Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Według przepisów Microsoftu faktycznie wersja OEM jest przypisana do sprzętu ,BOX do właściciela. Praktyka pozwala mieć dużą nadzieję,że wersja OEM też zadziała,czasami po telefonie do Microsoft Polska z prośbą o pomoc,ponieważ padła ci płyta główna. Win10 OEM jest związany z płytą główną...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mnie bawi ostatnio dlaczego Microsoft po jakieś aktualizacji wymusza na każdym połączonym sprzęcie audio próbkowanie 48khz. Że to wymysł tych kretynów to ok ale niech nie narzucają rozwiązanie po raz kolejny raz użytkownikom na siłę. Przy dobrych słuchawkach czasami dobitnie słychać resampling powodujący degradację dźwięku zapisanego w formacie 44,1.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mnie bawi ostatnio 

 

A mnie najbardziej bawi fakt że dużo ludzi przeszło z windowsa 7/8 na windows 10, niczym zombi sterowane przez wampira  :evil:

 

przecież ten "najnowszy" system kompletnie nic nie daje, a ze swoich użytkowników robi beta-testerów do testowania ich chorych aktualizacji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi windows freezuje co 1s na 100ms ........ no mam dosc tego systemu ciagle problemy a pomocy nie ma a support ms wypina du*e bo za darmo dali...

 

Zapomniałem odpisać, naprawiłem za pomocą narzędzia OOSU10 i UWT 4.3, głównym winowajcą była telemetria i te usługi zbierające dane Microsoftu.

Link to post
Share on other sites

Nvidia właśnie do wyrka microsoftowi wskoczyła, patrzcie jakie sterowniki wypuścili, jeszcze z certyfikatem WHQL*  :rotfl:

 

 

*WHQL - Windows Hardware Quality Labs 

 

także szykujcie usługi windows telemetry i nvidia telemetry, do wysyłki danych z waszych komputerów odnośne tych błędów :]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nvidia właśnie do wyrka microsoftowi wskoczyła, patrzcie jakie sterowniki wypuścili, jeszcze z certyfikatem WHQL*  :rotfl:

 

 

*WHQL - Windows Hardware Quality Labs 

 

także szykujcie usługi windows telemetry i nvidia telemetry, do wysyłki danych z waszych komputerów odnośne tych błędów :]

 

Jaka wersja będzie najlepsza pod Pascala? :D

Link to post
Share on other sites

Jaka wersja będzie najlepsza pod Pascala? :D

 

Tak jak na filmie masz dokładnie po lewej stronie, m.in 399.24, ewentualnie 399.07. Także spokojnie, mają dużo jeleni do testowania 416+, myślę że do 430 się wyrobią i wtedy będzie można pobrać ich zaimplementowany PayTracing i sprawdzić czy się nadaję. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Rodzice otrzymali taki oto sprzęt:

 

Procesor                                     DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)
Płyta główna                               HP Compaq dx2400
Mikroukład płyty głównej                          Intel Bearlake G33
RAM:                                  8192 MB

DIMM1: Hynix HYMP125U64CP8-S6 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM2: Hynix HYMP125U64CP8-S6 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM4: Micron 16HTF25664AZ-667H1 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Typ BIOS'u                                           AMI (12/16/08)
Karta graficzna                                      AMD Radeon R7 200 Series  (2048 MB)
Karta dźwiękowa                                   Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card

 

Bez dysku.

Zakupiłem im SSD KINGSTON UV500 240GB 2,5'' SUV500/240G

 

i tu pojawia się pytanie. Poprzedni właściciel miał win8 zainstalowany.  Czy warto kupować do tego sprzętu win10 ? Jak tak to który x32 czy x64 ?

 

z góry dziękuję za radę

Edytowane przez Rijkaard
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto i oczywiście 64 bit . Przed podjęciem decyzji warto jednak sprawdzić , czy płyta główna ma wsparcie w sterownikach do windows 10 . Jeśli nie to jest spora szansa na kłopoty i lepiej wtedy zostać przy ósemce...Jeżeli ta ósemka naprawdę na tym urządzeniu pracowała bez problemu , to bym na niej został . Możesz jedynie bez kupowania , spróbować dziesiątkę ale mogą być kłopoty. Strona HP kończy wsparcie na win7.

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i tu pojawia się pytanie. Poprzedni właściciel miał win8 zainstalowany.  Czy warto kupować do tego sprzętu win10 ? Jak tak to który x32 czy x64 ?

 

z góry dziękuję za radę

 

Masz 4 lata na zmianę systemu, a W10 żadnej rewolucji nie wnosi. A już na pewno nie dla C2D.

 

W kwestii sprzętu - wsparcie Creative dla W10 jest dobre, ale nie idealne, AMD za to olało kompletnie temat aktualizacji sterowników dla W8.1. Jeśli ktoś na tym sprzęcie będzie grał - to warto kupić W10. Jeśli nie - to nie ma sensu. Oficjalne sterowniki dla R7 200 dla W8.1 są (tyle, że z roku 2017), więc będzie działać bez problemu.

 

Ściągnij sobie W10, zainstaluj bez klucza i porównaj. Jeśli komputer ma być używany przez rodziców do korzystania z internetu, to ja bym został przy W8.1. Zainstaluj im porządną przeglądarkę i program pocztowy (ja korzystam z tandemu Firefox+Thunderbird), dołóż do tego BitDefendera i nie musisz się niczym stresować do roku 2013.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dzięki  :).

 

 

Tylko nowa licencja W10 kosztuje tyle co cały ten komputer :)

 

Chyba faktycznie pozostaje sprawdzić jak to będzie chodzić bo cena mała nie jest.

 

 

 

Ściągnij sobie W10, zainstaluj bez klucza i porównaj.

 

Sprzęt głównie do neta wykorzystywany będzie. Porównać nie ma jak bo nie ja ósemki używałem na tym kompie :).

 

w week się sprawdzi co i jak

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...