Skocz do zawartości

kokosnh

Moderator
 • Liczba zawartości

  13182
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4155 Doskonały

O kokosnh

 • Tytuł
  Maniak

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  24404

Ostatnie wizyty

136176499 wyświetleń profilu
 1. sam mam to samo na dwóch CS3140, na pozostałych brak takiego zachowania (np mój intel optane 905p ma ten parametr, ale jest on na 0, tak samo moje plextory) Ps. uśpienia też się wliczają jako włączenie i tez mi przybywa +1 po każdym... Nie wiem co tam płyta wysyła podczas startu, ale niektóre SSD zliczają to jako błąd.
 2. no tak jak mówiłem, pamiętaj że w CDI masz RAW w HEX, 119 HEX = 281 DEC które widzisz w disk sentinel , to są błędy NVMe, bo podczas startu płyta wysyła komunikaty niebędące w protokole NVMe, więc SSD notują to jako błąd i każdy restart PC, dodaje 1 DEC do tego parametru. Dość powszechne zjawisko... https://superuser.com/questions/1789164/increasing-number-of-error-log-entries-on-a-nvme-ssd Zobacz co to za błędy i będziemy cos więcej wiedzieć.
 3. TBW zmienia się zależnie od modelu i pojemności ( więc każda pojemność ma inną ). TBW jest wartością która gwarantuje producent że nie będzie problemu z NAND w tym przedziale, nie oznacza że jak przekroczysz to zaraz będą błędy ( zwykle SSD TLC wytrzymują do 3 razy więcej ). Jeśli chodzi o resztę to tak. Co do wartości TBW, to jak ci RAW urośnie do 1 w 05 to sobie pomożysz zaokrągloną sumę zapisów hosta przez 100 i będziesz mieć TBW
 4. Chodzi o to, że w firmwear SSD na 100% jest wpisany limit TBW, jedynie producent nie uwzględnia tego przy gwarancji ( jest obojętne czy mieścisz się w TBW czy nie )
 5. nie, to są osobne parametry, niezależne od siebie 05 zależy od proporcji ID 07 "Zapisane Jednostki (512 B)" do TBW. Czyli po prostu suma zapisów hosta do TBW. tylko w parametrze 05 będą rosnąc jednostki w %, jak tam się pokaże w RAW 1, to stan życia spadnie do 99%. Co do gwarancji, najwyraźniej nie ma limitu TBW dla zapisu na tych SSD, czyli dobrze dla ciebie. Znaczy limit jest, bo jest na 100% zapisany w FW, ale oni nie uwzględniają tego przy gwarancji.
 6. 0f, może występować po prostu od startu PC, to są zwykle błędy PCIe / NVMe. Dość częste na AMD, choć nie ograniczone tylko do nich. Spróbuj zrestartować i zobacz czy się powiększy o jeden (pamiętaj że RAW masz w HEX podany)
 7. jak coś to red plus, red-y są na SMR... Oraz tak, dane na dyskach zewnętrznych trzeba zawsze traktować jak ulotne, czyli co najwyżej jest tam kopia danych do przeniesienia. jak cos to X9, jest na TLC w odróżnieniu od pozostałych, za 840zł kupisz teraz 4TB wersję. Edit: jednak X9 pro masz dopiero na TLC, zwykła X9 jest na QLC
 8. Tak chodzi o ten parametr o przestrzeni rezerwowej. Tam niby są % podane, ale tam jest dosłownie 100 tych bloków rezerwowych. Na start masz 100, jak się nic z NAND nie dzieje, to przez całe życie będzie tam 100. Jak coś się stanie z NAND, i zaczną padać bloki to ta wartość będzie malec, bo kontroler będzie mapować uszkodzone bloki na te zapasowe ( jak spadnie poniżej 50 to windows i płyta powinni dać ostrzeżenie Smart że dane są zagrożone i aby zrobić backup ).
 9. Jak coś, to już kup sobie coś na USB A lub C, unikaj USB typ B. Co do tych adat, to nie wiem co siedzi w środku, ale po komentarzach wnioskuję że padają od samego leżenia na półce przynajmniej te bardziej pojemne. Dyski zewnętrzne 2.5" HDD to takie bagno, że staram się trzymać z daleka, bo informacji jak coś jest zbudowane, czy jaki HDD w środku praktycznie nigdzie nie ma.
 10. Gość chce coś zasilanego z USB. I tak jak powiedziałem, i sam wspominasz, niestety wszystkie pojemne zasilane z USB ( czyli 2.5") to SMR. Trudno coś polecić...
 11. Odpal liveCD z Ubuntu, i skopiuj dane z HDD na inny nośnik, pewnie korupcja MBR-a, Ubuntu sobie poradzi bez zapisywania czegokolwiek na HDD. ( Ma to znaczenie gdyby to jednak coś innego i by trzeba dane odzyskiwać ). Później już pod windowsem możesz to powtórzyć w drugą stronę.
 12. problem z pojemnymi HDD 2.5" jest taki, że wszystko na SMR jest... A zasilane z USB, to tylko HDD 2.5". Do tego 4TB ciężko o coś od mniejszych producentów, a WD, tośka dają zespolone kontrolery USB na PCB HDD, zamiast osobnych, trudność w odzyskaniu danych. Jak długo to ma stać bez zasilania? niby jak? o HDD mówimy, zależnie którą stroną uderzy, może mu się nic nie stać, lub się uszkodzi. Przy HDD bardziej się liczy szczęście, jeśli o przeżywalność chodzi.
 13. Kto poleca NM620 i NM710? NM620 ma dużo zwrotów i kilka wersji sprzętowych ( wątpię abyś tam dostał tą na 176l TLC microna ). NM710 to znowu maxio MAP1602A + 128l TLC YMTC Wysłane z mojego ASUS_AI2202 przy użyciu Tapatalka
 14. nie mam żadnego info co do NAND w PX700 (kontrolor po FW poznałem), ale patrząc na benchmarki, stawiam na 232l TLC YMTC, bo musisz mieć jakiś NAND 2400MT/s aby osiągnąć takie wyniki jak PX700 (odczyt 7400 MB/s, zapis 6500 MB/s). a z MAP1602 zwykle łączą właśnie 232l TLC YMTC (ale powtarzam, to tylko strzał, patrząc na benchmarki). nie pomyliłem się w jednostkach, ta wersja spada do 500 MBps, lub 500 MB/s (używam zamiennie, znaczą to samo) niby rzeczywiście brak info o TLC w SPEC, i można podejrzewać że chcą zrobić, to co widzimy przy adata , ale podali w spec zapis i odc
 15. Widziałem ADATA legend 800 2TB na Innogrit IG5220 + 128l TLC YMTC, więc możliwe że jego wersja jest OK (w tej wersji zapis spada do 500MBps), ale niestety w 1TB lecą obecnie na silicon motion SM2267XT + 144l QLC intel-a.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...