Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie procka A10-5800K. Czy tryb w którym wbudowane gpu współpracuje z osobną kartą graficzną (dual graphics)odpala się również wówczas kiedy tą osobną kartą jest zintegrowana grafika na płycie głównej? Chodzi mi o płyty główne z radeonem HD7000. Czy w wypadku posiadania takiej płyty i dokupienia zewnętrznej karty mogą wystąpić jakieś problemy z kompatybilnością z tym standardem?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam pytanie odnośnie procka A10-5800K. Czy tryb w którym wbudowane gpu współpracuje z osobną kartą graficzną (dual graphics)odpala się również wówczas kiedy tą osobną kartą jest zintegrowana grafika na płycie głównej? Chodzi mi o płyty główne z radeonem HD7000. Czy w wypadku posiadania takiej płyty i dokupienia zewnętrznej karty mogą wystąpić jakieś problemy z kompatybilnością z tym standardem?

 

Na tej platformie zintegrowane GPU masz TYLKO w procesorze, żadna płyta główna NIE POSIADA takiego układu.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że to jest pomyłka sklepu ( http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-f2a85-m-pro-525338/ )? W opisach produktów kiedy pojawia się AMD A85X FCH (Hudson D4), na tej stronce zawsze piszą o zintegrowanej grafice. W wypadku kiedy jest samo AMD A85X FCH tej grafiki nie ma.

 

PS. Przepraszam za link do strony sklepu, ale jestem trochę zdezorientowany

Link to post
Share on other sites

tu chodzi tylko o integre w procku. ona wspolpracuje z zewnetrznymi grafami (dual graphics), ale jest to srednio oplacalne. albo sam procek z integra do mniej wymagajacych gierek i multimediow, albo proc + normalna karta do bardziej wymagajacych

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Czyli nie opłaca się kupować teraz tego taniego układu z myślą, że za jakiś rok dołożę niezłą grafę ew.wymienię na nowy procek na FM2? Nie oczekuję fajerwerków, ale systemu który będę mógł modyfikować przez 2-3 lata

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Czyli nie opłaca się kupować teraz tego taniego układu z myślą, że za jakiś rok dołożę niezłą grafę ew.wymienię na nowy procek na FM2? Nie oczekuję fajerwerków, ale systemu który będę mógł modyfikować przez 2-3 lata

 

Nad tym musisz się już samemu zastanowić ;). Generalnie nie ma problemów z dołożeniem mocnego GPU, gdy to zintegrowane już nie wystarcza. Tak samo, zmiana CPU też nie powinna być problemem. Chyba, że kupisz od razu A10-5800K :D.

Link to post
Share on other sites

Taki mam właśnie zamiar (A10-5800K), ale zdaję sobie sprawę, że to żaden 8 cud świata. Wiem, że jako APU jest najlepszym rozwiązaniem na rynku i bije na głowę konkurencje, ale czytałem, że w przypadku podłączenia zewnętrznej karty z wydajnością już tak różowo nie jest (mimo, że przecież równolegle pracują dwa procesory graficzne)

Link to post
Share on other sites

Taki mam właśnie zamiar (A10-5800K), ale zdaję sobie sprawę, że to żaden 8 cud świata. Wiem, że jako APU jest najlepszym rozwiązaniem na rynku i bije na głowę konkurencje, ale czytałem, że w przypadku podłączenia zewnętrznej karty z wydajnością już tak różowo nie jest (mimo, że przecież równolegle pracują dwa procesory graficzne)

 

Jeśli podłączysz zewnętrzne GPU, to układ graficzny w procesorze przestaje działać. Oczywiście pomijam śmieszne Dual Graphics, które nie ma najmniejszego sensu. Do czego Ci potrzebny ten zestaw? Do gier?

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego ogólnie ;). Jak to przestaje działać? A co w takim razie oznacza to dual graphics?

 

Oznacza tyle, że możesz połączyć zintegrowane GPU z kartami graficznymi o relatywnie niskiej wydajności. W teorii masz spory wzrost wydajności, w praktyce zerowy ze względu na mikroprzycięcia. Na PCLabie drążyli ten temat ;).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Cóż mam pytanie:P:

Kompletnie nie orientuję się w obecnej generacji AMDeków. Ale mam niezłą rozkminę. Czy kupić i3 ale słabszą grafikę, czy może jednak złożyć kompa na AMD(Jakim? Kompletnie nie ogarniam co AMD ma nam teraz do zaoferowania:P) i jednak kupić mocniejszą grafę + trochę grosza rzucić na lepszą płytę główną? Budżet to 2000 zł.

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie polecasz? Z tego co wiem boxowe chłodzenie wystarcza w intelach, a tylko takie procki używałem.

 

Macho 120 jest fajny, albo zwykłe Macho.

 

mam FX-6300 na M5A99X EVO i płyta pokazuje mi 8176MB zamiast 8192MB nie wiem dlaczego

 

sprawdzałem z różnymi pamięciami

 

Sprawdź sobie jak masz ustawione memory hole remapping.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...