Skocz do zawartości

kokosnh

Moderator
 • Liczba zawartości

  12800
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4014 Doskonały

O kokosnh

 • Tytuł
  Maniak

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  24404

Ostatnie wizyty

136170629 wyświetleń profilu
 1. No to niestety tylko sprzętowy na to pozwoli (ale nie wiem czy tu nawet wszystko będzie obsługiwane, bo też nie wygląda na czysto hardware RAID, w spec jest Windows® and macOS®). Bezpieczniejszy będzie, bo zostawiasz sprawdzanie poprawności danych windowsowi, a nie czemukolwiek co jest w tej zatoce. A działa inaczej, bo np jak odepniesz jeden, to nie masz dostępu do danych (musisz rozwalić mirror z zarządzania dyskami, aby mieć dostęp do danych).
 2. To co miałem na myśli jest na USB C IB-RD3621-C31 ( USB w jakiejś formie na 100% masz ). NAS, to upraszczając sieciowy dysk.
 3. Nie testowałem, wiec nie powiem na 100% ale według mojej wiedzy pod windowsem powinny być rozpoznawane jako dyski dynamiczne, nie jestem jednak pewien czy będziesz miał dostęp do danych tak od kopa. Masz sprzęt wiec możesz przetestować sam jak to działa na innym PC z windowsem. Przetestuj i napisz, bo sam jestem ciekawy. Ten windowsowy mirror nie zachowuje się jak prawdziwy RAID 1, dlatego niestety nie udzielę ci odpowiedzi ( bo nie korzystałem z tego przy zewnętrznych zatokach ).
 4. To raczej 2 x HDD 4TB w RAID1 w obudowie. Kolega temat niżej ma fajną na USB C za około 400zł. Do tego kupujesz 2 x iron wolf 4TB i gotowe. Około 1400 zł za wszystko. Choć w tym budżecie trochę dołożysz i już NAS-a możesz mieć.
 5. patrząc na to co tu jest, to ja bym wolał dać je w tryb "single" i sam RAID 1 zrobić z poziomu zarządzania dyskami w Windowsie. Moim zdaniem bezpieczniej, choć nie wiem jak z wydajnością, względem RAID 1 na obudowie. Warto zrobić benchmark w tych 2 koncepcjach. I jeśli nie ma strat wydajności, to bym ustawił na single i wtedy to windows będzie odpowiadać za to, aby na obu było to samo. Swoją drogą ciekawe że dostajesz SMART nawet w RAID 1 (wiele tanich wynalazków nie przesyła SMART). Więc tu bardzo fajna ta obudowa że przesyła smart. Co do interpretacji, to za dużo tego trochę. Są pora
 6. Masz coś wpięte w PCIEX4 ? Jak nie, to nie ma znaczenia...
 7. Ad1 są zdrowe. Ad2 zazwyczaj nie ma takiej możliwości, bo kontroler nie przesyła SMART do PC ( jak wejdziesz obecnie w crystaldiskinfo to pewnie brak atrybutów SMART i widziany jest tylko jeden dysk ).
 8. mniej więcej tak (pewnie jeszcze musisz zainicjować, przed zrobieniem partycji, system sam ci podpowie, wyskoczy powiadomienie). Masz jakąś instrukcje do tej kieszeni, jak ją odpalać. Tam jest jeszcze przycisk OK obok tych dip switchy (pewnie musisz go wcisnąć, aby potwierdzić zmianę, choć tylko zgaduję, bo nie znalazłem instrukcji na stronie producenta)
 9. Ale nie powiesz jaki model tej płyty? Na system nie ma sensu robić RAID 0 (już bym wolał mieć bezpośrednio pod CPU podpięty SSD). Chcesz to robić z poziomu płyty?
 10. ad1) jest OK (jeden dysk ma prawie 100 Godzin przepracowanych, rozumiem że to już u ciebie pracował ) ad2) obudowa i tak usunie wszystko co jest na tych dyskach, więc dopiero jak podłączysz po USB inicjujesz i robisz partycje.
 11. https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_z390-aorus-master_1001_190219_e.pdf W lepszej jakości
 12. Pierwsze pytanie to na jakim sprzęcie i w jaki port włożone. Na tym Z97 GAMING 5 co masz w sygnaturze, to wyciągniesz na M.2 ledwo 10Gbps Co do samych prędkości, to proponuje poczytać jak działa RAID 0 przy SSD NVMe. Zazwyczaj nawet jeśli w benchmarkach wygląda lepiej, to w rzeczywistości przy małych próbkach, często jest tak samo, lub minimalnie gorzej. Co do prędkości wczytywania gier, różnice powinny być w granicy błędu pomiarowego.
 13. Jeśli to prawda, to raczej dałbym sobie spokój. Być może wystarczyło na nowym CSM-a włączyć na legacy, ale jak teraz na starym też nie działa, to bym sobie dał spokój i postawił system na nowo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...