Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem szybkości DHL.

Przesyłka nadana 06.05. dziś została dostarczona  :D. I nie z innego województwa, a z Singapuru :o, a po drodze była jeszcze odprawa celna. W sumie 2 dni. Szacun.

Jednak świat się straszne skurczył  ^^

 

Z jakieś 3 lata temu zamawiałem z Japonii słuchawki, paczka po 2 dniach w Polsce, a na celnym tydzień xD

Link to post
Share on other sites

 

 

Przesyłka nadana 06.05. dziś została dostarczona :D. I nie z innego województwa, a z Singapuru :o, a po drodze była jeszcze odprawa celna. W sumie 2 dni.

Creationwatches, zamówienie 21.12, nadanie 24.12, odbiór 27.12. Można? Można :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdziwiłbyś się. 

Nic do dziwienia bo ma kolega rację. Pod względem cena/wydajność ten zestaw to tragedia, ale za to pod względem wyglądu - "bajka". Sam myślę nad tym przedrożonym i przereklamowanym H210, tyle że w wersji białej, doskonale zdając sobie sprawe, że królową pod względem temperatur to ta obudowa nie jest. 

 

A ostatnio kupione: mario-kart-8-deluxe-switch-cover.jpg

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
królową pod względem temperatur to ta obudowa nie jest

 

Zapewne, ja jednak jestem zaskoczony na plus. GPU w grach (BFV) nie przekracza 65 przy lekko przyblokowanym dolnym wlocie przez PSU, CPU podobnie (w cine dochodzi do 73-74), a chłodzony jest raczej średnim Prism'em. W budzie dodatkowo na wlocie są 2 mistrale (tymczasowo), więc też nic spektakularnego, a profile wentylatorów wszędzie ustawione są dość ostrożnie, gdzie cisza jest priorytetem (pulpit/internet obroty 800-900 i jest mega cicho).

 

Mając w pamięci możliwość zamontowania największego chłodzenia od Noctua czy be quiet czy 280 mm AIO, temperatury byłyby drastycznie niższe.

 

 

 

Sam myślę nad tym przedrożonym i przereklamowanym H210

 

W tym rozmiarze przy cenie 340 pln, chętnie dowiem się jakie są alternatywy - bez szydery. Np Meshify mini jest 6 cm wyższa i 4 dłuższa (i 100 pln droższa). Niby niewiele ale to juz jest inny klamot. Phanteks enthoo itx ze szkłem niedostępny wszędzie. Nie powiedziałbym, że jest to przereklamowana buda, wcześniej budowałem w Phantksie Enthoo Evolv TG i wiadomo - nie jest to alu, ale w środku rozwiązana jest równie dobrze jak nie lepiej.

 

 

Nie jest pierwszym i ostatnim na tym forum który płaci więcej za wygląd zamiast za wydajnośc.

 

Nie ukrywam, wygląd był istotny, ale za każdym wyborem jest jeszcze drugie dno. Buda miała być rozsadnie najmniejsza z możliwych (przy zachowaniu elementarnej funkcjonalności), co determinuje płyte itx. Zamiast b450, musiała być x570 bo docelowo bedzie siedział 4700x/4800x, więc pozostaje niewielki wybór w tej samej cenie. Pamięci chciałem optymalnie dobrane pod ryzen'a bez dłubania/OC więc 3600 CL 16, tu można było urwać 150 pln około bez RGB. Zasilacz kompletny overkill, ale nie o estetyke chodziło. Jest pasywny do 440 W, a dodatkowo niemal nowy, z forum wzięty w dobrej cenie. Grafika rozsądnie do 1080 High/Ultra 60 fps nic więcej nie trzbeba obecnie. Na wentylach na front sie odkułem... poszły mistrale za 19 pln zamiast silent wings ;)

 

No i tak 1600AF plus b450 plus RAM 3200 zasilacz za 250 i 2070 Super byłoby taniej i lepiej.

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites
taniej i lepiej.

 

Mój PC też nie ma większego sensu, spokojnie zmieściłbym znacznie wydajniesze części w ten budżet.

 

JapBIq7.jpg

 

Brakuje paru części, drugi SSD, zapomniałem o chłodzeniu, wentylatorach i pewnie o czymś jeszcze. Nie mogę znaleźć swojej płyty w X-KOM. 

Edytowane przez dodo
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Przyjemna kolorystyka tego zegarka :)

Dzięki, to edycja okolicznościowa, kolorystyką nawiązująca do Bielika afrykańskiego.

Stąd na pasku jego podobizna.

Rwsvnmq.jpg

 

@up, dasz namiar ? :D

https://www.chrono24.pl/all/limited-edition-casio-g-shock-wildlife-promising-collaboration-limited-models-brown-resin-band-watch-grb100wlp-7a-gr-b100wlp-7a--id12056239.htm :)

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mój PC też nie ma większego sensu, spokojnie zmieściłbym znacznie wydajniesze części w ten budżet.
 SSD zmień z tego SX6000 pro, nawet jak na gry, to w tej cenie coś lepszego kupisz obecnie, karta i CPU trochę drogie jak na wydajność, ale ujdzie. 
Link to post
Share on other sites

1. Jedna z dwóch kart graficznych rozebrana do badań:
 


 
  • TERMO-PADY DLA PAMIĘCI: 
5,0cm długość + 1,5cm szerokość + grubość 1,0mm
5,0cm długość + 1,5cm szerokość + grubość 1,0mm
1,2cm długość + 1,5cm szerokość + grubość 1,0mm
1,2cm długość + 1,5cm szerokość + grubość 1,0mm
 
  • TERMO-PAD DLA SEKCJI: 
6,5cm długość + 1,6cm szerokość + grubość 1,5mm

 

  • ROZMIAR WENTYLATORÓW:
39mm rozstaw śrub + 95mm średnica wentylatora (2x sztuki / komplet)

 

 

 

2. Chłodzenie i grafika już prawie umyte, jutro przyjdzie alkohol izopropylowy to dokładniej płytkę pcb karty oczyszczę
 
ga86OHc.jpg



 
3. termosy i pasta już od angeliki.pl przyszły:
 
XfIqMT8.jpg
 
 
 
 
4. I TERAZ CZEKANIE TRZY BITE MIECHY aż ALIEXPRESS ŁASKAWIE WYŚLE WENTYLATORY, BO "KORDŻONA WAJRUS BLA BLA BLA", ŻEBYM MÓGŁ WYSTAWIĆ PO LUDZKU (po konserwacji) TAKIE DWIE GRAFIKI NA PORTALE AUKCYJNE ...
 
tOcvm87.png

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...