Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

http://allegro.pl/ou...6336938399.html   Drożej ale gwarancja w Polsce.
 

Niby tak tylko z drugiej strony w tej cenie idzie już wyrwać GTX 980Ti który jest lepszy a dopłacając 200-300zł dostajemy GTX 1070 który wydajnościowo zmiata tego Fury. Także ogólnie Fury to średni interes w Polsce...

Link to post
Share on other sites

Fury to jest ogólnie średni interes   :)

W tej chwili nadal lepiej kupić 980/Ti bo gier na DX11 jest pełno a kolejne są w drodze, DX12 nawet jak będzie dostępny to jako opcja a nie jedyny wybór.

No chyba że w tytułach gdzie AMD sypnie kasą, ale tych wiele nie będzie raczej, NVidia ma znacznie większy budżet.

Zresztą w DX12 Maxwell daje radę, w Time Spy mam wyniki na poziomie Furiata  ;)

Link to post
Share on other sites

Reklamując w Niemczech trzeba ponieść koszty wysyłki większe i mieć znajomość języka.

Nie spotkałem jeszcze serwisu zagranicznego, nie szprechającego po angielsku. Chyba, że ktoś jest naprawdę niekumaty i nawet podstaw niemieckiego/angielskiego nie zna.

Link to post
Share on other sites

I uważasz, że jak napiszesz, że karta kupiona za granicą i dasz normalną cenę, to Ci nie zejdzie?  :rotfl:  Większość ludzi pomija fakt, skąd jest karta, jakby te Fury to jeszcze były jakieś awaryjne karty, nawet jak na forum wystawisz to 3/4 jest obeznanych i będzie wiedzieć, że to nie problem. Jakość serwisu niemieckiego jest warta dopłaty tych parunastu złoty do paczki. Z cyklu jak zrobić z igły widły.

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej kupić np. pełnego Keplera czy pełnego Maxwella niż kastrata jeśli potrzebujsz do obliczeń. Chociażby lepiej kupić używaną 980tke niż kastrata 480 czy 1060.

 

Ja już kilka tygodni temu kupiłem - jestem bardzo zadowolony. Wiem co może, jak liczy i czy spełnia pokładane w niej wymagania.

Link to post
Share on other sites

I uważasz, że jak napiszesz, że karta kupiona za granicą i dasz normalną cenę, to Ci nie zejdzie?  :rotfl:  Większość ludzi pomija fakt, skąd jest karta, jakby te Fury to jeszcze były jakieś awaryjne karty, nawet jak na forum wystawisz to 3/4 jest obeznanych i będzie wiedzieć, że to nie problem. Jakość serwisu niemieckiego jest warta dopłaty tych parunastu złoty do paczki. Z cyklu jak zrobić z igły widły.

 

Paczka kurierska do Niemiec to koszt 67,65zł (DPD), pocztą to dla paczki do 2kg priorytetem już 78zł, ekonomiczna 58zł. Nie jest to kilkanaście złotych różnicy :) Czy warto, czy nie każdy sobie sam odpowie.

Link to post
Share on other sites

1,5k to jeszcze ujdzie ale 1,8k i więcej za Fury to słaby interes bo w tej cenie są znacznie lepsze karty. Samo Fury tylko na papierze wyglądało ciekawie a w praktyce cena karty nieadekwatna do możliwości. Jak to samo będzie z Vega to ja dziękuję za takie karty. 

Link to post
Share on other sites

Takie porównanie mi się nasunęło na myśl że z kartami AMD to jak z amerykańskimi samochodami. Niby fajnie silnik 5.0 ale ani to do wyścigów ani do zakrętów. Przegra z pierwszym lepszym 2,0 TFSI a na dodatek rozbije się pewnie na drzewie bo hamulce też słabe :P Wszystko fajnie, zabójcza specyfikacja ale tylko na papierze :D

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Ja tam lubię AMD za ich podejście do wolnych technologii, prosty przykład, NVidia stworzyła Iray i sprzedaje go za ciężki szmal.

AMD stworzyło FireRender i udostępnia go ZA DARMO  :)

Oczywiście oba opierają się na znanych rendererach stworzonych przez inne firmy, no ale ich twórcom musieli zapłacić, mam tylko nadzieję że FireRender pozostanie darmowy już na zawsze  :)

Co do części sprzętowej to ich karty sprawiają wrażenie tworzonych przez zespół badawczy z jakiejś polibudy, niekoniecznie kierują się bowiem logiką i praktycznością, a bardziej chyba zasadą "robię bo mogę i zobaczymy co wyjdzie"   :)

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-radeon-rx-480-strix-zapowiedz-karty-graficznej.html

 

Dowiedzieliśmy się od polskiego oddziału firmy ASUS, że Radeon RX 480 w wersji STRIX pojawi się na naszym rynku w drugiej połowie sierpnia, a jego cena ma wynosić 1440 złotych.

 

:o:roll:  1440zł :roll::o

 

jestem ciekaw ile będzie kosztować GTX 1060 jak będzie tańszy lub w podobnej cenie to RX 480 można już żegnać.....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Nitro też wychodzi dopiero w sierpniu? Kolejny miesiąc bez grafy....

 

 

Co do części sprzętowej to ich karty sprawiają wrażenie tworzonych przez zespół badawczy z jakiejś polibudy, niekoniecznie kierują się bowiem logiką i praktycznością, a bardziej chyba zasadą "robię bo mogę i zobaczymy co wyjdzie"  

Dokładnie takie samo mam wrażenie, oni bardziej eksperymentują ze swoimi kartami szukając cały czas nowych rozwiązań i dopiero na końcu okazuje się czy coś działa tak jak było w założeniach czy jest zupełnie inaczej ;) Wydaje mi się, że gdyby dysponowali zapleczem jakie ma Nvidia (kasa, ludzie) to nieraz by pozytywnie zaskoczyli. 

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/gSz4Deg.png

1112 złotych za niereferencyjną RX480 4GB od Sapphire, czyli jak się zwykle okazuje, firmy która zwykle ma najlepsze karty graficzne spośród wszystkich producentów.

Dajcie mi za tyle w Polsce po premierze i kupuję to...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...