Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Może poczytaj trochę o systemach za 30 zeta. Oczywiście każdy może mieć własne zdanie . Ja uważam,że kradzionym samochodem też można jeździć...Wolę jednak poruszać się legalnym.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Zastanawiam się nad zmianą systemu i nie wiem czy wybrać windows 8 czy 10? Przeglądam różne oferty i na allegro natrafiłem na takie dwie dziesiątki :

http://allegro.pl/windows-10-pro-64-bit-pl-oem-fvat-nieaktywowany-i6562953312.html

http://allegro.pl/nowy-windows-10-pro-pl-naklejka-pendrive-vat-23-i6648876766.html

 

moje podejrzenia wzbudza bardzo niska cena. Czy można spokojnie kupić którąś z tych wersji czy jednak lepiej unikać tego typu ofert? Skąd więc taka niska cena? Jest to jakiś trial czy coś?

Link to post
Share on other sites

Nie jest to żaden trial. Ceny są niskie, ponieważ licencje pochodzą z tanich regionów, kradzieży, lub zostały zakupione przy użyciu kradzionych kart / kont typu Paypal. Klucz taki może zostać w każdej chwili zbanowany - ale nie musi. Takie "okazje" kupujemy tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak ale pewnie MS nie będzie się bawił w banowanie nikogo bo zależy im na tym żeby jak najwięcej użytkowników przechodziło na nowy system. W końcu rozdawali go za darmo jakiś czas temu. Przynajmniej ja nie słyszałem jeszcze zeby komuś zbanowali system na windzie 10 bo klucz pochodził z podejrzanego źródła. 

Link to post
Share on other sites

ok, dziękuję. Teraz więc pozostaje tylko pytanie wybrać Windows 8 czy 10? U siebie na laptopie mam 8 (szukam systemu do kompa stacjonarnego z którego korzysta głównie moja mama i brat czyli internet i czasem jakieś starsze gry, komp ma już z 6 -7 lat) i jestem zadowolony ale jednak 10 wydaje mi się bardziej długoterminową inwestycją. Co radzicie? Sam nie miałem z nią za dużo do czynienia ale bardzo różne opinie słyszałem od znajomych

Link to post
Share on other sites

Pany,a jak jest z tym Windowsem 10.Mam oryginalny 8 i gdy ta akcja była że można przejść na 10 to to zrobiłem Teraz gdy zrobię formata to wgram 8/8.1 i będę mógł przejść na 10 czy muszę mieć już nowy klucz?

 

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

OK,miałem wersję BOX.Dzięki bo szwagier mi wczoraj opowiada że to już nie można 10 po formacie zrobić.Święta itp nie chciałem się kłócić ale gdzieś czytałem że będzie to możliwe i musiałem się upewnić.Muszę mu wytłumaczyć,najwyżej ręcznie mu wytłumaczę.Dzięki.

Link to post
Share on other sites

tak tylko wolałbym żeby to był jednak system na lata a dla siódemki skończyło się już wsparcie także wolałbym coś nowszego

 

Wsparcie dla siódemki kończy się w roku 2020.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

 

 

Info jak zmienić kolor paska na górze okna: Z tego co mi wiadomo kolor paska może określić programista, jeśli jednak tego nie zrobi to pasek będzie domyślnie biały. W Win 8.1 przyjmował on kolor naszej kompozycji. Jeśli ktoś chce, aby to działało tak samo należy wykonać te kilka kroków: - Pobierz paczkę: https://mega.co.nz/#...4kGERHRkPw94lPY - Wypakuj zawartość - Skopiuj folder Colored and file colored.theme do C:\Windows\Resources\Themes - Kliknij 2x colored.theme i poczekaj aż system zainstaluje kompozycję. Powinno działać.  


Link nie aktywny, brak możliwości ściągnięcia . Bardzo bym prosił o uzupełnienie gdyż nie aktywne okna świecą na biało ;/ wkurzające to jest . 
Link to post
Share on other sites

Nie wolno, ale co mi tam :). Bawię się aktualnie build 15007 na drugim HDD. Nadal mi ten system nie leży, do Ustawień zamiast Panelu Sterowania się chyba nigdy nie przyzwyczaję, ale wydajność w grach wygląda fajnie :). Poza tym w końcu dźwięk z X-Fi jest OK out-of the-box, przynajmniej z tego, co zdążyłem potestować, wcześniej było z tym różnie, trzeba było zainstalować przynajmniej Samsung Magiciana (co ma SSD do karty dźwiękowej - nie mam pojęcia). Zwłaszcza moje ulubione GTA IV dostało kopa, a i na moim sprzęcie Rise of the Tomb Raider jest szybszy na DX12 niż na DX11. Jak tak dalej pójdzie, to po wydaniu Creators Update pożegnam się z Windows 7, ale poczekajmy jeszcze trochę...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Używam 10-ki w wersji pro z pół roku i ani jednego zwisu, bluescreena itd., to na plus. Ale tak szczerze to z mojego subiektywnego punktu widzenia nie ma nawet jednej rzeczy w 10-ce, która usprawniłaby pracę, poruszanie się po systemie na desktopach... w sumie to jest gorzej niż na 7-ce, która jest dla mnie czytelniejsza, zapewnia większą kontrolę nad systemem, ma zdecydowanie bardziej konfigurowalne elementy jak np. menu start itd.

 

ROTR może jest nieco szybszy na dx12 ale w późniejszych mapach u mnie sypał ctd jak z rękawa, musiałem wrócić do dx11.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przejrzystość i obsługę tego systemu, to jest jakaś tragedia... Ogólnie się trzeba narobić, żeby toto skonfigurować po instalacji, a wszystko jest kompletnie nieintuicyjne. Wygląda jak wersja beta czegoś, co jest w ciągłej przebudowie. W7 wygląda jak skończony, przemyślany system, 8 stoi w jakimś rozkroku, a W10 to na razie kompletny chaos.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...