu itp. można zauważyć przeskok. Jako że jest to monitor, a nie telewizor, nie jest to aż tak widoczne (piksele są mniejsze), ale to już zależy od osoby. Kilka razy na godzinę obraz zmienia położenie w każdym razie.

 

O reszcie rzeczy (kolory/opóźnienia/hdr itp.) raczej nie ma za bardzo sensu pisać i powielać informacji – odsyłam do bardziej profesjonalnych recenzji na przyzwoitych portalach – tftcentral, pcmonitors, czy do Vincenta.


Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej/coś konkretnego - możesz napisać, to postaram się odpowiedzieć.
 

 

W dniu 13.07.2022 o 23:07, Kapitan Jawor napisał:

Po tym jak nike, nie uznało mi reklamacji...

A ja, dla odmiany, z reklamacjami w nike mam dosyć dobre doświadczenia. Zawsze zwrot pieniędzy/wymiana bez większego bredzenia. Raz miałem buty, na których, po prawie dwóch latach, zrobiły się przebarwienia. Zapewne barwnik zaczął odpadać w zgięciach. Wyglądało tak, jakbym je po prostu poplamił. Napisałem do nich, kazali od razu zwrócić do recyklingu i po paru dniach zwrócili pieniądze. Inną sztukę po prostu wymienili.

 

 

12 godzin temu, raiders napisał:

[...] ten temat to miał na celu...

 

11 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Miał na celu pokazanie, że coś udało się kupić w dobrej / lepszej cenie...


Takie było prawdziwe założenie tematu, wystarczy spojrzeć na pierwszy post:

W dniu 11.12.2010 o 23:27, Igoruss napisał:

[...]
Więc jeśli ostatnio kupiliście coś do swoich komputerów (lub niekoniecznie) to możecie się tym pochwalić i podzielić wrażeniami. Najlepiej jakbyście dawali link do strony z przedmiotem...

 

Edytowane przez Biskit
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Konsole masterrace

20220715_161925.jpg

 

Szukam kolegów na PlayStation jeśli lubisz dobrą zabawę we dwoje lub w więcej osób to zostaw coś po sobie

 

Ps. Da radę dorwać gdzieś taniej ps plus premium niż te 480zl (nie licząc Turcji chce mieć na głównym koncie wszystko)

Edytowane przez Kubuś73
  • Lubię to 4
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Kubuś73 napisał:

 

Ps. Da radę dorwać gdzieś taniej ps plus premium niż te 480zl (nie licząc Turcji chce mieć na głównym koncie wszystko)

Nie ma innej opcji po za kombinowaniem  np z Turcją , obecnie jedyna opcja to zakup  za 480zl ,ale podstawowe pytanie czy warto ... imho  nie .

ewentualnie zabawa  w tańszych kart PSN  np z eneba za 89zl o wartości 100zl

 

Link to post
Share on other sites

Ja im dam słodziaka jak za 3 miesiące będę musiał tylko ja z nim wychodzić bo się im znudził.
Dostaną szkolenie że dla mnie pieseł to jak członek rodziny. A może i nawet ma większe prawa.
Co poradzić lubię psy. Więc będzie wojna, chcieli mają dbać.

  • Lubię to 3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...