Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie techniczne... Kupiłem dziś Asus TUF 3080 OC. Jeden z wentylatorów delikatnie szumi na łożysku (??). Po przytrzymaniu go palcem dwa pozostałe działają bezgłośnie. Rozrusza się ? Mieliście taki objaw w nowych kartach ? Wymieniać w MediaExpert ?

Jak nie masz zamiaru wodować, to wymień. Przy obecnych stanach magazynowych pewnie to potrwa. Mój Strix ma podobny objaw na środkowym wentylatorze. Ale na max obrotach. Bardzo cichy warkot, ale słyszalny. Po dotknięciu palcem jest cichy. Tylko ja zakładam blok na niego, więc chłodnica pójdzie do pudełka.

Link to post
Share on other sites

Pytanie techniczne... Kupiłem dziś Asus TUF 3080 OC. Jeden z wentylatorów delikatnie szumi na łożysku (??). Po przytrzymaniu go palcem dwa pozostałe działają bezgłośnie. Rozrusza się ? Mieliście taki objaw w nowych kartach ? Wymieniać w MediaExpert ?

Powodzenia.Asus ma taki fajny serwis, tylko po głowie lać.

 

Link to post
Share on other sites
Z 3090 i 3070 to już nie ma aż takich problemów. Najdłużej się czeka na 3080, zwłaszcza z MSI. W samych morelach ponad 1300 zamówień na ventusy i trio.
Dokładnie, z 3070 jak się nie wybrzydza to można obserwując kilka sklepów kupić od ręki za 2700-2800 bardziej budżetowe modele
Link to post
Share on other sites

Panowie, jak to ogarnąć?

 

Co takiego używanie aby wyświetlało wam podczas rozgrywki określone parametry?

/zużycie pamięci, zegary cpu/gpu, taktowanie itd

A przy okazji aby nie było tam niepotrzebnych pierdół?

MSI AB + HWinfo64 + RTSS

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na Waszym miejscu nie pokładam bym wiary, czy też nadziei co do tego co x-kom mówi bądź pisze  :/

Ta ich wielce tajna chronologia nie istnieje. Za nią ukrywają swoje kombinacje w wysyłaniu kart i sprzedaży temu komu uznają za zasadne w pierwszej kolejności.

Chociażby jeden przykład na moim przypadku... zamówiłem Strixa 29 września, 2 dni później zadzwonili do mnie że nie mogę mieć dwóch zamówień na podobne karty (zamówiłem 24 września Gainwarda, a dopiero 29 września Asusa) i muszę się z jednej wycofać. Oczywiście miło zapytałem, którą będę miał wcześniej - otrzymałem info że na Gainwarda w pierwszej dostawie, bo jestem pierwszy w kolejce, a na Asusa trochę będę musiał poczekać bo jestem piąty, ale będą dostawy i do 3-4 tygodnia na pewno będzie. Z racji iż Asus ma takie dobre opinie stwierdziłem że poczekam. No i potem to nastąpił brak jakichkolwiek informacji z strony x-komu. Za każdym razem zasłaniali się chronologią i że nie wiedzą, skutecznie wypierając się tego co powiedzili mi wcześniej. Zwieńczeniem mojego oczekiwania był 10 listopad, gdzie udało mi się kupić kartę od ręki kartę w komputroniku, a jeszcze tego samego dnia pojawiły się trzy te same, o czym pisałem Wam tutaj, z czego chyba co poniektórzy skorzystali bo się rozeszły w ciągu dnia. Tak więc 12 listopada mam już kartę zainstalowaną, stwierdzam, że odwołam ją w x-kom, przez przypadek jednak zobaczyłem komentarz pod moją kartą w ich sklepie - ktoś zamówił 8 października, a dostał ją 6 listopada - czyli później niż ja a już ją ma u siebie. Co dowodzi machlojek z ich strony. Napisałem do nich z zarzutem, że ich chronologia dostaw jest dziurawa jak serw szwajcarski, zarzekli się że nie i mam przedstawić dowód. Na co przytoczyłem im komentarz pod tą kartą... i od tej pory zaczęło się przełączanie z jednego konsultanta do drugiego, oczywiście nikt nie widział problemu i zaczęły się propozycje że jak się nie podoba to mogę anulować zamówienie. Ktoś tam z nich stwierdził, że każdy w komentarzach może napisać sobie co mu się podoba i pewnie kłamie co do tych terminów. Oczywiście że jakby inaczej  :rotfl:  Tak więc wtedy ich poinformowałem, że mają spadać i kartę już mam od kilku godzin u siebie, kupioną bez problemu, bez kolejek w innym duży polskim sklepie.

 

PS. Notabene ich problemy z preorderami na PS5, tylko dowodzą, że x-kom sprzedaje w preorderach tylko powietrze, a jak już coś sprzedaje realnego, to tylko tym których wybiorą wedle swoje widzimisię.  :roll:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mojego ventusa jeszcze nie widziałem. Zamówiony o 15:07 ( przejąłem od kolegi, który kupił i dostał już 3070 MSI x Trio) Do tego w kolejce mam jeszcze TUFa i STRIXa.


 

 

Co dowodzi machlojek z ich strony. Napisałem do nich z zarzutem, że ich chronologia dostaw jest dziurawa jak serw szwajcarski, zarzekli się że nie i mam przedstawić dowód. Na co przytoczyłem im komentarz pod tą kartą... i od tej pory zaczęło się przełączanie z jednego konsultanta do drugiego, oczywiście nikt nie widział problemu i zaczęły się propozycje że jak się nie podoba to mogę anulować zamówienie. Ktoś tam z nich stwierdził, że każdy w komentarzach może napisać sobie co mu się podoba i pewnie kłamie co do tych terminów.


Trzeba dzielić się numerami zamówień na określone modele. Ja już wysyłam pw do ludzi którzy dostali swoje karty. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...