Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady

Recommended Posts

witam, wiadomo kiedy wersja  1909 będzie stabilna kiedy premiera ?

Jak się nic nie wysypie, to będzie wersja z RP. Skoro nie było jej tydzień temu, to pewnie za miesiąc (albo samemu będzie można zaciągnąć w trzeci wtorek października). Ja bym i tak z miesiąc poczekał. 

• 4 tygodnie później...

Pytanie na szybko mam dziadka w domu z ori windą xp i muszę podmienić system na coś nowszego pakować winde 10 do dziadka typu core 2 duo 2.7Ghz / 3.5 GB Ram / 500GB HDD ? Będzie śmigał czy będzie mieliło?

Niestety będzie "mieliło". 10-tka nie lubi HDD niestety :/ Ramu ciut mało ale jak by tam był dysk SSD to bu to w miarę ładnie chodziło. Co prawda można się pobawić i wyłączyć zasobożerne procesy ale w tym wypadku nie ma to większego sensu :/ Chyba że zrobisz jak wspomniałem - wymienisz dysk na SSD ;)

• 1 miesiąc temu...

Dzień dobry. Mam zainstalowany Windows 10.

Czy komuś też nie za dobrze działa opcja automatycznego układania okien obok siebie?

Nie chodzi mi o to ręczne przyciąganie do krawędzi bądź rogów. Chodzi mi o to, że włączam na przykład 3 okna i chciałbym, żeby one ułożyły się względem siebie wypełniając cały ekran. W Windows 7 układały się pięknie jeden obok drugiego i cały ekran był zajęty, a tu klikam tę opcję i ustawia te okna jak sobie chce.. zwykle nie tak jak to powinno wyglądać..

Druga sprawa. Znikają mi czasem ikony systemowe, te z prawej na pasku obok zegara..

Robiłem czystą instalację po formacie partycji..

• 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Przepraszam, jeśli już o tym było, ale mam pytanie:

Chciałbym utworzyć bootowalny pendrive z Win10 x64 v.2004. Można to zrobic za pomocą MediaCreationTool albo Rufusem (wolałbym MCT bo szybciej). Jaką będę miał tabelę partycji? (MBR/GPT) Kiedyś (chyba) było tak, że gdy zrobiło się bootowalny pendrive na systemie MBR to system na penie był MBR, analogicznie z GPT. Czy teraz MCT twardo wymusza GPT? Jak rozróżnić instalki GPT/MBR? Jeśli MCT sformatuje pena do FAT32 = GPT, a jeśli NTFS = MBR?

• Popieram 1