Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Zanim ujrzysz kochanego Steamrollera, jeszcze bardzo dużo wody w Wiśle przepłynie ;). Dodatkowo polecam wklejanie źródeł, a nie takich połamańców z Tłumacza Google. Chyba, że Ty jesteś ich autorem, to polecam zapoznanie się z zasadami języka polskiego :D.

Link to post
Share on other sites

Nie tłumaczę z googla, no skoro zródła tak podają polecam przeczytać artykuł autora.

 

IGP GT3 w Haswellach 2x wydajniejszy niż IGP w Ivy Bridge To zaś sprawia, że Intel niebezpiecznie zbliża się z wydajnością do APU Trinity, Richland Kaveri to już ma nastąpić przełom. Bieżący rok może być więc niezwykle interesujący w gorącym temacie o APU. :D

 

http://twojepc.pl/news28389/IGP-GT3-w-Haswellach-2x-wydajniejszy-niz-IGP-w-Ivy-Bridge.html

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Tak tick-tock 25% szybszy,

 

Hehe... ty chyba nie wiesz o czym piszesz :) Wiesz co to jest tick-tock ?

Druga sprawa to co z Twoją pisownią polską ? Wklejasz to z translatora czy Ty po prostu tak niechlujnie piszesz ?

 

Bo mam taką teorię że Ty wszystko wklejasz z translatora tłumaczącego zagraniczne artykuły ale że sam nie wiesz co wklejasz to wychodzi z tego taka papka jest ta powyżej. I dziwnym zbiegiem okoliczności jest to taka sama translatorowa papka i styl pisowni jaką prezentuje inny forumowicz z gremlinem na avatarze.

 

 

ma być porównalnie wydajnościowo przyśpieszony nowy układ architektury z wynikiem do Haswella

 

Po jakiemu to jest napisane ? Kali umieć składać zdania czy Kali używać translatora ?

Link to post
Share on other sites
Hehe... ty chyba nie wiesz o czym piszesz :) Wiesz co to jest tick-tock ?

Druga sprawa to co z Twoją pisownią polską ? Wklejasz to z translatora czy Ty po prostu tak niechlujnie piszesz ?

 

Bo mam taką teorię że Ty wszystko wklejasz z translatora tłumaczącego zagraniczne artykuły ale że sam nie wiesz co wklejasz to wychodzi z tego taka papka jest ta powyżej. I dziwnym zbiegiem okoliczności jest to taka sama translatorowa papka i styl pisowni jaką prezentuje inny forumowicz z gremlinem na avatarze.

 

Po jakiemu to jest napisane ? Kali umieć składać zdania czy Kali używać translatora ?

 

Zagraniczne bojówki AMD widocznie działają także i tutaj :D. Na PCLabie już by go dawno wywalili, więc gdzieś musi te swoje połamańce wklejać :D.

Link to post
Share on other sites

Właśnie to samo mi do głowy przyszło, na pclabie dostał by bana już na początku swojej "kariery" ale niestety na benchmarku nikt aż takiej wartości nie przywiązuje do porządku. Albo tak jak piszesz jest to marketing szeptany albo po prostu trole próbujące zaistnieć przez kopiuj/wklej i translatora. Jedno i drugie kwalifikuje się na bana.

Link to post
Share on other sites

Drugi z APU, czyli Kaveri również będzie produkowany z wykorzystaniem technologii 28nm, a w jego skład wejdą IGP na bazie architektury GCN, zintegrowany kontroler pamięci DDR3-2133MHz, oraz rdzenie x86 zbudowane na bazie nowej architektury - Steamroller. Według niepotwierdzonych informacji, procesory te będą składać się z około 1,8 miliarda tranzystorów i zajmować powierzchnię około 200 mm2. Dla porównania 32-nanometrowy rdzeń Trinity składa się z 1,3 miliarda tranzystorów i zajmuje powierzchnię 246 mm2.

 

jak się nie ma co się lubi to ......  
 nic innego nie zostaje dobrze że chociaż podstawkę nie zmienili :D

 

 

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2013/01/Haswell-GT3-graphics-vs-AMD-A10-6800k-KitGuru-Analysis-of-manufacturer-expectations-at-CES1.jpg

A10 6800k 22-40% faster :]

 

Lewy: A10-5800K Prawy: A10-6800K

 

http://hardwarebg.com/wp-content/uploads/2012/12/amd_trinity_apu.jpg

Procek HSA robi wrażenie, AMD do Boju !!!

 

Nie do końca to samo.

 1. Trinity 32nm Richland 28nm
 2. Trinity VLIW Richland GCN

 

Dochodzi jeszcze kwestia HSA.../../public/style_emoticons/default/biggrin1.gif

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Tak tick-tock 25% szybszy, Richland APU A10-6800K ma być porównalnie wydajnościowo przyśpieszony nowy układ architektury z wynikiem do Haswella. :D

 

Możesz mi powiedzieć po jakiemu to jest ? Na pewno nie jest to język polski. Znajomy Wietnamczyk z bazarku mówi do mnie zrozumialej.

Ludzie czy dzisiaj w gimnazjach nie ma gramatyki ? Ja rozumie dysleksję, dysgrafię etc. ale Twoja Matka nie mówi do Ciebie taką polszczyzną ?

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Gshepherd. Sorki to nie moja wina. Tabelka ma takie porównanie testu z wydajnością IGP, skoro mam amd apu sam odczuwam dużą prędkość w komputerze niż to co widziałem na intelu. Gram bez problemu na integrze przy średnim wyniku 40fps w średnim detalu. Czekam na kartę graficzną to zapodam sobie wyniki  :D  . Nie sądzisz że APU jest lepsze od intela 5? :>

 

Możesz mi powiedzieć, skoro ja pisze błędy dlatego że ja nie umiem pisać dobrze na klawiaturze.

 

Autorzy, też mają nieco inne charaktery pisma. jak każdy. Niektóre teskty są szybko skopiowane.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Narodowość : Made in Poland. nicht die Sprache verstehen polisch? :>

 

Nie sądze żebym rozumial przepaść , zbyt inteligentny jestem i wyrozumiały na tyle .....

 

Polski jężyk jest bardzo trudny i cięzki..rzeczywiście  ;)

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Nie sądze żebym rozumial przepaść , zbyt inteligentny jestem i wyrozumiały na tyle że język nie jest trudny .....

Hihi tu masz przed edycją . Chciałem napisać że jest młody i nie czytał tyle marketingowej papki bo jego umysł jest zbyt chłonny .Ale tu chodzi o coś więcej .To Picasso tego forum :P

@slabon Bez urazy ;)  Nie czytaj tyle tego :D

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ewenutalny monopol AMD na rynku konsol, może sprawić, że jeżeli Intel nie pójdzie w tą stronę co AMD to może wiele stracić u gimbusów, czyt graczy. Ponieważ jeżeli procki będą od AMD twórcy gier będą zmuszeni w końcu robić gry wykorzystujące więcej niż 2 max 3 rdzenie. Ponadto wpływy z rynku konsol pomogą odbić się Zielonym z tej nieciekawej sytuacji finansowej. Cóż moduły mogą być przyszłością, a to twórcy spowalniają rozwój nadal robiąc programy i gry zoptymalizowanie głównie pod jeden wątek. Nie jestem fanbojem AMD, takie jest moje zdanie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o nową "drogę" Intela, to już raz musiał nadganiać AMD [64-bit], ale po tym jak otwarcie skrytykował to rozwiązanie :D [co m.in. przyczyniło się do zaprzestania pracy nad WinXP x64]

budowa modularna ma przyszłość, co już pisałem wcześniej - jedyne co trzeba zrobić, to optymalizacja wykorzystania nowego "rozumowania" procesora

następna generacja APU / FX ma wprowadzić ulepszonego zarządce dla FPU:

 

tak to wygląda w Piledriver:

http://static.trustedreviews.com/94/000023322/7f98_orh616w616/piledriver.jpg

a tak ma wyglądać w Steamroller:

http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/08/AMD_Steamroller_CPU_Design-640x354.jpg

 

cała ta optymalizacja ma polepszyć zarządzanie rozkazów dla FPU

jedynie co wystarczy zrobić, to odpowiednia kalibracja systemowego shedulera [pisałem o tym również wcześniej]

także ten rok zapowiada się bardzo ciekawie :)

Edytowane przez darasz89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...