Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

SPC Gladius Pure Black GD600

w komplecie miala chyba tylko 1 wentylator? Antec One ma 2 z kolei. Ogolnie to buda anteca wyglada na bardziej przewiewna, wiec roznic bym sie w tym tez doszukiwal. Przy okazji to wiadomo, ze macho jest wydajniejszy.
Link to post
Share on other sites

Cóż jeżeli chodzi o chłodzenie to nie chciałbym wydawać więcej niż 200zł:) Ten Macho wydaje się ciekawy. Zobaczymy.

Czy według Was kupowanie Phenoma jest przyszłościowe? Bo nie chciałbym mieć sytuacji, że za rok mój Phenom to już będzie złom:P

Mniej więcej przez ile lat ten Phenom nadal będzie dawał radę w grach+ podstawowej obróbce video?

Ewentualnie co myślicie o FX 4300?

Link to post
Share on other sites

4300 jest malo oplacalny. jak nie masz kasy to phenom jest ok, a jak mozesz dolozyc to 6300 bedzie ok.

 

Obydwa są bardzo nieopłacalne, nawet wychwalany przez Was FX-6300 ma koszmarną opłacalność w porównaniu do X6 1045T. Po OC na odpowiednio 4,1 GHz oraz 4,7 GHz oba mają porównywalną wydajność (według testu PCLaba), a Phenom kosztuje śmieszne 380 złotych.

Link to post
Share on other sites

Nikt, mi nie odpowiedział na pytanie:

Czy według Was kupowanie Phenoma jest przyszłościowe? Bo nie chciałbym mieć sytuacji, że za rok mój Phenom to już będzie złom:P

Mniej więcej przez ile lat ten Phenom nadal będzie dawał radę w grach+ podstawowej obróbce video?

Link to post
Share on other sites

Nikt, mi nie odpowiedział na pytanie:

Czy według Was kupowanie Phenoma jest przyszłościowe? Bo nie chciałbym mieć sytuacji, że za rok mój Phenom to już będzie złom:P

Mniej więcej przez ile lat ten Phenom nadal będzie dawał radę w grach+ podstawowej obróbce video?

 

Szczerze, to ten procek ma już swoje lata, a "następcy" w postaci FX dopiero teraz mu dorównują. Tak więc przyszłościowy to jest raczej tylko Intel. Ktoś kupił sobie dwa lata temu Core i7-2600K i do tej pory ma praktycznie najmocniejszy procesor na rynku, którego jeszcze przez parę lat nic nie "złamie". Cóż, taka prawda - ma być przyszłościowo, trzeba zapłacić.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to ten procek ma już swoje lata, a "następcy" w postaci FX dopiero teraz mu dorównują. Tak więc przyszłościowy to jest raczej tylko Intel. Ktoś kupił sobie dwa lata temu Core i7-2600K i do tej pory ma praktycznie najmocniejszy procesor na rynku, którego jeszcze przez parę lat nic nie "złamie". Cóż, taka prawda - ma być przyszłościowo, trzeba zapłacić.

 

Nie jest tak jak piszesz. Fx i phenom aby co kolwiek mogły zrobić dzisiaj MUSZĄ być oba podkręcone.

Więc koszt zasilacza i chłodzenia jest w obu przypadkach.

Twierdzenie że vishera podkręcona to prawie to samo co phenom to zwykła nieprawda.

Taka jest rzeczywistość test Maxa żeby ktoś nie płakał że jest stronniczy,

W aplikacjach jest dużo lepiej.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/all2.jpg

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Gratuluje dobrego humoru, porównanie X4 do najwyższego FX :rotfl:. To są testy praktycznie tylko wielowątkowe, więc na tle X6 już nie byłoby tak różowo. Ja napisałem prawdę w ostatnim poście, dla FX-6300 świetną alternatywą jest X6 1045T. Z kolei najwyższe modele są w porządku, ale dla bardzo wąskiego grona zastosowań.

Link to post
Share on other sites

Gratuluje dobrego humoru, porównanie X4 do najwyższego FX :rotfl:. To są testy praktycznie tylko wielowątkowe, więc na tle X6 już nie byłoby tak różowo. Ja napisałem prawdę w ostatnim poście, dla FX-6300 świetną alternatywą jest X6 1045T. Z kolei najwyższe modele są w porządku, ale dla bardzo wąskiego grona zastosowań.

 

Czy Ty czytasz to na co odpowiadasz ?

x4 jest w tym porównaniu ponieważ taki procesor a nie x6 ma być na coś wymieniony :rotfl:

Kupowanie x6 który w wersji bez odblokowanego mnożnika nie jest królem podkręcania jest śmieszne.

Z drugiej cena x6 z odblokowanym na allegro jest chora.

8320 za swoją cenę jest bardzo dobrym procesorem.

Pchanie się na siłę w wynalazki ala x6 gdzie podkręcenie jest bardzo losowe mija się z celem.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Kupowanie x6 który w wersji bez odblokowanego mnożnika nie jest królem podkręcania jest śmieszne.

Z drugiej cena x6 z odblokowanym na allegro jest chora.

8320 za swoją cenę jest bardzo dobrym procesorem. Twoje porównanie z x6 jest wzięte z głowy ponieważ pytanie dotyczyło x4 a nie x6.

Pchanie się na siłę w wynalazki ala x6 gdzie podkręcenie jest bardzo losowe mija się z celem.

 

Znowu jakieś zabawne teorie ;)? Te procki nawet bez odblokowanego mnożnika świetnie się podkręcają, praktycznie każdy X6 1045T zrobi te 4 GHz. Płyty główne to też nie przeszkoda, nawet te tanie pięknie lecą do góry z szyną HTT. Sam mam X6 1075T, który spokojnie wyciąga 4,2 GHz bez kosmicznego podbijania napięcia.

Link to post
Share on other sites

tomekcug- Powiedz mi tylko po co mam kupować Core i7, skoro jego potencjał będę wykorzystywał w max 50%? Poza tym miałbym wydać połowę mojego funduszu na sam procesor? a reszta? Będę jechał na integrze+ chomika wsadzę na kołowrotku jako zasilacz?

Mam 2000tysiące, a wydawanie 1170 zł(wg morele.net) na sam proc jest dla mnie niemożliwe. Phenom, zaspokoi moje potrzeby, a za dwa lata będę(wtedy będę wymieniał proca) miał kasę na coś mocniejszego, a AMD może już zejdzie na 22nm, i procki też będą mieli konkurencyjne do Intela. Sorki ale jak większość Polaków patrzę na cena-jakość a nie biorę to co najlepsze.

Link to post
Share on other sites

tomekcug- Powiedz mi tylko po co mam kupować Core i7, skoro jego potencjał będę wykorzystywał w max 50%? Poza tym miałbym wydać połowę mojego funduszu na sam procesor? a reszta? Będę jechał na integrze+ chomika wsadzę na kołowrotku jako zasilacz?

Mam 2000tysiące, a wydawanie 1170 zł(wg morele.net) na sam proc jest dla mnie niemożliwe. Phenom, zaspokoi moje potrzeby, a za dwa lata będę(wtedy będę wymieniał proca) miał kasę na coś mocniejszego, a AMD może już zejdzie na 22nm, i procki też będą mieli konkurencyjne do Intela. Sorki ale jak większość Polaków patrzę na cena-jakość a nie biorę to co najlepsze.

 

Facet, pytasz się o przyszłościowość tego procesora, to odpowiedź właśnie na to pytanie dostałeś. Budżet to sprawa oczywista, tego nie przeskoczysz. Generalnie zakup X6 1045T będzie najlepszą opcją, na pewno jeszcze jakiś czas na nim podziałasz ;). Sam mam X6 1075T, poza niektórymi grami nie mam powodów do narzekań.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...