Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

 

Mamy XXI wiek, to nie czasy DOS-a i Norton Commandera. W życiu nie będę w systemie instalował oprogramowania firm trzecich żeby mieć podstawowe funkcjonalności.

Jeśli wystarczą ci podstawowe to owszem. Dla mnie manipulacje na plikach w normalnym eksploratorze to katorga. Szkoda że nie dają już Direct Opusa w magazynach komputerowych. 

 

A Astona wspominam z wielkim sentymentem, parę lat na nim siedziałem. Gdyby tylko go zaktualizowali bez wahania bym zapłacił bo podstawowy shell nie ma startu jeżeli chodzi o funkcjonalność.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Chciałbym przesiąść się z win7 na win10. Posiadam dysk SSD na system jak i HDD na różnego rodzaje foldery. Pytanie brzmi czy przy formatowaniu dysku SSD muszę zmienić typ dysku na GPT? ( czy wystarczy tylkozmienić na SSD czy HDD też muszę zmienić na GPT). Czy muszę w ogóle zmieniać na gpt czy mogę zainstalować win10 na MBR? Która z opcji będzie lepsza? 

Edytowane przez asdf0st
Link to post
Share on other sites

Posiadasz sprzęt z uefi?

Nie musisz zmieniać na gpt, windows 10 działa normalnie na mbr. Wystarczy, że dysk systemowy będzie na gpt by zainstalować system w trybie uefi. Inny dysk na mbr będzie normalnie dostępny w systemie.

Link to post
Share on other sites

Siema wszystkim

 

Od razu napiszę, że szukałem rozwiązania mojego problemu ale informacje są dla mnie niejasne, wiec zaloźylem tu konto aby poszukać porady specjalistów. Będe chciał wymienić procesor płytę główną, dysk SSD i pamięci ram. Mam wersje Windows 8.1 BOX zaktualizowaną do 10 w listopadzie 2015. Jak teraz wyglada sprawa instalacji i aktywacji systemu na nowym sprzęcie? Jest to możliwe i będe mógł go normalnie zainstalować? Porad szukałem głownie na anglojęzycznych forach i wyczytałem, że na pewno bym musiał powiazać licencje na swoim koncie MS. Miał ktoś z was już z taką sytuacja do czynienia?

Link to post
Share on other sites

Ja miałem 8.1 na starym kompie i przeniosłem go na nowy. Musiałem przejść przez aktywację telefoniczną 8-ki (5 minut roboty, gadasz z automatem, więc działa 24/7), potem profilaktycznie aktualizacja do W10 (gdybym jednak chciał kiedyś używać). Aktywacja 10-tki przebiegła bez problemu (jakieś 1,5 miesiąca temu).

Link to post
Share on other sites

Microsoft zaleca, żeby nie wymuszać, bo są problemy. Ja instalowałem na tablecie żony i padł dźwięk - powrót do 1607, a w WU nadal się CU nie pokazała. Ja bym zdecydowanie poczekał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zakładając nowego tematu, od kilku dni mam problem z aktywacją, komputer kupiony z drugiej ręki, ale system oryginalny i posiadam klucz. Najpierw był kod błędu którego już nie pamiętam, ale treść taka:

Nie można aktywować systemu Windows na tym urządzeniu, ponieważ nie można połączyć się z serwerem aktywacji w Twojej organizacji. Upewnij się że masz połączenie z siecią organizacji i spórbuj ponownie. Jeśli problemy z aktywacją będą nadal występować skontaktuj się z pracownikiem pomocy technicznej swojej organizacji. Kod błędu (jakiś tam był).

Postanowiłem zresetować system do stanu początkowego, komunikat ten sam ale kod już inny - 0x8007232B

Wpisywanie klucza z poziomu konsoli daje taki sam komunikat. Czy możliwe że zmiana modemu od dostawcy internetu (UPC) może ten błąd powodować? Jakiś problem z DNS?

Edytowane przez moho_pl
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Microsoft zaleca, żeby nie wymuszać, bo są problemy. Ja instalowałem na tablecie żony i padł dźwięk - powrót do 1607, a w WU nadal się CU nie pokazała. Ja bym zdecydowanie poczekał.

 

a jeszcze zapytam tak. Ja mam win 10 z opcji darmowego przejścia. Tzn, miałem 8.1 i zrobiłem darmowy update do 10. Czy creators edition też mnie obejmie?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Trzy miechy temu udało mi się przejść z Win7 Pro do Win10 Pro. Program wprawdzie jest już zamknięty i nie ma szans na update ale MS zostawił jeszcze furtkę dla osób niepełnosprawnych więc nadal jest szansa update z W7/W8/W8.1 do W10.

Służy do tego inny Media Creation Tool. Jak by ktos potrzebował to dać znać. Wrzucę na ftp.

 

Jeśli chodzi o Windows 10 to od siebie dodam że już się przyzwyczaiłem. Przestałem walczyć :-) bo to i tak sensu nie ma.

MS i inni rozwalą siódemke szybciej jak wszyscy myślą. Inni to znaczy + Intel.

Już dziś 7gen. procków nie hula z Windows7.  Visual Community 2017 nie hula z Windows 7. I tak dalej, dalej... Szkoda tylko nerwów na to co i tak nieunikonione. Za 5 lat wszyscy zapomną o dziadku W7.

Link to post
Share on other sites

Już dziś 7gen. procków nie hula z Windows7. Za 5 lat wszyscy zapomną o dziadku W7.

 

Oczywiście, że hula. A o W7 zapomną tak, jak o Windowsie XP - że MS dalej wydaje łatki, a najnowszy lotniskowiec Royal Navy ma go na pokładzie:

https://www.dobreprogramy.pl/HMS-Windows-XP-najnowszy-brytyjski-lotniskowiec-z-16letnim-systemem,News,81885.html

Link to post
Share on other sites

Ja 3 lata temu kupiłem klucz do Win7 za coś ~150zł, później zrobiłem uaktualnienie do W10 i wszystko śmigało do dzisiaj, w zasadzie dalej śmiga ale jest jeden problem. Otóż ostatnio kupiłem mobo MSI pod Ryzena aktywowałem tam W10 wybierając w rozwiązywaniu problemów opcje wymiany płyty i wszystko poszło gładko. Jednak po tygodniu mobo musiałem oddać na gwarancję przez te problemy z bootowaniem i kupiłem Asusa którego mam w podpisie. Jednak tu już tak łatwo nie było z aktywacją. Wybierając opcję wymiany płyty w oknie dalej do wyboru jest tylko MSI, nie ma Asusa i tym samym nie da się aktywować... Nie powiem w MS chcą mi bez problemu dać nowy klucz tyle że mam wysłać dowód zakupu a ten gdzieś przepadł...

 

Pewnie trzeba będzie kupić nowy klucz i tutaj właśnie się zastanawiam jaki bo jest cała masa tego począwszy od 15zł a skończywszy na ~700zł :P Wiadomo z tymi najtańszymi rożnie bywa raz się uda a raz nie a większość jest typu MSDNAA czyli siłą woli i tak po pewnym czasie zostanie zablokowana. Za ~200zł widziałem że niektórzy dają już nawet naklejkę :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...