Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Czy ktoś instalował może Windows 10 na tablecie Lenovo Yoga 2 8"?

Czy ktoś ma porównanie Win 10 i Win 8.1 na tablecie i może coś pokrótce napisać na ten temat?

 

Przymierzam się do tego tabletu, a do tej pory miałem styczność tylko z Androidem.

Link to post
Share on other sites
Wrażenia

 

To się podzielę małą ich ilością:

 

 

Niedawno poddałem uaktualnieniu swoją kopię Win10 z wer. 10240 do 10586, a następnie do ostatniej 14393. O ile w 10240 można było jakoś nad tym systemem panować, to teraz jest istny cyrk :!:

 

Powstały jakieś dziwne serwisy z co ciekawe zmiennymi przy każdej nowej sesji numerami - co oznacza, po co jest mogę się tylko domyślać. Aby je wyłączyć nie obejdzie się bez edycji rejestru i zmuszenia os, aby nie mógł nadpisać tego miejsca w przyszłości:

 

 

 

 

http://files.tinypic.pl/i/00811/ekxmgv4hkrzx.jpg

 

 

 

i z edytora rejestru przykładowo:

 

 

 

http://images.tinypic.pl/i/00811/7ii903qrt0j1.jpg

 

 

 

Dodatkowo OS robi sam co chce nie wiadomo co np wywołuje "ustawienia" (SystemSettings.exe) i gdzie to można znaleźć (najprawdopodobniej jest to zaszyte w kodzie, bo harmonogram zadań, rejestr i wiele innych miejsc w OS zarówno ja jak i ludzie na forach na całym świecie już przeglądali - niestety bez skutku (jak chcecie się pobawić, to za wywołanie "ustawień" bez parametrów odpowiada dźwignia: "ms-settings:").

Proces wyskakuje sam po kilku minutach idle os:

 

 

 

http://images.tinypic.pl/i/00811/r5ztyabfej13.jpg

 

 

 

Co to za os nad którym nie może panować administrator?

Edytowane przez lojewuti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

10-tkę miałem od pierwszej chyba kompilacji Insider - cały czas miałem wrażenie, że w którymś momencie ktoś usiądzie do interfejsu i to jakoś ujednolici. Ponieważ system nie miał jednej daty premiery, cały czas wygląda jak "work in progress"...

Bardzo lubiłem XP, jak wyszła 7-ka, też brałem udział w testach i gdy tylko pojawiła się wersja finalna, poszedłem kupić do sklepu. 8-kę skreśliłem od razu, 10-tce dawałem szanse, ale jak na razie nie spełnia moich oczekiwań - nie miałem z nią żadnych problemów, zawieszek itp., chodzi raz ciut szybciej, raz ciut wolniej od 7 (pomijając uruchamianie oczywiście), ale ten interfejs to jest dla mnie temat nie do przejścia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziesiątka chodzi u mnie od początku właściwie bez problemów. Te,które się pojawiły,były związane z opóźnieniami w sterownikach do urządzeń w komputerze.Potem długo,długo spokój. Natomiast od chyba paru dni pojawił się dziwny i czasami wnerwiający problem (może po ostatniej lub przedostatniej aktualizacji). Gdy gram w jakąś grę,na ułamek sekundy miga mały,DOSowski ekranik i gra ucieka do paska. W trakcie jakiegoś trudnego odcinka w rajdzie to może człowieka hoj strzelić. Nie bardzo wiem co to może być,ale chyba spróbuję odinstalować te dwie ostatnie aktualizacje i zobaczę. Nie podejrzewam nic innego bo nic nie instalowałem. To potrafi też "mrugnąć" w innych sytuacjach ale przeglądarki nie pakuje do paska...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziesiątka chodzi u mnie od początku właściwie bez problemów. Te,które się pojawiły,były związane z opóźnieniami w sterownikach do urządzeń w komputerze.

 

Ano dobra, przypomniałem sobie, jednak miałem problemy z X-Fi i tak do końca to ta karta nie jest obsługiwana w W10 albo przynajmniej ta obsługa jest problematyczna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja ze sprzętem (sterownikami nie miałem problemów). Dźwiękówkę mam też od creativa, ale akurat soft się zgadza.

 

Nie o to chodzi, że coś nie działa, coś się wyłącza itd, wszystko gra i to szybko. Dla mnie problemem w tym os jest to, że robi coś sam, nad czym ja jako admin swojego domowego pc nie mam pełnej kontroli, a jestem przyzwyczajony (jeszcze z dawnych czasów), że lubię sam decydować, co ma działać i kiedy. Tu jest kilka takich tajemnic - właśnie rozgryzam, nawet skryptulę w ps, aby sobie wszystko poustawiać.

 

 

 

interfejs to jest dla mnie temat nie do przejścia

 

Międzymordzie można trochę poprawić za sprawą http://www.glass8.eu/ (przynajmniej w 10240 i 586 działało, teraz chyba są problemy z dwm, ale pewnie twórca zadba o to, aby ruszyło na nowszym wydaniu) i jakoś to w miarę wygląda - jak ktoś lubi.

Co do samych okienek - to można przywyknąć (wiesz wszystko zależy: jeśli wymagasz od os aby działał i robił dla ciebie robotę, to nie musi on wyglądać ale przecież przy okazji też może).

 

 

 

To potrafi też "mrugnąć" w innych sytuacjach ale przeglądarki nie pakuje do paska...

 

Zupełnie nie wiem - u mnie nie wystąpiło jeszcze. Był co prawda jakiś pasek XBOX (co mi coś tam proponował jak odpaliłem coś w 3d), ale zaraz szybciutko wyleciał u mnie z hukiem, aby mi więcej nie zawracał gitary (zresztą jak wszystkie procesy, usługi dotyczące xbox itd).


Może to coś od karty graficznej? Może od integry (jeśli też posiadasz) - ja mam jedną grafikę, bo cpu mam akurat pozbawiony gpu.

Link to post
Share on other sites

Międzymordzie można trochę poprawić za sprawą http://www.glass8.eu/ (przynajmniej w 10240 i 586 działało, teraz chyba są problemy z dwm, ale pewnie twórca zadba o to, aby ruszyło na nowszym wydaniu) i jakoś to w miarę wygląda - jak ktoś lubi.

Co do samych okienek - to można przywyknąć (wiesz wszystko zależy: jeśli wymagasz od os aby działał i robił dla ciebie robotę, to nie musi on wyglądać ale przecież przy okazji też może).

 

Tak - dla mnie system ma działać. Czyli nie mam ochoty się zastanawiać, które ustawienie jest w Ustawieniach, a które w Panelu Sterowania, które serwisy muszę wyłączyć, jakie opcje przestawić, żebym nie służył jako hub do ściągania aktualizacji dla innych itp. W7 stawiam, instaluję Office i kilka pierdółek, podpinam katalogi Steam, Origin i po kłopocie.

A w W10 to miałem nawet problem ze zmianą nazwy katalogu na pulpicie, bo się nie chciała odświeżać...

Link to post
Share on other sites

 

 

A w W10 to miałem nawet problem ze zmianą nazwy katalogu na pulpicie, bo się nie chciała odświeżać...

 

Ja po update z 10240 do 10586 nie mogłem zmieniać praw do plików :!: Musiałem wywalić całe konto użytkownika (bo wszystkie inne próby nie zdały rezultatu) i założyć nowe konto na nowych prawach..

 

Testowałem za to server 2016 tp5 i powiem, że zapowiada się bardzo, ale to bardzo dobrze - nawet jako stacja robocza. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam licencje Windows 7 w sumie na 50 stanowisk, mam w domu 2 pc i 2 lapki, na moim mam windows 10(upgrade z win7) a na pozostalych windows7 i jak to wyglada? ponad to chce zainstalowac od nowa windowsa 10 na swoim pc przy pomocy "media creation tool" i jak tutaj sie sprawa ma? normalnie moge uzywac tutaj win10 a tam win7? na tym samym kluczu? i jak wyglada instalowanie od swieza windows 10? musze podac klucz windows 7? czy dopiero po instalacji i pierwszym uruchomieniu podaje sie klucz.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem Windows 10 na tablecie żony i nawet fajnie się to obsługuje - ten interfejs jest wyraźnie nadal bardziej pod dotyk, niż pod myszkę i klawiaturę.

Jedyny istotny minus w porównaniu z Androidem (pomijając ilość aplikacji oczywiście, co żonie akurat nie przeszkadza, bo używa tabletu do poczty i www głównie), to brak info nt. stanu baterii podczas ładowania, kiedy tablet jest wyłączony.

Polecam instalację na czysto, bo po aktualizacji z 8.1 chodzi tak sobie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...