Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Ja też myślałem o tych tańszych aukcjach no bo  wychodziłem z założenia że jeżeli klucz okaże się nie-ok to w najgorszym przypadku tylko system zablokują. Błąd. Ktoś ogarnięty mi podpowiedział że najgorzej jest jak policja zwinie sprzedawcę. Wtedy po historii sprzedaży mogą wpaść po twój komputer jako materiał dowodowy. I tu już zacząłem się rzeczywiście bać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@up - poczytaj tu trochę o legalności tych różnych "wynalazków" po niskich cenach. Jak lubisz ryzyko to i za 20 zł znajdziesz. Kup w normalnym,polskim sklepie,najlepiej takim raczej znanym,żeby go za tydzień nie zamknęli....Drogo ? Więcej pewnie na gry wydajesz przez rok,a system masz "na zawsze".

Link to post
Share on other sites

Jeśli pobiorę obraz .iso Windows 8.1 ze strony M$, to czy będę mógł aktywować system używając klucza Windowsa 10? Aktualnie dostęp do oryginalnego Win8.1 jest ograniczony a w sklepach stacjonarnych i internetowych są praktycznie w sprzedaży same "Dziesiątki", ja zaś chciałbym pracować na starszej wersji systemu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz / będziesz miał wersję "Pro" to downgrade jak najbardziej przysługuje:

 

https://dpcenter.microsoft.com/pl-PL/Windows/License/cp-understanding-downgrade-rights

 

W wersji "Home" - niestety nie. Pochwalam wybór 8.1 - ja sam znalazłem zafoliowaną 8-kę na allegro w dobrej cenie w styczniu - trzeba tylko szukać i/lub czekać :).

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jestem użytkownikiem Windowsa 10 od prawie roku... Do tej pory nie spotkałem żadnych większych problemów :) No ale żeby było ciekawiej ostatnio pojawił się problem z paskiem zadań. Ikonka "Startu", wyszukiwania jak i powiadomień nie działają :/ Jedynie kliknięcie prawym przyciskiem myszy powoduje otwarcie "zarządzania" paskiem. Oczywiście szukałem różnych poradników w internecie jak to naprawić ( Powershell w trybie administratora i wpisanie jakiejś komendy, natychmiastowe skanowania i następnie reset komputera). Niestety nic nie pomogło. Spróbowałem sposobu wyłączenia komputera z wciśnięty przyciskiem "Lewy Shift"... również bezskutecznie... Komputer wyłączał się przez dobre 1,5 godziny co nie miało tyle trwać. Może znajdzie się osoba która miała podobny problem, się z nim uporała i pomoże również mnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobra ludzie, czuję się jakbym wgrywał gierkę z kasety na Comodore C64 - zaskoczy nie zaskoczy.

 

Uruchamiam kompa z Windoz 10 - dostaję informację że idzie update ( ten Fail Creators Updaite )

 

Wszystko pięknie ładnie, 2 ( słownie dwa ) razy mnie się instaluje. Restarty, konfiguracje - działa - SUKCES !

 

Nie działa mi ta ikona start, nie reaguje na klawisz start na klawiaturce. Próbowałem powershellem ratować, bo podejrzewałem apki ze sklepu Microsfhitu ( Soda, Cola i inne ). 

 

O co kaman się grzecznie pytam, już mam dość tego systemu.

Link to post
Share on other sites

Nic z tych dodatków nie posiadam na kompie. Zblokowany na amen. Kiedyś już tak miałem na innej maszynie, wyleczyło się samo. Dam mu 2 dni, jak nie znormalnieje to formacik.

 

Edit. nie wytrzymał i poszedł reset. Póki co działa, parę toolsów muszę dograć. Jakoś dziwnie się zachowywał, podejrzewam apki z microshit store.

 

Ale badziew ma ssanie na internet - ciągnie i ciągnie - może będę miał ....... .

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Mam dosc walki z WIN 10 :(

 

1. Mam stary dysk ssd OCZ Vertex 2 czasem win 10 go wykrywa czasem nie, w WIN 7 nie blyo tego problemu zawsze dzialal.

2. Brak przegladarki zdjec trzeba ja dodac w rejestrze

3. Brak odtwarzania zdjec wedle czasu modyfikacji tez w rejestrze trzeba bylo dodac wpisy

3. Stary pasek dzwieku znowu tez w rejestrze trzeba bylo pozmieniac...

4. Nowa aktualizacja windowsa? swietnie czysci BIOS do ustawienien domyslnych i czysci uprzednio zapisany profil

5. W Win 10 cos mi zjada ram.

 

Przed restartem PC wszystkie programy wylaczone

 

BrK8Ed1.png

 

MvszV8K.png

 

Po restarcie pc i wlaczone programy i dwie przegladarki:

 

Y5fsk4s.png
Q0B3ULN.png

 

5EMApBo.png

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz względnie nowy sprzęt (UEFI/Fast Boot itp.) to moim zdaniem warto. Szukaj na allegro, ja kupiłem za 240 zł chyba nierozpakowaną 8-kę w folii - 8.1 masz gratis, update do W10 chyba nadal działa (ja robiłem w tym roku w styczniu).

Więcej niż te 2 stówki z hakiem bym raczej nie dał.

Dodatkowo, z 8.1 masz wsparcie do 2023 roku - nie zdziwiłbym się, gdyby aktualnie wypuszczany sprzęt nie poszedł w 2023 w aktualnej na ten czas wersji W10 (jak procesory Clover Trail w CU).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pomoże ktoś ? Zaaktualizowałem wczoraj Windows 10 z siódemki i chciałbym zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych z całkowitym wyczyszczwniem całego dysku i ponownej instalacji systemu i nie wiem czy jak to zrobię to po formacie nie wstanie mi powrotem Windows 7 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...