Skocz do zawartości

szatkus

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1756
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

282 Wspaniały

4 obserwujących

O szatkus

 • Tytuł
  Urzytkownik-

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  18559

Ostatnie wizyty

9627215 wyświetleń profilu
 1. Gdzie Python też jest "wolny jak cholera". Zresztą sam piszę Pythonie i dobrze wiem w jakich przypadkach osiąga zadowalającą wydajność. To jest praktycznie ta sama klasa języków. Jak naklepiesz jakiś kod w Ruby albo Pythonie i porównasz z kodem w Javie to 99% przypadów to drugie rozwiązanie będzie szybsze. Te języki są wystarczająco szybkie, żeby spełnić swoją rolę i to wystarczy.
 2. Wbrew numerkom one się tak bardzo nie różnią.
 3. %windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Standby
 4. szatkus

  Czy gt630 wystarczy?

  Polecam najpierw sprawdzić co ogranicza. Szkoda wydawać 2 stówy jeśli problem nie leży w karcie.
 5. szatkus

  Czy gt630 wystarczy?

  Skąd mamy to wiedzieć? https://www.youtube.com/results?search_query=gt+630+cs+go
 6. szatkus

  Prosty program

  Wcześniej odpowiadałem na oko, teraz wrzuciłem ten kod na szybko do IdeOne. Klucz powinien być zmieniony na inta, bo inaczej wczytuje kod znaku na wejściu zamiast liczby. Poza tym kod w pętli mocno przekombinowany i nie użyłeś funkcji, którą Ci poleciłem. Łap: http://wklej.org/id/1958954/
 7. szatkus

  Prosty program

  "wart" to powinien być char, a nie int. Poza tym sprawdzaj czy wartość nie przekracza 'z', jeśli tak to odejmij 26. No i w treści masz, że jeżeli zostaną wprowadzone małe litery to masz przekonwertować do wielkich, czyli http://www.cplusplus.com/reference/cctype/toupper/
 8. Wielkość pamięci jest zawsze dobierana tak, żeby była większa niż optimum. Cała reszta ma większe znaczenie. A najbardziej proces technologiczny, które teraz, friendly reminder, zejdzie do 14nm.
 9. Nie podczepisz 16GB HBM2 do Hawaii. 8GB GDDR5 dla karty tej klasy to już jest dużo. Przepustowość jest ważniejsza niż pojemność. To nie lata 90.
 10. Nie wszystkim musi smakować. Dwoma układami nie dadzą odświeżyć całej linii. Gdyby uznać tamtą tabelkę za prawdziwą to Polaris 10 i 11 wystąpią jako kolejno 480X i 490X. 470X to pewnie skęcone Hawaii albo wyżyłowana Tonga. Nowe są co najwyżej pamięci (GDDR5X).
 11. Chyba nie myślisz, że 28nm tak łatwo pójdzie w odstawkę? A z innych wieści, prawdopodobnie jeden z Polarisów będzie miał 232mm^2 https://www.linkedin.com/in/jurgen-hao-8483a768
 12. Tak bajdełejm to jakiś czas temu Raja w wywiadzie mówił, że pracują nad dwoma chipami, Polaris 10 i Polaris 11. Reszta to kotlety.
 13. Naprawdę już nie pamiętacie jak wygląda przejście na niższy poziom technologiczny? Najpierw produkuje się taki taki układ, żeby przebijał top poprzedniej generacji o jakieś 30-60%. Chodzi o to, żeby jak najwcześniej można to było wydać i opłacało się to sprzedawać w cenach do których przyzwyczajeni są klienci. Charlie pisał, że wizualnie Polaris jest niewielki, więc takie poziomy wydajności jak w tej tabelce miałyby sens.
 14. Dotychczasowe informacje na to wskazywały. Ogólnie tabelka nie jest jakoś szczególnie absurdalna, więc raczej nie fejk albo stworzona przez kogoś ogarniętego.
 15. Poza tym tutaj są gotowe API do tego, więc po co pisać taki program od zera? http://www.liblas.org/docs.html
×
×
 • Dodaj nową pozycję...