Skocz do zawartości

kokosnh

Moderator
 • Liczba zawartości

  12428
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3870 Doskonały

O kokosnh

 • Tytuł
  Maniak

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  24404

Ostatnie wizyty

136167294 wyświetleń profilu
 1. o ten, co miał problemy z retencją danych i wyszła aktualizacja firmware od samsunga, co po prostu nadpisywała ciągle stare pliki ponownie na SSD niby pomogło, ale kosztem żywotności oczywiście. Watro sprawdzać co jakiś czas ile te modele mają cykli P/E nabite, żeby się nie przejechać. Optymalizacja w windzie to głównie TRIM, choć szczegółów nie znam.
 2. seria MX500 zaczyna się od 250GB pojemności Tak samo zresztą jak Samsungi 860 evo i 870 evo, minimum 250GB. Modele małej pojemności mają gorsze osiągi i niższa żywotność, a różnica w cenie dla producenta jest niewielka w porównaniu do 250GB modelu, dlatego "lepsze" SSD występują zwykle w bardziej pojemnych wersjach.
 3. OK, znikają, co robisz aby się pojawiły? Wstaw screen z wszystkimi parametrami SMART z CDI obu dysków. Daj screen-a z zarządzania dyskami (tak aby wszystko tam było) strzelając w ciemno ustaw hot swap w bios/uefi i zobacz jak się zachowa.
 4. Ostrożnie z takim sprawdzaniem. Brat miał GTX 560TI co prawdopodobnie dał napięcie po HDMI, spaliła kilka portów HDMI i kabli HDMI w sprzętach do których była podpięta. Na szczęście wygląda że karta spaliła się, zanim ja ją testowałem u siebie, bo mój monitor przeżył. A to że HDMI były spalone, jak i kable popalone, to brat się dowiedział jak podłączył moją starą kartę GTX 570 i się zorientował, że HDMI nie działały w sprzętach do których stara GTX 560Ti była podpięta, a w niektórych wymiana kabla HDMI na nowy naprawiła problem.
 5. Co to za laptop? Przy PCi-e 2.0 x4 prawdopodobnie nie zauważymy dużych różnic, a jeśli jakieś będą, to mogą wynikać z zastosowania PCI-e 2.0 https://www.kitguru.net/components/ssd-drives/simon-crisp/pny-xlr8-cs3030-1tb-ssd-review/6/ dopiero co była promka na SN750 1TB, ale już po https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-wd-black-sn750-nvme-m2-1-tb-11359-euro-niemiecki-amazon-cena-z-polskim-vat-i-dostawa-392478 Co do NAND YMTC , to się nie wypowiem jak jakościowo, jawnie bardzo mało SSD używa ich NAND.
 6. kontroler: E12S NAND: prawdopodobnie 64l 3D TLC od YMTC (nie znalazłem co dokładnie D2105N P05NVJ3 oznaczają niestety, musze poszukać ) EDIT: poszły maile do YMTC i PNY z zapytaniem. DRAM : 256MB DDR3L Puść jakieś benchmarki CDM, as ssd, atto itp, aby porównać wyniki.
 7. mój antywirus nie krzyczy, ale nigdy nie wiesz co tam jest (zawsze mogą podmienić pliki na coś)
 8. Zainicjowanie dysku, to tworzenie tablicy partycji MBR/GPT ( oczywiście wiąże się to z utratą danych, choć da się je jeszcze odzyskać ) Formatowanie to tworzenie partycji w konkretnym systemie plików np NTFS o konkretnym rozmiarze i wielkości sektorów ( oczywiście wiąże się to z utratą danych, choć da się je jeszcze odzyskać, o ile użyto szybkiego formatowania ). Nadanie litery to tak naprawdę tworzenie punktu montowania danej partycji w systemie operacyjnym. Może być jako litera, może jako folder itp.
 9. Jak na usb 2.0 działa, to może wskazywać na problemy z komunikacja po usb 3.0, czyli uszkodzony, lub słabej jakości kabel, albo coś z adapterem którego używasz. Co do za PC/ laptop, jak PC to jaka płyta główna i których portów używasz ( nie używa się portów z przodu obudowy )
 10. Da, są programy do odczytu parametrów SSD, ale nie powiem czy są 100% bezpieczne, jak to zwykle bywa z pobieraniem programów z Internetu.
 11. kokosnh

  Co ostatnio kupiliście?

  Jakieś namiary na sklep, sprzedają wysyłkowo? Chciałem właśnie kupić te stare emaliowane garnki z wywiniętą krawędzią, ale nie mogę znaleźć nic w dobrej cenie.
 12. Wolę CS3030 i A80 od A2000, bo A2000 jednak nie jest na topowym kontrolerze SM na PCI-e 3.0 Podstawowa dość bezpieczna zasada przy SSD to branie pod uwagę tylko konstrukcje na topowych kontrolerach zaufanych firm produkujących kontrolery. Co do CS3030 vs A80 to głównie cena vs gwarancja, bo to są standardowe konstrukcje Phisona na E12S, no chyba że coś kombinowali i o tym nie wiem. Jeśli by była jakaś promka na SN750 tak że by był w podobnej cenie, to jego też można brać. Samsungi 970 evo i 970 evo plus zawsze są dość bezpiecznym wyborem, ale raczej regularne ceny są dość wysoki
 13. w przypadku obu SSD CS3030 i P34A80 była zmiana do E12S i zmniejszenie DRAM (nie pamiętam dokładnie, chyba od 1/2 do 1/4 zależnie od pojemności) O ile E12S to to samo co E12 tylko mniejszy pakiet, to zmiana pojemności DRAM mogła mieć wpływ na wydajność, choć nikt o tym nie pisał przez ponad rok, więc najwyraźniej nie miała żadnego znaczącego wpływu. Zmiana konstrukcji w tych modelach była podyktowana głównie przejściem do formatu jednostronnego w 1TB i 2TB modelach. Nie powiem natomiast jak sprawa z NAND w obu modelach, nie powiem czy tu coś grzebali, bo nie pamiętam. Pierwsze wzm
 14. hmm dziwaczna płyta, praktycznie niespotykane rozwiązane w cywilnych płytach z złączem M.2 zasilanym liniami PCI-e bezpośrednio z CPU przez przełącznik PCIe, Przełącznik jest przed PCIE_X16_1 i później sygnał jest rozdzielany w razie konieczności na 8 linii PCIe do PCIE_X16_1 i równo po 4 linie PCIe równocześnie do PCIE_X16_2 i M.2_2, a pierwsze złącze M.2_1 leci z chipsetu, współdzieląc ścieżki z dwoma złączami SATA (ale można ograniczyć prędkość do PCI-e x2 i wtedy SATA 5 i 6 są dostępne). Zanotowano że są takie potworki w cywilnych płytach, jak brakuje linii PCIe ktoś miał wenę, a
×
×
 • Dodaj nową pozycję...