Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Witam, parę lat temu kupiłem laptopa na którym był win8, jakiś czas temu zaktualizował się do win 10(home). Nie posiadał naklejki z kodem ale udało mi się go teraz jakoś wygrzebać i chciałem się zapytać czy uda mi się go aktywować na całkiem nowym komputerze którego będę składał? Trzeba gdzieś dzwonić, aktywować itd? Pomijając kwestię legalności, chcę po prostu wiedzieć czy teoretycznie da się tak zrobić. Z góry dzięki za odpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites

Witam, parę lat temu kupiłem laptopa na którym był win8, jakiś czas temu zaktualizował się do win 10(home). Nie posiadał naklejki z kodem ale udało mi się go teraz jakoś wygrzebać i chciałem się zapytać czy uda mi się go aktywować na całkiem nowym komputerze którego będę składał? Trzeba gdzieś dzwonić, aktywować itd? Pomijając kwestię legalności, chcę po prostu wiedzieć czy teoretycznie da się tak zrobić. Z góry dzięki za odpowiedź :)

 Jeśli upgrade i aktywację zrobiłes przed 29 lipca 2016 to teraz możesz na nowym komp. zainstalować Win 10 od razu. System powinien się zaktywować.

Link to post
Share on other sites

 

 

 Jeśli upgrade i aktywację zrobiłes przed 29 lipca 2016 to teraz możesz na nowym komp. zainstalować Win 10 od razu. System powinien się zaktywować.
 

 

Nie jestem w 100% pewny czy to było przed, czy po. Da się to jakoś sprawdzić? 

Planuję zrobić taki pendrive naprawczy i od razu wpiąć go do nowego komputera. Powinno zadziałać czy lepiej zrobić to w jakiś inny sposób? 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej Win7 Pro i upgrade so Win10 Pro?

Dla mnie nie ma to znaczenia bo oba mam darowe. (w pełnie legalne z "Microsoft Imagine" [dawniej "Dreamspark"])

 

Wersja "Education" 10-tki (bo taką mogę dostać, nie "Pro") to praktycznie to samo co "Enterprise", choć nie wiem czym dokładnie się różnią.

Edytowane przez donslipo
Link to post
Share on other sites

Tak od siebie: piekło zamarzło - od 3 dni na Windows 10 i nawet mi się podoba :).

 

Eeee, jednak nie. Dzisiaj kupiłem W8 Pro Upgrade i czeka mnie zabawa z wywaleniem W10, postawieniem 8.1 (miejmy nadzieję, że uda się aktywować bez aktualizacji z W7, bo chyba bym oszalał), aktualizacją do W10, bo licencji na Pro nie mam, potem tylko format, postawienie W8.1 i z głowy :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć !

Ja przy SSD 256 gb i HDD 1TB mam:

a) C - 188 i D - 50 gb SSD

b) E - 1 TB HDD

Na C Windows i bardzo podstawowe programy, D reszta programów i inne z małą wagą :projekty, txt, muzyka itd. a na E ,,kolosy" - gry, książki, audiobooki 

Przy 500 HDD na C zostawiłbym 100 GB resztę rozłożył na D i E. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czy będziesz niedługo inwestował w SSD.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tymczasem - reklamy w Eksploratorze Plików :D:

 

 

 

Free commander, Total Commander, Directory Opus itp i problem załatwiony :)

 

Szkoda że shelle się tak wykruszły bo też można by było wymienić. Z tego co widziałem na placu boju zostały Winstep i Usershell. Nawet Litestep i Aston upadły :/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_alternative_shells_for_Windows

Link to post
Share on other sites

Spotkał się ktoś z problemem dotyczącym wykrywania urządzeń z Androidem w trybie urządzenia multimedialnego? Nie widzi mi żadnego telefonu na obu komputerach z Win10. Jedyne co mi podpowiada menedżer urządzeń to coś takiego "Występująca w tym pliku INF sekcja instalacji usługi jest nieprawidłowa.". Wcześniej wszystko było ok. Znowu jakaś trefna aktualizacja? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tymczasem - reklamy w Eksploratorze Plików  

I dla mobilnych użytkowników większy pobór danych ... 

Ciekaw jestem, jak będzie z firmami ... bo to będzie wk***** pracowników

Pewnie ktoś wymyśli AdBlock for Windows 10 ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...