Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Ja gram na i5 3570k bez OC + Asus gtx 670 DCUII, 8gb 1333mhz i nie narzekam, gra domyślnie dała Medium, ale ustawiłem SSAO, opcje z nazwą Blur wyłączone, nie lubię tego, Zagęszczenie High, Cienie Medium,  Zasięg Medium, reszta Uber i mam 30-48 zależy od miejscówki i pory dnia, w nocy mam największy fps. Do tego gram na sterownikach z 2014 roku wersja 344.75, dziś kilka razy alt+tab, prawie cały czas grałem i zero crashy, zero problemów, więc nie instaluję tych nowych sterów.

Grafa sie grzeje 75 stopni, zużycie pamięci =ponad 1.8gb, ale początkowo to było około 1.4gb.Proc to ma max 47 stopni.
Gram na Hardzie.

Link to post
Share on other sites

Poszukuję odpowiednią konfigurację ustawień w stosunku jakoś-wydajność tak jak w gta 5 na moim sprzęcie poniżej.

Może macie jakieś z zagranicznego forum?

Nvidia experience słabo coś ustawia.Wszystko niskie :<

Gta 5 lepiej działa niż W3

Edytowane przez Desperat
Link to post
Share on other sites

Dopiero zaczynam grać, ale gra już zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Niestety jestem bardzo rozczarowany jakością polskiego audio i zgrania mimiki twarzy. Gram na gtx 770(1306 boost, pamięć nie ruszana) + 4670k i na wysokich można względnie wygodnie grać średnio po 45fps(1680x1050), ale zmniejszyłem cienie i wodę na średnie. Czasami zdarzają mi się dziwne przycięcia, w sensie nawet jak mam te 50+fps nie czuć do końca płynności gry. Ogólnie uważam że gra, wbrew temu co pisze większość jest kiepsko zoptymalizowana bo grafika co prawda bardzo ładna ale za przeproszeniem d**y nie urywa a wymagania nawet na high bez ficzerów od nvidi są bardzo wysokie. Pomijając fakt że nvidia strasznie olała ludzi którzy wydali kupę kasy na Keplery.

Edytowane przez mrama
Link to post
Share on other sites
No i kolejny FAIL ...

OS - Windows 10

GPU - Nvidia GF 660Ti

 

Wszystko ładnie, ale po 20 minutach gra zatrzymuje się ale słychać jak akcja toczy się dalej. Po zminimalizowaniu komunikat że sterownik nvidia został zatrzymany.

 

Na stronie Nvidii :

sterownik 352.86 dla Win 7/8 z informacją o optymalizacji pod kątem Wiedźmina 3

sterownik 352.84 dla Win 10 - brak info ...

 

Jak do jutra rana nie dadzą nowego sterownika pod Win10 czeka mnie downgrade do Win 7 :/ a tak mnie wciągnęła ta dziesiątka ...

U mnie na freezy pomogło zostawienie vsync on oraz wyłączenie limitu klatek.

Ustawiłem jeszcze w pliku rendering.ini hairworks aa na x2, domyślne było 8 i teraz sierść nie zjada już tak duzo klatek na gtx 970.

 

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites
Dobra, jest tu jakis posiadacz gtx 970 najlepiej G1 lub MSI z porzadnie podkrecona karta i chce sie podzielic informacja na temat tego jak sprawuje sie w Wiedzminie 3 jego karta?;)

Ta gra cholernie dużo wymaga gpu i trzeba zejść mocno z OC aby było stabilnie i bez artefaktów. Przynajmniej u mnie a gram na 1545/8000.

 

Edytowane przez marcinowozniako
Link to post
Share on other sites

Po wczoraj mam za sobą ok 5-6h na trudym.
Pierwsze spostrzeżenia:

i5 4590 + asus r9290 nie mam tylko hairworks oraz cienie wysokie. Nie mierzyłem nawet fps bo po prostu nie czuje potrzeby, gdyż cały czas wszystko chodzi płynnie, na oko jest 60 z lekkimi spadkami od czasu do czasu. jednak byłbym zdziwiony gdyby chodziło gorzej bo jak dla mnie grafika du*y nie urywa. O ile postacie są fajnie wykonane tak roślinność (trawa i krzaki), piasek, woda to jak dla mnie poziom 2 lata wstecz. Wygląda to dla mnie jak namalowane farbami, do tego sztuczny ruch roślinności pod wpływem wiatru.

 

Mechanika zmieniła się, samo poruszanie się jest dynamiczniejsze oraz zmiana sterowania. Na razie nie jest za trudno, jedyne wyzwanie stanowił gryf. Na 1lvl bez problemy rozprawiłem się z utopcami lvl 5, w zasadzie znaki stanowiły asekurację, nie coś niezbędnego. Inaczej było z gryfem bo tam był pokaz fikołków oraz spam aksi - sama potyczka trwała ponad 5min i 2 zgodny - jestem zadowolony. 

Na razie nie korzystam z piruetów, wole fikołki. Wyjątek stanowi sytuacji walki z ludźmi, gdzie piruet pozwala uderzyć odkrytego wroga, a przy fikołku zdąży się zastawić.

Menu akcji (znaki) ma duże opóźnienie - po wykonaniu uniku po chwili jest reakcja na moje kliknięcie; w W2 było to momentalnie, a nawet w trakcie uniku (no i należało trzymać klawisz co przy przypisaniu do myszki było wygodniejsze).

Stojący koń ma chwilę zwiechy i mam nadzieję, że to specjalny zabieg, bo zwierze to nie maszyna.

 

Wydaje mi się, ze mogłoby być trochę więcej opcji dialogowych, natomiast bardzo fajnie powiązano w Białym Sadzie wątek główny z zadaniem pobocznym poprzez osobę myśliwego (pośrednio). 

Na razie potyczki z wrogami są trochę mało wymagające, ale podobno ma się to zmienić (pewnie chodzi o zapoznanie z mechaniką). Na razie do gry wystarczy unik, lekki cios oraz 2 znaki. 
I ostatnia rzecz - pisali, ze na konsolach doczyty są długie. Nie wiem czy to kwestia PC czy ssd, ale u mnie trwa to  max kilka sekund

Edytowane przez Dyma_
Link to post
Share on other sites

Jestem w wielkim szoku ponieważ ta gra nie miała prawa w ogóle się odpalić na moim złomie (C2Q q8300 2,85, GTX 570, 6 ram). Optymalizacja na jak najlepszym poziomie, owszem wszystko na low ale płynnie :o. Co do samej gry to aktualnie mam jakieś 3% zrobione (delektuje się każdym kilometrem mapy) i jestem zachwycony. Mam pytanie co do 2 dlc które dostaliśmy na starcie, pobrałem je w galaxy i włączyłem w konfiguracji gry ale gdzie znajdę ten set temeri i nowe fryzury?

Link to post
Share on other sites

Panowie dajcie linka do tego sweetfxa, sorki ale zabiegany dzien mam a chcialem pograc chociaz godzinke a szkoda czasu na szukanie po forum xD i od razu jak to zainstalowac bom ciemny z tych magii :D

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Na tych sterach teraz trzyma te 60 czasami jest i 80, spadki do 45. Ustawienia ultra tylko włosy off, SSAO oraz zasięg rysowania zieleni na wysokim. 

 

Dziwne natomiast jest to że niby gra ma te 70 klatek a na ekranie wygląda jakby było jakieś 20, czuć takie spadki płynności ale fps się nie rusza xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...