Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nowa architektura okazala sie wolniejsza od phenoma II. Jak dotychczas mialo to miejsce tylko raz w historii (net burst) ale nawet wtedy sumaryczna wydajnosc byla wyzsza niz wydajnosc poprzednika ze wzgledu na podniesione zegary. Premiera bulldozera to kuriozum, amd 3 lata opracowywal za ogromne pieniadze i przy ogromnych nakladach prac nowy cpu, ktory okazal sie wolniejszy od poprzednika pomimo nizszego procesu technologicznego i wiekszego rozmiaru.

 

rozumiem że szybsze znaczy wolniejsze ?, różnice między Phenomem a Visherą to około 20 FPS zależy od gry bo w nie każdym jest 20fps więcej ale zawsze FX jest wydajniejszy od PII a co do OC tak gdzie phenom nie może tam vishera zaczyna :P Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

zgodnie z zaleceniem szanownego grona eksrpertów wymieniłem płytkę pod moją visherę 8320 i zrobiłem już małe oc na 4.2 ghz na stockowym chłodzenie i bez podnoszenia napięcia, wygląda że stabilnie 3d mark nie wywala pograłem trochę i również bez zawiech. Pytanie jest co można osiągnąc max na pudełkowym wentylatorze bez narażania życia procesora

Link to post
Share on other sites
myślę że Keveri będzie ciekawym produktem. warto poczekać

 

Ale to nadal jest tylko APU. Obecny na rynku Trinity choć jest udanym APU to kto to kupuje ? Gracz nie kupi bo wydajność zintegrowanego GPU jest śmiesznie niska. Grafik do 3D i tak wybierze kartę profesjonalną jak Quadro. Pozostaje zastosowanie w tanich PC do przeglądania internetu i filmów, tylko wtedy cena AMD APU odstrasza a taniej oraz energooszczędnej można wybrać np. Celerona lub Pentium. APU to może być ślepa uliczka dla AMD o ile ich wydajność nie osiągnie poziomu słabszych GPU dla graczy i to przy zachowaniu bardzo korzystnej ceny. Można integry sprzedawać jako bonus do swoich wydajnych CPU (jak Intel) ale nie wydaje mi się aby można było tym podbić rynek na tyle aby odrobić straty po zacofaniu technologicznym CPU o dwie generacje względem Intela. Jeśli Steamroller nie pojawi się w 2013r i nie osiągnie prawdziwego sukcesu (w przeciwieństwie do Vishery) to stawiał bym że AMD podzieli losy Cyrixa i WinChipa.

Link to post
Share on other sites

AMD APU w wersji desktopowej GCN zakłada architekturę w takiej kolejności:

 

Trinity 4C/384 VLIW4 -> Richland 4C/384 Crippled GCN -> Kaveri 4C/512 Crippled EGCN
 Weatherford 4C/256 VLIW4 -> "???" 4C/256 Crippled GCN -> "???" 4C/384 Crippled EGCN
 Richland 2C/128 VLIW4 -> "???" 2C/128 Crippled GCN -> "???" 2C/256 Crippled EGCN
 FM2(H2 2012) -> FM2+(H1 2013) -> FM2+(H2 2013)

 

Rdzenie Steamroller pojawią się w procesorach AMD w połowie tego roku. Pierwszy będzie z nich korzystał układ APU Richland(GCN) , wcześniej Trinity (VLIW4).Czyli jak wiemy następca procesora A10-6800K z serii HD8000 dx 11.1 OpenCL4.2 bazuje na architekturze Richland 4C/384 Crippled GCN Graphic Core Next skrót (GCN) tak samo jak będzie na konsoli Xbox720.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7970/images/arch_vliw_small.jpg
 

 

Steamroller pojawi się w 2013r i osiągnie prawdziwy sukces w rewolucji 3gen GPU 

 

http://images.ht4u.net/reviews/2011/amd_radeon_hd_7900_southern_island_test/gcn_vliw4_pro_cons.jpg

 

Dlatego GCN Architecture ma implementację ze steamrollerem i do niego ma dostęp na 4 wątki z szyną po 384bity. Daje bardzo szerokie możliwości graficzne.

 

Brzmi to nieprawdopodobnie ale prawdziwe , od dawna o tym spekulowano że będzie konsola next-gen od AMD na bazie APU.

 

Jak wspomnieliśmy kilka akapitów wcześniej Radeony HD7870XT LE i HD 7950/HD 7970 zaimplementowane w APU są oparte na technologii VLIW4, więc nie ma co liczyć na kompatybilność w przyszłości z przykładowo HD 7750, jako że karty z rodziny Southern Island nie posiadają VLIW4, a architekturę Graphic Core Next.(GCN)

 

AMD Radeon HD 7970 Graphic Core Next skrót (GCN)

 

http://images.ht4u.net/reviews/2011/amd_radeon_hd_7900_southern_island_test/tech_vliw_vs_scalar.png

 

Przedział grafiki zintegrowanej karty z serii HD8000 z kartami graficznymi HD 8000 (GCN) z APU Richland(GCN), to będzie jak rewolucja next-gen PCpower.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Jak wspomnieliśmy kilka akapitów wcześniej Radeony HD7870XT LE i HD 7950/HD 7970 zaimplementowane w APU...

 

 

 

Pięknie niemal całość "swojego" wywodu skopiowałeś z http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_a105800k_trinity_nareszcie_apu_na_jakie_czekalismy?page=2%2C2 Plagiat pierwsza klasa.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem,  Southern Islands wprowadził architekturę Graphic Core Next, która zastąpiła wspomniane VLIW4. Niestety należy się spodziewać, że tak APU Trinity jest opóźniony o jedną generację w kwestii GPU(VLIW4) układ obecny w Trinity to faktycznie Cayman po kilku operacjach chirurgicznych.

 

Dopiero za pół roku mozemy spodziewać architekturę Graphic Core Next.(GCN) APU Richland A10-6800K.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Czytaj ze zrozumieniem....

 

Ty mi tu nie pisz co ja mam rozumieć jak sam nie rozumiesz słowa pisanego ani znaczenia pojęcia "plagiat". Zresztą przecież ty nadal kopiujesz z http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_a105800k_trinity_nareszcie_apu_na_jakie_czekalismy?page=2%2C2 Wystarczy kawałek twojej wypowiedzi wrzucić do googla. Kopiuj wklej to akurat każdy idiota potrafi zrobić, do tego wiedzy nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites
Czytaj ze zrozumieniem,  Southern Islands wprowadził architekturę Graphic Core Next, która zastąpiła wspomniane VLIW4. Niestety należy się spodziewać, że tak APU Trinity jest opóźniony o jedną generację w kwestii GPU(VLIW4) układ obecny w Trinity to faktycznie Cayman po kilku operacjach chirurgicznych.

 

Dopiero za pół roku mozemy spodziewać architekturę Graphic Core Next.(GCN) APU Richland A10-6800K.

Gdzie ty widzisz na tych slajdach Steamroller ?
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale to nadal jest tylko APU. Obecny na rynku Trinity choć jest udanym APU to kto to kupuje ? Gracz nie kupi bo wydajność zintegrowanego GPU jest śmiesznie niska. Grafik do 3D i tak wybierze kartę profesjonalną jak Quadro. Pozostaje zastosowanie w tanich PC do przeglądania internetu i filmów, tylko wtedy cena AMD APU odstrasza a taniej oraz energooszczędnej można wybrać np. Celerona lub Pentium. APU to może być ślepa uliczka dla AMD o ile ich wydajność nie osiągnie poziomu słabszych GPU dla graczy i to przy zachowaniu bardzo korzystnej ceny. Można integry sprzedawać jako bonus do swoich wydajnych CPU (jak Intel) ale nie wydaje mi się aby można było tym podbić rynek na tyle aby odrobić straty po zacofaniu technologicznym CPU o dwie generacje względem Intela. Jeśli Steamroller nie pojawi się w 2013r i nie osiągnie prawdziwego sukcesu (w przeciwieństwie do Vishery) to stawiał bym że AMD podzieli losy Cyrixa i WinChipa.

I7 to także

PU czyli wg ciebie gracz tego nie kupi ???

Link to post
Share on other sites

 Kaveri, które zostaną wyposażone w trzecią generacją modułów x86 o nazwie Steamroller w układ graficzny z rozwinięciem architektury GCN. A co oznacza Sea Islands ? który zastąpi Southern Islands.  APU Richland A10-6800K APU tak również ma 28nm układ w Southern Islands GCN w porównaniu do Sea Islands z Kaveri w technologii 28nm , Trinity również zastąpi Richland w układzie Southern Islands z GCN.

 

http://twojepc.pl/graph0/news12/26240_2.jpg

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
I7 to także

PU czyli wg ciebie gracz tego nie kupi ???

 

Kupi dla mocnego CPU, tak samo jak i5 i i3. Tam integra jest dodana na siłę i chcesz czy nie, musisz kupić CPU z układem którego większość nie będzie używała ale i tak musi za niego zapłacić.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Panowie, tak się zastanawiam czy wymiana Amd 8320 na intel 2500k (pod kątem gier) ma sens, popatrzyłem trochę w porównania i we wielu przypadkach typu wiedzmin2 czy max payne 3 różnica jest marginalna na poziomie kilku klatek, a takie pierdoły jak w pc labie że w battlefieldzie jest 20 fps różnicy to można sobie między bajki włożyć, ja u siebie na wykręconym  do 4ghz i radkiem 7950 po oc mam stałe 60 fps z włączonym vsync. Wydaje mi się że to bardziej jest kwestia dopracowania gry pod jakiś procek, a nie jego rzekomej słabości w grach. Do tego podobno steamroller może też chodzić na am3+ więc chyba lepiej czekać co będzie niż grzać głowę dla paru fps w pojedynczych  grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...